 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 02-06-2014 | sedacja | praca mgr - poszukiwanie respondentów |
Witam,
Jestem studentką pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim i poszukuję osób do badania (wywiad)do pracy magisterskiej. Interesują mnie rodzice najlepiej zdeklarowani ateiści, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, najlepiej I-III. Zainteresowanych proszę o kontakt. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 90 (przedawniony) | | 01-06-2014 | adamcopper | czy weganizm jest racjonalny? |
jestem wegetarianinem i weganinem od 15lat i ciagle spotykam sie z opinia ze jestem irracjonalny, szalony, ryzykuje wlasne zycie, specjalnie prowokuje i wzbudzam anarchie lol powaznym problemem wsrod wegan jest sadowne odbieranie im praw rodzicielskich, np na wniosek lekarza opiekujacego sie dzieckiem lub miesozernej rodziny wegan w moim przekonaniu jest oczywiscie dokladnie na odwrot, bo to jedzenie miesa jest szalone, gnije ono w wnetrznosciach gdyz czlowiek ma zbyt dlugie jelita by byc miesozerca, a przetwory mleczne rowniez nie powinnismy spozywac gdyz dorosle ssaki nie trawia laktozy zawsze tez miesozercy stwierdzaja ze nie beda mieli dostatecznej ilosci kalorii a co za tym idzie sily by pracowac zyc, a tymczasem nasiona sa zwykle 2 razy bardziej kaloryczne w 100 gramach niz 100 gram miesa... wreszcie kwestia niedoboru witamin i mineralow, zawieraja je wlasnie nasiona, produkty roslinne a nie mieso, wiec znowu chybiony argument przemysl miesno-mleczny generuje miliardy dolarow zysku rocznie i sa w stanie sobie oplacic najbardziej znanych profesorow medycyny czy zywienia, aby ci napisali negatywne opinie na temat weganizmu,promowali miesozernosc w swoich ksiazkach i artykulach, wypowiadali sie w telewizji przypomne tylko ze w latach 1960ych lobby tytoniowe przeprowadzilo kampanie ogolnoswiatowa i naukowcy udowodnili ze palenie papierosow nie szkodzi, a jeszcze wczesniej tyton uzawano powszechnie za lekarstwo zatem kto jest racjonalny?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 01-06-2014 | ks. Andrzej Bielecki [8] | Miałem właśnie objawienie. |
Ukazała mi się Święta Maryja Dziewica i zleciła mi misję. Niestety to tajna misja, więc nie mogę powiedzieć o co chodzi, ale wyjawię, że będziecie mnie tu spotykać bardzo często. Pozdrawiam, ks. Andrzej Bielecki.
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 01-06-2014 | ks. Andrzej Bielecki [2] | Co wy na to (objawienie NMP)? |
Witam, po kolejnej bezczelnej blokadzie konta postanowiłem, że zacznę gromadzić dowody na słuszność mojej wiary. Odszukałem ten oto materiał: youtube. com/watch?v=8JlM-pXMUag (usunąć odstępy) Prezentuje on objawienie Najświętszej Panny 20 kwietnia 2011 roku w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jestem niezmiernie ciekaw jak to wytłumaczycie. Chciałbym wierzyć, że tym razem nie uciekniecie od problemu. Pozdrawiam, ks. Andrzej Bielecki. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 31-05-2014 | ks. Andrzej Bielecki [3] | Dosięgnie was ogień piekielny. |
Herezja jest niewybaczalna nawet dla Pana, liczcie się z tym, że wasz koniec jest bliski. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 29-05-2014 | ziemiojad | etyka obowiązkowa? |
Niech mi ktoś pomoże i powie co i jak. Dziś w szkole córki dopadła mnie pani dyrektor i dopytywała się, czy córka będzie chodziła w przyszłym roku szkolnym na religię, bo jeśli nie, to ona musi zorganizować jej lekcje etyki - to podobno będzie obowiązkowe. Czytam rozporządzenie zmieniające isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000478 i jakoś mi nie wynika, że "musi"; wygląda mi raczej na to, że "musi na moje życzenie", a ja życzenia chyba wyrażać nie muszę. Czy ja się mylę, czy ona? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 66 (przedawniony) | | 28-05-2014 | Kaganek | Kobiety i ich traktowanie w obliczu odległej przyszlości Ziemi |
"Bóg, honor, ojczyzna" - nadużywane ostatnio przez cynicznych graczy politycznych, co w nic z tych rzeczy nie wierzą ale piszczą o tym. Przesada w drugą stronę też jednak nie jest wskazana. Polskie traktowanie Kobiet jest OK! Natomiast takie reklamy jak ta na obrazku - mebli - to ewidentne "kalki" reklam z krajów gdzie brak należnego Kobietom, z racji ról i odpowiedzialności jaka na nich spoczywa, szacunku! W krajach dalekiego południa i wschodu Kobiety są traktowane jak rzecz bez uczuć. Jest to niezwykle groźnie cywilizacyjnie. Nie ma tam naturalnej selekcji do małżeństwa. To powoduje, że ewolucja nie preferuje tam nie oziębłych Kobiet. W razie (nieuchronnego w ciągu miliarda lat) impaktu dużego ciała kosmicznego na Ziemię, jeśli niedobitki ludzkości przeżyją akurat w takim kraju to w trudnych warunkach ciemności, a potem suszy, gdy znikną policje i autorytety zniewalające je, te Kobiety nie zgodzą się na bycie matkami. Gatunek Homo sapiens sapiens zniknie! Dlatego każdy uczciwy filozof, a nawet zwykły rozsądny człowiek, jest wrogiem tamtejszych doktryn i tym samym wrogiem idei "multi-kulti". Pozdrawiam  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 22-05-2014 | autori | Czy można zmienić imię ze względu na Ateizm |
Chciałbym zmienić imię (Krzysztof) bo jestem ateistą i nie chcę mieć nic wspólnego z czymś co kojarzy się z chrześcijaństwem i bogiem. Czy to jest dobry powód do zmiany imienia bo czytałem, że w Urzędzie zmieniają tylko jak ktoś ma ważny powód. I czy zmiana jest skomplikowana? Może jest tu jakiś urzędnik stanu cywilnego i mi na te pytania odpowie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 21-05-2014 | Ulderico | Co powiedział Einstein? |
Jak trudno nie zauważyć, po internecie krążą liczne memy, w których przypisuje się różnym znanym osobom wypowiedziane lub napisane (jakoby) przez nie słowa. Tego rodzaju chwyty są często wykorzystywane do wpływania na postawy odbiorców w kwestiach ideologicznych, religijnych i światopoglądowych, poprzez odwoływanie się wprost do argumentu z autorytetu domniemanego autora cytatu. Niestety, często nie można łatwo zweryfikować, czy źródło cytatu jest autentyczne czy czysto zmyślone. Czasami wypowiedzi jednej osoby przypisywane są komuś innemu itp. Nagminnie nie podaje się źródeł cytatów. Sprawa wydaje się błaha, gdyby nie to, że jest to znana od dawna i szeroko wykorzystywana technika psychomanipulacji, która dzięki spopularyzowaniu formatu memu internetowego obecnie całkiem wyrwała się spod wszelkiej kontroli. Czy istnieje łatwy sposób zweryfikowania, czy cytowana w memie wypowiedź znanej osobistości nauki, kultury czy polityki jest rzeczywiście jej autorstwa? "Aby ukarać mnie za moją pogardę dla autorytetów, Los sprawił, że sam stałem się autorytetem". - naprawdę Albert Einstein?  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |