 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 26-01-2020 | okragly | wystarczy zrobić zdjęcie |
Wystarczy zrobić zdjęcie, wrzucić do aplikacji Clearview i mamy dane sfotografowanej persony. Baza posiada 7 mld zdjęć twarzy z portali społecznościowych z powiązanymi informacjami i linkami Jest dobra, daje 99% pewności w rozpoznawaniu | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 25-01-2020 | okragly | temat z dupy |
ta co kala własne gniazdo, na stos, na stos, a co? To najcięższy grzech, w raju nie do pomyślenia, a dzisiaj powszechny, wszyscy racjonalnie kalacie wlasne gniazdo. W raju jak zobaczyliśmy ludzkie odchody, omijaliśmy szerokiem łukiem, nawet male dzieci, to zachowanie instynktowne, wrodzone. Kupa np. słonia nie robila wrażenia a nawet budowaliśmy z niej lepianki Nakaz; nie kalaj wlasnego gniazda jest z raju, celem defekacji wychodzilo się poza obszar domu, ba, obozu, ok. 100m na zewnątrz, W ich "głupich" rajskich łbach nigdy nie zrodziłby się pomysl srania w własnym domu, jak świnie (świnie, krowy, konie na wolności nie srają tam gdzie przebywaja ale poza terenem przebywania tak jak i my w raju). Od permanentnego kalania wlasnego domu siada nam psychika, stąd depresje, alkoholizm nierozmnażanie się. samobójstwa Tam gdzie nie kalaja wlasnego gniazda (np. Afryka, Indie) rozmnażają się ochoczo, nie popadaja w choroby na podłożu psyche.  Proponuje powrócic do raju. Nie kalajcie więcej wlasnego gniazda, pobudujcie wychodek za stodołą w krzakach. Sranie w domu to komunistyczny pomysł, najcięższy grzech. Nie wyjdziecie z piekieł, szkoda mi was, trochę polubiłem . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 21-01-2020 | Arminius | Czy "bóg jest z nimi"? |
Prezydent USA dokonując zamachu na generała Solejmani - ważnego oficjela obcego państwa, bez bezpośredniego zagrożenia wojną ze strony tego państwa względem USA, na terytorium państwa trzeciego (Irak) i bez zgody władz tego państwa trzeciego - dopuścił do wzorcowego aktu wojny ze strony USA wobec dwóch państw: Iraku i Iranu. Tym samym złamał prawo międzynarodowe zakazujące wszczynania wojen agresywnych(bezwzględne potępienie chociażby przez Trybunał w Norymberdze)oraz prawo wewnętrzne amerykańskie - nakazujące prezydentowi USA uzyskiwanie zgody kongresu USA przed wchodzeniem w stan wojny z obcymi państwami. Zaintersowanych problematyką jak zakreślona wyżej, odsyłam do podlinkowanego materiału na temat. Tymczasem skoncentruję się na coraz bardziej frapującym wątku stanu zdrowia psychicznego Trumpa. Pytanie brzmi, czy prezydent USA prowadząc politykę w swym wielce specyficznym "trumpowym" wydaniu jest "oryginalny i nieszablonowy" czy też jgo polityka jest emanacją "niestabilnego" i "nienormatywnego" zdrowia psychicznego prezydenta USA??? A może jest to kombinacja tych dwóch czynników, wszak wiadomo, iż od geniusza do obłąkanego...tylko jeden krok? W 1095 roku na synodzie w Clermont, Piotr Pustelnik na apel papieża Urbana II wzywający do krucjaty odkrzyknął: "Deus Vult", które to słowa później stały się zawołaniem krzyżowców, sam zaś Piotr Eremita został przywódcą I krucjaty. Trump niedawno, na Florydzie,na mityngu z jego zwolennikami wywodzącymi się z konserwatywnych kościołów protestanc.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 63 (przedawniony) | | 19-01-2020 | Mariusz Agnosiewicz | Pożarowe grzanie emocji |
TVN, którego linia programowo-biznesowa zakłada systematyczne kreowanie eko-histerii, od pewnego czasu mocno grzeje fake-newsami temat australijskich pożarów (fałszywe mapki sugerujące, że płonie najmniej pół Australii włącznie z pustyniami, fałszywe liczby zabitych zwierząt), zaprosiło do programu śniadaniowego mieszkającą od 40 lat w Australii Agnieszkę Fitkau-Perepeczko. Jej wcześniejszy wywiad dla Super Expressu zdawał się bowiem sugerować, że poglądy ma słuszne, czyli że będzie można wesprzeć żoną Janosika kampanię budzenia strachu. Ku utrapieniu prowadzących program, egzaltowanego duetu Kingi Rusin oraz Piotra Kraśko, okazało się, że aktorka poglądy ma całkowicie niesłuszne i doszło do małej zadymki na wizji, którą po programie obie strony komentowały w mediach. Fitkau-Perepeczko prostowała bowiem fejki eksploatowane przez tv. Australia nie umiera, wielkie pożary to stały element życia w Australii. Mapki pożarów są fałszywe: nie płonie połowa Australii, lecz 1%. Po programie aktorka powiedziała: [cytat]Taka złość i furia [prowadzących] jest nie na miejscu. Chyba ja bardziej współczuję Australii niż parka prowadzących (...). Nie mają pojęcia, a mówią i wiedzą najlepiej. (...) Obraz w Australii jest bardzo smutny. Przeżyłam dwa duże gorsze pożary, będąc w Australii. Ten [obecny] pożar jest 300-350 km od Melbourne, a ja przeżyłam pożar,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 15-01-2020 | Hamerlik-Konopka | Czym jest programowanie? |
Znalazłem ciekawe programy na youtube youtu.be/CxunCt-rd2Yi zadałem sobie pytanie czym właściwie jest programowanie. Na wiki piszą, że programowanie to nowa dziedzina pl.wikipedia.org/wiki/Programista ale mi się wyraźnie wydaje, że konstrukcja naczyń, konstrukcja broni, czy regulowany układ koryta strumienia też było programowaniem. Czym jest programowanie? W moim odczuciu programowanie to układanie materii, aby w określonym układzie przejawiła określone działanie. Strzał z łuku to działanie. Ale mierzenie łuku przed strzałem to programowanie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 12-01-2020 | okragly | polecam |
Co polecacie do obejrzana z czarnej dy jaką jest internet i dlaczego? Ja o nowym trendzie w mieszkaniach (bez mieszkania umieramy) W Nowym Jorku powstał właśnie nowy typ wieżowca - smukłe niczym ołówki apartamentowce 95mln $ za mieszkanie (500 000 zł/m2) www.youtube.com/watch?v=wB-5lZtJy0g Kiedyś mieszkania były najdroższe na 1 i 2 pietrze (winda nie zawsze działała) dziś te najwyżej, w raju osade też zakladali na wzniesieniu żeby mieć daleki widok, dalekie patrzenie, czujemy się wtedy bezpieczniej, można z daleka dostrzec zagrożenie jak i pożywienie (np. antylopę). Inna cecha ołówkowców to wysokość mieszkań -4.7metra, o 2m wyższe niż nasze. (w przedwojennych kamienicach też były wysokie pokoje) co polecacie do obejrzenia, posłuchania i dlaczego? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 12-01-2020 | Mariusz Agnosiewicz | Ekologia i konsumeryzm |
Polskie gwiazdki wymyśliły Shoping Challenge for Australia, w którym udało im się połączyć empatyczne eko-wzmożenie z szałem zakupowym. Jeśli możemy wskazać winnych światowej nadprodukcji i niepotrzebnej emisji, to nie jest nim polski węgiel, odpowiadający za śladowe ilości globalnych gazów cieplarnianych, a który nam jest potrzebny do funkcjonowania polskiej gospodarki, lecz patologiczny konsumeryzm, karmiący sztucznie kreowane potrzeby oraz głupkowate mody. Wyprodukowanie jednego białego T-shirta wymaga zużycia 2,7 tys. litrów wody. Taką ilość wody przeciętna osoba pije przez dwa i pół roku.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-01-2020 | Grishka | Poszukuję książek Gezy Vermesa i J.D. Crossana |
Witam poszukuję: - Geza Vermes, Jezus Żyd - John Dominic Crossan, Historyczny Jezus : kim był i czego nauczał
Kto mnie poratuje ??? |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 29-12-2019 | Xing | Szkoły jednopłciowe - sukces czy przekleństwo? A może coś in |
Co raz częściej słyszy się o takich inicjatywach, gdzie dzieli się chłopców i dziewczęta do osobnych szkół,rzekomo ma to nauczyć odkrywania ich charakteru bez obaw, że zostaną ośmieszeni przez płeć przeciwną.
Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Czy zapisalibyście własne dziecko do takiej szkoły?
Mnie się takie pomysły nie podobają, i kojarzą mi się ze straszną indoktrynacją przez nauczycieli i rodziców konserwatystów. W Polsce zazwyczaj takie szkoły są utożsamiane ze szkołami religijnymi, ale jeśli nawet powstałoby więcej takich szkół neutralnych światopoglądowo, to i tak sama inicjatywa mnie się nie podoba.
Nie podoba mi się to, że w takich szkołach kładzie się nacisk na kształtowanie stereotypowych wzorców dotyczących płci, mimo, że nauczyciele uważają co innego. Już samo dzielenie ludzi uważam tu za duży błąd. Przecież nie każdy z nas ma cechy typowe dla danej płci. Są np. dziewczyny które mają więcej cech męskich niż żeńskich, lub nie odpowiadają im np. ,,typowo żeńskie" podejście do wielu spraw, i odwrotnie.
Nie podoba mi się także to że w takich szkołach nie porusza się tematów tolerancji na różnorodność myśli.
Podsumowując, gdybym miał dziecko, to w życiu nie zapisałbym je do takiej placówki. Nie ważne w jakim kraju. Po prostu nie podoba mi się ten pomysł. Całe szczęście, że nie jest to obowiązkowe.
W ogóle sama idea szkoły jako takiej była tu już niejednokrotnie pewnie poruszana. Fakt, szkole jako instytucji samej w sobie można baaardzo wiele zarzucić. Szkoła.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |