 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 60 (przedawniony) | | 14-11-2010 | CamelOT | Kłopot z PRLem |
Uwaga! Będzie głupie pytanie, ale interesuje mnie zdanie innych.
PRL jest 'najgorszym okresem w dziejach Polski', ponosi winę za zastój cywilizacyjny, biedę i brak rozwoju. Gdyby nie wojna i PRL bylibyśmy mocarstwem etc, itd. Znacie to wszystko, prawda? Tu jest źle i tam jest źle i winny jest PRL. Też tak uważacie? Też uważacie, że zacofana i biedna Polska międzywojenna miała potencjał by stać się krajem na miarę Francji czy dzisiejszych Niemiec? Zaś okres PRLu ten potencjał zaprzepaścił? Historycy po cichutku bąkają, że okres PRLu był najlepszym dla Polaków okresem w ciągu ostatnich czterech wieków - dzięki niemu dołączyliśmy do ligi państw rozwiniętych, wydobyliśmy się z czworaków i analfabetyzmu, zyskaliśmy opiekę zdrowotną, powszechne szkolnictwo na dobrym poziomie, jakoś tam liczącą się na świecie naukę. W 1980 roku mieliśmy podobną liczbę patentów jak Korea Południowa (dzisiaj mamy 250 patentów, czyli o wiele mniej niż wtedy zaś Korea ok. 115 tysięcy!!!). Jakie jest wasze zdanie na temat PRLu? Dostrzegacie jakiś rozdźwięk pomiędzy oficjalną propagandą, wg której PRL był opresyjnym reżimem katującym ludek boży (przyznawaniem mieszkań spółdzielczych i przymusowymi szczepieniami) a ówczesną rzeczywistością? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 96 (przedawniony) | | 14-11-2010 | marcin kwiek | Serce się raduje |
Kilka dni temu, siostra opowiedziała mi o spostrzeżeniach swojego ośmioletniego syna, do których doszedł po jakże ciekawych i pouczających lekcjach religii. Dialog I - Mamo, ja nie wierzę w to co opowiada nam pan katecheta, że Bóg ulepił mężczyznę z gliny, a potem wyjął z niego żebro i stworzył kobietę. Przecież to jakieś głupoty. - No tak … - To po co on nam takie bzdury opowiada? - No wiesz, niektórzy wierzą w takie rzeczy. - To on w to wierzy???!!! Dialog II - Mamo, dzisiaj pan opowiadał nam na religii o Abrahamie i jego synu Izaaku. I wiesz, że Bóg kazał temu Abrahamowi zabić swojego syna! I ten Abraham naprawdę chciał go zabić! Mamo, czy ty byś mnie zabiła, gdyby ci Bóg kazał? - Oczywiście że nie. Serce się raduje, gdy się słyszy, że są dzieci, które swoim samodzielnym i krytycznym myśleniem potrafią zawstydzić niejednego dorosłego.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 12-11-2010 | Almentyna | Flagę mamy bardzo obraźliwą |
Oto zdarzenie z portalu GW: "Do znieważenia flagi doszło w Święto Niepodległości. Policja otrzymała informację, że w okolicy skrzyżowania ulic Łódzkiej i Sadowej w Piotrkowie grupa młodych mężczyzn zerwała flagi państwowe i połamała maszty, na których wisiały. Wandale szli z flagami przez miasto; wymachiwali nimi i wiązali je sobie na szyi. Na widok policyjnych radiowozów schowali je pod ubrania. Sprawcami znieważenia flagi państwowej okazali się 14-latkowie." Co prawda się uśmiechnęłam po przeczytaniu tej humoreski, ale zastanawia mnie nazwanie dzieciaków "grupą młodych mężczyzn"... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 10-11-2010 | diogenes | Handel żywym towarem |
Dlaczego można handlować sportowcami, a kobietami do domów publicznych nie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 09-11-2010 | liwka.m1 | Temperatura w centrach handlowych |
Miałam dziś nieprzyjemność spełnić pół dnia w dużym centrum handlowym. Czemu nieprzyjemność? Nie lubię chodzić po sklepach i przymierzać tych wszystkich ubrań, ale czasem trzeba coś kupić. Jednak nie o to mi chodzi. Gdybym miała wskazać miejsca, w których najbardziej marnowana jest energia, w czołówce były by właśnie te centra. Na dworze jest zimno, chodzę więc w kurtce. Wchodzę do centrum i wylewa się na mnie fala gorąca. Zdejmuję kurtkę, chodzę w bluzce z rękawem typu ¾ i ciągle jest gorąco. Może narzekam, może przesadzam, ale nie chodzi mi tu o krytykę niewygody przebywania w gorącym pomieszczeniu. Uważam, że w czasie, kiedy mówimy o globalnym ociepleniu, oszczędności surowców energetycznych, ale też pieniędzy (koszty utrzymania sklepów wpływają przecież na ceny towarów) nieodpowiedzialne jest takie grzanie. Ktoś może powiedzieć, że tam pracują ludzie i musi być ciepło. Pewnie. Zgadzam się z tym, ale nie wydaje mi się, żeby sprzedawcy musieli pracować w krótkich rękawach. Co o tym myślicie?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 06-11-2010 | Renata Ogiela-Groneberg | Komunia św.-nacisk społeczeństwa i rodziny |
Witam wszystkich,jestem nowa na tym forum.Mieszkam z siostrą ,która ma syna w wieku komunijnym.Jest po rozwodzie.Jej mąż ma prawa rodzicielskie zawieszone.Ok 1,5 miesiąca temu zdecydowała,że nie posyła syna do komunii oraz wypisała go z lekcji religii.Ok 2 tygodnie temu poinformowała o tym rodzinę.I SIĘ ZACZĘŁO..... Nie wiem co oni planują ,do czego dążą!!Nasza własna matka i ojciec grożą nam i szantażują.Doszło do tego ,że łączą się z rodziną eksmęża siostry i z nim. Nie wiem czy planują odebrac jej syna?Próbuję znależc info co on tak naprawdę może zrobic.(mieszka w USA i jest w innym związku ,ma 2dzieci,ale reszta jego rodziny jest w Polsce) W każdym razie czasem czujemy się jak zaszczute ... czasem bardzo samotne. Jeśli ktoś ma podobne przejścia lub jakieś rady to serdecznie proszę o wsparcie. mój email to : moc.oohay@lp2002aleigoCieszę bardzo ,że jest takich ludzi więcej i,że znalazłam takie forum!!! Pozdrawiam WSZYSTKICH serdecznie Renata | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 06-11-2010 | Koraszewski | Spotkanie |
Benedykt XVI powiedział w sobotę, że Hiszpania zrodziła się z wiary a obecnie rozwinęły się w nim "laickość, antyklerykalizm, sekularyzm silny i agresywny".
- Przyszłość wiary wymaga spotkania, a nie konfliktu, między wiarą a laickością - przekonywał papież. Chciało by się przypomnieć o licznych spotkaniach. Chociażby o Łyszczyńskim. (W Hiszpanii być może przypomną mu rolę Kościoła podczas wojny domowej i długiej dyktatury Franco.) A może zrobić seminarium pod hasłem "Spotkania"? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 05-11-2010 | diogenes | Internetowi alfonsi |
Właśnie otrzymałem za pośrednictwem ONETU propozycję nawiązywania kontaktów erotycznych za opłatą. Co powiecie o takich internetowych alfonsach? W realu podpada to pod KK. A wirtualnie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 05-11-2010 | metsys | Dziecięce rozterki - jak nie myśleć? |
Z dzisiejszej rozmowy z dwunastolatką: 12 - Czy potrafisz w tej chwili nie myśleć? ja - Nie wiem. Spróbuję. No przez chwilę nie myślałem. 12 - Ja tak nie potrafię. jak to zrobiłeś? ja - Zwyczajnie. Nie analizowałem niczego. Żadnego bodźca. Widziałem białą ścianę. 12 - Ciągle o czymś myślę. Nie umiem przestać. ja - Chyba ta ściana to też była myśl. 12 - To się nie da?
No właśnie znacie sposób na niemyślenie (wyłączając sen, śmierć)? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 05-11-2010 | sirBuk_PanBuk | I jak z tym walczyć? |
Po przeczytaniu wątku "Polska Agencja Prasowa o diabłach" proponuje program: "My, Wy Oni". Jako, że rząd obdarował mnie dniem wolnym, a tv wspaniałym programem skierowanym do szeroko rozumianego społeczeństwa, w dniu wczorajszym pławiłem się w obżarstwie i ... telewizjowaniu. Cóż - tv edukacyjna zmarła, a to co ją zastępuje... Patrząc na to coś wczoraj, nie dziwi mnie że PAP zajmuje się egzorcyzmami, gdyż w tym co widziałem: Polska duchami zmarłych stoi! I to zagubionych zmarłych, którym trzeba pomagać. Oczywiście dając na wypominki i msze! W świetle tego programu, np dusza P. Mariusza Agnosiewicza do którego ksiądz strzela... hm? Coż - skoro strzela tymi modlitwami, teraz może wystąpić z żądaniem o dusze! Niech no jeszcze da na msze w intencji i - ech szkoda chłopa! Niestety link do programu jakoś enigmatycznie nie działa...(materiał jest obecnie nie dostępny - spróbuj za chwilę) www.tvp.pl(*)ni/wideo/04112010-1020/3012190polecany odcinek z 04-11-2010 - o duchach! które nas nawiedzają! Przy aprobacie i wypowiedziach kapłanów... poezja! I pytanie: czy w XXI wieku, zastępowanie programów popularno-naukowych czymś takim w Polsce będzie już normą? Zamiast fizyki/chemii teobzdetologia? I jak z tym walczyć? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |