Dobry wieczór, piszę do Was, gdyż potrzebuję pomocy w jednym z najbardziej fundamentalnych wyborów młodego człowieka. Mam 17 lat i aktualnie kończę 3 klasę liceum (zostaje mi jeszcze rok) i stoję na rozdrożu, mianowicie jakie studia wybrać dla odpowiedniego samorozwoju, spełnienia i względnego spokoju zawodowego. Zdaję sobie sprawę z tego, że nikt z Was osobiście mnie nie zna, nie będzie w stanie sporządzić trafnego rysu psychologicznego na podstawie jednego wpisu, ale mam nadzieję, że sama w sobie siła dyskusji pozwoli mi spojrzeć na pewne rzeczy inaczej i podjąć optymalną decyzję. Z pewnością nie mogę powiedzieć, że to forum jest idealnym miejscem do zadania takiego pytania, ale mam pewien uzasadniony motyw, dlaczego akurat tutaj to piszę. Rzecz jasna interesuję się filozofią, która od początku mojego życia, a przez większość nieświadomie wiedzie niejako prym przez moje życie. Od zawsze główną formą spędzania przeze mnie czasu były bezwiedne refleksje dotyczące wszystkiego, co mnie otacza i wykracza poza moje własne obcowanie rzeczywiste. Paradoksalnie nie przeczytałem wiele prac filozoficznych, czy też psychologicznych w swoim życiu, a "jedynie" bazuję na własnych, można powiedzieć empirycznych (choć nie jest to moja ulubiona forma metodologii) doświadczeniach. Często dochodziłem do konkretnych wniosków dotyczących tego co mnie otacza nie zdając sobie sprawy z tego, że już wcześniej ktoś to przelał na papier, ale samo to, że do tego dochodziłem, pozwala mi stwierdzić, że w.. |