 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 11-05-2012 | Koraszewski | Jeden naród, jedna religia - powiedział jeden przywódca |
Turecki premier Recep Erdoğan powiedział dwukrotnie w różnych przemówieniach - "Jeden naród, jedno państwo, jedna flaga, jedna religia". Jak potem prostował to jeden z jego rzeczników, z tą jedną religią to było przejęzyczenie, bo premier mówi o jedności z Kurdami, którzy też są muzułmanami. Wielu czytającym o tym wystąpieniu przychodzi do głowy tylko jedno skojarzenie. Źródłó: www.hurriy(*)ID=238&nID=20313&NewsCatID=338 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 11-05-2012 | Miłosz Michałowski | "Znaki czasu", czyli niezastąpiona Fronda |
Na Frondzie ukazał się wywiad www.fronda(*)ul/znaki_czasu_a_kosciol_21021 z księdzem, poetą etc ściemniaczem. Po jego lekturze stwierdzam, że wolę już chyba cyników w rodzaju Głódzia niż takich nawiedzonych, "zaprzęgniętych przez Boga do jego zaprzęgu". Dla mnie zatrważające jest to, że wiele rzeczy, które opowiada Ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik, będący teologiem, eseistą i poetą, profesorem nauk teologicznych i pracownikiem Zakładu Teologii Dogmatycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zostało "ufundowanych" z publicznych pieniędzy Uniw. Śl. Swoją drogą to nieco groteskowe i nieco straszne, że na państwowej uczelni jest Zakład Teologii Dogmatycznej (sic!)  W każdym razie oto kilka kwiatków z tego wywiadu. Ręcę opadywują, jak to się mówić nie powinno: Bóg potrafi pisać prosto również na liniach krzywych, dlatego mają nam to i owo do powiedzenia obecni gęsto na ewangelicznych kartach daimonisomenoi - biesowaci, opętani, toczący pianę i tłukący łańcuchami po jaskiniach. Oni też są znakami, znakami czasów mesjańskich, jednym ze swoistych sejsmografów epoki, stanu duchowego świata. A sejsmografy rejestrując "ruchy tektoniczne" naszej ziemi, mówią rzeczy różne o nas i czasie naszym, nie tylko pozytywne. Gdybym miał wymienić podstawowe znaki czasu, które są " nie-postępowe", wręcz mroczne, to na pierwszym miejscu postawiłbym agresywny ateizm, zjawisko w takiej skali do niedawna jeszcze nieznane.
KAI: Uważa Ksiądz, że ta obecna skala ateizmu jest rzeczywiście.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 57 (przedawniony) | | 11-05-2012 | Ocykan | Zagadki dla prawników |
1) Czy osoba, która kupiła kradziony samochód za fałszywe pieniądze zostanie oskarżona o paserstwo, czy o wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy?
2) Czy zostanie uznana przez IPN za tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa osoba, która współpracowała z SB na polecenie CIA? A co, jeżeli z CIA współpracowała na polecenie KGB? A z KB na polecenie Mossadu?...
3) Czy popełnia przestępstwo osoba, która kradnie fałszywe pieniądze? Jeżeli tak, to w jaki sposób zostanie określona wartość skradzionego "mienia": wg. jego rzeczywistej wartości (wtedy będzie wynosić zero), wg. nominałów skradzionych pieniędzy, czy wg. ich wartości czarnorynkowej? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 09-05-2012 | zyggy | życzenia komunijne - HELP PLEASE !!! |
Jak w temacie, pomocy! Macie pomysł lub jakieś gotowe życzenia z okazji pierwszej komunii dla chrześniaka od ateisty? Jakieś uniwersalne, humanistyczne, coś mądrego, może ponadczasowego? Sam tego nie wymyślę, nie mam do tego głowy. Tak, wiem, brzmi to dziwnie, ale kiedyś mnie wrobiono w bycie chrzestnym. Obecnie jestem apostatą (tylko nie mogę uzyskać odpisu aktu chrztu z adnotacją o złożeniu aktu apostazji, bo klecha nie może mi odpowiedzieć, czy wysłał akt do kurii. Chyba napiszę jakąś skargę na niekompetencję i opieszałość (37 dni), a dodatkowo opiszę to np. w "Faktach i mitach" Najważniejsza jednak na tą chwilę prośba o życzenia jak wyżej opisano. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 06-05-2012 | Ocykan | Zagadki dla kierowców |
1) Kierując samochodem z napędem na przednie koła skręcasz w prawo. Które koło w twoim samochodzie się nie obraca?
2) Na jaką głębokość powinny być zakopane wolno stojące znaki drogowe?
3) Przed jakim znakiem drogowym nie wolno się zatrzymywać? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 06-05-2012 | Legion | Skąd Iluminaci? |
Od wielu lat drążę w teoriach spiskowych. Tak naprawdę większość z nich to skrajne ujadanie konserwatystów i religiofagów. Chyba jedyną godną większej uwagi jest mówienie o przekrętach w polityce. Jednak ciekawi mnie jedna kwestia. Dlaczego zwala się na Iluminatów? Skąd wzięła się akurat nagonka na wymarłą od nieco ponad 200 lat sektę nihilistycznych empirystów? Przecież można było dalej drążyć masonów, lub bankierów, a wzięto się za nieznany prawie nikomu twór. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 06-05-2012 | kulka_na_mole | Program do PIT-ów |
Przez kilka lat do wypełniania PIT-u używałem pewnego znakomitego darmowego programu. W tym roku zainstalowałem jego aktualną wersję, która nie pozwala na przekazanie 1% na dowolną OPP. Użytkownik programu zmuszony jest do wybrania OPP "zaszytej" w programie, próba wpisania KRS innej organizacji skutkuje pozostawieniem tego pola pustym. Oto fragment z licencji programu:Cytat:Warunki licencji 1. Licencja na używanie programu jest bezpłatna dla osób rozliczających własne zeznania lub dla osób bezinteresownie pomagających w rozliczeniach innym podatnikom. 2. Osoby korzystające z programu na warunkach licencji bezpłatnej wyrażają zgodę na to, aby program podpowiedział w zeznaniu numer KRS promowanej Organizacji Pożytku Publicznego. (źródło) Owa "podpowiedź" sprowadza się do blokady każdej OPP oprócz wspomnianych, "zaszytych" w programie, które są OPP związanymi z Kościołem Katolickim.
Co ciekawe, jeszcze w grudniu zeszłego roku ów program "podpowiadał" katolickie OPP, ale umożliwiał wpisanie KRS dowolnej organizacji.
Kolejny przykład "prześladowania katolików" w Polsce. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 06-05-2012 | SantaVirginia | Jan Paweł II w herbie Świdnicy? |
Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że Jan Paweł II ósmego maja zostanie ogłoszony patronem Świdnicy, z czego miasto jest bardzo dumne (udało im się "zaklepać" tego patrona zanim zrobiło to jakiekolwiek miasto w Polsce). Cytat:- Z mojej wiedzy wynika, ze Świdnica będzie pierwszym miastem w Polsce z patronatem bł. Jana Pawła. Na pewno wyprzedziliśmy rodzinne miasto papieża, Wadowice - stwierdził biskup świdnicki Ignacy Dec źródło- zachęcam do przejrzenia programu imprezy  . Jednak burmistrzowi Świdnicy to nie wystarcza: Cytat:Propozycja padła dziś z ust prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka, i jak podkreślał, jest to tylko i wyłącznie jego opinia na ten temat. (...) Według Murdzka w nowy herb miasta mogłaby być wpisana postać bł. Jana Pawła II. - I tak czeka nas zmiana herbu w związku z wątpliwościami heraldyków, dlaczego więc nie pokusić się o umieszczenie piątego pola z portretem patrona - mówił Wojciech Murdzek. - To oczywiście pomysł ad hoc; najpierw musi być wewnętrzne przekonanie, że to dobry pomysł, a później ocena komisji heraldycznej, o którą na pewno nie będzie łatwo. źródłoCzy to w ogóle możliwe jest?  Legalne?  Są takie przypadki gdziekolwiek na świecie? A może pan burmistrz chce przebić Świebodzin? Mam nadzieję, że ten pomysł nie przejdzie. Swoją drogą absurdalnos.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 05-05-2012 | Mateusz Kożuch | Nowosc w polskiej tv |
www.tvn24.pl/28377,1743544,0,1,bez-litosci,fakty_wiadomosc.htmlPrawo świeckie nadrzędne nad prawem religijnym. Takie podsumowanie zafundowali nam reporterzy Faktów. Tylko dlaczego jest podnoszony raban dopiero, gdy chodzi o prawa zwierzat? Czyzby czlowiek- Polak- byl istota drugiej kategorii? A moze to dlatego, ze mieso- polskie mieso- jest wysylane do tych przebrzydlych Zydow i Arabow? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 05-05-2012 | kulka_na_mole | Michał Ogórek o "zamachu smoleńskim" |
Cytat:Ci, którzy lubią prezydenta Lecha Kaczyńskiego, życzyliby mu zamachu. A przeciwnicy tej prezydentury - odwrotnie. (źródło) Błyskotliwa analiza sposobu myślenia wyznawców najnowszej religii, religii smoleńskiej, w której rolę Jezusa pełni Lech Kaczyński, rolę ludzkości pełnią Prawdziwi Polacy, zaś w roli Judasza występuje Tusk.
Prawdziwi Polacy zapowiedzieli organizowanie programów rozrywkowych w różnych miastach UE. W trakcie tych programów mają zamiar przedstawiać niebywałe osiągnięcia prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz apelować do całego świata o wyjaśnienie przyczyn "zamachu smoleńskiego". Sukces tych imprez wydaje się zapewniony. W 100% w polskich mediach. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |