 |
życzenia komunijne - HELP PLEASE !!! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-05-2012 18:55 | zyggy (66 punktów) | życzenia komunijne - HELP PLEASE !!!
1 na 1 | Jak w temacie, pomocy! Macie pomysł lub jakieś gotowe życzenia z okazji pierwszej komunii dla chrześniaka od ateisty? Jakieś uniwersalne, humanistyczne, coś mądrego, może ponadczasowego? Sam tego nie wymyślę, nie mam do tego głowy. Tak, wiem, brzmi to dziwnie, ale kiedyś mnie wrobiono w bycie chrzestnym. Obecnie jestem apostatą (tylko nie mogę uzyskać odpisu aktu chrztu z adnotacją o złożeniu aktu apostazji, bo klecha nie może mi odpowiedzieć, czy wysłał akt do kurii. Chyba napiszę jakąś skargę na niekompetencję i opieszałość (37 dni), a dodatkowo opiszę to np. w "Faktach i mitach" Najważniejsza jednak na tą chwilę prośba o życzenia jak wyżej opisano. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | spellbinder (8577 punktów) | Powiedz mu, że gdyby kiedyś potrzebował powiedzieć coś mądrego, niech zapyta na racjonalista.pl.
|
|
3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Ateista ojciec chrzestny składający życzenia na komunie. Nie, to mnie przerasta, ja nic nie wymyślę. Co najwyżej mógłbym powiedzieć, że jeszcze bierzmowanie i można się pożegnać z tą instytucją, tak jak to robi sporo ludzi...
|
|
1 na 1 | hubin (2274 punktów) | > Jak w temacie, pomocy! Macie pomysł lub jakieś gotowe życzenia z okazji pierwszej komunii dla> chrześniaka od ateisty? Jakieś uniwersalne, humanistyczne, coś mądrego, może ponadczasowego?łacina zawsze na czasie:Gaudium in litteris est może coś z Demokryta:Piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce, złe natomiast owocują same bez trudu. pl.wikiquote.org/wiki/Demokryt - w razie czego sporo znajdziesz. Inne łacińskie cytaty całkiem racjonalistyczne... Cytat:Litterarum radices amarae sunt, fructus dulces Cytat:Nulla res praestanior est quam scientia Cytat:Omnes trahimur et ducimur ad cognitionis et scientiae cupiditatem Cytat:Vita sine litteris moris est Polecam raczej łacinę, raczej bez tłumaczenia by sam znalazł. Choć przyznam jak poprzednicy jestem mocno ubawiony chrzesnym/apostatą/ateistą.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
 | 2 na 2 | zyggy (66 punktów) | > >Jak w temacie, pomocy! Macie pomysł lub jakieś gotowe życzenia z okazji pierwszej komunii dla> >chrześniaka od ateisty? Jakieś uniwersalne, humanistyczne, coś mądrego, może ponadczasowego?> łacina zawsze na czasie:Gaudium in litteris est > może coś z Demokryta:Piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce, złe natomiast owocują same bez trudu. > pl.wikiquote.org/wiki/Demokryt - w razie czego sporo znajdziesz.> Inne łacińskie cytaty całkiem racjonalistyczne...> Cytat:Litterarum radices amarae sunt, fructus dulces > Cytat:Nulla res praestanior est quam scientia > Cytat:Omnes trahimur et ducimur ad cognitionis et scientiae cupiditatem > Cytat:Vita sine litteris moris est > Polecam raczej łacinę, raczej bez tłumaczenia by sam znalazł.> Choć przyznam jak poprzednicy jestem mocno ubawiony chrzesnym/apostatą/ateistą.> Parafrazując: Ideologia śmierdzi!Hubin, proszę się na nabijać, tak to czasem w życiu jest. Człowiekowi ciężko czegoś odmówić własnej siostrze i później jest jak jest. A na przestrzeni kilku lat (od chrztu siostrzeńca do dzisiaj) człowiek potrafi się bardzo zmienić, ugruntować swoją postawę (ateistyczną) itd. My z żoną także zaczynaliśmy jako kato małżeństwo, a obecnie jesteśmy związkiem protestancko-ateistycznym (ona-ja). Liczę na dalsze racjonalne pomysły. pzdr zyggy
|
|
| mrSpock (2845 punktów) | Olej życzenia i podaruj jemu/jej Boga urojonego.
|
|
 | | zyggy (66 punktów) | > Olej życzenia i podaruj jemu/jej Boga urojonego.> To też jest jakiś plan.  pzdr
|
|
| algis (179 punktów) | Ile lat ma dziecko idące do komunii? 8-10? Tracisz czas szukając humanistycznych, ponadczasowych życzeń (nie mówiąc już o tych po łacinie) bo 5 minut później Twój chrześniak prawdopodobnie i tak zapomni co mówiłeś. Szczególnie, że nie będziesz jedynym, który życzenia mu składa. Jak pójdzie do bierzmowania to wtedy daj mu wspomnianego "Boga urojonego", dałbyś teraz to tylko się zakurzy a i siostrze może się nie spodobać.
|
|
 | | zyggy (66 punktów) | >Ile lat ma dziecko idące do komunii? 8-10? Tracisz czas szukając humanistycznych, ponadczasowych życzeń (nie mówiąc już o tych po łacinie) bo 5 minut później Twój chrześniak prawdopodobnie i tak zapomni co mówiłeś. Szczególnie, że nie będziesz jedynym, który życzenia mu składa. Jak pójdzie do bierzmowania to wtedy daj mu wspomnianego "Boga urojonego", dałbyś teraz to tylko się zakurzy a i siostrze może się nie spodobać. > Też prawda.
pzdr
|
|
 | | hubin (2274 punktów) | Nigdy przeglądając szpargały nie zacząłeś o czymś myśleć? Nie zainteresował/zainspirował cię tekst z przeszłości? Oczywiście szansa jest nie wielka, że przeglądając dawne komunijne kartki licelista zacznie dociekać co właściwie oznacza sentencja podarowana przez tego dziwnego wuja...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|