 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 05-06-2017 | Max Golonko | Piekło to bzdura |
Film niesamowity ale czemu ta muzyka taka piekielna?! Jeszcze ktoś uwierzy w piekło (które jest bez sensu bo kara wiekuista byłaby zbyt niesprawiedliwa - czyli, że go nie ma). vimeo.com/219993811 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 04-06-2017 | VonM | Stosunek feministek do nadopiekuńczych matek mężczyzn |
O tym, że wiele matek nie zauważa zera w wieku swoich trzydziestoletnich synów jest powszechnie wiadomo. Matki takie, szczególną nienawiścią darzą kobiety tychże synów. I tu pytanie co na ten temat sądzą feministki? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 03-06-2017 | VonM | Dziecinność pozorna |
Wiele osób ma skłonność do mylenia dziecinności z omylnością ludzką. Zjawisko to szczególnie widoczne jest w związkach, gdzie różnica wieku wynosi od 5 do 10 lat - wówczas strona starsza, każdy nietakt partnera z góry klasyfikuje jako dziecinne zachowanie.
I tak, za dziecinność wiele osób uważa:
*Planowanie długofalowe - co bierze się z przekonania, że dorosły człowiek widzi tylko to, co czasowo najbliższe; *Kreatywność - bo przecież tylko dzieci mają fantazję;
Co jeszcze dodalibyście do tej listy i co sądzicie o tym temacie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-05-2017 | badacy2017 | Prośba o pomoc w badaniach |
Szanowni Państwo, Zapraszam do udziału w anonimowej ankiecie poświęconej stosunkowi osób niewierzących do przyjmowania uchodźców w naszym kraju. Wyniki pozyskane za pomocą niniejszej ankiety posłużą mi jako materiał badawczy do pracy licencjackiej Wypełnienie ankiety zajmie około 8 minut. Badanie jest całkowicie anonimowe. Dziękuję za wzięcie udziału w badaniu. Damian Baran www.ebadania.pl/8d4caaa19ff3a82c |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 27-05-2017 | Arminius | Fantasytyczny ersatz Fanta! |
W Niemczech Hitlera przed wybuchem II wojny - Coca Cola prosperowała fantastycznie, zwiększając w ciagu 6 lat sprzedaż swoich produktów 45- krotnie. W 1936 r. firma była oficjalnym sponsorem Igrzysk Olimpijskich w Berlinie. Jednakże po wybuchu wojny, skutkiem embarga nałożonego na Niemcy oraz braku składników - produkcja coca - coli padła. Ale w jej miejsce pojawił się genialny niemiecki ersatz (Niemcy byli mistrzami w tworzeniu ersatzów) - produkt tworzony z odpadków innych procesów technologicznych oraz nadgniłych jabłek, nazwany Fantą - od słowa "fantastyczny". Zainteresowanym detalami polecam podlinkowany tekst. Tymczasem jednakże nie polecam spożywania tak coca - coli jak i fanty. Maniaków którzy nie mogą się bez nich obejść zachęcam do wybierania wersji "sugar free".
"Coca-Cola was growing rapidly in Germany and the rest of Europe in the pre-war years. Between 1933-39 the numbers of crates of Coke sold in Nazi Germany rose from about 100,000 to 4.5 million per year, and 50 factories were built to meet demand, according to Zeit. The brand was so popular that it became one of the official sponsors of the 1936 Olympics in Berlin, widely seen as a propaganda event for Hitler. But after war broke out in 1939 it became increasingly difficult to transport the syrups needed to make Coke to the German factories due to various embargoes on imports into the Nazi Reich. Because of this, production of Coke ceased in Germany during the war. Max Keith, the head of the company in Germany,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 26-05-2017 | chętnie racjonalistka | Semiotyka Teodorczyka | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 17-05-2017 | Max Golonko | KOD a mniejszości |
Byłoby niedobrze gdyby walka o prawdziwą demokrację została przegrana przez absurdalne pomylenie troski o słabszych (dziś) homoseksualistów (jestem za ustawą o związkach partnerskich) z pomysłem wspierania wszystkich pomysłów działaczy LGBT en block. Niestety nauka mówi, że męskie ukierunkowanie seksualne (w szczególności homoseksualizm) u co najmniej 15-17% chłopców wrodzone nie jest. To oznacza, że partia upierająca się przy prawu do adopcji chłopców przez męskie pary sama odstrzeli się z Sejmu w wyborach. Ludzie bowiem tak to widzą (nawet spotkałem się z dyskusją "wewnętrzną" w zdecydowanie niekatolickim gremium) gdzie ten postulat był dyskutowany. Badanie miało wysoki Impact Factor i objęło całą populację bliźniaków w tym kraju a nie było wyrywkowe. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18536986 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 41 (przedawniony) | | 13-05-2017 | DreA | Sens Życia |
Moim sensem życia jest dziewczyna, którą kocham.A waszym? Podzielcie się | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 75 (przedawniony) | | 30-04-2017 | NierealnaLola | Dlaczego przestalismy myslec i czy mozemy zaczac? |
Jak zapewne zauwazyliscie, ludzie nie mysla. Nie potrafia logicznie formulowac wnioskow, przemyslen, argumentow. Nie przejawia sie to wylacznie wsrod "normalnych ludzi", nie zwiazanych z nauka, ale rowniez wsrod tych, ktorzy nauka zajmuja sie na codzien. Niemyslacy naukowiec? Jak to? Czy nie zostaje napisanych mnostwo prac naukowych, ksiazek? Zostaje. Tylko czy te wspolczesne prace, badz ksiazki niosa za soba nowe teorie, rozwiazania? Obecnie nauka nie opiera sie na nowych teoriach, usilujacych szerzej badac rzeczywistosc, ale na wynalazkach. Wynalazki mozna podzielic na te ktore uprzyjemniaja codzienne zycie ludzi i na te ktore uprzyjemniaja zycie naukowcom. Tylko czy z nowym "szkielkiem" potrafimy zobaczyc wiecej rzeczywistosci, badz czym ta rzeczywistosc w istocie jest? Teoretycznie nabywamy nowa wiedze, przyswajamy fakty, ale czy posunelismy sie choc troche dalej, czy choc troche wychylilismy nos z platonskiej jaskini? Czy nadal widzimy tylko cienie, moze nieco wyrazniej, dzieki wynalazkom? Natrafilam jakis czas temu na ciekawa prace, Polskiego naukowca. Mysle, ze to moze byc przelom w nauce, a na pewno da poczatki mysleniu. A jak czlowiek zacznie myslec, to kto wie? Moze w koncu zacznie byc czlowiekiem. Niestety nie jak jak wstawic tutaj tej pracy, bo jestem nowym uzytkownikiem  ( Macie pomysl, jak to moge zrobic? Konto mam aktywowane. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 20-04-2017 | LegionLegion | Złamany |
Jestem złamany. Od dziecka byłem totalnie ułomny. Czasem zastanawiam się, czy nie mam jakiegoś autyzmu czy coś. Całe życie osiągnąłem kompletne nic. Nie wiem nawet, czemu ciągle to ciągnę. W dzieciństwie byłem najsłabszy, w dodatku dzięki brakowi wzorowego ojca, na co dzień miałem dobry kontakt tylko z matką (idiota pojawiał się w domu pijany). Oczywiście wszyscy wiemy, czym kończy się opieka jednego rodzica nad dzieckiem. Wyrosłem na popierdolonego zjeba (mam gdzieś ostrzeżenia za wulgaryzmy, piszę co mnie boli). W wieku 12 lat uzależniłem się od komputera. Mam 23 lata, więc... Zmarnowałem połowę mojego życia. Siedzenie przed komputerem, napoje gazowane, nieuczenie się i oto gotowy przepis na niemyślenie. Jestem idealnym przykładem osoby bezmyślnej, która albo coś powie nie tak, albo wpadnie pod auto. To, że jestem żywy to jakiś chory cud albo przekleństwo. Najgorsze stało się, gdy poznałem chany. Polski vichan i karachan pogłębiły moją depresję. Ale wróćmy do młodości... Podstawówka była piekłem. Gdy byłem w gimnazjum, zakochałem się w koleżance, którą znałem 8 lat. Oczywiście nie miałem zbyt wiele do czynienia z płcią przeciwną. Byłem zbyt wybuchowy, zbyt zmienny. To nie tak, że zachorowałem przez nią. Raczej jej głupia postawa (typowe dla kobiet nie umienie powiedzenia "nie") przelała czarę goryczy. Od dziecka wisiał nade mną cień. Cień ojca pijaka, cień zmarłego brata... Nawet moje narodzenie było tylko po to by rodzice się ożenili, co powiedziała gdy miałem 11 lat moja.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |