Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
04-08-2017olsonRozmowa z chamami, którzy ignorują argumenty - ignorować?
Na forum panuje kompletna ignorancja wobec chamstwa. Podobnie jest na ulicach i podobna ignorancja panuje w permisywnych społeczeństwach, gdzie człowiek umiera na ulicy i wszyscy go ignorują, przyspieszając gdy przechodzą obok niego, by czasem nie padła na nich odpowiedzialność pomocy.

Ja tego jednak nie pochwalam, a najgorszym zjawiskiem w debacie publicznej, na forach, w telewizji itd jest ignorowanie argumentów i powtarzanie swoich obalonych mantr. Rozemocjonowany typowy "Janusz" z wąsami myśli, że ma zawsze rację i każdy ma mu dać atencję i przytakiwać. Gdy ktoś ma inne argumenty, to jego ubrudzony musztardą wąs staje się jeszcze bardziej ruchliwy niż przy obgryzaniu kiełby z tesco. W internetowych dyskusjach przybiera to jeszcze gorszą formę.

Wielokrotnie powtarzane argumenty odbijają się jak od ściany. Betonowa głowa mentalnego "Janusza" działa jak odgromnik wobec sensownych myśli... czyli właściwie nie działa Np powtarzam chamowi argument, prosty jak budowa cepa, którego nie da się nie zrozumieć. Mimo tego znajduje się cham, który nie rozumie i któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy.

\"cham\":
Nie istnieje coś co jest potencjalnie empiryczne.
To sprzeczność, w którą się zaplątałeś


Cham nie rozumie, że wiele razy było tłumaczone i to post wyżej, nad tym na co cham odpisuje:

\"olson\":
Potencjalna empiryczna czyli faktycznie mogąca istnieć w realu, a nie taka która już istnieje. Empiryczna bo może istnieć, a nieempiryczna by nie mogła.
..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-08-2017KoraszewskiZmarł Wiesław Jaszczyński
27 lipca zmarł Wiesław Jaszczyński, wybitny lekarz, pilot i polityk, wieloletni autor artykułów na portalu "Racjonalista". Jak sądzę warto poinformować o tym czytelników portalu, jak i pokazać sylwetkę tego wspaniałego człowieka i niesłychanej postaci. Tu jest link do artykułu o "Burzliwym życiu Wiesława Jaszczyńskiego": www.listyz(*)-zycie-wieslawa-jaszczynskiego
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
27-07-2017Max GolonkoPrawdziwy sprawca śmierci stewardessy
W Smoleńsku 2010 w katastrofie Tupolewa zginęło też trochę młodych ludzi w wieku około 24 lat.

To, z punktu widzenia czysto ludzkiego i społecznego, największa strata a nie jak się sugeruje Lech K.

Tydzień przedtem był tam Tusk. Następna wizyta wysokiego ranga polityka tak szybko była dziwactwem.
Zbliżająca się kampania prezydencka spowodowała że Jarek musiał naciskać na ten popis patriotyzmu.
Lech zawsze słuchał Jarka.
On był głównym powodem że do tych śmierci doszło.
A teraz odwracają kota ogonem.
Ziobro i jego ludzie nie dają ludziom spokoju realizując chorą obsesję Kaczyńskiego.
Po trupach do celu.

fakty.inte(*)luchanie-donalda-t,nId,2421918

Miłego dnia
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 60 (przedawniony)
27-07-2017hanselLeonora Piper
,,His­to­ria, o której opowiada ta książka, wydarzyła się w cza­sach, gdy zain­tere­sowanie zjawiskami para­psy­chicznymi (obser­wowanymi głównie w kon­tekś­cie rozwi­ja­jącego się ruchu spiry­tysty­cznego), sięgnęło swego apogeum. Fakt ten zaowocował powołaniem naukowego sto­warzyszenia, które postaw­iło sobie ambitne zadanie zbada­nia fenomenów, z jakimi dotąd stykano się głównie pod­czas niefor­mal­nych spotkań na salonach towarzyskich.

W 1882 r. Henry Sidg­wick, Fred­eric Myers, Edmund Gur­ney oraz Arthur i Ger­ald Bal­four założyli w Anglii Soci­ety for Psy­chi­cal Research. Byli to szanowani uczeni z Cam­bridge (filo­zof, filolog klasy­czny, psy­cholog oraz robiący kari­erę w poli­tyce bra­cia, z których jeden miał zostać w przyszłości pre­mierem). Pracę Towarzystwa charak­tery­zował intelek­tu­alny rygor, stosowanie pod­czas badań metod naukowych oraz pub­licznie deklarowany scep­ty­cyzm. Wkrótce (1885) za oceanem pow­stał amerykański odpowied­nik tej orga­ni­za­cji, której preze­sem został znany psy­cholog i filo­zof William James.

I to właśnie ten naukowiec (a mówiąc ściślej – jego teś­ciowa) odkrył medium, które w lit­er­aturze przed­miotu do dziś uchodzi za jedno z najwybit­niejszych w całej his­torii para­psy­chologii. Leonor Piper, bo o niej mowa, dys­ponowała tal­en­tem, który objaw­iał się uzyski­waniem bardzo konkret­nych infor­ma­cji od osób zmarłych. Pro­fe­sor James H. Hys­lop, który pojaw­iał się na jej seansach w masce ukry­wa­jącej twarz, zdołał porozu­mie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
25-07-2017syriusNiesamowite pszczoły
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
20-07-2017spirytysta1Agnieszka Pilchowa
Co myślicie o tej osobie Ona była nie tylko medium ale posiadała również dar przewidywanie przyszłości. Mnie zastanawia zwłaszcza dlaczego zastała zmordowana ? Podobno dlatego że Hitler bał się osób obdarzonych tego typu zdolnościami...

,,Agnieszka Pilchowa została rozstrzelana w obozie koncentracyjnym Ravensbrück 4 stycznia 1945 roku. Była to jedna z ostatnich egzekucji w tymże obozie. Własną śmierć przepowiedziała sobie również dokładnie w tej dacie.,,

pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Pilchowa
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
13-07-2017spirytysta1Teresa Naumann mistyczka z Bawarii
,,Na sesji poruszono temat,czy istota ludzka może żyć bez przyjmowania pokarmów?

Rozmawiano na temat bawarskiej mistyczki Teresy Naumann,która według wielu czasopism ,a jedno z nich ,,Świadomość nowej ery,,z Buenos Aires pisało,że Teresa Naumann przez 36 lat nie jadła oraz nie piła.
Pracowała w swoim ogrodzie ,pielęgnowała akwarium,spała jedną ,czasami dwie godziny,mimo to nie traciła sił i wigoru.

Podczas rozmowy medium psychofoniczne weszło w trans i zakomunikowało:

Wyjaśnimy wam temat bardzo zwięźle,bez wchodzenia w szczegóły naukowe dla których nie mamy czasu,a terminy,których byśmy użyli byłby dla was niezrozumiałe.


W dziele bożym istnieje wiele zwierząt oraz istoty myślące,które w fizycznych organach mają specjalną możliwość katalepsji według własnej woli, przez co i dyspozycyjność zawieszenia potrzeb organizmu.
Jak wiecie wiele zwierząt na długi okres ,w odosobnieniu, w swoich legowiskach wchodzą w katalepsję,gdzie po pewnym okresie ,kiedy nadchodzi odpowiednia pora odzyskują normalną aktywność.


Przypadek siostry Teresy Naumann jest wyjątkową formą katalepsji.To wgląd w przyszłość ,jak wyglądać będzie ludzki archetyp oraz dowód na wielkość Boga,który w ten sposób mówi do istoty ludzkiej:
,,Wszystkie twoje nauki przez które tak się obnosisz są zredukowane do niczego na przeciw praw fizyki które znasz,,.


Katalepsja to wyprzedzenie w tym ,co czeka człowieka w przyszłości,kiedy jego oczyszczenie,jego zaawansowanie i postęp będzie dostatecznie wysoki ,kiedy wejdzie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
04-07-2017ArminiusHarry Houdini i jego "seanse"............iluzjonistyczne
Harry Houdini był królem iluzjonistów. W zasadzie powinienem użyć czasu teraźniejszego - bo chyba do tej pory nikt nie zdołał przelicytować i jego umiejętności i jego sławy. Specjalizował się w ucieczkach z zabezpieczanych celowo i zmyślnie miejsc oraz wyzwalaniu się ze wszelkich możliwych zabezpieczeń, więzów i kajdan. Był także wielkim młotem na spirytystów i spirytystyczne media. Jako genialny iluzjonista - prestidigitator znał setki tricków - które odpowiednio zaaplikowane - czyniły cuda. Wiedział więc na czym polega oszustwo spirytystów - bo znał dokładnie zaplecze ich kuchni. I bezlitośnie demaskował je - ujawniał podczas publicznych "seansów", wyśmiewał, kompromitował. A teraz proszę o ciszę i maksymalne skupienie: Harry Houdni był.............................węgierskim ŻYDEM!!!!!!

I tak się sprawa rypła.


"Houdini vs. the Spiritualists

The death of Houdini's mother focused his attention on the thriving business
of spirit mediumship, or the contacting of the dead. Whether Houdini was
genuinely outraged at the victimization of the bereaved, or whether he
simply saw an opportunity to capitalize on public interest, Houdini spent
the last 13 years of his life in a highly publicized battle with the
spiritualists. Using his knowledge of illusion, Houdini was able to
duplicate the ghostly apparitions, noises and mysterious levitations
produced by the working mediums and their "spirits". His "exposures" became
so popular with his audiences that they took up more than a third..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 371 (przedawniony)
09-06-2017olsonBrak czytania ze zrozumieniem czyli największe chamstwo
To co najbardziej dyskwalifikuje ludzi z dyskusji, to brak zdolności czytania ze zrozumieniem. Najczęściej to tego typu osobniki zarzucają to innym. Sami zaś odpowiadają wymijająco, tak jakby ich tezy były w domyśle czymś najoczywistszym, co nie podlega żadnej negacji.

Wydaje im się, że w ten sposób się dowartościują. Ucząc się mimikry chcieliby we własnym mniemaniu wygrać każdą dyskusję. Podświadomie wiedzą, że nie da się tego osiągnąć, a w dodatku nie mają żadnej wiedzy, więc ich memy są uproszczeniami i zawierają wiele przyjętych bez powodu założeń. To co mówi rozmówca jest wypierane i bezpodstawnie atakowane, bez żadnego argumentu.

To smutne, że na forum ponoć racjonalistycznym, które funkcjonuje przy szanowanym portalu, jest tyle tego typu postów i mało kto zwraca na nie uwagę. Ludzie nie reagują, podobnie jak gdy na ulicy wyrywana jest komuś torebka i złodziej ucieka, a nikt go nie goni. A gdy łapię złodzieja i okładam go pięściami, to nagle odzywają się głosy oburzenia. Okazuje się, że jestem porównywany do złodziei, których łapię. Dlaczego? Ano dlatego, że otoczka w pewnym momencie jest podobna. Zamiast skupiać się na argumentacji, narcyzi czują się zaatakowani personalnie, więc odpowiadają emocjonalnym spersonalizowanym językiem. Charakterystyczną cechą takich ludzi jest wypaczanie wypowiedzi rozmówcy. Wynika to z braku czytania ze zrozumieniem tego co ktoś przekazuje.

Oto kilka przykładów plus podsumowanie:

Wątek: "Głęboko wierzący kupią każdy mit"
Pod-troll: Klopton..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-06-2017ArminiusCzy piąty smak jest jak szósty zmysł ????
Kilka dni temu zachęcono mnie do skosztowania kawioru z Rosji. W zasadzie nie lubię kawioru - jednakże człowiek zachęcajacy jak wyżej nalegając podkreślał, iż jest on wyjątkowo wyborny - i że owa wyborność czyni z niego podręcznikowy przykład na potrawę smakującą piątym smakiem. Zaintrygowany potestowałem - a nalegający zrobił mi małą prelekcję o umami. To podobno piąty smak, po słonym, kwaśnym, gorzkim i słodkim - zdefiniowany gdzieś na początku 20 wieku przez Ikedę - chemika z Japonii, który miał odkryć znaczenie smakowe kwasu glutaminowego - stanowiącego osnowę owego smaku. Podobno jak coś smakuje wybornie - jest umami. Może to być kawior, krwisty befsztyk, jakieś soczyste frutti di mare. Kawior smakował jak kawior. Jednakże czy był to smak umami??? Czy z umami nie jest przypadkiem tak jak z szóstym zmysłem? A może to po prostu mieszanina owych czterech podstawowych smaków daje smakowy amalgamat nazwany umami??? Może i ten smak istnieje - ale chyba ciągle jeszcze wymaga on naukowej podbudowy. Być może też fenomen owego smaku łączy się jakoś z "głodem mięsnym" - specyficznym głodem, który podobno można nadal odczuwać - mając zaspokojony apetyt potrawami wegetariańskimi???
Problem wymaga dalszych badań.

www.foodre(*)at-is-umami-and-does-it-exist/

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)