 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 26-06-2018 | VonM | Ile kobiet mówi nie, myśląc tak |
Ostatnio mamy powtarzające się nadużycia zarzutów o gwałt. Bardzo często w takich przypadkach, jedynym co zostało zgwałcone jest zasada in dubio pro reo, a skazania następują często bez żadnych śladów przemocy, jedynie na podstawie spermy. W związku z tym, chciałbym poruszyć wątek dotyczący zachowań sporej części kobiet, które mówią mężczyźnie, że nie chcą, podważając następnie jego męskość, kiedy ten zrezygnuje. Co sądzicie na temat zjawiska pomówień o gwałty/pretensji, że mężczyzna zrozumiał kobiece nie? Tu na forum agnostyczno-ateistycznym, gdzie ósme przykazanie teoretycznie nie obowiązuje, zapraszam do dyskusji. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 26-06-2018 | VonM | Wyraźnie podrywa mnie feministka - jak mam się zachować |
Co ciekawe, ona również mnie pociąga. Boję się tylko jednego - że dojdzie po między nami o czegoś, a ona potem powie, że zrobiłem coś wbrew jej woli. Czy moje obawy są słuszne? I jeśli tak, to mniej, czy bardziej, niż gdyby odnosiły się do katoliczki. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 25-06-2018 | Arminius | Nekrolog dla orangutana? |
W australijskim ZOO zdechła w wieku 62 lat Puan - najstarsza na świecie sumatrzańska orangutanica. Zainteresowanych obszerniejszym info na temat - odsyłam do podlinkowanego materiału - ja tymczasem skoncentruję się na wątku zamieszczonym w finalnym fragmencie materiału jak wyżej. Otóż Administracja ZOO, w którym Puan przebywała - zamieściła w lokalnej prasie nekrolog - ku jej pamięci. Zachowania jak wyżej zdarzają się coraz częściej - i dotarły już do kraju nad Wisłą. Podobno słynie z nich szczególnie.....Singapur! Czy nekrologii zwierząt są stosowne? Czy są ersatzem pojawiającym się w sytuacji gdy brak ludzi? Czy świadczą o naszej zmianie w traktowaniu zwierząt? "Puan's chief zookeeper wrote an obituary published in The West Australian newspaper on Tuesday. "Over the years Puan's eyelashes had greyed, her movement had slowed down and her mind had started to wander," Martina Hart wrote. "But she remained the matriarch, the quiet, dignified lady she had always been." www.bbc.com/news/world-australia-44529320 "Żegnaj Pioruneczku". Wzruszające pożegnanie kota w "Expressie" Data: 12 stycznia 2018, 16:00 "Pioruneczku. Kocie najmilszy - żegnaj". Wzruszające pożegnanie kota - nekrolog na łamach "Expressu Bydgoskiego" W piękny i wzruszający sposób pożegnał swojego kota bydgoszczanin. Zwierzę przeżyło ponad 20 lat. Jego pan postanowił zamieścić specjalne..." www.expressbydgoski.pl/tag/nekrologi-dla-zwierzat/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 13-06-2018 | Arminius | Czy będą nas bronić zaciężni Hesyjczycy? |
Polska stara się o zainstalowanie stałej bazy i garnizonu wojsk amerykańskich na swym terytorium. Co z tych zamierzeń wyjdzie - czas pokaże. Tymczasem warto zapoznać się - w kontekście jak wyżej - ze stanowiskiem w tej sprawie amerykańskich środowisk konserwatywnych. Podrzucam tekst na temat - którego autor związany jest ze znanym konserwatywnym think tankiem nad Potomakiem - Cato Institute. Forsuje on pogląd, z którego wynika, iż USA nie powinno zakładać jakichkolwiek baz na terenie Polski - Polacy natomiast, jeżeli czują się zagrożeni, winni odpowiednio więcej wydać na podniesienie zdolności bojowej swojego państwa. Wszak wolność ( i honor - mogę dodać) jest bezcenna. Pikantną wielce tezą postawioną przez niego jest postulat - aby Polska zainstalowała na swym terytorium bazy i garnizony NATO - obsadzone przez Niemców, którzy są przecież naszym sojusznikiem w pakcie i im ewentualnie za to zapłaciła. Formułując taki pogląd - powołał się on na przykład z czasów wojny amerykańskiej o niepodległość - kiedy to Brytyjczycy walcząc z rebeliantami wysłali przeciwko nim zaciężnych żołnierzy z Hesji.
"Fourth, American soldiers are not mercenaries to be rented out to the highest bidder. If the Poles really believe themselves to be at risk, they should spend not 2 percent of GDP on their military, but 5 or 10 percent, perhaps even more. They should ask themselves how much their freedom is worth. There is, however, an obvious solution. Some 240 years ago Great Britain hired "Hessians," who.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-05-2018 | Arminius | Pamiętajcie o ogrodach.... |
Syryjscy uchodźcy odnajdują sens istnienia i ukojenie nerwów w zakładaniu i kultywowaniu ogrodów. Wspomaga ich w tym brytyjskie "Royal Horticultural Society" - wysyłając nasiona roślin do obozu uchodźców. Równe sto lat temu ta sama organizacja wspomagała w identyczny sposób brytyjskich jeńców w niemieckich obozach jenieckich - którym pasja ogrodnictwa w istotny sposób pomogła przetrwać lata niewoli. I nawet zamówienia na nasiona składane przez brytyjskich jeńców oraz syryjskich uchodźców były bardzo podobne. Rudolfowi Hessowi RHS nie wysyłała już nasion - tym niemniej jednak kultywowanie więziennego ogródka w cytadeli Spandau łgodziło mu znoszenie więziennej rutyny przez długie lata. Zainteresowanym problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. "Just as we had done to Germany in 1918 so we did again in 2018 to Kurdistan, to the Domiz Camp in Iraq," she says. "It was uncanny really, two groups of people, 100 years apart, one in Germany, one in Iraq, and really the same basic human desire to nurture and to grow something, even in terrible circumstances. The RHS sent 2,000 packets of seeds out to Domiz last month, including vegetables such as peppers and cucumbers, and flowers such as marigolds and sunflowers. When the RHS searched their London Lindley Library for the original letters and photographs from the 1918 seed lift they found the refugees in Iraq had asked for a nearly identical selection" www.bbc.com/news/science-environment-44174865 |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 25-05-2018 | VonM | Pomówienia o gwałt a światopogląd |
Powszechne jest przekonanie, jakoby legalizacji pomówienia o gwałt domagały się feministki. Jestem po krótkim, ale intensywnym związku z radykalną katoliczką, która zerwała rojąc sobie, że chcę złamać nasze zasady, a więc robić coś wbrew jej woli. Więc tu pytanie, z której strony częściej mogą pójść pomówienia o próby nadużyć seksualnych i jak daleka jest ich skala, w końcu jak często zdarzają się przypadki, że facet jest o nie oskarżony za to, że sam odmówił? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 20-05-2018 | Carolz30 | ofiary przestępstw w myśli filozoficznej |
Szanowni Państwo, pozwalm sobie prosić Państwa o podsuwanie myśli filozoficznych na temat ofiar przestęsptw. Jest to temat, którym zajmuję się od lat na gruncie prawa, ale ciekawi mnie myśl filozoficzna w tym zakresie...będę wdzięczna za każdą myśl. Pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 18-05-2018 | MaxGolonko2 | Nowe partie wkraczają do Sejmu o ile ... |
Niech partie (Zieloni/Razem) pokażą że mogą zrobić coś dla wszystkich a nie zajmują się tylko/głownie sprawami mniejszości (LGBT, imigranci). Partia z ambicjami sejmowymi NIE MOŻE pozwolić sobie na takie zaszufladkowanie. Trochę IQ trzeba wykazać! Tłem jest fakt zaprezentowany na obrazku: scontent-f(*)4730ce94de2c88967d&oe=5B7ED3DFPozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |