Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
12-01-2016Mariusz AgnosiewiczMedia - bierzmy przykład z Niemiec
Kiedy porusza się problem struktury właścicielskiej mediów w Polsce, zaraz podnosi się krzyk, że to putinowskie zakusy. W istocie jednak możemy spokojnie brać tutaj przykład z Niemiec:

"Kiedy w 2005 roku zagraniczny kapitał przejmował dziennik "Berliner Zeitung", w Niemczech wybuchła histeria. Protestowali dosłownie wszyscy - dziennikarze, politycy, elity intelektualne, ludzie kultury i sztuki. Wszyscy twierdzili, że nie jest dopuszczalne, aby ktoś zza granicy wpływał na poglądy niemieckiej opinii publicznej. Zagraniczny inwestor w końcu odpuścił i odsprzedał swoje udziały spółce z Kolonii. Tymczasem w Polsce Niemcy kontrolują już łącznie 133 tytuły prasowe"


Niemcy mają bardzo duże know-how o tym jak strategiczne jest posiadanie mediów. Jak udowodnił im bowiem dziadek Goebbels, media mają siłę totalnego programowania społeczeństwa przez samo tylko uporczywe powtarzanie pewnych tez. Mają siłę zamieniania czarnej rzeczywistości w białą iluzję (i vice versa). W Polsce od lat umysły programowane są przez neokolonialne i zagraniczne ośrodki medialne. W efekcie "wychowały" one całe tabuny osób mniej lub bardziej otwarcie wrogich wobec Polski i polskiej racji stanu.

[center]
Polska vs. Niemcy w kilku faktach nt. rynku prasowego:
- 76 procent rynku prasowego w Polsce jest w zagranicznyc..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
10-01-2016RecepcjonistaIgrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata?
Reprezentacja polskich siatkarzy pokonała dziś reprezentację niemiecką, dzięki czemu Polacy będą mogli nadal próbować wywalczyć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Przyznam, że nie rozumiem sensu tych kwalifikacji. Z jakiego powodu reprezentacja jakiegoś kraju nie ma prawa wzięcia udziału w Igrzyskach Olimpijskich ot tak, bez żadnej selekcji?
Dlaczego nie wystarczy członkostwo w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim?
Czy chodzi o to, że wówczas takie igrzyska trwałyby zbyt długo, czy o to, że byłyby zbyt drogie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
10-01-2016VonMPropaganda milcząca?
Temat zajść w Kolonii można interpretować na wiele sposobów. Zastanawiający jest jednak fakt, że przez kilka dni tematu nie ujawniały nie tylko media publiczne, ale również prywatne, w tym skrajnie prawicowe. I tu zastanawia mnie jedna kwestia, mianowicie czy nie jest to element większej strategii, której celem jest oddziaływanie na zbiorową podświadomość.

Moim zdaniem schemat jest taki:

1.Pewne grupy rozpuszczają pocztą pantoflową informacje, że w Niemczech panuje cenzura mediów. Oczywiście politycy Unijni ciągle kwestionują jej stosowanie i w społeczeństwie panuje dezorientacja - czyli ludzie zastanawiają się, czy naprawdę jest cenzura w państwach uważających się za demokratyczne, czy nie?
2. Łapiemy takiego newsa i odczekujemy jakiś czas z ujawnieniem go - wtedy ani razu nie używając słowa "cenzura" i terminów pokrewnych oddziałujemy na zbiorową podświadomość społeczeństwa, które uważa, że samo doszło do takich wniosków.

Czy w obliczu, kiedy państwa uważające się za demokratyczne stosują środki cenzury na miarę państw dyktatorskich taki rodzaj propagandy będzie się rozwijał?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
09-01-2016MatixCzy to poprawność polityczna?
Witam, proszę o wypowiedzi, czy to że dopiero dzisiaj po godz. 16 ktoś kto przez ostatnich kilka dni co dzień oglądał TV, kanały informacyjne, dowiaduje o takim zdarzeniu ogłoszonym w gąszczu wielu innych artykułów na stronie internetowej oraz nadal nie słyszy o tym w TV, to jest wg Was:

a) statystyczny przypadek
b) normalna sytuacja
c) efekt chorej poprawności politycznej toczącej Europę jak informacyjny rak

Coś słyszałem o jakiejś cenzurze w mediach, którą chciał wprowadzić jakiś PiS, czy to już to?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
07-01-2016ArminiusMistrz Vetulani
Powiedzieć o prof. Jerzym Vetulanim, iż jest postacią nieprzeciętną byłoby banałem.
Kto o nim jeszcze nie słyszał, tego zachęcam do zapoznania się z jego biogramem. Kto chce usłyszeć samego profesora, temu podrzucam link do wspomnień profesora wygłaszanych na antenie radiowej "dwójki".






www.polski(*)lani-Profesor-i-…-blazen
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
03-01-2016HodżaSanta C. strikes back
Czyli, mówiąc po naszemu, zmutowany troll wychodowany w laboratoriach DARPRA nie daje o sobie zapomnieć. I pomyśleć, że kiedyś był jednym z symboli Świąt i tych wszystkich choinkowych rozkoszy.

Okazuje się wszak, że to kolejna kreacja szatana, który pod tą postacią próbuje zakraść się do świadomości niczego nie podejrzewających chrześcijan. Dodam tylko, że w mojej firmie zamiast Mikołaja nad hallem olbrzymiego centrum handlowego zawisł olbrzymi świetlisty Smok Wawelski... nawiasem mówiąc, pięknie zaprojektowany i bardzo efektowny.

Siły ciemności w natarciu. Och, przewspaniały Michale Archaniele, dodawaj nam sił w tej nierównej walce, abyśmy wszyscy stali się godnymi obietnic panachrsytusowych.

Szczęść Bosch na Nowy 2016 Rok. Alleluja.

www.youtube.com/watch?v=bQr11eKlGVE

www.youtube.com/watch?v=-vfqSkrfhlw
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-01-2016e-duchTego wam wszystkim życzę ...
hej,
... wartościowych okamgnień , szlachetnych uniesień , dobrych chwil , wesołych zbiegów okoliczności , przyjemnych niespodzianek ...

e-duch
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
01-01-2016VonMEugenika i regulacja urodzeń
Temat jest tak samo dyskusyjny jak pytanie, czy nazizm był lewicowy, czy prawicowy. Niemniej jednak, o ile w tamtym przypadku da się rozklasyfikować hybrydę, tutaj zagadnienie jest bardziej skomplikowane, rodząc sprzeczność przy próbie przyporządkowania jej zwolenników do lewicowców czy prawicowców.

Otóż lewica sprzeciwia się segregowaniu ludzi i zasadniczo dąży do jedności i ujednolicania, w przeciwieństwie do prawicy, ceniącej różnorodność - co ciekawe z wyjątkiem kwestii odmienności seksualnej. Z drugiej strony eugenika jest całkowicie sprzeczna z nauczaniem konserwatywno-religijnym, kościelnym zwłaszcza.

Tak więc prawica zorientowana bardziej nacjonalistycznie będzie chętniejsza eugenice, niż lewica zorientowania równościowo, z kolei lewica socjalistyczna będzie bardziej przychylna eugenice niż prawica religijna. Oczywiście, wewnątrz obu relacji wzajemnie lewicowych i prawicowych występować będzie sprzeczność.

Jak więc z tym jest?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 51 (przedawniony)
31-12-2015klaioCzemu ateiści mieliby się troszczyć o przyszłe pokolenia?
Tytułowe pytanie postawił sobie w pogadance Jacek Tabisz. W mojej opinii nie dał sobie rady, ale nie czynię z tego zarzutu, bo odpowiedzi na tak poważne pytania wypracowuje się wiele lat, często pokoleń (czyżby jednak co najmniej od XVIII w. ateiści nie szukali odpowiedzi na takie pytanie? może ktoś z czytelników potrafi wskazać jakieś tropy?). Uważam jednak, że postawienie samego pytania jest uprawnione. Po co wielu ateistów/racjonalistów walczy z globalnym ociepleniem (załóżmy roboczo, że zjawisko to jest prawdziwe, nie chcę tu o nim dyskutować). Jaka jest ich motywacja, skoro ewentualne skutki globalnego ocieplenia w niewielkim stopniu dotkną obecne pokolenie, a już w ogóle nie dotknie decydentów światowych, a wyrzeczenia w postaci przyhamowania wzrostu gospodarczego, a więc wzrostu zamożności trzeba ponieść już dziś? Albo bliższy nam przykład - po co zalesiać nieużytki, skoro pożytki z tego nie przypadną obecnemu pokoleniu? Ponieważ na racjonalista.tv nie udzielono zadowalającej odpowiedzi, chcę tutejszych racjonalistów o to zapytać. Proszę jednak założyć, że żyjemy już w świecie bez religii, nie posiłkować się słabościami religijnych odpowiedzi na to pytanie.

Ja znajduję jeden mocny, ale ograniczony w czasie, a więc nie wystarczający argument. W Kościele dowiedziałem się, że mam żyć tak, by inni byli szczęśliwsi, by brać na siebie cierpienie, a nie je przerzucać na innych. Ta zasada w trochę mniej twardym wydaniu (bez obowiązku brania na siebie biedy drugiego człowieka)..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
31-12-2015olsonPropaganda "metafizyczna"
Jak najłatwiej zmanipulować ludzi? Ano odwołując się do niewiedzy i przedstawiając własną nadinterpretację jako alternatywę dla niej. Tymczasem niewiedza jest dla ludzi naturalna. Nie wiemy wielu rzeczy, zaczynając od tak prozaicznej kwestii jak przewidzenie naszej następnej myśli, a kończąc na naturze rzeczywistości, która jest w większości przed nami ukryta. Jeżeli coś badamy, to zawsze pozostają kwestie nieznane, które uwzględniamy w obliczeniach jako twarde fakty. Możemy np wiedzieć, że e=mc2, ale nie wiemy skąd to się wzięło - zawsze możemy zapytać "a z czego to wynika?" i możemy zadawać to pytanie w nieskończoność.

Są jednak ludzie, którzy mówią, że wiedzą. Ludzki mózg porządkuje znane informacje i próbuje tworzyć z nich teorie na temat tego co nieznane. Zawsze powstają pytania o poprzednią przyczynę od tej, którą znamy i tak będzie niezależnie od tego ile wiemy. Zawsze (prawie) powstają jakieś wartości i moralność. Religia ma za zadanie odpowiedzieć na nieodpowiadalne pytania, nadać życiu człowieka głębszy sens i usprawiedliwić moralność jednostki sprowadzając ją do obiektywnie istniejących imperatywów. Ludzie dzielą się na zindoktrynowanych (religią lub ideą), poszukujących, niezainteresowanych tą tematyką i wolnomyślicieli. Stara propaganda najlepiej oddziałuje na zindoktrynowanych, poszukujących można zwabić nową propagandą, czyli jakimiś teoryjkami utworzonymi za pomocą fachowych nazw. Na przykładzie Jackowskiego widać jak działa propaganda odwołująca się do metafizyki:..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)