Racjonalista - Strona głównaDo treści
Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
10-01-2016 17:17Recepcjonista (424 punktów)
(zablokowany)
Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata?
Ocena 1 na 1
Reprezentacja polskich siatkarzy pokonała dziś reprezentację niemiecką, dzięki czemu Polacy będą mogli nadal próbować wywalczyć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Przyznam, że nie rozumiem sensu tych kwalifikacji. Z jakiego powodu reprezentacja jakiegoś kraju nie ma prawa wzięcia udziału w Igrzyskach Olimpijskich ot tak, bez żadnej selekcji?
Dlaczego nie wystarczy członkostwo w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim?
Czy chodzi o to, że wówczas takie igrzyska trwałyby zbyt długo, czy o to, że byłyby zbyt drogie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

dzentelmen (2000 punktów)
>Dlaczego nie wystarczy członkostwo w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim?
>Czy chodzi o to, że wówczas takie igrzyska trwałyby zbyt długo, czy o to, że byłyby zbyt drogie?

Zdaje się, że "impreza" na 205 federacji to trochę "muka", dla potencjalnych organizatorów...
Poza tym IO muszą nieść też odpowiedni poziom sportowy. Już same kwalifikacje Olimpijskie to "duże wydarzenie", zarówno marketingowo jak i sportowo, więc same igrzyska to już crème de la crème, najlepsi z najlepszych.

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
10-01-2016 22:11 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Poza tym IO muszą nieść też odpowiedni poziom sportowy.

Z owym poziomem bywa różnie. System kwalifikacji na IO w siatkówce jest krytykowany. Np.:

Cytat:
Skrytykował [Heynen -trener drużyny niemieckiej] także formę kwalifikacji dla europejskich drużyn. - Czy w igrzyskach nie powinni grać najlepsi? Wydaje mi się, że tak. Pytam się zatem, dlaczego z Europy mogą być tylko cztery ekipy? Ten system jest niesprawiedliwy. Przecież nasza [niemiecka] drużyna mogłaby zagrać z Tunezją 100 meczów i może przegrałaby jeden. I to przy zgaszonym świetle. Dlaczego zatem oni mogą zagrać w Rio de Janeiro, a my nie?


eurosport.(*)ie-siatkarzy-i-kibicach/tjhjx8

Tak więc - w tym wypadku - nie tylko kryteria sportowe brane są pod uwagę. To przecież tak ładnie wygląda: sportowcy z pięciu kontynentów pod pozorem walki uprawiają ludzkie braterstwo. Sportowcy wszystkich krajów łączcie się ...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
10-01-2016 22:59 
 Ocena 2 na 2
dzentelmen (2000 punktów)
>Tak więc - w tym wypadku - nie tylko kryteria sportowe brane są pod uwagę.

Tzw. klucz geograficzny. Warto też wspomnieć, że przy jego ustalaniu, nie tylko w MKOl, ale i FIFA dochodziło / dochodzi do częstych przekrętów. Spójrz np. na przydział mundialu...

>To przecież tak ładnie wygląda: sportowcy z pięciu kontynentów pod pozorem walki uprawiają ludzkie braterstwo. Sportowcy wszystkich krajów łączcie się ...

Tak, a prezesura niech liczy kasę...

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365