 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 22-09-2013 | xandria88 | dyskryminacja w przedszkolu |
Witam chciałam wam opowiedzieć pewną historię mojej znajomej.Moja przyjaciółka jest ateistką ma syna w wieku przedszkolnym który nie chodzi na religie nie odprawia mu świąt itp, przedszkolanki które uczą jej syna traktują gorzej dyskryminują,ciągle na te dziecko krzyczą,itd nie rozumie dla czego tak się dziej że inni cierpią dla tego że nie należą do żadnej religii?Polska nie jest krajem tolerancyjnym a dyskryminującym inność człowieka.
Mod.: Zwróć, proszę, uwagę na pisownię. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 21-09-2013 | paula17 | Małpopodobni |
Cześć. Na National Geographic Channel leci teraz seria świetnych programów naukowych o tym, że ludzie zachowują się tak jak małpy, "Małpopodobni"/"Ape Man". Znacie jakieś książki podobne do tego programu? Mogą być angielskie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 20-09-2013 | diogenes | Agyria |
Mózg jak wygląda - każdy wie. Jako że mądrość przestała nam się mieścić we łbie, organ poznania pofadował się. Tyle fakty i teoria. Ale czasem bywa inaczej: zdarzają się mózgi gładkie jak tafla szkła. Taki defekt ma nawet uroczą nazwę: bezzakrętowość lub gładkomózgowie: odkrywcy.p(*)ich-mozgow,galeriazdjecie.htmlJaka szkoda, że brak bliższych relacji z życia posiadacza takiego mózgu. Czy myślał równie zawile jak my? Może wszystko może być prostsze i gładsze niż nam, pofałdowańcom, się wydaje? Może ewolucja potoczy się kiedyś bezzakrętową drogą? Życząc gładkiego myślenia pozostaję w labiryncie mózgu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 20-09-2013 | farmer | Innowacyjność czy nowość absolutna |
Od kilku dni błądzę myślami w temacie "wynalazku". Czym jest. Może ktoś mnie wyprowadzi z mojego myślenia ale dochodzę do wniosku że coś takiego jak wynalazek jako tako nie istnieje. Często jest tak że ktoś coś wynalazł ale dla mnie co najwyżej ulepszył coś co istniało. Czyli istnieje skończona ilość rzeczy które znamy a jedynie zmieniamy przedmiot który trzymamy. Np. przemieszczanie się uznałem za formę pierwotną czego następstwem są wszelkiego rodzaju koła... samoloty... "teleportacja?" itd. koniec końców liczy się przejście z punktu a do b czy c jak kto woli. Czy człowiek jest wstanie wynaleźć coś co nie istniało w jakiejkolwiek formie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 20-09-2013 | Frank Holman | Historia o pewnej starszej pani |
Historia o pewnej starszej pani, znaleziona na piekielni.pl, czyli z cyklu "fanatycy potrafią zaskoczyć miłością do boga.... ale w wersji o lekkim zabarwieniu humorystycznym Cytat:Otóż z racji moich niewielkich problemów z odpornością, pojechałem do sanatorium. Nieważne jakiego - w większości oferowane jest coś takiego jak "komora solna". W każdym razie, tam gdzie ja byłem wyglądało to tak, że po rozpoczęciu zabiegu około wszyscy kładli się na leżaki, a światła przygasały. I tak przez jakąś godzinę. Nie trzeba być geniuszem żeby domyślić się, że praktycznie wszyscy chcieli tam spać.
I tutaj pojawia się Pewna Starsza Pani. Kochana PSP radośnie przyszła 10 minut po rozpoczęciu zabiegu, kiedy wszyscy - łącznie ze mną - już spali. Obudziła więc wszystkich, ale dobrze, to można wybaczyć. Zdarza się. Ale zaraz po zajęciu leżaka, zaczęła opowiadać wszystkim o swoich wnukach, jakie to one cudowne i zdolne. Zgodnie z zasadą "ignoruj to się uspokoi", nikt nie zwracał na nią uwagi. Po kilku minutach, wyraźnie niepocieszona uspokoiła się. Chwilowo, niestety. Po kolejnych kilku chwilach PSP zaczęła... śpiewać psalmy. Tutaj zareagowałem:
[J] - Proszę pani, ludzie chcą spać. Może się pani modlić ciszej? [PSP] - ALE JA CZUJĘ POTRZEBĘ WYKRZYCZENIA MOJEJ MIŁOŚCI DO BOGA.
I tak przez niemal godzinę. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 20-09-2013 | chesterx | Dzierżyciele prawdy absolutnej |
Polecam komentarze pod filmem. Dla roześmiania się oczywiście. www.filmwe(*) drzewo życia-2009-538301PS. dlaczego niektórzy wciąż nie potrafią zrozumieć tak prostych zależności, jakie ja zrozumiałem będąc małym chłopcem? Czy religia naprawdę potrafi postawić taką betonową ścianę między nerwami wzrokowymi a mózgiem? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 68 (przedawniony) | | 15-09-2013 | kulka_na_mole | Gowin opuścił PO, tymczasem... |
[color=#330000]interesuje mnie zupełnie inna sprawa. Kilka dni temu udowodniłem sobie jak bardzo jestem naiwny/bezmyślny odnośnie wiedzy o komputerach. Otóż zainstalowałem na moim komputerze program, który pozwala w systemie Windows na wypróbowanie/instalację różnych rodzajów Linuxa, a także innych tzw. obrazów *.iso.
Po instalacji wspomnianego programu i wypróbowaniu pewnej wersji Linuxa postanowiłem zainstalować tę wersję na stałe na jednym z moich dysków komputerowych.
Moja wiedza na temat instalacji Linuxa dawał mi gwarancję, że przed instalacją systemu zostanę zapytany na którym dysku chcę zainstalować system, i że przed instalacją będę miał szansę na odpowiedź na pytanie o utworzenie odpowiednich partycji.
Okazało się, że moja wiedza zawiodła. Wskazałem instalatorowi dysk, na którym ma się zainstalować Linux... i straciłem wszystkie dane zgromadzone na wskazanym dysku. Nie było żadnych pytań o tworzenie partycji, nie było żadnych pytań w ogóle. W jednej chwili straciłem wszystko, co zgromadziłem na dysku, na którym zainstalował się Linux.
OK, nauczyłem się, że nie można wierzyć w info, iż instalator Linuxa zadaje ważne pytania. OK, nauczyłem się, żeby tworzyć kopie zapasowe ważnych danych.
Ale ja nie o tym. O czym chcę napisać, to to, że zauważyłem, iż znane serwisy oferujące "instalki" różnych programów dodają do plików przeróżne "wrappery". Pobierając "instalkę" programu z takiego serwisu w najlepszym razie dostajemy możliwość instalacji różnego rodzaju "malware"/"adware"/.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 13-09-2013 | Sumire | Zagadka 2. |
2 braci napadło na sklep spożywczy i jeden z nich zamordował sprzedawcę. Obydwoje zdjeli kominiarki, które wówczas mieli i okazało się ze są to bliźniacy jednojajowi. Są tak identyczni, ze nie sposób stwierdzić, który zamordował, a który tylko napadł na sklep. Powinni ich obu oskarżyć o morderstwo, czy raczej uniewinnić? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 12-09-2013 | kulka_na_mole | Jak Poczta Polska (nie)doręcza przesyłek poleconych |
W skrzynce pocztowej znalazłem świstek pt. "ZAWIADOMIENIE POWTÓRNE". Na świstku jest napisane:Cytat:Przesylka polecona (nazwa nadawcy) nr .............. z dnia 28-08-2013 adresowana do Pana(i) .............. zam. [zły kod pocztowy - mój dopisek] WWA .............. z powodu niemoznosci doreczenia adresatowi zostala zlozona na okres 14 dni od dnia 29-08-2013 w placowce pocztowej Waszawa ... [zły kod pocztowy - mój dopisek] .............. W razie nie odebrania przesylki przez adresata w tym terminie bedzie ona uwazana za doreczona z uplywem ostatniego dnia tego okresu, tj. z dniem 11-09-2013. .......................................... podpis sporzadzajacego [color=#330000]Spuszczę zasłonę milczenia na brak polskich liter na świstku (pewnie Poczta Polska korzysta z drukarek, które nie mają zainstalowanych odpowiednich czcionek), na brak nazwy nadawcy przesyłki, na błędy językowe, nawet na fakt, że na świstku umieszczono błędne kody pocztowe. Interesuje mnie przede wszystkim to, że Poczta Polska uważa niedoręczoną przesyłkę za doręczoną, gdy przesyłka przeleżakuje w urzędzie pocztowym 14 dni od daty następującej po dacie nadania. Słyszałem o tym, że list polecony uważa się za odebrany przez adresata, gdy ktokolwiek pokwituje jego odbiór, ale pierwszy raz słyszę, że nieodebrany przez adresata list uważa się za odebrany. PS Nie wiem co to za przesyłka, ale domyślam się, że to dalszy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 09-09-2013 | Asphodelus1 | Inicjacja lucyferyczna na wakacjach. |
www.fronda(*)ryczna-na-wakacjach,30336.htmlDobre na poprawę humoru. Tym razem atakują diaboliczne salony kosmetyczne. Gdzie ten diaboł się nie ukrywa by na złą drogę biednego katolika nakłonić? Swoją droga ukazuje to jak słabi psychicznie są niektórzy redaktorzy Frondy, jak mała jest ich wiara, że boją się nawet tytułów wycieczek czy punktów ich programu. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |