 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 03-10-2024 | okomo | Jakie są Twoje najlepsze filmy poprawiające nastrój? |
Rodzaj filmów, które pozostawiają cię z tym ciepłym, niewyraźnym uczuciem, gdy pojawiają się napisy końcowe, łatwe do oglądania, głupie poprawiające nastrój.
Jestem chora i przez przewidywalny (długoterminowy) czas będę głównie przykuty do łóżka, więc potrzebuję wesołych filmów, żeby poprawić mi nastrój. Robię listę i chętnie dowiem się, jakie są Twoje ulubione!
Przyszło mi do głowy, że kilka z nich to „Pogromcy duchów”, filmy akcji na żywo ze Scooby-Doo, „Mumia”, „Knight's Tale” i „Co robimy w cieniu”. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 02-10-2024 | liammason | Jaka kreacja najlepiej |
Jaka kreacja najlepiej sprawdza się w promowaniu zakładów sportowych? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 28-09-2024 | Wolnośćmyśli | Dokonało się. | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 27-09-2024 | nejoo | Najlepszy ruch w 2024 r., który przeszedł niezauważony? |
Generalnie nie przepadam za filmami powstałymi w ostatnich latach, ale wiem, że wśród tych mniej dobrych zawsze znajdą się jakieś dobre. Przeglądając listę filmów wydanych w tym roku, myślę sobie: „co mam obejrzeć?”. Filmy głównego nurtu mogą być takie same, proste, z podstawowymi scenariuszami, ale ja szukam czegoś intrygującego, co wyróżnia się na tle innych. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 21-09-2024 | qedded | Najdłuższy czas, zanim czołowy aktor pojawi się na ekranie? |
Właśnie oglądałem Horizon: An American Saga – Part One i Kevin Costner, najlepiej zarabiający (a także reżyser, producent i scenarzysta), pojawia się po godzinie filmu. Zastanawiałem się, czy są jakieś inne ważne przykłady tego w filmach, być może dłuższe, czy też jest to rekord najdłuższego występu najlepiej zarabiającego aktora na ekranie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 21-09-2024 | okragly | system zintegrowany |
w raju wszystko mieliśmy na miejscu, podobnie w średniowieczu gdzie za stodołą było pole hama, czy w miastach gdzie na dole był sklep/ szewc/ ... na górze mieszkał właściciel/ rzemieślnik.
czy nie możemy budowac w mieście wieżowców gdzie na dole będzie sklep, i inne usługi ogólnodostępne, wyżej biura, na pozostałych pietrach mieszkania tylko dla pracowników "dołowych" a na zielonym dachu przedszkole?
w transporcie tracimy ogrom czasu, zdrowia i pieniędzy (380 mld zł/rocznie) ale NIE, my libki musimy byc, INDYWIDUALNE, WOLNE, mieć WŁASNOŚĆ (czy to nie jest objaw niedorozwoju?)
nie rozumiem tez, czemu miasta się ciągle rozrastają? to nie jest normalne. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 10-09-2024 | keddy | Piosenki, które są trudne od pierwszej nuty? |
Szukam więcej piosenek, takich jak Animal - Pearl Jam i Parabola - Tool, które natychmiast rozpoczynają piosenkę pełną parą, bez żadnych wstępów czy wstępów. Idealnie bardziej w klimatach Rage Against The Machine, Nirvana, RHCP, REM niż hardcor metal, ale wysłucham wszelkich sugestii. Dziękuję! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 82 (przedawniony) | | 06-09-2024 | quick | Od "imperium dobra" do nihilizmu? |
Uważam, że nie. Jednak dobrze jest, od czasu do czasu, zanurzyć głowę w chłodnej wodzie. Polecam całość; myslpolska(*)d-imperium-dobra-do-nihilizmu/Po rozpadzie Związku Radzieckiego oraz upadku totalitaryzmu komunistycznego i druzgocącej dyskredytacji jego ideologii miliony ludzi z tzw. bloku państw socjalistycznych związały z Zachodem swe nadzieje na godne życie. Te nadzieje uzyskały realny kształt, gdy przestała istnieć żelazna kurtyna, a państwa zachodniej "flanki" tego bloku - z Polską na czele - weszły do NATO i UE. Dla wielu komentatorów - nie tylko politycznych, ale również reprezentujących nauki społeczne czy też przeżywającą kryzys tożsamości tradycyjną humanistykę - antropologiczno-kulturowe i etyczne przesłanki tego zwrotu były oczywiste. Padły mury "imperium zła" - jak jednoosobowo i autorytarnie określił Związek Radziecki w ostatniej fazie zimnej wojny amerykański prezydent Ronald Reagan. Przeciwko temu imperium stanął do walki Zachód pod przewodnictwem USA - jako "imperium dobra". I walkę tę wygrał. Taka wykładnia stała się dla niemal całych społeczeństw byłych państw socjalistycznych niepodważalnym dogmatem. Dogmatem nie tylko geopolitycznym, ale również kulturowo-cywilizacyjnym i antropologiczno-etycznym. Dogmatem, który wykluczał jakąkolwiek weryfikację czy choćby minimum krytycznego myślenia. Dogmatem, który na wzór religijnych domagał się nade wszystko wiary w jego prawdziwość. Na jego fundamencie wyrósł mit USA/Ameryki.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 05-09-2024 | kollpp | Co sądzisz o Krainie zagubionych (2009)? |
Moim zdaniem BARDZO niedoceniana komedia z Willem Ferrellem. Ekscytująca lokalizacja, sympatyczni bohaterowie, a przede wszystkim wielka przygoda. Jasne, nie wszystkie dowcipy trafią w sedno, ale zachwyt i podekscytowanie, jakie odczuwam podczas oglądania, całkowicie to wynagradzają. W tym filmie jest tyle zabawy i kreatywności, że prawie nie mogę uwierzyć, że filmy kiedyś były takie. Co do cholery stało się z wciągającymi filmami przygodowymi? Myśli? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 30-08-2024 | okragly | witam |
Nie wolno witac się w progu, czemu? |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |