Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-10-2024okomoJakie są Twoje najlepsze filmy poprawiające nastrój?
Rodzaj filmów, które pozostawiają cię z tym ciepłym, niewyraźnym uczuciem, gdy pojawiają się napisy końcowe, łatwe do oglądania, głupie poprawiające nastrój.

Jestem chora i przez przewidywalny (długoterminowy) czas będę głównie przykuty do łóżka, więc potrzebuję wesołych filmów, żeby poprawić mi nastrój. Robię listę i chętnie dowiem się, jakie są Twoje ulubione!

Przyszło mi do głowy, że kilka z nich to „Pogromcy duchów”, filmy akcji na żywo ze Scooby-Doo, „Mumia”, „Knight's Tale” i „Co robimy w cieniu”.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
02-10-2024liammasonJaka kreacja najlepiej
Jaka kreacja najlepiej sprawdza się w promowaniu zakładów sportowych?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
28-09-2024WolnośćmyśliDokonało się.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
27-09-2024nejooNajlepszy ruch w 2024 r., który przeszedł niezauważony?
Generalnie nie przepadam za filmami powstałymi w ostatnich latach, ale wiem, że wśród tych mniej dobrych zawsze znajdą się jakieś dobre. Przeglądając listę filmów wydanych w tym roku, myślę sobie: „co mam obejrzeć?”. Filmy głównego nurtu mogą być takie same, proste, z podstawowymi scenariuszami, ale ja szukam czegoś intrygującego, co wyróżnia się na tle innych.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
21-09-2024qeddedNajdłuższy czas, zanim czołowy aktor pojawi się na ekranie?
Właśnie oglądałem Horizon: An American Saga – Part One i Kevin Costner, najlepiej zarabiający (a także reżyser, producent i scenarzysta), pojawia się po godzinie filmu. Zastanawiałem się, czy są jakieś inne ważne przykłady tego w filmach, być może dłuższe, czy też jest to rekord najdłuższego występu najlepiej zarabiającego aktora na ekranie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
21-09-2024okraglysystem zintegrowany
w raju wszystko mieliśmy na miejscu, podobnie w średniowieczu gdzie za stodołą było pole hama, czy w miastach gdzie na dole był sklep/ szewc/ ... na górze mieszkał właściciel/ rzemieślnik.

czy nie możemy budowac w mieście wieżowców gdzie na dole będzie sklep, i inne usługi ogólnodostępne, wyżej biura, na pozostałych pietrach mieszkania tylko dla pracowników "dołowych" a na zielonym dachu przedszkole?

w transporcie tracimy ogrom czasu, zdrowia i pieniędzy (380 mld zł/rocznie)
ale NIE, my libki musimy byc, INDYWIDUALNE, WOLNE, mieć WŁASNOŚĆ (czy to nie jest objaw niedorozwoju?)

nie rozumiem tez, czemu miasta się ciągle rozrastają? to nie jest normalne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
10-09-2024keddyPiosenki, które są trudne od pierwszej nuty?
Szukam więcej piosenek, takich jak Animal - Pearl Jam i Parabola - Tool, które natychmiast rozpoczynają piosenkę pełną parą, bez żadnych wstępów czy wstępów. Idealnie bardziej w klimatach Rage Against The Machine, Nirvana, RHCP, REM niż hardcor metal, ale wysłucham wszelkich sugestii. Dziękuję!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 82 (przedawniony)
06-09-2024quickOd "imperium dobra" do nihilizmu?
Uważam, że nie. Jednak dobrze jest, od czasu do czasu, zanurzyć głowę w chłodnej wodzie.
Polecam całość;
myslpolska(*)d-imperium-dobra-do-nihilizmu/

Po rozpadzie Związku Radzieckiego oraz upadku totalitaryzmu komunistycznego i druzgocącej dyskredytacji jego ideologii miliony ludzi z tzw. bloku państw socjalistycznych związały z Zachodem swe nadzieje na godne życie.

Te nadzieje uzyskały realny kształt, gdy przestała istnieć żelazna kurtyna, a państwa zachodniej "flanki" tego bloku - z Polską na czele - weszły do NATO i UE. Dla wielu komentatorów - nie tylko politycznych, ale również reprezentujących nauki społeczne czy też przeżywającą kryzys tożsamości tradycyjną humanistykę - antropologiczno-kulturowe i etyczne przesłanki tego zwrotu były oczywiste. Padły mury "imperium zła" - jak jednoosobowo i autorytarnie określił Związek Radziecki w ostatniej fazie zimnej wojny amerykański prezydent Ronald Reagan. Przeciwko temu imperium stanął do walki Zachód pod przewodnictwem USA - jako "imperium dobra". I walkę tę wygrał. Taka wykładnia stała się dla niemal całych społeczeństw byłych państw socjalistycznych niepodważalnym dogmatem. Dogmatem nie tylko geopolitycznym, ale również kulturowo-cywilizacyjnym i antropologiczno-etycznym. Dogmatem, który wykluczał jakąkolwiek weryfikację czy choćby minimum krytycznego myślenia. Dogmatem, który na wzór religijnych domagał się nade wszystko wiary w jego prawdziwość. Na jego fundamencie wyrósł mit USA/Ameryki..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
05-09-2024kollppCo sądzisz o Krainie zagubionych (2009)?
Moim zdaniem BARDZO niedoceniana komedia z Willem Ferrellem. Ekscytująca lokalizacja, sympatyczni bohaterowie, a przede wszystkim wielka przygoda. Jasne, nie wszystkie dowcipy trafią w sedno, ale zachwyt i podekscytowanie, jakie odczuwam podczas oglądania, całkowicie to wynagradzają. W tym filmie jest tyle zabawy i kreatywności, że prawie nie mogę uwierzyć, że filmy kiedyś były takie. Co do cholery stało się z wciągającymi filmami przygodowymi? Myśli?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-08-2024okraglywitam
Nie wolno witac się w progu, czemu?

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)