Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
14-11-2025TschosncovatyNOBEL
Czy firma może dostać Nobla?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
11-11-2025TschosncovatyCzemu nie?
Powtórzę się, bo nie otrzymałem odpowiedzi: czemu nie oko za oko, ząb za ząb, życie za życie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-11-2025farmerSposób konwersacji.
Ja o tym przekonałem się już dawno a Wy?


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
10-11-2025Lolek_SalambekPotrawa nazywa się potrawka
Jedna z moich pasji jest tak zwane „kucharzenie”. Często przyrządzam tkzw. „potrawke”. Potrawe te w pewnym stopniu sa, „skomponowałem,”.
Chcialem ja polecić.
Składniki – proporcje „na wyczucie” – do smaku.
- makaron – lepiej drobny niż gruby
- ziemniaki – pokrojone w kostke jak do barszczu albo sałatki warzywnej
- dodatek białkowy (niekoniecznie): kotlety sojowe „schabowe” albo „mielone” pokrojone w kostke (wersja dla wegetarian) ;mieso pokrojone w kostke – wersja dla osob spozywajacych mieso.
- potrawe te można wzbogacić gotowanymi posiekanymi warzywami – w szczegolnosci: paprykę, grzyby, cukinia, fasolka straczkowa, marchew, pietruszka, seler, kalafior, rzepa i/lub surowymi ogorkami, szczypiorkiem, nac pietruszki, koperek, czosnek, pora etc.Wszystkie składniki mieszamy – jest to z zalozenia danie na cieplo – wiec wszystkie składniki mieszamy (niczym do sałatki warzywnej) i odgrzewamy przed spożyciem dodając wody albo jakiegoś wywaru warzywnego (jeśli mamy takowy) tak by moc potrawe te ogdrzac do solidnej temperatury powiedzmy około 40-80 stopni (oczywiście odgrzewamy mieszając tak by potrawa ta nie przywierala do sciany garnka).
Mozliwosc kombinacji z różnymi dodatkami w ramach poszczególnych „kategorii” jest tu bardzo szeroka.
Jak ktoś bardzo potrzebuje można przed odgrzaniem nieco okrasic potrawe te tłuszczem – na przykład masłem –..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
04-11-2025TschosncovatyJak żyć?
Nie masz nic? Nie masz nic do stracenia? Bądź jak Wódz (Führer)! Walcz o siebie i o swoje.Wujek Adolf nigdy nie zapomniał jak go potraktowano w mieście uniwersyteckim. A właściwie (tfuu) "uniwersyteckim". Tylko zamień antysemityzm na antypolonizm i gra gitara.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
25-10-2025okraglyOkrągłosław
na imię mam Jarosław, bardzo mi się podoba, ale wymyśliłem lepsze, Okrągłosław w zdobnieniu okrągły, dla dzieci kółeczko
Okrągłosław, sławi to co okrągle a więc idealne, np kosmos, słońce, księżyc, ziemie, planety, dziewczyny, ...
wszystko na świecie jest okrągłe
tylko kiedy będę miał imieniny

dziewczyna byłaby Okrągłasława w zdrobnieniu okrągła

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
21-10-2025romaroOstatni akt spektaklu celebryty
Diane Keaton w swoim testamencie zapisała swojemu ukochanemu psu Reggiemu aż 5 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na jego utrzymanie i opiekę.

W liberalnym porządku prawnym majątek jest własnością jednostki, a testament to ostatni akt jej woli. W tym sensie "to jej pieniądze" jest argumentem nie do podważenia. Jednak bogactwo gwiazd nie powstaje w próżni. To efekt globalnego systemu konsumpcji.

Śmierć zamyka biografię, a zamknięta historia łatwiej staje się legendą. Wtedy na scenę wchodzi "mowa uwielbienia", która scala życie w spójną narrację, często pomijając sprzeczności. I dzieje się tak za każdym razem gdy umiera gwiazda, gwiazdka, celebrytka, celebryta. Krytyka w takim momencie wydaje się "niestosowna", więc zostaje odłożona na później. Dlatego pytam - czy już można powiedzieć, że w swoich wyborach publicznych są całkowicie odrealnieni? Że w przypadku gwiazd - takich jak Diane Keaton - izolacja od codzienności, a tym samym rzeczywistości, jest niemal wpisana w rolę.
Podobne przypadki miały miejsce wcześniej - np. projektantka mody Karl Lagerfeld zapisała część majątku swojej kotce Choupette.

Z ust Julii Wieniawy - aktorki i wokalistki - usłyszeliśmy, że "bieda to stan umysłu".
Myślę, że to przejaw próżności i zepsucia celebryckiego świata, w którym luksus staje się normą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-10-2025romaroAOMEI Backupper
Pełna wersja AOMEI Backupper Home jest obecnie dostępna za darmo w ramach specjalnej kampanii promocyjnej producenta. Producent udostępnia pełną wersję programu za darmo w ramach kampanii urodzinowej - bez potrzeby podawania danych karty czy zakupu.

Program można pobrać bezpośrednio ze strony producenta. W spakowanym pliku znajduje się poza programem również klucz aktywacyjny. Z programu w pełnej wersji można korzystać przez rok. Co nie znaczy, ze po roku kopie stracą funkcjonalność. AOMEI Backupper w wersji free jest w pełni funkcjonalny, aczkolwiek pozbawiony takich funkcji jak kopie przyrostowe czy tworzenie kopii maili. Promocja trwa do 23.09.
www.aomeit(*)new-interface-campaign.html#ab

AOMEI Backupper Home to rozbudowane narzędzie do tworzenia kopii zapasowych całych dysków, partycji, folderów i plików. Pozwala również tworzyć kopie maili
Program jest dostępny w języku polskim i kompatybilny z systemami Windows 10 i 11.

Róbcie backupy, ale z głową
www.racjonalista.pl/forum.php/s,948316

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
16-10-2025TschosncovatyMuzyka lekarstwem.
Czy ta muzyka to lekarstwo na schizofrenię? Na to wygląda.
youtu.be/JcNDGQNzcxc?si=0Z_y-3NVogSX3Jdi
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-10-2025123321Doświadczenie tatuażu bez bólu - recenzja
Czytam wiele historii o ludziach, którzy robili tatuaże całkowicie bez bólu. Wszędzie przewija się nazwa TKTX, ale nie wiem, czy to faktycznie działa, czy to tylko reklama. Kto używał tego kremu? Czy rzeczywiście pomaga? Potrzebuję szczerej opinii – jak długo działa i czy nie wpływa na jakość tatuażu? Zanim kupię, chciałbym wiedzieć, czego się spodziewać.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)