Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ostatni akt spektaklu celebryty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-10-2025 15:04romaro (25211 punktów)Ostatni akt spektaklu celebryty
Ocena 2 na 2
Diane Keaton w swoim testamencie zapisała swojemu ukochanemu psu Reggiemu aż 5 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na jego utrzymanie i opiekę.

W liberalnym porządku prawnym majątek jest własnością jednostki, a testament to ostatni akt jej woli. W tym sensie "to jej pieniądze" jest argumentem nie do podważenia. Jednak bogactwo gwiazd nie powstaje w próżni. To efekt globalnego systemu konsumpcji.

Śmierć zamyka biografię, a zamknięta historia łatwiej staje się legendą. Wtedy na scenę wchodzi "mowa uwielbienia", która scala życie w spójną narrację, często pomijając sprzeczności. I dzieje się tak za każdym razem gdy umiera gwiazda, gwiazdka, celebrytka, celebryta. Krytyka w takim momencie wydaje się "niestosowna", więc zostaje odłożona na później. Dlatego pytam - czy już można powiedzieć, że w swoich wyborach publicznych są całkowicie odrealnieni? Że w przypadku gwiazd - takich jak Diane Keaton - izolacja od codzienności, a tym samym rzeczywistości, jest niemal wpisana w rolę.
Podobne przypadki miały miejsce wcześniej - np. projektantka mody Karl Lagerfeld zapisała część majątku swojej kotce Choupette.

Z ust Julii Wieniawy - aktorki i wokalistki - usłyszeliśmy, że "bieda to stan umysłu".
Myślę, że to przejaw próżności i zepsucia celebryckiego świata, w którym luksus staje się normą.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Z ust Julii Wieniawy - aktorki i wokalistki - usłyszeliśmy, że "bieda to stan umysłu".
Oj, biedna ta Julia...

"Stop!" stopkowym mundrościom!
21-10-2025 03:56 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>Z ust Julii Wieniawy - aktorki i wokalistki - usłyszeliśmy, że "bieda to stan umysłu".
>Oj, biedna ta Julia...
Zgadzam się - to nie biedni są "biedni umysłowo"
I tak oto jedno zdanie stało się zwierciadłem klasowej przepaści
21-10-2025 12:02 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Z ust Julii Wieniawy - aktorki i wokalistki - usłyszeliśmy, że "bieda to stan umysłu".
>>Oj, biedna ta Julia...
>Zgadzam się - to nie biedni są "biedni umysłowo"
>I tak oto jedno zdanie stało się zwierciadłem klasowej przepaści
Ta przepaść zniknie, jak tylko się Julia swoimi zasobami z biedotą podzieli.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
21-10-2025 12:42 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Ta przepaść zniknie, jak tylko się Julia swoimi zasobami z biedotą podzieli.
...Bowiem prawdziwa przepaść nie leży w "umysłach biednych", lecz w portfelach bogatych.
szarley (54913 punktów)
>Z ust Julii Wieniawy - aktorki i wokalistki - usłyszeliśmy, że "bieda to stan umysłu".

Święte słowa !
Bieda to taki stan umysły, który poprzez pychę, zaślepienie luksusem i egoizm nie pozwala zauważyć ludzi żyjących w niedostatku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-10-2025 12:56 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)

>Bieda to taki stan umysły, który poprzez pychę, zaślepienie luksusem i egoizm nie pozwala zauważyć ludzi żyjących w niedostatku

Nie zauważa, bo oślepiona jest własnym blaskiem.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365