 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 30-03-2022 | romaro | Ad vocem Zmierzch i upadek Ameryki jako imperium |
Temat wiodący: "Zmierzch i upadek Ameryki jako imperium" na cztery miesiące przed wybuchem wojny w Ukrainie. Autor wątku: Arminius
Putler już bardzo mocno infiltrował ukazujące się w Rosji wiadomości. Zacytuję fragment: "Америка не в состоянии выиграть войны, которые она сама выбирает вести. Она не в состоянии или не будет контролировать и защищать свои границы от массового вторжения мигрантов. Она не в состоянии остановить вспышк.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 30-03-2022 | Arminius | Swołocz jest do zaj....ia - nie zaś do negocjowania z nią |
Od początku było wiadomo, że Romanowicz to primus inter pares wśród żydowskiej swołoczy oligarchicznej - zgromadzonej wokół Putina. W takiej też tonacji o niej pisałem i będę pisał na tym forum. Tymczasem są tacy co mają złudzenia. Z Abramowiczem się nie rozmawia. Jego ręce są ubabrane krwią ukraińskich dzieci i cywilów. Takich jak on bierze się na snajperską muszkę. "Roman Abramowicz miał brać udział w pokojowych negocjacjach między Rosją i Ukrainą, a w czasie tych negocjacji miało dojść do próby otrucia. Eksperci podchodzą sceptycznie do doniesień o Abramowiczu i oceniają, że być może oligarcha buduje sobie teraz drogę do biznesowej przyszłości. "Jak mogli zapomnieć, kto to jest? Jest jednym z największych sponsorów reżimu Putina" - pyta rosyjska dziennikarka śledcza Maria Piewczich." wiadomosci(*)perci-maja-watpliwosci/2gpvjdz | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 30-03-2022 | Arminius | Polacy za interwencją NATO w Ukrainie |
W watkach mojego autorstwa stawiam tezę o potrzebie bardziej asertywnej polityki NATO względem Rosji, tepiąc bezwzględnie zdegenerowany, proputinowski pacyfizm trolli typu szarley et consortes. Okazuje się, ku memu pewnemu zaskoczeniu, iż większość Polaków róniez myśli w podobnych kategoriach. Ponadto - co warto odnotować - aż 45% respondentów uważa, iż "wojna w Ukrainie pokazała, że obóz rządzący zawsze prowadził dobrą politykę zagraniczną i miał rację w ocenie Rosji, a opozycja i UE się myliły". zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. www.onet.p(*)odpowiedzieli/2pkjpwy,79cfc278"W sondażu Kantar Public dla tygodnika "Polityka" zapytano Polaków, czy kraje NATO, w tym Polska, powinny zbrojnie, z udziałem wojska pomóc Ukrainie w wojnie z Rosją. 27 proc. respondentów odpowiedziało "zdecydowanie tak", 23 proc. udzieliło odpowiedzi "raczej tak". Odpowiedź "zdecydowanie nie" wybrało 16 proc. badanych, a 21 proc. – "raczej nie". Zdania nie miało 13 proc. ankietowanych. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 30-03-2022 | MaxGolonko3 | Kryptowaluty to kolos na glinianych nogach |
Nikt rozsądny ich nie kupi. Hakerzy ukradli kryptowaluty o wartości 615 mln dolarów. Jedna z największych kradzieży w historii. Jeśli waluta nie jest wymienna na złoto z mocy prawa to jest zabawką a nie solidną formą lokowania kapitału. next.gazet(*)sci-615-mln-dolarow-jedna.htmlNie można pomijać kryminalnego znaczenia takich walut. Ułatwiają opłacanie płatnych zabójców lub porywaczy, itp. Ich "kopanie" powoduje duże zapotrzebowanie na energię czyli niszczy klimat. Siema _ Wszytkie wszechświaty są wieczne |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 30-03-2022 | Berzerac | Magia "kotła czarownic" |
W dniu dzisiejszym polska reprezentacja w piłce nożnej ku mojej niewysłowionej radości zakwalifikowała się na Mundial w Katarze. Ta historyczna rzecz odbyła się w tzw. "kotle czarownic" czyli na stadionie w Chorzowie. W Polsce od zawsze był tylko jeden Stadion Narodowy- Śląski Stadion Narodowy w Chorzowie, na którym polska reprezentacja odnosiła sukcesy, kiedy trenerem był Pan Kazimierz Górski i Antoni Piechniczek. W kadrze było wielu wybitnych Ślązaków.
Mój polski patriotyzm objawia się tylko i wyłącznie, kiedy chodzi o sport, ponieważ jak do tej pory nie ma reprezentacji Śląska.
Dlaczego o tym piszę? Po pierwsze sam wyczynowo uprawiałem tę dyscyplinę i miałem zaszczyt zagrać na Śląskim Narodowym. Po drugie, Polska całkowicie zlekceważyła Śląski Stadion Narodowy podczas Mistrzostwa Europy w Polsce i Ukrainie w 2012, kiedy wybudowano ze 3-4 stadiony, zupełnie ignorując Śląski w tych rozgrywkach. Kolebkę i Mekkę polskiej reprezentacji. Po dniu dzisiejszym, w dalszym ciągu uważam, że legendarny Śląski Narodowy jest "kopciuszkiem" przy innych wybudowanych w Polsce.
Dzisiaj pomimo skandalicznej sytuacji, kiedy nie w pełni działało oświetlenie stadionu, "kocioł czarownic" zrobił swoje. Swoją atmosferą, klimatem, wyjątkowością. Kto był choć raz na meczu reprezentacji na Śląskim Narodowym, ten wie o czym mówię. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 30-03-2022 | Arminius | Kwas chlebowy - narodowy napój Ukrainy |
Kwas chlebowy otrzymuje się przez fermentację chleba. Jest smaczny, zdrowy ( probiotyk zawierający "dobre" bakterie), tani, wyśmienicie gasi pragnienie. Jego korzenie są słowiańskie. W Polsce od pewnego czasu następuje powolny jego renesans. Jednakże w Ukrainie jego popularność jest tak wielka, że śmiało można go nazwać narodowym napojem Ukrainy. W każdym barze czy nawet sklepie istnieje możliwość zakupu kwasu tak w postaci butelkowanej jak i lanej do szklanicy. Jak wspomniałem wyśmienicie gasi on pragnienie. Wchłonięcie półlitrowej dawki kwasu po długiej jeździe rowerem przez spieczony ukraiński step - to czysta rozkosz, autentyczne "niebo w gębie". Zainteresowanych łyknięciem chlibnego kwasu - odsyłam do podlinkowanego materiału.
"Do XIX wieku receptura przygotowania kwasu chlebowego była tajemnicą strzeżoną przez rody, zakony, monastyry. Jak podaje Dekowski "Do bardzo rzadkich napojów należał kwas chlebowy i oskoła. Napój ten bardzo szybko zyskał wielu wielbicieli, ponieważ był łatwy i tani do przygotowania, a doskonale gasił pragnienie i dobrze wpływał na trawienie. Kwas chlebowy w powiecie łaskim był powszechnie robiony szczególnie podczas żniw i innych ciężkich prac w gospodarstwie. Według Wieczorka, który pisał "Teraz idź moja kochana tam gdzie cieśle robią dom i zanieś im gar kwasu chlebowego, który stoi w sieni. Nie zapomnij także łyżki wazowej do picia. W II RP butelkowany kwas produkował warszawski browar pod marką Haberbusch i Schiele oraz wytwórnia wody sodowej i.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 29-03-2022 | romaro | Kaczyński nadwątlił jedność NATO |
"- Jeszcze nie do końca rozumiem tę propozycję. Nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu w naszym kraju, wyjaśniłem to na spotkaniu z naszymi polskimi kolegami - Wołodymyr Zełenski. " Czyli Kaczyński i pisowcy próbowali realizować swój "genialny" plan nawet wbrew Zelenskiemu i Ukraińcom, którzy ich informowali, że nie życzą sobie takiego rozwiązania?Stary pajac stratega udawał przed kamerami. To jest nieprawdopodobny skandal, próba bezczelnej ingerencji w sprawy innego państwa, wbrew jego woli. pbs.twimg.(*)sAYh9EJ?format=jpg&name=medium"Kaczyński jednym zdaniem nadwątlił jedność NATO, wprawił w konfuzję Zełenskiego i dał paliwo rosyjskiej propagandzie. Zgłoszony przez Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie pomysł wysłania do Ukrainy misji pokojowej NATO był po prostu szkodliwy. Skompromitował polskie władze, postawił naszych sojuszników z NATO w niezręcznej sytuacji, dał argumenty Rosjanom. A wszystko dla "politycznego złota" dla Prawa i Sprawiedliwości. Po sześciu latach nieustannego psucia polskiej polityki zagranicznej przez PiS osiągnęliśmy nowy poziom degrengolady. Kaczyński ogłosił w imieniu polskiego rządu, że NATO powinno przeprowadzić najpoważniejszą od swojego powstania operację wojskową. A właściwie rozpocząć wojnę z Rosją, bo przecież Władimir Putin nie uznałby żadnych sił pokojowych na terenie Ukrainy i kazałby do nich strzelać. A wojska NATO musiałyby się bronić... Jedną z wielu chorób, które trapią polską politykę zagraniczną, jest jej.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 28-03-2022 | Arminius | Rostroll romaro od razu wbija klin w szczelinę! |
Zełeński skrytykował pomysł Kaczyńskiego pisząc: "Jeszcze nie do końca rozumiem tę propozycję. Nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu w naszym kraju, wyjaśniłem to na spotkaniu z naszymi polskimi kolegami" Być może doszło di nieporozumienia między polską stroną a ukraińską - jednakże prezydentowi Zełeńskiemu należy przypomnieć, iż optował on i nadal optuje ( i słusznie) za zdecydowanie bardziej asertywnym i konfrontacyjnym względem Rosji działaniem NATO na Ukrainie. I propozycja Kaczyńskiego wychodziła - generalnie rzecz biorąc - naprzeciw tej narracji. Zamrożenie konfliktu w tej chwili następuje na Ukrainie. Jego szybkie "odmrożenie" może nastąpić poprzez zaangażowanie sił NATO w takiej czy innej formie lub postaci na terenie Ukrainy. pbs.twimg.(*)sAYh9EJ?format=jpg&name=mediumWykorzystując nieporozumienie/rozdźwięk pomiędzy stanowiskiem Polski a Ukrainy - proputinowski kleszczyk Romaro od razu przystępuje do akcji i próbuje - naśladując rostrolli większego kalibru pokroju Lisa i Giertycha - wbijać klin w zaistniałą szczelinę - aby ją poszerzać. Nadając na putinowskiej częstotliwości plunął rosjadem jak poniżej" "Czyli Kaczyński i pisowcy próbowali realizować swój "genialny" plan nawet wbrew Zelenskiemu i Ukraińcom, którzy ich informowali, że nie życzą sobie takiego rozwiązania? Stary pajac stratega udawał przed kamerami. To jest nieprawdopodobny skandal, próba bezczelnej ingerencji w sprawy innego państwa, wbrew jego woli." Sugerując - zgodnie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 28-03-2022 | romaro | Zełenski skrytykował pomysł Kaczyńskiego. |
"- Jeszcze nie do końca rozumiem tę propozycję. Nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu w naszym kraju, wyjaśniłem to na spotkaniu z naszymi polskimi kolegami - Wołodymyr Zełenski. " Czyli Kaczyński i pisowcy próbowali realizować swój "genialny" plan nawet wbrew Zelenskiemu i Ukraińcom, którzy ich informowali, że nie życzą sobie takiego rozwiązania? Stary pajac stratega udawał przed kamerami. To jest nieprawdopodobny skandal, próba bezczelnej ingerencji w sprawy innego państwa, wbrew jego woli. pbs.twimg.(*)sAYh9EJ?format=jpg&name=medium | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 28-03-2022 | Arminius | Na co o czekacie żydowscy obłudnicy z Izraela? |
Wojska rosyjskie uszkodziły pomnik poświęcony holokaustowi znajdujący się w pobliżu Charkowa. Stało się to trzy Jak do trzy dni temu. Jak do tej pory Izrael nie zaprotestował. Brak potępienia ze strony Żydów izraelskich takiego aktu barbarii jednoznacznie definiuje ich status i postawę w toczącym się konflikcie. Są sojusznikami kacapskich zbrodniarzy. Gdyby w Polsce ktoś w tym samym czasie namalował na ścianie synagogi napis "jude" - byłby już wrzask judejski pod niebiosa lazurowe. Pytam się więc was żydowscy obłudnicy z Izraela - na co czekacie? www.nbcnew(*)al-site-ukraine-says-rcna21676"Russian forces damaged a Holocaust memorial near the city of Kharkiv, Ukraine’s ministry of defense said Saturday, the second such incident since Russia invaded Ukraine a month ago. The ministry said in a Twitter post that the Drobitsky Yar memorial near Kharkiv was hit by Russian forces. It separately cited continued shelling around the city. An estimated 15,000 Jews were shot or forced into mass graves at Drobitsky Yar, a ravine outside the eastern city of Kharkiv. The damage to the memorial site takes place amid a war that has heavily featured inflammatory rhetoric about Nazis. Russian President Vladimir Putin’s stated reason for invading Ukraine was to rid the country of so-called Nazi elements. Experts have slammed the allegations as slanderous and false. Yet Putin's use of the terminology has persisted since.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |