Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
08-07-2019The Bear JewElementy
Czy jest jakieś wydanie "Elementów" Euklidesa po polsku (wszystkie księgi)? Wiem, że są V i VI, ale całości nie mogę znaleźć... Heh, wiem, że nie ma. To zastanawiające, bo "Elementy" w ilości wydań wyprzedza tylko "Biblia". Mówi się o tym dziele jako o najważniejszym w dziejach nauki. Pierdyliard wydań "Biblii" a żadnego "Elementów". I jak tu nie mówić o Kraju Ciemnogrodu... ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
06-07-2019Bartosz WaskirdChoroba w Zatoce Perskiej związana z antybiotykami Cipro
Uważam, że powinienem informować o problemach z fluorochinolonami. Tu szokujące informacje:
www.collec(*)woquet0-acvxVqdnG54Bq01Rae7ezM
Choroba w Zatoce Perskiej związana z antybiotykami Cipro
google tłumacz fragmentu:
Amerykańska publikacja wojskowa, The Air Force Times , sprawiła, że ​​ofiary syndromu toksyczności fluorochinolonu (" Floxies ") krzyczą od lat - że choroba w Zatoce Perskiej jest związana z Cipro. W artykule zatytułowanym " Nowe ostrzeżenia FDA dotyczące Cipro mogą wiązać się z chorobą wojenną w Zatoce Perskiej ", zauważono, że aktualizacja etykiet ostrzegawczych wszystkich antybiotyków fluorochinolonowych z sierpnia 2013 r. Stwierdzająca, że ​​PERMANENTNA neuropatia obwodowa jest możliwym niekorzystnym skutkiem, skłoniła The Air Force Times, aby nawiązać połączenie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
06-07-2019finerbijkLata 80-te
Pewnie dla większości tutaj nieznane, bo po prostu nie było ich na świecie, albo srali w pieluchy (niekoniecznie w pampersy). Ostanie lata komunizmu nie pozwalały się cieszyć w pełni ich urokiem tym, którzy już wtedy co nieco brali ze świata, chociaż też niewątpliwie miały swój czar nawet za żelazną kurtyną.
Muzyka pop przeżywała swój najlepszy czas. To wtedy powstały największe przeboje później często remakowane i coverowane. Wtedy powstała moda na fitness i świat ogólnie był jakoś optymistyczny. Jeszcze lata 90-te miały coś charakterystycznego, ale 2000-2010 właściwie niewiele odróżnia. Czy 2020 mają szansę wprowadzić jakąś ważną zmianę?

Esencja lat 80-tych w tym krótkim filmiku znalezionym na wykopie www.youtub(*)time_continue=28&v=-aMCzRj3Syg
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-07-2019Dragan DargomierDziedziczne prawo Walezjuszy do tronu polskiego
   Obranie Henryka Walezjusza na króla polskiego w 1573 r. przedstawia się jako wynik tzw. wolnej elekcji, czyli - cytuję za Wikipedią - "wyboru nieprzestrzegającego zasad sukcesji dynastycznej". Czy Henryk Walezjusz mógł mieć dziedziczne prawa do polskiej korony?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
04-07-2019njumobileNie myślenie, dlaczego ludzie nie myslą?
Jest to powszechne i zamiast pisać rozprawę jak ludzie nie myślą po prostu skupmy się dlaczego. Ludzie nie myślą, bo nie mają warunków życiowych czyli predyspozycji do tego żęby myśleć, biologicznych może nie, genetycznych tym bardziej. Więc po prostu warunków życiowych.Stąd ta szkoła, w której i tak mało kto się uczy. A wystarczy 10 minut dziennie albo raz w miesiącu 30 minut. I tyle. Przeczytaj to jak chcesz.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
01-07-2019Dragan DargomierCo zabijało Ateńczyków?
Na kartach Wojny peloponeskiej Tukidydes daje szczegółowy opis zarazy, jaka dotknęła Ateny w czasie konfliktu ze Spartą w czasie tzw. wielkiej wojny peloponeskiej (V w. p.n.e.). Wybuchła ona latem drugiego roku wojny i zbiegła się w czasie z inwazją Spartan i ich sojuszników. Krążyły pogłoski, że zaraza była skutkiem celowego zatrucia przez najeźdźców i ich wywiadowców zbiorników wody w portowym Pireusie, gdzie pojawiła się najpierw. Tukidydes nie podziela jednak do końca tych podejrzeń i przyznaje, że pochodzenie zarazy nie było dokładnie znane. Być może została zawleczona do Aten przez Pireus z Afryki, gdzie wybuchła najpierw w Etiopii, by następnie rozprzestrzenić się na Egipt i Libię? Wobec tych wątpliwości, Tukidydes koncentruje się na jak najdokładniejszym opisie zarazy, jej rozwoju, przebiegu i symptomów. Dzięki temu można, opierając się na jego relacji, stawiać hipotezy co do jej przyczyn.

Jeżeli przyjąć opis Tukidydesa za wiarygodny, to zaraza pojawiła się nagle w wielu miejscach , a jej symptomy różniły się wyraźnie od innych, znanych wcześniej chorób. Zapadalność i śmiertelność były bardzo wysokie, podobnie – zaraźliwość. Szybko zabrakło lekarzy, którzy zarażali się nią od chorych i umierali. Opustoszały nawet świątynie, gdzie wznoszono modły i składano ofiary w intencji odwrócenia zarazy. Symptomy na początku choroby obejmowały: gorączkę, przekrwienie i zapalenie oczu, zaczerwienienie języka i cuchnący oddech, a po nich następowały: katar, chrypka,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
23-06-2019finerbijkLemingi i gremliny
Lemingi łykają wszystko jak im się podaje oficjalnie za prawdę do wierzenia. Gremliny odwrotnie - podważają totalnie wszystko co powyższe. Ktoś pośredni/wątpiący/sceptyczny to dość rzadkie chyba zjawisko. Sprawdźmy, czy jesteś lemingiem (L) czy gremlinem (G) (określenia przyjęte dla wygody, bez żadnej definicji, 6/8 min kwalifikuje do kategorii) na podstawie poglądów na kilka najbardziej kontrowersyjnych od jakiegoś czasu spraw.
Oczywiście wszystko mocno uproszczone, ale niestety większość myśli właśnie uproszczonymi schematami. Tak więc mamy:

Klimat: człowiek jest winien (L)/niewinien (G) wszelkim zmianom
Szczepionki: wszystkie są dobre (L)/złe (G)
5G: super technologia (L)/depopulacja i samo zło (G)
Migranci: welcome (L)/koniec cywilizacji (G)
LGBT: edukacja i tolerancja (L)/demoralizacja i zepsucie (G)
Kościół: pedofile i nadużycia (L)/ ostoja moralności (G)
Chemtrails: nie ma problemu, zwidy (L)/sypią i nas trują (G)
Żydzi: zawsze niesłuszne ofiary (L)/zawsze winni knowaniom (G)
Racjonalista: nie ma cenzury (L)/ cenzuruje wszystko niewygodne (G)

Oczywiście, problemów j.w. jest więcej, to mała próbka, nie ma opcji wyboru 'nie wiem', 'zależy' czy 'pod warunkiem' itp., ale te chyba niezbyt potrzebne. Większość i tak wie co wie, więc mało chyba potrzebne?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
21-06-2019DrobnerZeus - Jahwe: 1 - 0
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
21-06-2019ArminiusCytatów czar-CI. Czyli Einstein o "arabskich wyrzutkach"
„W tej godzinie jedna rzecz – przede wszystkim – zasługuje na podkreślenie: judaizm zaciągnął ogromny dług wdzięczności wobec syjonizmu. Syjonizm odrodził wśród Żydów poczucie wspólnoty i dokonał osiągnięć przekraczających wszelkie oczekiwania. Te osiągnięcia w Palestynie – do których przyczynili się swoją ofiarą Żydzi z całego świata – zaspokoiły podstawowe potrzeby wielkiej ilości Żydów. W szczególności było dzięki nim możliwym zapewnić sporej części naszej młodzieży radosne życie i twórczą pracę.
Obecnie, paskudna choroba naszych czasów – rozdęty nacjonalizm zrodzony ze ślepej nienawiści – postawił nasze przedsięwzięcie przed najtrudniejszym wyzwaniem. Pola uprawiane w dzień muszą być ochraniane z bronią ręku nocą – przed zakusami fanatycznych arabskich wyrzutków prawa. Cała gospodarka cierpi z powodu braku bezpieczeństwa i stabilności.”
(zaczerpnięto z Albert Einstein, „Out of My Later Years” New York, 1950 )


Pogląd jak wyżej ma w swej warstwie językowej coś z agitpropagandy stalinowskiej, co nie jest aż tak bardzo dziwne, zważywszy na fakt, iż zarówno stalinizm jak i syjonizm postawiły sobie za cel "wykucie" nowego człowieka. Einstein, jak widzimy, nie waha się nazwać Palestyńczyków broniących swej ziemi "fanatycznymi wyrzutkami prawa" - ignorując całkowicie fakt, iż powołanie do życia Izraela oznaczało wypędzenie 750 tysięcy Palestyńczyków z ich ojcowizny, grabież ich ziemi i zaludnienie jej żydowskimi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
15-06-2019okraglymam patent
patent brzmi; wprowadźmy politykę 0 wynalazków

Po co wynalazki? żebyśmy szybciej biegali w kołowrotku elit!? Pracujemy więcej niż chlop pańszczyźniany (mieli co drugi dzien świeto kościelne)

zakazać wynalazków! Ja nie mam potrzeby nowych oprócz
-energia czysta, nie za tania i nie za droga – jak dzisiaj
-zdrowie do 77 lat, po 77 niech się popsuje w kilka dni i koniec. Taki patent (chyba też z raju)
-dziwne ze nic jeszcze nie wymyślili na ból zęba, próchnice, w raju nie do pomyślenia
-maść na porost włosów (w raju nie bylo lysych


Najbardziej mi brakuje wynalazków społecznych a nie technicznych ale wy przeciwnie wiecej liberalizmu (wolności indywidualności, od 2000 lat to samo)
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)