Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zeus - Jahwe: 1 - 0

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
16-06-2019 14:54Drobner (19539 punktów)Zeus - Jahwe: 1 - 0
Ocena 5 na 5
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Pożar
>zabytkowego kościoła we Frednowach k. Iławy po uderzeniu pioruna.

>Po 'Naszej Pani' w 'Trójcę' trafił...

Czyżby nawet już Zeus się wkurzył na niecnotę Kościoła? No i okazuje się, że Bóg wraz ze sztabem apostolsko-anielskim nie ochronił budynku. A wszyscy elektrycy powtarzają do znudzenia "Załóż instalację odgromową". Ona może ochronić a nie aniołki. Nie. Nie mogę tak pisać, bo nie wiem czy wierni nie zrobili już zrzutki na taką instalację, ale bieżące potrzeby proboszcza na nowszy środek lokomocji był ważniejszy?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
16-06-2019 16:34 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>A wszyscy elektrycy powtarzają do znudzenia " Załóż instalację odgromową". Ona może ochronić...

To są jakieś postmodernistyczne i nowinkarskie bzdury...

Nie dali gromnicy w oknie, i tyle...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
17-06-2019 01:17 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>To są jakieś postmodernistyczne i nowinkarskie bzdury...
>Nie dali gromnicy w oknie, i tyle...

Gdyby się zastanowić.....doszedłem do wniosku, że moc Zeusa nie pozwoli na to, by ktoś śmiał się z niego broniąc się jakimiś drucikami prowadzonymi/montowanymi po budynku zakopanymi w ziemi. Na tym tle marnie z mocami Boga katolickiego. No ale brak gromnicy to jedno a gdzie woda święcona(to taki specjalna woda oznaczana H2O+)?
Tylko skąd nagle wziąć tyle wody święconej? Proboszcz przecież jej nie gromadzi w cysternie pod kościołem. Przecież piorun, w tym i Zeus, nie zapowiada swego uderzenia. Siła Zeusa jednak tkwi w tym, że nie zdradza swoich planów taktycznych. I jak go tu nie podziwiać?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
17-06-2019 12:28 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>... woda święcona(to taki specjalna woda oznaczana H2O+...




'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
21-06-2019 17:39 
 Ocena 1 na 1
mancziz (1830 punktów)
>Nie dali gromnicy w oknie, i tyle...

stacja7.pl(*)o-matka-boska-jest-gromniczna/
18-06-2019 11:04 
 Ocena 2 na 2
MarcinW (28 punktów)
Taa... Zeus?
Zeusy i inne takie nie maja czego tu szukać.
Od Bałkanów po Bałtyk i od Łaby po Ural wieże kościołów rozwala tylko Jedyny Prawdziwy Gromowładny Pierwszy Stworzyciel PERUN!

Trochę więcej wiary we własne możliwości i własną tradycję a nie tylko bezrefleksyjne czerpanie z obcych wzorców kulturowych.

Nasz kościół, nasz cumulonimbus, nasz piorun i nasz ogień. Po co mieszać w to Zeusy.


18-06-2019 11:09 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>... PERUN!

Początkowo właśnie tak zamierzałem...

Ale... Kto by zrozumiał?

Drobner, Welesów wołchw.

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
18-06-2019 11:51 
 Ocena 1 na 1
MarcinW (28 punktów)
Każdy
Zeus to dla nas postać z kreskówki.
Perun jest z nami od wiosny do jesieni a czasem i w zimie.
Każdy go widział, słyszał i odruchowo zginał kark jak walnął Taka to moc!

Nawet jego imię wypowiadają nieświadomie żaląc się co się stało.

"Łoo Matko Boska pierun walnoł w kościelno wieże..."
18-06-2019 19:38 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Każdy

Przesadzasz...

Większość 'zaprzańców' porzuciła wiarę dziadów na rzecz semickiego importu...
Do tego stopnia, że nie 'nie pamiętają', ale 'nie wiedzą'.

Tylko niektórzy.

W Krakowie (tuż przy Wawelu, na wschód) jest figurka Świętowita.
Widywałem tam płonące lampki, ale niewiele.

Na Wolinie jest figura Trygława.
Ale na peryferiach. Nieodwiedzany...

Sromota i gańba...
A nawet poruta!

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
18-06-2019 19:52 
 Ocena 1 na 1
MarcinW (28 punktów)

Zrozumiał by każdy gdyby miał wiedzę. Najlepiej ze szkoły.
A jak widać po autorze wątku ze znajomością swojego "podwórka" tak sobie😀
Nic to za dwa dni zapłoną ogniska na kupalnockę. A z każdym rokiem więcej.
Najlepszego
18-06-2019 21:26 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
Drobner: Ale... Kto by zrozumiał?

MarcinW: Każdy

Drobner: Przesadzasz...

MarcinW: Zrozumiał by każdy gdyby miał wiedzę. Najlepiej ze szkoły.


Czyli jednak nie każdy by zrozumiał.
A z Zeusem - zrozumieli...

>A jak widać po autorze wątku ze znajomością swojego "podwórka" tak sobie😀
>Nic to za dwa dni zapłoną ogniska na kupalnockę.

#1
Nie "za dwa dni". 'A jak widać po autorze posta ze znajomością swojego "podwórka" tak sobie😀 '
#2
'Widzisz' nadchodzącą kupalnockę, a trwającego święta 'stada', którego zwieńczeniem jest kupalnocka - nie widzisz... 'A jak widać po autorze posta ze znajomością swojego "podwórka" tak sobie😀 '

>Najlepszego

Wzajemnie. Bywaj...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
18-06-2019 11:38 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Taa... Zeus?
>Zeusy i inne takie nie maja czego tu szukać.
>Od Bałkanów po Bałtyk i od Łaby po Ural wieże kościołów rozwala tylko Jedyny Prawdziwy Gromowładny Pierwszy Stworzyciel PERUN!
>Trochę więcej wiary we własne możliwości i własną tradycję a nie tylko bezrefleksyjne czerpanie z obcych wzorców kulturowych.
>Nasz kościół, nasz cumulonimbus, nasz piorun i nasz ogień. Po co mieszać w to Zeusy.
>

A wiesz Ty zacz, że dając taki miażdżący przykład udowodniłeś/potwierdziłeś iż pojęcie boga to twór człeczego umysłu? Katolicy mają swojego i jakichś dziwnych odmianach co stało się powodem schizmy religijnej (prawosławie, mormoni, baptyści, amisze, luteranie, husyci, protestanci), analitycy pisma zwanego świętym Jahwe'go, Rzymianie Zeusa, Słowianie Peruna, Egipcjanie Ra, nie mówiąc o religiach Indian amerykańskich obu półkul i tak ciągnąc można długo. Już sam ten fakt, czyli mnogość, świadczy, że co nacja/plemię, to inny bóg. Czyli inaczej dowód to zacz, że religie są tworem nieudanym raczej, do zawłaszczania określonego sposobu interpretacji rzeczywistości otaczającej nas, w pewien szczególny i osobliwy sposób. Religie więc ubezwłasnowolniają samodzielne myślenie. Religie nie pozwalają na zadawanie pytań kłopotliwych wyjaśniających nieścisłości. Religie każą bezwzględnie słuchać i wykonywać. A jak wiemy że religie nie powstały samoistnie, a tylko tam gdzie są ludzie, to wiemy też i po co dlaczego ich tyle..


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
18-06-2019 13:00 
 Ocena 2 na 2
MarcinW (28 punktów)
Mój przykład miażdży wyłącznie nieznajomość własnej tradycji
i to gromem perunowym miażdżyć należy.

No chyba że Zeus to Twoja bo tego wykluczyć wszak nie mogę.

Co do Bogów to tyle wiemy ile nie wiemy

Nasz Perun jest prawdziwy o tyle o ile prawdziwe jest, że z pierwszym gromem Wiosna budzi się do życia a Ziemia rodzić zaczyna. Ot boskość cała.
Dla manie to dowód na istnienie Peruna wystarczający

Ale jeżeli ktoś robi z Peruna jarego wąsatego złotowłosego herosa z młotem sypiącego piorunami w walce ze Żmijem to osobiście wolę tak niż jakieś Kany Galilejskie czy inne sandały

>
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Po 'Naszej Pani' w 'Trójcę' trafił...<<

Po tym jak paliła się katedra Notre Dame ktoś ze straży pożarnej powiedział coś w tym sensie, że takie kościoły są przekleństwem, bo konstrukcyjnie są bardzo podatne na pożary. Bierze się to głównie z tego, że konstrukcja dachu to przede wszystkim bardzo wysuszone drewno.
No i na to na nakłada się beztroska zarządców tych budowli.
16-06-2019 18:05 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
>... takie kościoły są ... bardzo wysuszone...

To fakt. To przestarzałe i usychające instytucje...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Biedny Jahwe... A konkurencji mu przybywa www.youtube.com/watch?v=KNyG5AwlKGE
17-06-2019 02:47 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Biedny Jahwe... A konkurencji mu przybywa www.youtube.com/watch?v=KNyG5AwlKGE

Pomijam fakt korporacyjnej działalności firm religijnych, konkurujących między sobą o nakłanianie do wstąpienia w ich szeregi, bo działają tak samo, mimo wzajemnego odgradzania się od siebie. Tak samo działają stosując podstępne metody zgarniania/zawłaszczania prawa do modelowania psychiki i sposobu widzenia rzeczywistości, co tylko można nazwać stałą i kontrolowaną indoktrynacją.
Rozpędziłem się troszkę i obejrzałem więcej niż w linku jaki podałeś.
Co zobaczyłem? To przerażające. Ilu ludzi tego nie widzi i co gorsza, nie chcą wbrew oczywistym faktom, nie chcą tego widzieć. Zaskakuje także niezwykła pewność wyznawców jakiejkolwiek wiary jest poczucie bycia lepszym i pogarda dla innowierców a już bynajmniej niewierzących.
Na tym forum ujawniają się tacy samodzielnie bezmyślni (Miłujący Prawdę, rossonero scriba 144), co nie oddaje jeszcze całkowicie tej ich osobistej w końcu tragedii.
Ilu jeszcze Polaków wierzy w mity.
Brrrr....Zimnem powiało.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
17-06-2019 16:38 
 Ocena 2 na 2
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
>Ilu jeszcze Polaków wierzy w mity.
>Brrrr....Zimnem powiało.

Myślę, że wielu. Achilles i Iliada, Jezus i Nowy Testament. Jakoś ludzie uznają jedne mity za prawdziwe, a inne za zmyślone. Nie wiem co ich przekonuje. Dla mnie te historie są o tyle analogiczne, że być może istniał sobie jakiś Achilles i walczył po Troją, ale nie był synem bogini, nie był półbogiem; tak samo z Jezusem - może żył taki człowiek i głosił swoje nauki, ale nie zamieniał wody w wino i nie chodził po wodzie... i nie zmartwychwstał. Może ktoś powinien napisać książkę, która pobudzi do myślenia, na podstawie podobnych przykładów (bo mam zastrzeżenia do Dawkinsa, Harrisa, Hitchensa). W ogóle inaczej bym się do tego zabrał.
18-06-2019 21:57 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Może ktoś powinien napisać książkę, która pobudzi do myślenia, na podstawie podobnych przykładów (bo mam zastrzeżenia do Dawkinsa, Harrisa, Hitchensa). W ogóle inaczej bym się do tego zabrał.
Napisz.

Nie ma Miłości bez solidarności. ...człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Wera (1540 punktów)
Aby zjednać sobie Jahwe potrzebna jest ofiara całopalna
17-06-2019 19:08 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Aby zjednać sobie Jahwe potrzebna jest ofiara całopalna

... z papieża...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Aby zjednać sobie Jahwe potrzebna jest ofiara całopalna
>... z papieża...



Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Arminius (25555 punktów)szkoda
>Pożar
>zabytkowego kościoła we Frednowach k. Iławy po uderzeniu pioruna.

>Po 'Naszej Pani' w 'Trójcę' trafił...

Szkoda zabytkowego, pięknego, barokowego chełmu, pokrytego wiekową patyną. Wypatrywanie takowych na horyzoncie - umila każdą włóczęgę w terenie.
W materiale podlinkowanym nic nie ma na temat instalacji odgromowej. Czy jej nie było??? Czy była niesprawna?? Czy z jakichś bliżej nieznanych powodów nie zafunkcjonowała?
Czasy, gdy kościół bojkotował wynalazek Franklina - dawno już chyba minęły? Jeżeli nie - to jest to kolejny skandal do "odkarbowania" na kościelnym koncie.
Tytułem dygresji: czy sprawny piorunochron zawsze zadziała, gdy nastąpi uderzenie gromu???

Wera (1540 punktów)Odp: szkoda
>Tytułem dygresji: czy sprawny piorunochron zawsze zadziała, gdy nastąpi uderzenie gromu???

Nie. Nieraz widziałam usmolone bloki po burzy.
19-06-2019 03:32 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Tytułem dygresji: czy sprawny piorunochron zawsze zadziała, gdy nastąpi uderzenie gromu???
>Nie. Nieraz widziałam usmolone bloki po burzy.

Bynajmniej tak, prawidłowo zamontowane. A osmalone bloki mogą być z innej przyczyny. No ale powiedzmy. Odprowadzanie statycznego ładunku elektrycznego instalacja pozwala odprowadzać poza budynkiem. Czyli inaczej mówiąc konstrukcja budynku nie staje się urządzeniem odgromowym a instalacja odgromowa. W czasie mocnego wyładowania niektóre instalacje ulegają zniszczeniu. Po burzy zaraz trzeba je naprawić. Zawsze to taniej jak odbudowywać spalony przez piorun budynek.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365