 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 21-11-2012 | Koraszewski | Łajdactwo z premedytacją |
Korespondent BBC w Gazie, Jon Donnison, nadał przez swój Twitter zdjęcie dziecka na szpitalnych, noszach. Tytuł: Heartbreaking. Istotnie, tyle, że zdjęcie nie jest z Gazy, a z Syrii. Pytanie, nie tyle o łajdactwo tego konkretnego człowieka, a o to czy jego macierzysta instytucja BBC wyrzuci go z pracy za złamanie etyki dziennikarskiej, czy zamiecie sprawę pod dywan, tak jak w podobnym przypadku zrobiło ONZ w sprawie swojej pracownicy Khulood Badawi?   | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 64 (przedawniony) | | 20-11-2012 | Mirabelka (Aleksandra) | Miłość jako dobór naturalny. Czy tak naprawdę jest? |
Jestem osobą nową na forum i jeszcze mało doświadczoną. Mam jednak bardzo ważne, dla mnie osobiście, pytanie... Czy można potraktować miłość jako typowy dobór naturalny? (to znaczy taki, jak u zwierząt). Czy uczucie zakochania da się wyjaśnić w sposób rzetelny, naukowy? W szczególności liczę na opinie racjonalnych forumowiczów, ponieważ rozmawiałam na ten temat z kolegą o właśnie takich poglądach i bardzo pragnę zrozumieć podejście do sprawy podobnych osób. Z tego co się orientuję, dużo pisał o tym Freud, ale jak to jest waszym zdaniem? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 17-11-2012 | panato | Jak czytać książki? |
czesc, od jakiegos czasu mam klopoty z czytaniem, lubie czytac ksiazki, od dawkinsa przez marksa po krajewskiego (kryminaly czyli nieco bardziej prymitywne ksiazki) i fantasy ale od jakiegos czasu jak otwieram Nietzschego albo Dostojewskiego to po minucie albo jestem cholernia zmeczona i chce mi sie spac albo po kilku minutach orientuje sie ze nie wiem co przed chwila przeczytalam. Dawno nie czytałam niczego z fabula (no teraz mecze sie ze 'zbrodnia i kara' ale to mnie nie wciaga w ogole, mimo ze mnie interesuje fabula to nie moge sie wciagnac i po chwili jestem zmeczona), nie wiem, moze musze sobie zrobic przerwe od trudniejszych ksiazek? Macie jakies pomysly jak z tym sobie poradzic? Dzieki | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 14-11-2012 | Koraszewski | Spadaj Królu |
Król Norwegii, Harald, znalazł się w kropce, przyznał (niekoniecznie o tym wiedząc, bo w doniesieniach używa się określenia "dwór") wysokie odznaczenie byłemu norweskiemu komuniście, a obecnie muzułmaninowi. Trond Ali Lindstad popiera Iran, neguje Holocaust, ostrzega w swoich pismach przez wpływem Żydów na media, a odznaczenie przyznano mu za organizowanie muzułmańskich szkół. Nagroda miała być wręczona w Teatrze Narodowym w Oslo. Burmistrz Oslo odmówił wręczenia tej nagrody w imieniu króla, stwierdzając że zazwyczaj robi to z przyjemnością, ale w tym przypadku ocenia sprawę jako problematyczną. Dyrekcja Teatru Narodowego odmówiła udostępnienia swojej sali, kolejna lokalizacja uroczystości również natrafiła na trudności. Nagroda wywołała liczne protesty, w tym ze strony doktora Mahmooda Amiry-Moghaddamiego, który jest irańskim imigrantem i który stwierdził, że odznaczanie człowieka, który od 25 lat promuje Chomeiniego jako wzór dla ludzkości, może być tylko wynikiem złego rozeznania. Przypadek jest szczególnie ciekawy, ponieważ od szeregu lat przejawy antysemityzmu nie natrafiały w norweskim społeczeństwie na poważniejsze reakcje. Obecnie dwór królewski poinformował, że wstrzymuje się z wręczeniem tego odznaczenia. W sąsiedniej Szwecji gazeta "Svenska Dagladet" informowała o tym wydarzeniu podkreślając, że są to reakcje na silne zaangażowanie odznaczonego na rzecz Palestyńczyków oraz na jego rzekomy (podkreślenie moje A.K.) antysemityzm. Tak czy inaczej jest to.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 13-11-2012 | diuqilekans | Prośba o pomoc |
Jest to mój pierwszy wątek, więc witam wszystkich.
Obecnie przeżywam w swoim życiu bardzo trudne chwile i chciałbym poprosić o pomoc. Mój wujek uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Niedawno wyszedł ze szpitala i wrócił do domu. Na skutek wypadku stracił wzrok i musi poruszać się na wózku. Szans na poprawę i "cudowne wyzdrowienie" raczej nie ma.
Stan fizyczny mojego wujka, choć straszny, nie jest jednak najgorszy. Obecnie mówi wprost, że nie chce żyć i woli umrzeć niż siedzieć cały dzień na wózku w ciemności. Stwierdza, że w życiu już nic go nie czeka i gdyby tylko mógł zabiłby się bez wahania. Dodam, że nie jest osobą religijną i nie szuka żadnego pocieszenia w tego typu rzeczach.
Tu pojawia się moja prośba. Może na forum znajdują się osoby, które były już w takiej sytuacji? Jak mam przekonać wujka, że jego życie ma jednak jakąś wartość? Dodam, że powiedzenie mu, żeby się nie poddawał bo będzie lepiej w jego stanie brzmi żałośnie i budzi w nim tylko gniew.
Obecnie boję się go zostawiać samego w domu. Nie wiem, czy lepszym rozwiązaniem nie byłby szpital.
Z góry dziękuję za odpowiedź. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 12-11-2012 | mrSpock | Cel uświęca środki |
Zdarzyło się to nie w naszym kraju, lecz w parafii Liverpoolu, a co takiego? Ksiądz zdecydował się na sesję rozbieraną do kalendarza. Nie za darmo ma się rozumieć. Ksiądz i jego parafianie postanowili uzbierać pieniądze na renowację wieży kościelnej. Trzeba przyznać, że pomysł jest całkiem ciekawy i nie można odmówić owemu duchownemu dystansu do siebie. Ale teraz przenieśmy to na nasz grunt. Stasio Dziwisz i Tadzio Rydzyk w rozbieranej sesji do kalendarza. Zbiórka pieniędzy na... praca.wp.p(*)sc-zagranica.html?ticaid=1f807 | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 11-11-2012 | Koraszewski | Sudan na straży naszych praw |
Jeden z najbardziej bestialskich reżimów na świecie zasiadać będzie w Radzie Gospodarczej i społecznej ONZ (Economic and Social Council, ECOSOC), która jest odpowiedzialna za: *wspieranie wyższych standardów życia, *pełnego zatrudnienia oraz postępu ekonomicznego i społecznego *znajdowanie rozwiązań międzynarodowych problemów ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych *ułatwianie międzynarodowej współpracy w obszarze kultury i edukacji propagowanie powszechnego poszanowania praw człowieka i podstawowych wolności. Zgromadzenie Ogólne ONZ wybrało Sudan 176 głosami z 193 (nie wiemy jak głosował przedstawiciel Polski) . Ten wybór rządu, który dokonuje ludobójstwa, morduje przedstawicieli opozycji, wybór kraju, w którym chłosta i kamienowanie kobiet jest na porządku dziennym, do ciała mającego stać na straży praw człowieka jest jak postawienie Kuby Rozpruwacza na straży schroniska dla kobiet - pisze Hillel Neuer do Ban Ki-moona, dodając:Dając pieczęć międzynarodowego uznania dla międzynarodowego mordercy system obrony praw człowieka ONZ umniejszył dziś swoją wiarogodność i rzucił cień na reputację organizacji jako całości.Źródło: U.N. ELECTS GENOCIDAL SUDAN TO TOP HUMAN RIGHTS BODY mail.googl(*)&shva=1#inbox/13ae44976fa4a15d | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |