Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
21-10-2013kulka_na_moleCzyszczenie Rejestru w Windows
Teza: System Windows nie radzi sobie z tworzonym przez siebie tzw. Rejestrem. Instalowane w systemie aplikacje po ich deinstalacji pozostawiają w Rejestrze mnóstwo śmieci, sam system tych śmieci dodaje jeszcze więcej. Na szczęście twórcy aplikacji dostarczają użytkownikom systemu Windows narzędzia, dzięki którym Rejestr można oczyścić ze zbędnych wpisów. Poniżej przedstawiam zrzuty ekranowe powstałe w wyniku działania kilku z takich narzędzi:







Czy Rejestr systemu w moim komputerze ma 17, 29 czy 76 problemów/błędów?
Której aplikacji powinienem zaufać? Może żadnej, zakładając, iż problemy/błędy Rejestru znikną po restarcie systemu?

W jakim stopniu użytkownik systemu Windows ma wpływ na działanie tego systemu?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
21-10-2013sisi1913chirurgia fantomowa
kto mi powie co to za cudo chirurgia fantomowa ?
bo mam wrażenie że to czary-mary, a koleżanka chora na raka chce na to iść.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
21-10-2013PeruniecFeministyczny lokal we Wrocławiu
Może to dziwne pytanie, ale ciekawi mnie czy jest jakiś hmm feministyczny pub/klub we Wrocławiu ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
19-10-2013Jacek TabiszCzy już daliście datek na ateistyczną akcję billboardową?
O ateistycznej akcji billboardowej w Wyborczej. Pamiętajcie, że każdy grosik się liczy! No i jest jeszcze wiele pięknych miejsc w Polsce, które aż się proszą o ateistyczny billboard! Ja też się wypowiedziałem w poniższym tekście.

wyborcza.p(*)tm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
18-10-2013knx90Kupno sowy
Z tego co się orientuję to najpierw trzeba przebyć kurs sokolnictwa żeby móc legalnie kupić sowę. Czy ktoś z was miał jakieś doświadczenia w tej materii?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
17-10-2013hazyCo o tym sądzicie?
Artykuł z mojego ulubionego portalu satyrycznego:

www.fronda.pl/a/fizyka-kwantowa-a-wiara,31231.html

W skrócie jest to o tym jak fizyka kwantowa potwierdza istnienie Boga i neguje nauki ścisłe.

A to informacja o autorze :

pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Jacyna-Onyszkiewicz

O dziwo jest to fizyk a nawet profesor. Jak to możliwe, że tak wykształcony człowiek pisze takie głupoty?

Może to jest tak :

wiadomosci(*)ityczne_tlumia_racjonalne.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
14-10-2013DyktaFonPaństwo.... to kto?
Bardzo dziwi mnie, że nawet na tym forum wszyscy bałwochwalczo wymawiają słowo "państwo". Zupełnie podobnie, jak inni mówią bóg albo cesarz. Słowa niby inne, ale poddańczy stosunek jednaki.
Kiedyś państwo (niech mnie sprostują historycy) miało być organizacją ułatwiającą życie ludziom na danym terenie. A dziś okazuje się, że to ludzie na danym terenie są po to, aby państwo mogło sobie dostatnio żyć. Jakoś nikt się nie zastanawia, co to jest to państwo i dlaczego ma otrzymywać większość zarobionych przez ludzi na jego obszarze dochodów. I dlaczego to państwo ma się nami opiekować, leczyć, zapewniać pracę, pomagać przy urodzinach i organizować pogrzeby. A my sami mamy tylko płacić i cicho siedzieć.

Może ktoś mądrzejszy mi to wyjaśni?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
12-10-2013kulka_na_moleKorzyści z Internetu
Zabijając czas na przeglądaniu pewnego portalu natrafiłem na taki obrazek:



Obrazek mnie zafrapował, więc postanowiłem dowiedzieć się czegoś na jego temat. Skorzystałem z dodatku do mojej przeglądarki, który pozwala wyszukiwać dany obrazek/zdjęcie w przepastnych głębinach internetowych. W ten sposób znalazłem coś takiego.

Tak to z bezmyślnego oglądania obrazków wynikła dla mnie rzecz bardzo pozytywna, bo dowiedziałem się o istnieniu niezłej muzyki i tekstów ilustrowanych świetnymi wideoklipami.

Warto czasem zabijać czas
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
10-10-2013mrSpockTadek się obraził
Profesor Hartmann na swoim blogu pisze:
Cytat:
"Słyszymy, że ojciec Tadeusz Rydzyk buduje "kaplicę pamięci" o tych, którzy ratowali - jak wyraził się szef Radia Maryja - "naszych braci Żydów". Prowokujesz, księże, bezczelnie? Walisz zapamiętale w stół? Więc odzywają się nożyce: wara ci, cyniczny hipokryto, od naszych Sprawiedliwych, którzy ratowali życie naszych rodziców! Zabieraj od nich swoje brudne łapy i zajmij się liczeniem kasy. Przewrotność i obłuda antysemity musi znaleźć granice - a są to granice życia i śmierci. Przeto nie waż się pluć w twarz Sprawiedliwym, ich dzieciom i wnukom!"
...
Najwyraźniej te słowa bardzo nie spodobały się naczelnemu miłośnikowi żydów i kultury żydowskiej ojcowi
dyktatorowi Rydzykowi, że postanowił podać profesora do sądu.
Na stronie radia ma ryja czytamy:
Cytat:
"Do Prokuratury Okręgowej w Łodzi trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ma ono polegać na publicznym obrażeniu uczuć religijnych oraz znieważeniu o. dr Tadeusza Rydzyka i Narodu Polskiego."

Jeśli o mnie chodzi to ja urażony się nie czuję słowami profesora i nie życzę sobie aby ktoś w tej
czy w innej kwestii mówił w moim imieniu...
hartman.bl(*)03/list-do-o-rydzyka/#more-370
www.radiom(*)raza-zawiadomiono-prokurature/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
01-10-2013knx90Laickie 10 przykazań wg. Wałęsy
Przy niedzielnym pałaszowaniu różnorakich kulinarnych dóbr, przełączyłem kilka kanałów w telewizji i trafiłem na przemówienie byłego prezydenta L.Wałęsy który "w swoim stylu" przemawiał - mówił o tym, że dziś potrzebna jest nowa ekonomia, nieoparta o "komunistyczną ekonomię", ani o "kapitalistyczną, która nie przetrwa tego stulecia". Oraz co, według niego, najważniejsze, jest potrzeba ustalenia między religiami, których jest *kilka* a niewierzącymi laickiego dziesięć przykazań, przepisu, według którego, cytuję "powinniśmy wychowywać dzieci, przyszłe pokolenia, sądownictwo oraz cały świat".

Jak się zapatrujecie na taką wersję wydarzeń? *chrup*
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)