 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 22-01-2010 | Michał 'matragon' Worgacz | Nowy Rok |
Witajcie ...
Dość długo nie było mnie na forum ... (może ktoś zauważył tę absencję, choć szczerze nie spodziewam się tego)
Nie chciało mi się tu zaglądać - tylko po to by znów przeczytać setkę wątków dotyczących wiary, krzyży, religii, nietolerancji wzajemnej, tudzież kłótni o to czy Bóg jest, lub go nie ma, oraz jaki jest - gdy jest, a jaki by był gdyby był ...
Wpadłem dzisiaj - po raz pierwszy od dłuższego czasu na forum, pierwszy raz w tym roku ... z lekką, naiwną nadzieją - że może COŚ się zmieniło. Że może komuś znudziło się to ględzenie o niczym ... Że może pojawiły się jakieś nowe, ciekawe, racjonalne wątki ...
Ech ...
P.S. A może ja źle szukam ? P.S. 2 ... Ale jeśli ja źle szukam - to mnóstwo potencjalnych forumowiczów - też może "źle szukać" i zniechęcać się - tak jak ja ...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 21-01-2010 | Matix | Yes man fix the world |
Krótko o filmie:
[cytat]Kiedy mężczyzna reprezentujący koncern Dow Chemical ogłosił na antenie BBC, że jego firma wypłaci odszkodowanie ofiarom spowodowanej przez siebie katastrofy ekologicznej, prowadzący program dziennikarz oniemiał ze zdumienia. Zrobimy to, co powinniśmy byli zrobić już dawno temu – zapewniał przedstawiciel koncernu. Po dwudziestu latach już mało kto liczył na to, że chemiczny gigant ukaże ludzkie oblicze. Euforia trwała jednak bardzo krótko. Firma szybko zdementowała informację, a BBC poprosiło o wyjaśnienia na antenie. Okazało się, że mężczyzna, który składał zaskakujące obietnice, nie ma z koncernem nic wspólnego. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć, że nikt dziś nie liczy się z ofiarami – wyjaśnił. „Czy można naprawić świat?” – proste, wręcz naiwne pytanie stało się kołem zamachowym działań dwóch alterglobalistów: Andy’ego Bichlbauma i Mike’a Bonanna. Duet wygłasza na przykład prowokacyjne przemówienie na konferencji firm naftowych, oferując nowy produkt – paliwo z… ludzkiego mięsa. Jako rzekomi przedstawiciele rządu USA, Yes-Meni obiecują oszukanym przez deweloperów mieszkańcom Nowego Orleanu uczciwe inwestycje. Zdemaskowani – wykorzystują zainteresowanie mediów do swoich celów. „Dokąd chciwość zaprowadzi ludzi?” – pytają. Po części dokument, po części mocumentary (fabularyzowany film dokumentalny) w stylu Michaela Moore'a, pełen humoru obraz ujmuje widza prostotą przekazu... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 19-01-2010 | Madman | Reprezentacja Islamu |
Puchar Narodów Afryki. Trener Egiptu gra tylko z muzułmanamiPozwolę sobie przytoczyć kilka fragmentów: Cytat:Trener reprezentacji Egiptu Hassan Shehata otwarcie mówi, że chce w swojej drużynie tylko piłkarzy żyjących w zgodzie z zasadami islamu. Kilka gazet z Kairu cytowało go mówiącego o tym, że umiejętności nie zagwarantują nikomu miejsca w drużynie narodowej. "Pobożne zachowanie" jest głównym czynnikiem, wpływającym na wybór. - Bez tego nigdy nie powołamy żadnego zawodnika, bez względu na potencjał - powiedział Shehata. W czwartek chełpił się tym, jak przekonał napastnika Mohammeda Zidana (Borussia Dortmund) do modlitwy. Proponuję rozegranie Boskich Mistrzostw. Każda religia wystawi swoją reprezentację, wszyscy się pomodlą przed meczem do swoich niewidzialnych opiekunów i na drodze konfrontacji w systemie pucharowym wyłonimy najpotężniejszego boga. Obstawiam finał Jahwe - Allah 3:1. Z tej prostej przyczyny, że Jahwów jest trzech, a Allahów tylko jeden. A na zakończenie zagadka. Czym różnią się od siebie poniższe obrazki:   | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 89 (przedawniony) | | 19-01-2010 | piotr.a.michalik | Jak tam przeżyliście wizyty DUSZ-PASTERSKIE? |
Moja starsza stwierdziła, że księdza profilaktycznie nie wpuści, bym nie robił z niego idioty jak mnie o coś zapyta  Np czemu nie chrzczę syna, czy coś? Ech. Ale ja jej nie zabraniam serio? Niestety jak mnie ktoś zaczepi nie zdzierżę. A już obrażania we własnym domu nie popuszzce. Np jak z 10 lat temu sie zapytał mojej matki dlaczego mnie żle wychowała? No oboje nas trafił szlag. Chodziło oczywiscie o to zem Ateista. Bezczelni są księza niesamowicie. Może i lepiej, ze nie przyszedł  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 15-01-2010 | Osnowa | Lekarzu, śledź się sam |
Czytam tutaj, www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,33761 jak to Światowa Organizacja Zdrowia ma zbadać, jak sama podchodziła do pandemii świńskiej grypy: czy wyolbrzymiano niebezpieczeństwo, czy rzetelnie je oceniono. Czyli WHO ma badać sama siebie, niczym ów przysłowiowy samosięleczący lekarz. Ale tak myślę, czy lekarze, będący jak wiadomo zwolennikami branżowych przywilejów, powinni w ramach tego przywileju potraktować zadanie ekspresowo i poza kolejką powyszukiwać winnych, czy przeciwnie - z racji branżowego uprzywilejowania powinni śledztwo przeciwko "swoim" przewlekać, gmatwać i wielką starannością w nim mataczyć? ___________________________ Posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum będą usuwane. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 14-01-2010 | Toma Cruz | Avatar a rzeczywistość |
Chcę zapytać Was, Drodzy Forumowicze, o Wasze nastawienie i odbiór filmu "Avatar". Wczoraj oglądałem go w jednym z poznańskich kin, a dziś czytam na stornie onet-u ciekawe wiadomości, które płyną do nas aż z Rzymu: film.onet.pl/0,0,2108381,wiadomosci.html Sam mam pewien sposób na odczytywanie treści, jakie zamieszczone są w różnych filmach. Spoglądam na nie przez pryzmat rzeczywistości, chcę wynaleźć coś, co pasuje i tłumaczy ten świat. Chcę znaleźć coś, co może bardziej mi pomoże w odnajdywaniu sensu, no i przede wszystkim odpoczywam przy tym. "Avatar", mimo iż stworzony z wielką pompą i przesycony efektami wizualnymi, prezentuje również jakiś moment w rzeczywistości. Nie jest on jednak łatwy do uchwycenia, a to z powodu owej pompatyczności. Treść, czy się komuś podoba, czy nie, musi być poddana analizie, porównaniu z tym, co ja myślę, co widzę. Oczywiście nie tłumaczę sobie świata tylko przy oglądaniu filmów. To małe sprostowanie. Proszę o podzielenie się wrażeniami. Jakie macie odczucia wobec tego filmu i treści, jakie ze sobą niesie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 90 (przedawniony) | | 14-01-2010 | zachaj | Ścięli gwłaciciela pedofila |
Wykonano wyrok na 22-letnim gwałcicielu-pedofilu w Arabii Saudyjskiej. Na karę śmierci skazano go za gwałt na pięciu chłopcach oraz pozostawienie swojej trzyletniej ofiary na pustyni. Mężczyznę ścięto w mieście Hail na północy kraju. Po egzekucji ciało mężczyzny zostało przywiązane do skrzyżowanych drewnianych belek i wystawiono je na widok publiczny na centralnym placu.
Kara jest surowa. Czy adekwatna do popełnionych czynów? Cy takie kary przyczyniają się do zmniejszenia liczby pedofilii ? Czy ludzie chorujący na tą "przypadłość", przestraszą się i nie będą zaspokajać swojej patologicznej żądzy ? Co jest silniejsze : instynkt samozachowawczy czy pedofilski głód ?
To jest problem który co jakiś czas wypływa na światło dzienne. Problem ciągle nie rozwiązany. Nie widzę nawet mgiełki nadziei , że kiedykolwiek zostanie przezwyciężony. I nie ważne czy mamy do czynienia z demokratycznym , wysoko rozwiniętym krajem czy z krajem daleko niehumanitarnym , stosującym prawo koraniczne - pedofile są wszędzie. Nie pomogą modły do bogów , tu bóg nie ma nic do gadania. Tu zawodzi człowiek , który staje się katem i tylko inny człowiek może ocalić ofiarę przed jej strasznym losem.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 13-01-2010 | osko | Degeneracja ludzkości |
Czy ludzkosc czeka postepujaca degeneracja? Mam na mysli degeneracje fizyczna. Ludzie ktozy niegdys nie mieliby szans na przezycie, na przyklad z roznymi wadami wrodzonymi zyja i moga przekazac swoje geny potomstwu. Obecnie ludzie rowniez zmagaja sie z wieloma chorobami spowodowanymi zyciem w sztucznym srodowisku jak na przyklad alerie czy nadmierna otylosc. Czy za kilka pokolen aby zyc normalnie trzeba bedzie przejsc kilka operacji na rok? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 11-01-2010 | piotr.a.michalik | Nowa krucjata - tym razem Facebookowa |
www.facebo(*)up.php?gid=243084801572&ref=mfBrak argumentów to mieczem zardzewiałym machają i liczą, że się ktoś zlęknie. A swoją drogą to zobaczcie jak ładnie wkomponowali miecz w znak religii pokoju i miłosierdzia, no i ta czerwień. Ja nic nie mówiłem, jestem tu incognito. Panie admin domagam się przycisku, ukryj nadawcę wiadomości  i znalazłem na ich tablicy niesamowity wpis: Bartosz Papierz jestem 666 członkiem !! szatan was zje! LOL. To jest jednak dobry dzień. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 10-01-2010 | stilgar | Homoseksualisci protestują przeciwko Avatarowi |
Na początek link: stopavatarmovie.blogspot.com/Homoseksualisci protestują przeciwko tej nowej, cyfrowej wersji Pocahontas, za to, że nie ma w niej żadnego wątku homoseksualnego. Z jednej strony mnie taki protest bawi, bo przecież twórca filmu czy innego dzieła realizuje (mniej lub bardziej) własną wizję i może sobie wkładać do niego co chce. Ale z drugiej strony, musze przyznać im rację. Razi mnie kiedy w filmach czy książkach jest taka homogenizacja i wyszyscy są hetero, praworęczni, rasy kaukaskiej. Dla przykładu odniosę się do gier rpg z serii Neverwinter Nigths 2. Zarówno w głównej grze, jak i dodatkach, które fabularnie są bardzo rozbudowane, brakuje mi takiej właśnie różnorodności. W trakcie postępu wątku można odbywać "romanse" z innymi postaciami gry, jednak tylko w wersji hetero. Bardzo mnie to bolało, bo grając kobietą mogłem jedynie romansować z męskimi postaciami, a o tym, żeby umożliwić inne warianty już nie pomyślano. Z drugiej strony, jako pozytywny przykład podam grę Mass Effect, w której można, grając kobietą ( postać męska nie ma takiej możliwości ) odbyć romans z kosmitką. Podobnie jest w przypadku książek - warto wymienić chociażby Diunę czy Odyseję kosmiczną ( o której dyskutowaliśmy niedawno w innym wątku  ) - autorzy nie bali się umieścić takich wątków w swoich powieściach. Co ciekawe, mimo, że wersja filmowa Diuny zachowuje te wątki praktycznie nietknięte, to w filmowej 2010 jest to przemilczane i ten wątek wygląda po prostu na "męską przyjaźń".. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |