 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 10-02-2022 | Arminius | Jak książka B. Tuchman ocaliła świat od wojny nuklearnej |
Każdemu interesującemu się historią znana jest książka B. Tuchman "Sierpniowe Salwy". Jednakże już bardzo niewielu spośród wyżej wymienionych zdaje sobie sprawę z tego, iż książka ta odegrała kluczową rolę w podejmowaniu przez prezydenta Kennedy'ego decyzji o deeskalacji kubańskiego kryzysu rakietowego w 1962 roku - co być może uratowało świat od zagłady nuklearnej. Podlinkowany materiał traktuje właśnie o tym zdarzeniu. Zainteresowanym bardzo go polecam, tłumacząc jego najbardziej newralgiczny fragment:
"Podczas napiętych debat w październiku 1962 roku, Kennedy przywołał rozmowę odnotowaną w książce Tuchman, w której były kanclerz Niemiec wyraził zdziwienie co do początku I wojny światowej zapytując "jak to właściwie się zaczęło"? Jego następca odpowiedział: "czy ktokolwiek może o tym wiedzieć"? Kennedy, mając na myśli kryzys rakietowy wykrzyknął: "jeżeli ta planeta zostanie dotknięta wojną nuklearną, nie chcę aby jeden z tych co przeżyją ją i jej konsekwencje zadał drugiemu z ocalonych pytanie "jak do tego doszło", otrzymując niewiarygodną odpowiedź "czy ktokolwiek może o tym wiedzieć? Kennedy zadeklarował następnie," nie zamierzam postępować w sposób, który umożliwi kiedyś w przyszłości napisanie podobnej książki o obecnym czasie zatytułowanej "Październikowe rakiety". Jeżeli ktoś zdecyduje się na napisanie takiej książki, zrozumie uczyniliśmy wszystko co było możliwe aby ocalić pokój i zapewnić naszemu przeciwnikowi możliwość manewru"(nie przygważdżając go do muru).
"That.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 10-02-2022 | Arminius | Noch ist Polen nicht verloren-czyli bokserski pojedynek ras |
W programie radia talk fm omawiającym książkę Daniela Lisa pt. "Stulecie przeszkód. Polacy na igrzyskach" wspomniano - między innymi - o znanym polskim pięściarzu z Łodzi nazwiskiem Chmielewski, który na Olimpiadzie w Berlinie, w 1936roku, stoczył ćwierćfinałową walkę z Amerykaninem nazwiskiem Clark - Czarnoskórym. I wygrał ją - chociaż było to zwycięstwo pyrrusowe, bo po zwycięskiej walce Chmielewski miał tak poharatane ręce, iż następny pojedynek z zawodnikiem norweskim w półfinale szybko przegrał. Tym niemniej podczas walki z Clarkiem pokazał bardzo dużą klasę. Przed pojedynkiem z Polakiem Clark szedł jak burza, pokonując ( na igrzyskach berlińskich) pięciu oponentów. Dopiero Chmielewski zatrzymał go w tym zwycięskim amoku. Walka Polaka z Czarnoskórym była wydarzeniem igrzysk. Sala była wypełniona po brzegi, znajdowało się na niej kilkanaście tysięcy osób, głównie kibiców niemieckich. Kibicując Polakowi śpiewali oni nieustannie gromkie "Noch ist Polen nicht verloren" - hymn Polski w wersji niemieckiej. Jakkolwiek w audycji jak wyżej nie zostało to dopowiedziane - zdarzenie jak wyżej było podręcznikowym przykładem solidarności rasowej - w układzie Biali versus Czarni. Na marginesie dodam, iż sytuacja jak wyżej wywołuje u mnie współczucie dla Clarka, który musiał stawić czoła nie tylko groźnemu przeciwnikowi ale także nieprzychylnej Mu publiki. audycje.to(*)przeszkod-Polacy-na-igrzyskach |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 09-02-2022 | okragly | na niskim cukrze |
raj był na niskim cukrze (nie bylo cukru). Człowiek bez cukru inaczej myśli, zachowuje, życie jest magiczne, bajkowe, niedoprecyzowanych myśli, wizji. Jezus na pustyni był na niskim cukrze. dopiero jak zapodamy cukru, myśli są jasne, precyzyjne, racjonalne
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 09-02-2022 | MaxGolonko3 | OZE - "z czym to się je"? |
Tam gdzie wieje wiatraki, tam gdzie gleba - biomasa, tam gdzie woda - zapora, tam gdzie świeci - lustra lub panele. Odnawialne źródła energii są różne. Ważne by lokalizować je z sensem. Grafika: pbs.twimg.(*)N7QX?format=jpg&name=4096x4096*** Pisrydzyki oraz Kościół tak naprawdę ekologię i OZE mają w *****. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 09-02-2022 | MaxGolonko3 | Gdy Słońce celnie strzela nie ma wesela |
150 lat temu wyrzut cząstek ze Słońca akurat w kierunku Ziemi mało szkodził. Owszem, zorze polarne nawet tam gdzie ich nie ma budziły ludzi w nocy i zamiast spać szli do roboty przez pomyłkę. Teraz skutki są gorsze. W wyniku burzy geomagnetycznej SpaceX straci 40 z 49 satelitów Starlink wysłanych na orbitę 3 lutego Wstępna analiza wskazuje, że chwilowe ogrzanie i wzrost gęstości atmosfery zwiększył opór atmosferyczny na niskich wysokościach, który uniemożliwił satelitom wyjście z trybu bezpiecznego w celu rozpoczęcia manewrów wznoszenia orbity. W efekcie satelity zaczęły...spadać. SpaceX zapewniła, że ryzyko kolizji z innymi satelitami jest zerowe, podobnie jak upadek szczątków na Ziemię, czy pozostanie nieaktywnych satelitów w kosmosie. Część już spłonęła w ziemskiej atmosferze, resztę spotka to niebawem. nauka.tvp.(*)czna-niszczy-satelity-starlinkSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 09-02-2022 | Arminius | Wynocha z domów Palestyńczycy, my tu sobie postrzelamy |
Izraelscy żołdacy wyrzucili z domów siedem palestyńskich rodzin w rejonie Al-Aghwar. Powodem dla takiego brutalnego postępku była...konieczność przeprowadzenia ćwiczeń wojskowych przez izraelskich żołdaków. "Israeli forces, on Tuesday, evicted seven Palestinian families from their homes in the West Bank area of Al-Aghwar, citing “military exercises”, Anadolu News Agency reported. The Israeli army says it will use the area to conduct military training as of Tuesday morning. www.palest(*)for-israels-military-exercise/ |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 09-02-2022 | romaro | Pudrowanie portalu |
>Narracja [...] typowa dla Żydów i filosemitów wszelakiego autoramentu i nie ma najmniejszego waloru prawdy. >Palestyna został podbita w formule kolonialnej prze żydowski faszyzm (syjonizm) a następnie zaprowadzono w niej, typowy dla faszyzmu system apartheidu wymierzonego w ludność palestyńską. A kto podbił Amerykę? Cokolwiek napiszesz, nie ma najmniejszego waloru prawdy. Kto jest odpowiedzialny za całe zło? Zamiana ról - za całe zło, które ma miejsce w USA i Kanadzie, odpowiadają wszelakiego autoramentu autochtoni.
Tekst ten będę zamieszczał do znudzenia, ponieważ co jakiś czas ktoś nowy tutaj zagląda. Polska jest właśnie taka jak ten portal - rasistowska i homofobiczna. Szumny cytat na stronie głównej jest tylko pudrowaniem tego portalu i niektórych forumowiczów.
A więc do rzeczy.
Wyobraź sobie, że ty i twoja rodzina mieszkacie na ziemi, którą posiadacie od dziesięcioleci - może nawet blisko wieku. Prowadzisz proste, spokojne życie w małej wiosce w społeczności ludzi,
których znasz od tak dawna, jak długo pamiętasz. Następnie, pozornie znikąd, nowa grupa ludzi, buduje swoją własną wioskę na ziemi twojej wioski. Nie tak jak sąsiedzi - raczej zamierzają cię wyprzeć i zastąpić. Budują SWOJE domy na WASZEJ ziemi za zgodą rządu i ochroną wojska. Teraz drut kolczasty, ogranicza teren, na którym twoje owce się pasły. Teraz żyjesz w cieniu, dosłownie, domów, które wyglądają, jakby zostały przeszczepione z Ameryki XXI wieku do twojej rustykalnej wioski. To właśnie dzieje się teraz.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 09-02-2022 | kobieta | Odciął penisa po paleniu marihuany |
Mężczyzna odciął swojego penisa po tym, jak palił marihuanę i wpadł w stan psychotyczny. Opisuje Metro w odniesieniu do medycznego studium przypadku.
Mężczyzna, 23-letni Taj, używał konopi przez dwa lata, a potem zrezygnował. Trzy miesiące później ponownie wypalił dwa gramy marihuany, co doprowadziło do nieprzewidzianych konsekwencji.
Po dwóch godzinach mężczyzna nie być w stanie wstać i poczuł silny ból w swoim penisie. Pomyślał też, że /żołędzie/ wyglądają dziwnie.
W przekonaniu, że to złagodzi ból, mężczyzna wziął nożyczki i zaczął odcinać skórę na penisie. W końcu wyciął tak bardzo, że pozostał tylko dwucentymetrowy kikut.
Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie lekarze ustalili, że penis był w tak złym stanie, że nie można go było uratować.
Uważano, że mężczyzna znalazł się w stanie psychotycznym z powodu palenia marihuany i dlatego tak siȩ zachowywał. Nie powinien był wtedy stosować żadnego innego narkotyku. Naukowcy piszą w Journal of Medical Case Reports, że jest to rzadki przypadek, ale marihuana może wywołać psychozę, w której użytkownik traci ocenę sytuacji i wyrządza sobie krzywdę.
Fi Fan | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 09-02-2022 | Arminius | BBC o raporcie AE na temat apartheidu w Palestynie |
W trakcie debaty, która się rozwinęła pod wątkiem "Żydowscy ultrasi zaatakowali meczet Al - Aksa w Jerozolimie" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,870892#w871198) jeden z komentatorów skomentował mapki obrazujące kolonialny zabór Palestyny przez żydowski syjonizm następującymi słowy: "Spojrzałem, mapki są poprawne, ale nie przedstawiają tego co faszystowska propaganda by chciała. Mapki przedstawiają światło demokracji wypierające ciemne plamy islamskich reżimów". Narracja jak wyżej jest bardzo typowa dla Żydów i filosemitów wszelakiego autoramentu i nie ma najmniejszego waloru prawdy. Jest sloganem ideolo. Bo jest dokładnie na odwrót. Palestyna został podbita w formule kolonialnej prze żydowski faszyzm (syjonizm) a następnie zaprowadzono w niej, typowy dla faszyzmu system apartheidu wymierzonego w ludność palestyńską. O czym dobitnie zaświadcza - także- wydany kilka dni temu raport Amnesty International. Traktuje o nim podlinkowany materiał z BBC. Komentatorowi jak wyżej rekomenduję zapoznanie się z nim i nie wypisywanie na przyszłość ultrasyjonistycznych bredni. www.bbc.com/news/world-middle-east-60197918"Israeli laws, policies and practices against Palestinians in Israel and the occupied territories amount to apartheid, Amnesty International says. A new report alleges that the Israeli state maintains "an institutionalized regime of oppression and domination of the Palestinian population for the benefit of Jewish Israelis". Apartheid is considered a crime.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 08-02-2022 | Arminius | Hipokrytyczny stosunek Żydów do konceptu rasy |
Kilka dni temu wspomniałem o tym jaką to burzę wywołała Whoopie Goldberg swoim stwierdzeniem, że holokaust "nie był kwestią rasową, że rozegrał się pomiędzy Białymi ludźmi"( www.racjonalista.pl/forum.php/s,870057. Warto wrócić do tego tematu. Konstatacja Goldberg jak wyżej spotkała się z furią krytyki żydowskiej. Od skrajnego prawa do skrajnego lewa żydowskiego - pojawił się chór głosów strofujących aktorkę i podkreślających, że holokaust był kwestią rasową. Typowym głosem w tym chórze jest opinia niejakiego Jonathana Greenblatta z Ligi Antydefamacyjnej o treści jak niżej: "No nie, Whoopi, nie ma wątpliwości, że holokaust był kwestią rasową. Tak to widzieli sami Naziści i dlatego doprowadzili do eksterminacji ludności żydowskiej". Hipokryzja postawy środowiska żydowskiego, szczególnie zlaicyzowanego, lewicowego, liberalnego polega na tym, ze generalnie zwalcza ona tezę o istnieniu ras. Szkoła frankfurcka i antropologia ( pseudo) boasowska to konstrukty sensu stricto żydowskie - a przecież to właśnie one zanegowały koncept rasy. Jednakże okazuje się, że gdy negowanie konceptu rasy uderza w interes Żydów ( desakralizacja holokaustu poprzez jego "odrasowienie", prowadząca w perspektywie do podważenia The holokaust industry) Ci sami "postępowi" Żydzi nagle zaczynają...podpisywać się obydwiema rękami pod koncepcją rasy. Jest to kolejny przykład na zdublowaną, talmudyczno -starotestamentową etykę żydowską - która swe zatrute korzenie ma w przekonaniu, iż Żydzi są wybranym narodem.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |