Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-09-2012KoraszewskiJesus and Mo
Jesus and Mo w nawiązaniu do poniższej karykatury:
www.theoni(*)d-because-of-this-image,29553/
źródło: www.jesusandmo.net/


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
24-09-2012TohverNowa ramówka TVP - "Siła wyższa"
W wątku obok toczy się dyskusja o "Wizerunku kościoła katolickiego w mediach" a ja chciałem zwrócić uwagę na temat medialnego wizerunku samych katolików.
Sprawdzałem ostatnio czego nie tracę nie mając telewizora i trafiłem na ciekawą pozycję z jesiennej ramówki TVP:
www.tvp.pl/seriale/komediowe/sila-wyzsza
Kilka pierwszych odcinków można znaleźć na YouTube (link prosto do ciekawej sceny, jakby nie działało najlepiej przeskoczyć w okolice 16. minuty). Pomijając grę aktorską, scenariusz, reżyserię i całą resztę bardzo ciekawie wygląda sposób w jaki zaprezentowano przedstawicieli poszczególnych religii. Mamy tu franciszkanów: w większości nierozgarniętych, nieporadnych, uzależnionych od służącej im siostry zakonnej ale jednocześnie agresywnych i skrajnie nietolerancyjnych w stosunku do przedstawicieli innej religii (znane wszystkich pokrzykiwania o 'katolickim kraju' i 'jedynej słusznej religii' a nawet groźby palenia na stosie). Nawet najspokojniejszy i najbardziej rozgarnięty braciszek angażuje się w akcje nawracania innowierców. Z drugiej strony mamy buddystów: spokojnych, mądrych, cichych, tolerancyjnych.
Trochę szokujące jest dla mnie takie przedstawienie zakonników w TVP - spodziewałbym się czegoś zupełnie przeciwnego. Rozumiem że to serial komediowy (chociaż nic mnie w nim nie rozśmieszyło) i postacie są celowo przerysowane ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że scenarzysta jedynie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
23-09-2012kogut59Rezepty z epoki kamiennej
Obejrzałem interesujący program w ARD/3SAT niestety tylko w j.niemieckim
www.ardmed(*)wir-unsere?documentId=10954126
W j.polskim znalazłem
alehistori(*)RYCZNA-RECEPTA-NA-ZDROWIE.html
angielskie źródła
simple.wikipedia.org/wiki/Paleolithic_diet
Przechodzę na odżywianie z epoki kamiennej Co myślicie o tym drodzy forumowicze ?
Moje Psy już od 8 miesięcy żywią się tak i nareszcie są zdrowe i radosne !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
21-09-2012AlmentynaPrzyczółek ziemi obiecanej
www.polski(*)katolikow-powstaje-w-Warszawie

Katolicy, na razie tylko wielodzietni, ekskluzywnie kolonizują nowo budowane osiedle. Oprócz sekciarstwa wprowadzają dumping.

Czy należy ich traktować podobnie do mniejszości etnicznej, może społecznej ("społecznej" - mam skojarzenie z grupami wykluczonymi, bo jednak wielodzietność zmusza do wielu ograniczeń) lub religijnej (ale jaka to niezwykła religia, ten katolicyzm, co to jest w Polsce mniejszościowa, ale większość ją w zasadzie praktykuje?). Czy może należałoby zawiadomić odpowiednią instytucję państwa dbającą o czystość gry rynkowej? I jaka by to miała być instytucja? W końcu dumping psuje rynek. Z tego względu wahałam się, czy by tego wpisu nie dać do działu "Gospodarka i ekonomia" lub "Filozofie i światopogląd"... jednak to jest kuriozalne zjawisko społeczne, a Racjonalista nie ma jeszcze działu "Kurioza". Jak tak dalej pójdzie, to pewnie powstanie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 115 (przedawniony)
18-09-2012zośkaczy antykoncepcja to zło? czy zło dla mojego meża tylko?
witam wszystkich jestem mezatka od 12 lat i wszystko byłoby dobrze gdyby nie sprzeczne poglady moje i mojego meza,od roku biore tabletki antykoncepcyjne,oczywiscie po kryjomu przed moim mezem bo dla niego to "grzech" jest bardzo wierzący i nawet nie ma mowy zeby na ten temat wogóle z nim porozmawiac,mamy juz 3 dzieci,z racji jego zasad zakazał mi uzywania tabletek a sam nie chce słyszec o prezerwatywach,wiec miłosc jest tylko na zasadzie stosunku przerywanego albo w te dni która kobieta ma okres,to dla mnie meczarnia,ale z powodu seksu nie chce rozbijac rodziny.z mezek kocham sie raz na miesiac albo nawet rzadziej,wszystkie rodzaje pieszczot to dla niego zboczenie,nie stac nas nas na nastepne dziecko wiec po kryjomu poszłam do lekarza i on przepisał mi tabletki antykoncepcyjne,po ktorych zreszta czuje sie rewelacyjnie,czy ja zle robie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
18-09-2012CelecrinNędza multi-kulti
Wielka Brytania kraj rewolucji przemysłowej. Jeden z najbogatszych krajów świata i jeden z najbardziej postępowych. Londyn, być może, można nazwać stolicą zachodniego świata.
Czyżby?
Cytat:
Imigranci muzułmańscy w Wielkiej Brytanii posiadający więcej niż jedną żonę odczują wkrótce, dzięki reformie świadczeń społecznych, realny wzrost dochodów w formie pobieranych zasiłków.

Jak to jest możliwe w europejskim kraju, w którym poligamia jest zabroniona?
Cytat:
Chociaż poligamia jest w Wielkiej Brytanii nielegalna, państwo w praktyce przyzwala na poligamię muzułmanów, którzy często mają cztery, a nawet więcej żon

Łamiąc co najmniej dwa aspekty prawa. Jedno, że poligamia jest zakazana i drugie w konsekwencji ściganie dzeciorobów o alimenty.
Cytat:
W latach 2013-2017 rząd planuje wprowadzić nowy system świadczeń socjalnych pod nazwą Universal Credit. Ma on zastąpić sześć głównych świadczeń dla osób o niskich dochodach oraz uregulować ulgi podatkowe.


Cytat:
Obecnie dodatkowe żony w rodzinach poligamicznych otrzymują obniżoną stawkę zasiłku, w porównaniu do kwoty, jaką otrzymuje mąż oraz pierwsza małżonka. Po wejściu w życie nowej reformy dodatkowe żony będą mogły ubiegać się o zasiłek przysługujący osobom samotnym (chociaż są w związku małżeńskim), podczas gdy główna para nadal będzie otrzymywać standardowy zasiłek należny osobom pozostającym w związkach małżeńskich.

[cytat]Jak przyznaje rzecznik rządu Davida Camerona, celem zmian i potraktowania..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
18-09-2012KoraszewskiTradycja
Dlaczego BBC do końca wojny ignorowało doniesienia o zagładzie Żydów?
Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odmawiało wiary doniesieniom o ludobójstwie. W wypowiedzi z 27 sierpnia 1944 roku Victor Cavendish Bentinc (wysoki urzędnik Foreign Office) wyrażał wątpliwości w istnienie komór gazowych. "Mam wrażenie, że osłabiamy swoją pozycję wobec Niemiec publicznie uwiarygodniając opowieści o potwornościach, na które nie mamy dowodów."
Inny urzędnik tego ministerstwa, Roget Allan, pisał: "To prawda, że były wzmianki o komorach gazowych również w innych doniesieniach, ale te wzmianki z reguły, jeśli nie zawsze, były mgliste, a ponieważ dotyczyły eksterminacji Żydów, zazwyczaj pochodziły z żydowskich źródeł."
Dodając: Osobiście nigdy nie rozumiałem jaką przewagę miałyby komory gazowe nad zwykłym użyciem karabinów maszynowych, czy po prostu metodą zagłodzenia."
Więcej w tym artykule z Independent z 1993 r.:
www.indepe(*)says-stephen-ward-1462664.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
18-09-2012KoraszewskiZe strony Richarda Dawkinsa
Poniżej mamy zdjęcie z Sydney, dziecko pokazuje transparent w tamtejszym Hyde Parku.
Komentarz Richarda Dawkinsa:
Obetnij głowy tym, którzy obrażają Jezusa? Nie. Obetnij głowy tym, którzy obrażają Krisznę? Nie. Obetnij głowy tym, którzy obrażają Buddę? Nie. Obetnij głowy tym, który obrażają Jehowę? Nie.
Czy jest islamofobią pokazywanie tego dziecka? Czy czynię cos złego nazywając to maltretowaniem dzieci?
Richard Dawkins


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
17-09-2012NegevKolejna rocznica powstania Świata
Witam serdecznie,
jutro przypada kolejna, pięć tysięcy siedemset siedemdziesiąta trzecia rocznica tego szczęśliwego niewątpliwie wydarzenia. Obchody jak co roku rozpoczynają się dziś wieczorem i będą huczne: wyrzucanie grzechów do morza, dącie w rogi, jedzenie jabłek z miodem i tym podobne perwersje.
W ciągu następującego tygodnia Pan J. udziela rozgrzeszenia i robi rozpiskę jak, co, komu i ile w ciągu nadchodzącego, nowego roku.
Zastanawiałem się chwilę w jakim dziale umieścić tę wiadomość. Religie? A może Nauka?
No bo przecież na pewno nie Godspodarka i ekonomia
O wszystkim i o nicznym jednak wydał mi się najwłaściwszy.
W każdym razie wszystkim Państwu życzę racjonalnie dobrego, szczęśliwego, urodzajnego, obfitego i przede wszystkim słodziutkiego (stąd ten miód) 5773 roku.
שנה טובה
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
16-09-2012doppelgangerKatolicki pomocnik towarzyski czyli jak pojedynkować się z ateistą
Cytat:
"Podobno jest Pan praktykującym katolikiem. To dziwne, przecież sprawia Pan wrażenie człowieka myślącego. Jak można w dzisiejszych czasach wierzyć w nieomylność papieża, w zmartwychwstanie Jezusa. Czy naprawdę uważa Pan, że antykoncepcja jest grzechem? Jeżeli już chce Pan wierzyć w Boga, to po co Panu Kościół? Przecież to umierająca, zdegenerowana instytucja".
Znacie to? Oczywiście, że znacie. Wiele razy musieliście się tłumaczyć ze swojego światopoglądu, czasem brakowało wam już argumentów. Książka ta to zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Miejcie ją zawsze pod ręką.

link

Muszę przyznać że jestem zafascynowany. Czy ktoś z naszych szanownych, wierzących forumowiczów może ją posiada? Jakieś opinie, recenzje, co ciekawsze cytaty? Czy to koniec ateistów w szerokim kręgu towarzyskim? Jak żyć teraz, no jak?

Zwracam tez uwagę na wydawnictwo - "Księgarnia Ludzi Myślących". To musi być jakąś realna konkurencja dla księgarni Racjonalisty.

Sprawdziłem też autora - okazuje się że jest Naczelnym portalu www.gazetaswiecka.pl/ Niestety, czar prysł po tym zdaniu:

Cytat:
Podstawowa cecha sympatyków "GŚ" to oczywiście ich świeckość, czyli życie w świecie.
link

Człowiek uczy się całe życie.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)