Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ze strony Richarda Dawkinsa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
15-09-2012 21:03Koraszewski (82900 punktów)Ze strony Richarda Dawkinsa
Ocena 19 na 19
Poniżej mamy zdjęcie z Sydney, dziecko pokazuje transparent w tamtejszym Hyde Parku.
Komentarz Richarda Dawkinsa:
Obetnij głowy tym, którzy obrażają Jezusa? Nie. Obetnij głowy tym, którzy obrażają Krisznę? Nie. Obetnij głowy tym, którzy obrażają Buddę? Nie. Obetnij głowy tym, który obrażają Jehowę? Nie.
Czy jest islamofobią pokazywanie tego dziecka? Czy czynię cos złego nazywając to maltretowaniem dzieci?
Richard Dawkins


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

mrSpock (2845 punktów)
Mocne. Jak patrzę na tego typu obrazki, to aż ciarki mi po plecach przechodzą.
Do jakiego stopnia ludzie mogą być owładnięci nienawiścią, żeby za broń stosować niewinnych. Kolejny poziom religijnej podłości.
17-09-2012 16:52 
 Ocena 2 na 2
Artur@R (7115 punktów)
>Do jakiego stopnia ludzie mogą być owładnięci nienawiścią...<
To raczej nieistotne "...wszyscy Bogowie mszczą się identycznie" .


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
15-09-2012 22:51
 Ocena 17 na 17
Michał Panfil (387 punktów)
>Czy jest islamofobią pokazywanie tego dziecka?
Modne są teraz te wszystkie słowa z przyrostkiem -fobia i przypisywanie ich ludziom którym nie podoba się dane zjawisko.
Czemu np. nie zaczniemy pisać o nazisto-fobach, albo pedofilo-fobach.

Skoro jest grupa, która jeśli by dać im możliwość by nas zabiła to uważam że wszyscy mamy prawo ją otwarcie piętnować.
16-09-2012 14:17 
 Ocena 12 na 12
Ania. (14138 punktów)
>>Czy jest islamofobią pokazywanie tego dziecka?
>Modne są teraz te wszystkie słowa z przyrostkiem -fobia i przypisywanie ich ludziom którym nie podoba się dane zjawisko.
>Czemu np. nie zaczniemy pisać o nazisto-fobach, albo pedofilo-fobach.
>Skoro jest grupa, która jeśli by dać im możliwość by nas zabiła to uważam że wszyscy mamy prawo ją otwarcie piętnować.
Dokładnie, jak tekst przypisywany M. Freemanowi o homofobach - to nie fobia, nie boisz się jesteś kuperkiem.

Nadużywamy słowa fobia w odniesieniu do zupełnie różnych sytuacji.

Islamofobia - boję się panicznie i bezzasadnie muzułmanów? Nie boję się panicznie ani bezzasadnie. Myślę, że nawet jeśli chodziło by o niesprawiedliwą ocenę i szykany, to raczej użyłabym określenia z rdzeniem "anty", jak "antyislamizm" - tak, chyba nie ma takiego słowa.

W tym przypadku to anu fobia, ani anty.

Nie pozwólmy, aby nadmierna poprawność polityczna przysłoniła nam oczy. Jak przysłoniła szanownemu BXVI, który potępił nie morderców w imię obrażonych uczuć religijnych, a twórców może i kretyńskiego, ale jednak tylko filmu. Jak można bardziej być zgorszonym wobec nakręcenia filmu niż wobec zabicia człowieka!?!? Jak widać KK nie odszedł daleko od czasów "Młota na czarownice" - obawiam się, że chętnie powrócił by do władzy, jaką wtedy strach mu dawał.

To jest maltretowanie emocjonalne i intelektualne dziecka. I jest to koszmarne.
17-09-2012 18:17 
 Ocena 6 na 6
doppelganger (3218 punktów)
>>Czy jest islamofobią pokazywanie tego dziecka?
>Modne są teraz te wszystkie słowa z przyrostkiem -fobia i przypisywanie ich ludziom którym nie podoba się dane zjawisko.
>Czemu np. nie zaczniemy pisać o nazisto-fobach, albo pedofilo-fobach.

Nie będzie mi tu jeden z drugim pedofilii obrażał. Na szczęście, generalnie idzie ku dobremu - pierwszy przypadek kary na przebrzydłych polskich pedofilo-fobach już odnotowaliśmy.
baszarteg (2319 punktów)
Nazwanie mnie islamofobem poruszyło by we mnie jedynie rzęski w uchu wewnętrznym (głuchy nie jestem Z jednej strony nadużywanie i głupie używanie pewnych określeń je dezawuuje ,wystarczy poczytać niektóre fora internetowe aby dowiedzieć się o "nazi-USA" ,"holokauście Palestyńczyków" itp. Ma to swoje dobre i złe strony ,dobre bo z miejsca pomaga zakwalifikować osobnika których ich używa do grupy czystej wody czternasto karatowych kretynów ,złe bo zakłamuje rzeczywistość a w przypadku niektórych jak np:Holocaustu jest drwiną z ludzi którzy swoim życiem a zwłaszcza śmiercią przyczynili się do powstania tego terminu.
Fobia to termin psychiatryczny i dosyć nie ciekawa choroba ,przypisywanie adwersarzom motywacji irracjonalnych albo też inaczej -racjonalnych acz wytłumaczalnych na gruncie złego zdrowia psychicznego to dosyć stary trik erystyczny. W trakcie dyskusji gdzie padają tego rodzaju "argumenty" można taktycznie uznać się za "islamofoba"(z resztą za diabła,papieża,renifera ,co tam kto wymyśli także ) Jednak w szerszej perspektywie przyjmowanie głupiego nazewnictwa od ludzi próbujących zakłamać rzeczywistość w nadziei że reszta ludzi dojrzy i zrozumie ich absurdalność (a my mamy sobie za nic wasze głupie gadanie)nie jest chyba zbyt roztropne.
Większość ludzi nic nie dojrzy i nic nie zrozumie ,przynajmniej do czasu gdy w wyniku siania nienawiści i prób jej zakłamywania dojdzie do rzeczywistych tragedii .
Doskonale uwidacznia ów problem, tekst pana Magdi Khalil-"Historia, która ożywa"

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365