 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 17-04-2011 | asmodai | Gwałty w kościołach |
Amerykańskie diecezje rzymskokatolickie oraz, zakony w ubiegłym roku zapłaciły, ofiarom molestowania 124 mln dolarów. W 2010 r (jak informują biskupi) zostało zgłoszonych, 428 nowych przypadków molestowania sexualnego, nieletnich przez, duchownych. tvp.info/i(*)usa-placi-za-pedofilie/4327529 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 16-04-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Rosja - państwo pseudo-demokratyczne ? |
Od 11 lat realną władzę sprawuje tam Władimir Putin, były funkcjonariusz KGB i szef FSB, który zmienił prawo tak aby od przyszłego roku zostać ponownie prezydentem na teoretycznie kolejne dwie, tym razem 6-letnie kadencje - praktycznie - dożywotnio/do kiedy mu się będzie chciało/opłacało.
Z dokumentów ujawnionych przez wikileaks wynika, że potajemnie, buduje dla siebie rezydencję za ponad 1 mld $ (sic!) - najdroższą posiadłość na świecie. Czy taki człowiek budzi zaufanie ? Do czego jest zdolny aby utrzymać władzę ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 16-04-2011 | asmodai | Ateista marksita |
Nie wiem jak Wy, ale często na różnych forach internetowych, spotykam się z określeniami: ateista-marksista, czy ateista-komunista. Kiedy delikatnie staram się, przypomnieć o powiązaniach nazistów, z Watykanem najczęściej, słyszę odp że, to nie prawda, Najmniejszego wyjaśnienia dla czego. Po prostu, nie prawda. Lub temat Inkwizycji, podobna reakcja Przyznam szczerze, że nie lubię ( i chyba nie tylko ja), takiego porównania Mi komunizm, kojarzy się z totalitaryzmem, podobnie jak kościół katolicki.
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 15-04-2011 | Hodża | Proboszcz anty-GSM |
wiadomosci(*)szyl_komorki_wiernych__Na.htmlJestem wdzięczny za tę inicjatywę. To daje nadzieję na stłumienie tego potoku bezładnej informacji, tego kolorowego szumu zaśmiecającego za pomocą komórek i internetu młode umysły, które - zamiast szukać wyciszenia i kontemplacji paplają godzinami o sprawach zaiste mało ważnych, ba, nawet o bzdurach. Byłbym za tym, by w obrębie krakowskiego Starego Miasta wprowadzić taką strefę ciszy, by można było wreszcie wsłuchać się w spokoju w to, co chcą nam powiedzieć gotyckie i renesansowe mury kamienic, bruk starodawnych uliczek, byśmy mogli na nowo odkryć piękno tamtych uduchowionych czasów. Również szkoły i urzędy powinny przynajmniej na początek ograniczyć używanie internetu, później zaś również telefonów, gdyż te na pozór przydatne urządzenia nazbyt często depersonalizują relacje sprawiając, że człowiek nie przykłada takiej wagi do osobistej rozmowy twarzą w twarz. Młodzież w szkołach powinna zdecydowanie mieć zakaz pisania na klawiaturze do 18 roku życia; nie ma innego sposobu, by przywrócić piękno pisanego słowa i wskrzesić zapomnianą sztukę epistolografii. Przed Kościołem stoją zatem wielkie wyzwania, ale ten krok we właściwym kierunku daje nadzieję, że wkrótce człowiek zostanie wyrwany ze szponów stechnicyzowanego społeczeństwa i na nowo odkryje radość życia bez prądu elektrycznego. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 77 (przedawniony) | | 14-04-2011 | asmodai | burki |
Dziś w radio podali komunikat że, we Francji wchodzi prawo zakazujące, noszenia burek, nikabów czy też kominiarek, zakrywających twarz. Czy to znaczy że, w końcu ktoś bierze się, za panoszący się islam? Na stronie Amnesty Internationl znalazłem taką o to treść: "Amnesty International uważa, że ogólnie sformułowany zakaz noszenia ubrań całkowicie zakrywających twarz stanowi naruszenie prawa do wolności, wyznawania religii i wolności przekonań kobiet, które zasłaniają twarz w celu wyrażenia przekonań religijnych, politycznych, kulturalnych, lub chcących podkreślić własną tożsamość. Amnesty International apeluje do rządów Belgii i Francji, aby nie wprowadzały tego prawa i wzywa rządy do zagwarantowania kobietom możliwości korzystania z wszelkich przysługujących im praw bez narażania na przymus, napastowanie czy dyskryminację". Przyznam szczerze że, trochę mnie zdziwiła treść tego oświadczenia. amnesty.or(*)artykulu/article/6941/564.html to jest link do strony | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 14-04-2011 | Koraszewski | Uczciwa praca |
Nasza naród jest jak lawa, czegoś bardzo nieciekawa. Z ostatnich badań wynika, że ponad połowa Polaków sądzi, iż nie można się dorobić uczciwą pracą. Wynika z tego, że w ich mniemaniu ktokolwiek się dorobił - ukradł. Istotnie, spotyka się człowiek z takim podejściem, aż nazbyt często. Dobrosąsiedzka zazdrość u nas nie działa, a jeśli działa to jako motywacja do nieuczciwości. Talent, zaradność, pomysłowość, podziw dla człowieka sukcesu - ależ skąd. Ma, to znaczy, że ukradł, ja też sobie ukradnę. W badaniach nie podano rozkładu sympatii politycznych respondentów. Zasadną wydaje się hipoteza, że sympatycy Jarosława częściej nie wierzą, że uczciwą pracą można się dorobić niż sympatycy innych partii politycznych. Ta postawa jest jednak szeroko rozpowszechniona we wszystkich grupach społecznych. Czy da się to zmienić? A jeśli tak, to w jaki sposób? Pomysły?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 13-04-2011 | asmodai | na kocią łapę |
Rodzic, który nie mieszka z dzieckiem, nie może się z nim rozliczyć z podatku. Nawet jeśli tylko on płaci na utrzymanie tego dziecka - wynika z wtorkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał uznał, że rodzicowi który łoży na utrzymanie dziecka, ale nie żyje w związku małżeńskim nie przysługuje preferencyjne wspólne rozliczanie się z dzieckiem z podatku. Tutaj można by cały wywód zakończyć, gdyż (zdaniem Trybunału) taki rodzic nie współdziała w codziennym wychowywaniu dziecka, a z obowiązku alimentacyjnego nie można wywodzić prawa do ulgi czy preferencji podatkowej. Jednak w ustnym uzasadnieniu Trybunał Konstytucyjny poszedł o krok dalej. O ideologiczny milowy krok w teokratyzacji kraju. Powiedział bowiem, że "przepisy podatkowe nie mogą prowadzić do osłabiania więzów rodzinnych" i nie mogą "preferować wychowywania dzieci tylko przez jednego z rodziców, albo nawet przez oboje z nich, ale bez zawierania związku małżeńskiego. Przepisy podatkowe nie mogą stwarzać okazji do pozorowanego rozpadu rodziny lub nie zakładania rodziny wyłącznie ze względu na spodziewaną korzyść ekonomiczną”. Zastanawiam się czy jest to jeszcze Trybunał Konstytucyjny czy już Trybunał Kościelny. Wracamy do średniowiecza. Właśnie przez ostatnie dwadzieścia lat niezgodnie z wszelkimi zasadami obowiązującymi w cywilizowanych krajach oddaliśmy miliardy złotych w majątku i pieniądzach kościołowi katolickiemu za sprawą tzw. rządowo-kościelnej komisji majątkowej (co teraz stanowi niemały problem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 13-04-2011 | Kelu | Rocznica 10 kwietnia |
Dzisiaj obchodzimy rocznicę śmierci wielkiego patrioty, bohatera narodowego i bojownika o wolność, Emiliano Zapaty, lidera Południowej Armii Wyzwoleńczej w Rewolucji Meksykańskiej, zabitego w zasadzce przez siły autorytarnego rządu w 1919 r. Jego mottem było "Wolę umrzeć na stojąco, niż żyć na kolanach". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 13-04-2011 | zachaj | Są jeszcze dobrzy ludzie |
Kościół można wykorzystać do dobrych celów ale muszą to robić ludzie prawdziwie bezinteresowni. Mało jest takich, czasami jednak wychodzą z cienia. Jednym z nich jest Genek Loska. www.youtube.com/watch?v=C6ga6W1jasw | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |