 |
Rosja - państwo pseudo-demokratyczne ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-04-2011 22:51 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Rosja - państwo pseudo-demokratyczne ? | Od 11 lat realną władzę sprawuje tam Władimir Putin, były funkcjonariusz KGB i szef FSB, który zmienił prawo tak aby od przyszłego roku zostać ponownie prezydentem na teoretycznie kolejne dwie, tym razem 6-letnie kadencje - praktycznie - dożywotnio/do kiedy mu się będzie chciało/opłacało.
Z dokumentów ujawnionych przez wikileaks wynika, że potajemnie, buduje dla siebie rezydencję za ponad 1 mld $ (sic!) - najdroższą posiadłość na świecie. Czy taki człowiek budzi zaufanie ? Do czego jest zdolny aby utrzymać władzę ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Czy taki człowiek budzi zaufanie ? Budzi. Takim krajem jak Rosja nie da się rządzić demokratycznie! Tam jest potrzebny absolutyzm. Byle oświecony.
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | >> Czy taki człowiek budzi zaufanie ? >Budzi. Takim krajem jak Rosja nie da się rządzić demokratycznie! Tam jest potrzebny absolutyzm. Byle oświecony.
Absolutnie się nie zgadzam. Z biegiem lat zacznie być coraz mniej oświecony i jak odczuje oznaki starzenia będzie chciał zrobić coś radykalnego... O ile już do takich rzeczy się nie posuwa.
edit: Władza absolutna prowadzi do absolutnej degeneracji - Hitler i Stalin są najlepszymi przykładami.
Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
|
|
|  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > Władza absolutna prowadzi do absolutnej degeneracji - Hitler i Stalin są najlepszymi przykładami.
A weźmy Cesarstwo Rzymskie! Pax Romana. Zwykli ludzie mieli dobrze. Panem et circenses. Łaźnie za darmo. Rozdawnictwo zboża.
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
| |  | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | > > Władza absolutna prowadzi do absolutnej degeneracji - Hitler i Stalin są najlepszymi przykładami.> A weźmy Cesarstwo Rzymskie! Pax Romana. Zwykli ludzie mieli dobrze. Panem et circenses. Łaźnie za darmo. Rozdawnictwo zboża.W starożytności/średniowieczu co poniektórzy władcy na poważnie wierzyli, że jak będą dobrzy dla ludu to Bóg im odpłaci 
Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
|
|
| | |  | 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) |
> >A weźmy Cesarstwo Rzymskie! Pax Romana. Zwykli ludzie mieli dobrze. Panem et circenses. Łaźnie za darmo. Rozdawnictwo zboża.> W starożytności/średniowieczu co poniektórzy władcy na poważnie wierzyli, że jak będą dobrzy dla ludu to Bóg im odpłaci  Akurat... Po prostu bali się rozruchów, bo pretorianie byli zbyt mało liczni, a legionom nie wolno było stacjonować w Rzymie. W Rzymie jak mało gdzie na świecie łatwo było władcy stracić nie tylko władzę, ale i głowę.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | 2 na 2 | zachaj (5239 punktów) |
>...- Hitler i Stalin są najlepszymi przykładami.
Putin nie jest paranoikiem.
|
|
|  | 1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Błagam! Skończcie z tym Stalinem i Hitlerem wszędzie! Jest to zbyt schematyczne i zgodne z pewnym prawem i przywiązaniem do dogmatycznego utożsamiania zła z Hitlerem i Stalinem. To jest tak samo merytoryczne jak mówienie, że jedzenie obiadu jest złe bo obiady jadał Hitler. Albo bycie wegetarianinem jest złe bo Hitler był wegetarianinem. Polityka prorodzinna jest zła bo takową prowadził Hitler? > edit: Władza absolutna prowadzi do absolutnej degeneracji - Hitler i Stalin są najlepszymi przykładami.Pomijając fakt, że Hitler został wybrany w demokratycznych wyborach i czynił zło dzięki wsparciu finansowemu takich państw jak USA czy Anglia, to okazuje się, że wszystko jest zasługą demokratycznych sponsorów nazizmu. Ale skąd oni mogli wiedzieć? A taki Hugo Chavez to co? Cały świat jest przeciwko Wenezueli bo ewidentnie nie popiera polityki politycznie poprawnej, ale ten człowiek od lat cieszy się wielką popularnością w swoim kraju, niezmiernie ma ponad 50% poparcie i prowadzi Wenezuelę ku lepszemu. Nie obchodzi mnie czy Rosja jest pseudo-demokratyczna bo z polityki to skupiam się tylko na naszym politycznym podwórku i na polityce międzynarodowej wybitnie się nie znam. Proszę tylko żebyście skończyli cały czas z tym Hitlerem i Stalinem, bo to jest niepoważne. Gdzie się wejdzie na forum to wszyscy tylko przyrównują do Hitlera i Stalina jakby to była jedyna alternatywa dla jakiegoś pozytywnego systemu sprawowania władzy i jakieś kryterium moralności. Jak rozmawiacie o polityce to rozmawiajcie o czymś szerszym, jest tyle państw jak np. Wenezuela, które budzą wiele kontrowersji i mogą być w pewien sposób porównywane z Libią, Rosją, Kubą, czy czymkolwiek. A tu tylko Hitler, Stalin. Mam tego równie dość jak muzyki z Requiem for a dream w każdym możliwym filmiku na YouTube. Dziękuję za uwagę
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
| |  | 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | >Błagam! Skończcie z tym Stalinem i Hitlerem wszędzie!
Hitlerowi i Stalinowi to by się nie spodobało...
|
|
|  | Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Mi osobiście ustrój Rosji, trochę podchodzi pod monarchię. Dynastia "Posłuszników" która zaczęła się od Putina, który miałbyś posłusznym i przytakującym, a tym czasem swych "Ojców" pozamykał i cieszy się władzą absolutną. Teraz każdy następny wybierany przez niego musi być mu posłuszny. Miedwiediew jest drugi w tej dynastii, aczkolwiek system dynastii jest tu specyficzny, gdyż zmiany we władzy mają polegać zamiennie Putin, posłuszny, Putin, posłuszny. Tak też zachowuje się pozór demokracji.
|
|
2 na 2 | Wilczus (79 punktów) | Faktem jest, że 21 listopada 2008 roku Duma wydłużyła kadencję prezydenta z czterech do sześciu lat. Ustawa obowiązywać ma od następnych wyborów prezydenckich. Jednak zdanie:
>zmienił prawo tak aby od przyszłego roku zostać ponownie prezydentem
nie jest ściśle prawdziwe, ponieważ:
Art. 81 Konstytucji Federacji Rosyjskiej 3. Ta sama osoba nie może piastować urzędu Prezydenta Federacji Rosyjskiej dłużej niż DWIE KOLEJNE KADENCJE.
W konstytucji Federacji Rosyjskiej nie zostało sprecyzowane, że urząd prezydenta można sprawować TYLKO przez dwie kadencje. Dwie KOLEJNE kadencje. Także Putin zgodnie z prawem, którego nie musiał zmieniać, będzie miał możliwość zostania prezydentem. Tylko teraz na dwanaście lat.
Inna sprawa, że w Dumie nie ma tak naprawdę opozycji, bo każda z obecnych czterech partii popiera działania Putina, ale to się wiąże już ze specyfiką Rosji i braku tradycji demokratycznych.
"Kiedyś próbowałam zmienić świat, nie udało się. Teraz walczę o to, żeby świat nie zmienił mnie"
|
|
1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | >...Do czego jest zdolny aby utrzymać władzę ?
Do wszystkiego. Na szczęście nie będzie musiał aż tak wiele.
|
|
| Manian (950 punktów) | >Z dokumentów ujawnionych przez wikileaks wynika, że potajemnie, buduje dla siebie rezydencję za ponad 1 mld $ (sic!) - najdroższą posiadłość na świecie. W końcu Rosja jest wielkim mocarstwem, więc musi mieć największe rezydencje. Przynajmniej będzie komuś służyć, bo np. Polska woli wydawać setki milionów na świątynie i pomniki Jezusa. No i znów te dokumenty wikileaks. Z nich wynika, że USA rżnie wszystkich jak leci, a jednak ich się nikt nie czepia. >Czy taki człowiek budzi zaufanie ? Moje jak najbardziej. Nie wiem czemu, ale podziwiam Putina jako przywódcę. Bezkompromisowy i potrafiący postawić na swoim. Polakom się to nie podoba, ale on jest przywódcą Rosji. Dba o swój kraj, bieda jest, ale w ponad stumilionowym kraju nie dogodzisz wszystkim. Jest w jakimś stopniu populistyczny, ale bez nutki tej cechy nie ma co się myśleć o wysokich stanowiskach państwowych. >Do czego jest zdolny aby utrzymać władzę ? Tak, tak, razem z Tuskiem zaplanował zamach na samolot z Lechem Kaczyńskim, bo uznał go za przeszkodę w budowaniu swojej silnej pozycji. Był w KGB no i co z tego? Normalny facet, ciągnęło go do służb specjalnych. A co miał się baletem interesować?
|
|
| Rafaela (2059 punktów) | >Czy taki człowiek budzi zaufanie ? Ma takie zaufanie, jakim obdarzył go naród. Niejeden polityk śni o takim właśnie zaufaniu.
>Do czego jest zdolny aby utrzymać władzę ? Myślę, że zdolny jest niemal do wszystkiego.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
| i.o. (1269 punktów) | A jakie państwo nie jest pseudodemokratyczne? Rosja tylko się z tym nie kryje. Demokracja to bądź co bądź dość utopijny twór.
|
|
1 na 1 | DEmonizer (4893 punktów) | A ileż to czasu Rosja jest "demokracją"? Demokracja jest przecież kwestią demokratyczności w umysłach narodu. Jeśli komunizm żyje wśród obywateli, co za sobą pociąga to życie w politycznych umysłach. Stąd polityka opiera się na sentymentach historycznych, jakże trudno jest przyznać się do błędów przeszłości, do skandalicznych decyzji wodzów przeszłości. Ocena sytuacji nie jest wcale taka prosta. Nie chodzi o obronę Putina, bo w wielu decyzjach z jego strony można widzieć antydemokratyzm. Do demokracji trzeba demokratycznego gruntu, jeśli go nie ma zazwyczaj demokratyzacja nie wychodzi, często dochodzi do zwrotów w przeszłość. Pozdrawiam
|
|
| Aleksander Głowacki (1725 punktów) | Uważam, że obecnie wszystkie (lub przynajmniej zdecydowana większość) państw tzw. "demokratycznych" z demokracją ma niewiele wspólnego. Ustrój, który obowiązuje obecnie w krajach "demokratycznych" to "oligarchia kapitalistyczna", gdzie prawdziwą władzę mają nie ludzie, ale przeróżnej maści lobbyści. Obecna gatka o "wspaniałej demokracji" jest najzwyklejszą propagandą i mydleniem oczu ludziom, którym się wydaje że mają na cokolwiek wpływ. Różnica między Rosją i innymi krajami polega tylko na tym, że kraje "demokratyczne" są lepsze w zachowywaniu pozorów.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|