Racjonalista - Strona głównaDo treści
Są jeszcze dobrzy ludzie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
11-04-2011 19:47zachaj (5239 punktów)Są jeszcze dobrzy ludzie
0 na 4
Kościół można wykorzystać do dobrych celów ale muszą to robić ludzie prawdziwie bezinteresowni. Mało jest takich, czasami jednak wychodzą z cienia. Jednym z nich jest Genek Loska.

www.youtube.com/watch?v=C6ga6W1jasw
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zachaj (5239 punktów)
Genek wychodzi z cienia.
www.youtube.com/watch?v=xw_siciPo54
11-04-2011 23:10 
 Ocena 2 na 2
zaprawdę (126 punktów)
czy to na żywo, czy w TV, czy w kościele...ja Twego zachwytu nie dzielę (nie twierdzę, że nie ma talentu)

Ostatnio właśnie temat Genka stanął kością niezgody pomiędzy mną, a mym mężem...z głupia rzekłam na koniec, że brakuje jeszcze, żeby po kościołach chodził i opowiadał, jak to spotkał Jezusa i przejrzał na oczy- a tu proszę- pan Loska uświadamia młodzież ... i te wynurzenia u Hołowni...
typowe...nie wiem, to ma wzbudzać szacunek, czy litość...?
12-04-2011 10:07 
 Ocena-1 na 1
asmodai (2845 punktów)
>czy to na żywo, czy w TV, czy w kościele...ja Twego zachwytu nie dzielę (nie twierdzę, że nie ma talentu)
>Ostatnio właśnie temat Genka stanął kością niezgody pomiędzy mną, a mym mężem...z głupia rzekłam na koniec, że brakuje jeszcze, żeby po kościołach chodził i opowiadał, jak to spotkał Jezusa i przejrzał na oczy- a tu proszę- pan Loska uświadamia młodzież ... i te wynurzenia u Hołowni...
>typowe...nie wiem, to ma wzbudzać szacunek, czy litość...?
Jeżeli taki był Jezus, to się nie dziwię że go ukrzyżowali
zachaj (5239 punktów)
>opowiadał, jak to spotkał Jezusa i przejrzał na oczy- a tu proszę- pan Loska uświadamia młodzież ... i te wynurzenia u Hołowni...

O co chodzi z Hołownią? Bo coś mi chyba umknęło.

A w tym wystąpieniu w kościele nie słyszałem żeby padło choć jedno słowo na temat boga czy religii, więc nie rozumiem dlaczego taki negatywny odzew.
Rafaela (2059 punktów)
>(...to ma wzbudzać szacunek, czy litość...?
Zapewne podziw


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Pana Krzysztofa (tego z kucykiem), to wywalili chyba tylko z powodu uzębienia, bo innego powodu nie widzę/nie słyszę.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
Drobner (19539 punktów)
Trzeźwy, to on chyba nie był (!??)
Popatrzcie na oczy, brwi (całą mimikę).
Chyba, że to tak już zostaje...
To przepraszam.
Anyway, Gienek -
Drobner, wzrokowiec.
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Pff, Benedykt XVI jest przeciwko gitarom w kościele.

Abstrahując od jego talentu muzycznego, to mówcą jest fatalnym. Chyba że się nie starał.


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
12-04-2011 00:45 
 Ocena-1 na 1
zaprawdę (126 punktów)
>to mówcą jest fatalnym. Chyba że się nie starał.

każdy AA, który się zjawi w kościele ma takie monologi

12-04-2011 01:10 
 Ocena 1 na 1
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Anonimowy alkoholik, który uczy jak nie pić, pasuje do kościoła, jak ksiądz uczący jak zakładać i dbać o rodzinę, czyli wyśmienicie. Grunt to właściwa osoba na właściwym miejscu.


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
12-04-2011 01:23 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Niepijący alkoholik wie wszystko na temat picia, zaś ksiądz, który nie ma własnej rodziny nie wie nic na temat posiadania własnej rodziny, więc nie rozumiem o co ci chodzi?


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
worek kości (2937 punktów)
>Niepijący alkoholik wie wszystko na temat picia, zaś ksiądz, który nie ma własnej rodziny nie wie nic na temat posiadania własnej rodziny, więc nie rozumiem o co ci chodzi?

O, zam na to odpowiedź w formie pytania-zagadki: a czy architekt musi potrafić obsługiwać betoniarkę, żeby wiedzieć jak wybudować dom?


bembergiem w berg
12-04-2011 02:08 
 Ocena 1 na 1
spellbinder (8577 punktów)
>O, zam na to odpowiedź w formie pytania-zagadki: a czy architekt musi potrafić obsługiwać betoniarkę, żeby wiedzieć jak wybudować dom?

A czy architekt powinien uczyć obsługi betoniarki?
worek kości (2937 punktów)
>>O, zam na to odpowiedź w formie pytania-zagadki: a czy architekt musi potrafić obsługiwać betoniarkę, żeby wiedzieć jak wybudować dom?
>A czy architekt powinien uczyć obsługi betoniarki?

No daj spokój, nikt TEGO nie uczy.

bembergiem w berg
spellbinder (8577 punktów)
>No daj spokój, nikt TEGO nie uczy.

Nie mówiłem o "tym". Ale zwróć uwagę, że czarne żuczki opowiadają rozmaite paskudne rzeczy na "ten" temat.
12-04-2011 02:05 
 Ocena 1 na 1
spellbinder (8577 punktów)
>Niepijący alkoholik wie wszystko na temat picia,

No nie tak znowu wszystko, skoro w połowie przerwał zabawę i postanowił być trzeźwy. Wszystko wie ten co się przekręci, w taki bądź w inny sposób, ale od niego wiele się już nie wyciągnie... no chyba, że przez modlitwę.
Drobner (19539 punktów)
>każdy AA
Ja już od ponad roku tam chodzę.
Gadamy. Śmiejemy się. Chlamy.
Do dziś nie znamy swoich imion.
Anonimowo tak.
Drobner, bezimienny
Matix (5786 punktów)
Nie ważne co mówi. Ważne, że w kościele. => SHIFT + DEL
zachaj (5239 punktów)
>Nie ważne co mówi. Ważne, że w kościele. => SHIFT + DEL

Może zburzymy wszystkie kościoły?
zaprawdę (126 punktów)
Genek Loska od lat "wychodzi z cienia" i jakość wyjść nie może...dziwne.
Czy robi to bezinteresownie? A znasz jakiegoś artystę, który robi coś bezinteresownie?
Może bywam naiwna, ale nie aż tak.
Wyjątkowo rozbraja mnie "uświadamianie antyalkoholowe" w kościele
12-04-2011 18:59 
 Ocena 2 na 2
Matix (5786 punktów)
Hie właśnie dałaś przykład czegoś w podobie do tego: www.racjonalista.pl/forum.php/s,411392

(w sensie ogólnej zazdrości, nieufności w ludzi itp.)
13-04-2011 00:27 
 Ocena 1 na 1
zaprawdę (126 punktów)
czego ja mam mu zazdrościć? że utopił swoje życie w napojach wysokoprocentowych? że się skruszył i lud wzruszył???
żyje ze śpiewania- jego biznes, ma parcie na szkło- nikt mu nie broni, ale naprawdę nie mam siły słuchać kolejnego "opamiętanego", który uczy, jak żyć- wolno mi? wolno
13-04-2011 10:58 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>... ale naprawdę nie mam siły słuchać kolejnego "opamiętanego", ...

Naprawdę to ja mam taką jedną zasadę, którą stosuję na forum. Nie wypowiadam się na tematy i nie czytam wątków, które mnie nie interesują.

Wczoraj w autobusie usiadł koło mnie jeden z milionów "nieopamiętanych", nie musiałem go słuchać ale zapach zmusił mnie do zmiany miejsca.

Może Genek Loska mówi wolno, może to co robi objeżdżając kościoły jest żałosne i banalne, może nie wygląda poprawnie jak te wszystkie plastikowe metro-seksualne chłopaki z TV, może jego działalność ma znikomy wpływ na zmianę zachowań młodzieży. To wszystko może prawda.

Jednak od problemu alkoholizmu nie uciekniemy. Rzeczywiście tu na forum nie śmierdzi przeżartą wódą ale wystarczy wyjść na ulicę by się przekonać o jak wielkiej chorobie naszego społeczeństwa mówimy.
rexus (2343 punktów)
Jak dla mnie, hmm wyjątkowo żenujący typ.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365