Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
05-05-2013Christopher CJ JozwiakLife is cruel and then you die
Kapitalizm vs socjalizm - jak mocno ku wolnemu rynkowi?

Optymalny rozwój byłby gdyby co jakiś czas najmniej efektywny % 'znikał' - w społeczeństwie pozbawionym moralnego niepokoju z tegoż powodu: przyczyną może być wyeksploatowanie słabych zasobów ludzkich przez biedny sposób m.in. odżywiania;?

Wolność Jednostki = Naturalna eliminacja słabszych& poprzez dobór lepszych, jeśli człowiek ma szybciej stanąć na Marsie, podbijać dalej, itd.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
04-05-2013jestem6890Czy to coś złego?
Czy to coś złego ze we wszystkim doszukuję się sensu i dobija mnie fakt, że nie mogę go znaleźć? Że dla mnie człowiek jest czymś w rodzaju programu, maszyny, która istnieje tylko po, to by wydać potomstwo. Ogniwem w niemającej żadnego celu ani sensu ewolucji. I zarazem marną istotą, której celem jest śmierć, gdy stanie się bezużyteczna. Istotą, która pragnie żyć, bo tak została "zaprogramowana". Która pragnie mieć potomstwo, bo tak ma "zakodowane" w mózgu. Która jest tylko zwykłą materią.

Czy to coś złego, że nie jestem jak każdy -, że moim celem życia nie jest plotkowanie, przejmowanie się wyglądem, podrywanie dziewczyn, imprezy, noszenie modnych ciuchów, interesowanie się sportem, trenowanie na siłowni lub granie w piłkę na wfie, gadanie bez przerwy z innymi, jaranie się cyckami, chęć bycia bogatym, chęć posiadania rodziny, chęć bycia sławnym, posiadanie pierdyliona znajomych na facebooku?

Czemu jestem upośledzonym społecznie kretynem, który myśli, mimo że nie powinien tylko powinien żyć jak każdy bez zastanawiania się, bez myślenia i powinien przestać zaśmiecać internet normalnym ludziom
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
04-05-2013Jan WerbińskiAdoptuj sobie posła
Duchowa adopcja posłów to akcja warszawskich parafiian. W intencji adoptowanego posła będzie odmawiany różaniec i "Pod Twoją obronę".

wiadomosci(*)wo,wid,15539829,wiadomosc.html

Co by tu wymyślić dla skontrowania tej akcji? Może adopcja rozumowa? Racjonaliści będą sobie rozumowo adoptować najgłupszych posłów, przedstawicieli kościoła i tzw "elit". W ich imieniu będą myśleć oraz wyjaśniać błędy oraz najgłupsze wypowiedzi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
03-05-2013paula17The Trial of Henry Kissinger
Jeśli ktoś by się kiedyś chciał podjąć - bardzo mi zależy na polskim tłumaczeniu "The Trial of Henry Kissinger" Christophera Hitchensa, jako ebook. Ma 145 stron. Nie ma polskiego tłumaczenia a mój angielski nie poradzi sobie z fachowymi słowami i błyskotliwymi wypowiedziami Hitchensa. Książka ma pierwsze miejsce na mojej liście do przeczytania.
en.wikipedia.org/wiki/The_Trial_of_Henry_Kissinger
Dzięki. Jeśli kiedyś ktoś się za to weźmie to proszę o odpowiedź w tym temacie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
03-05-2013onlinemasterPrezent dla dziecka
Witaj. Nieuchronnie zbliża się dzień, w którym moje indoktrynowane przez zindoktrynowaną żonę dziecko, przystąpi do niejakiej komunii w sekcie rzymsko-katolickiej. Z tej okazji :-\ chciałem podarować mojemu dziecku coś odpowiedniego według mnie. Myślałem o jakiejś książce antykościelnej, niestety zupełnie nie mam pojęcia jaka była by odpowiednia dla 9-o letniego dziecka. A może ma ktoś lepszy pomysł? Pozdrawiam, onlinemaster
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
02-05-2013hazyPoronienie a morderstwo.
Skora według katolików aborcja jest zabiciem człowieka to czy poronienie jest nieumyślnym spowodowaniem śmierci? Jeżeli tak to chyba powinno być karane.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
02-05-2013Jacek TabiszPrzedpremiera ateistycznej kampanii billboardowej 2013
Tak, tak, już w maju mamy przedpremierę. Piszę o tym w Na temat:

jacektabis(*)ej-kampanii-billboardowej-2013

Ciekaw jestem waszych opinii o jednym z tegorocznych layoutów. Ja osobiście chciałbym jednak coś bardziej ateistycznego, ale drugi projekt ma być bardzo ateistyczny. A i ten porusza bardzo ważny problem.
Oto on:

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
01-05-2013HodżaPalcem po mapie i myszą po Google Street View
   Dopiero kilka tygodni temu dotarła do mnie informacja o usłudze Street View w ramach dobrze znanego cyfrowego atlasu świata Google Maps. Dla niezorientowanych - są to zdjęcia panoramiczne wykonywane przez samochody tej firmy, robiące zdjęcia wysokiej rozdzielczości co kilkanaście metrów. W praktyce oznacza to możliwość wykonywania wirtualnych wycieczek po niemal wszystkich turystycznie atrakcyjnych miejscach dostępnych samochodem. Od kilku dni również większość miejscowości w Polsce została udostępniona w tej usłudze, zaś do końca maja niemal cała Polska zostanie udostępniona takim wirtualnym podróżnikom. Oczywiście, nie ulega wątpliwości, że to nie to samo, co powąchanie lokalnego powietrza i posmakowanie lokalnej kuchni, ale też kiedy spojrzy się na te tabuny turystów (zwłaszcza z Azji) np. w Krakowie, można dojść do wniosku, że nawet będąc na miejscu, oglądają swoje otoczenie za pośrednictwem swojego iPhone'a czy wizjera aparatu fotograficznego.

   Fantastyczne. Właśnie przemierzam drogi starożytnego Rzymu. Spełniają się marzenia i wizje literatury science-fiction. Polecam zwłaszcza miłośnikom geografii, kultury i architektury. W połączeniu z merytoryczną wiedzą dotyczącą danego kraju i jego historii, stanowić to może wspaniałe narzędzie poszerzające i uzupełniające wiedzę. Nie mówiąc już o tym, że osoby obdarzone wyobraźnią jak i pewnym doświadczeniem podróżniczym zdołają nawet poczuć "atmosferę miejsca".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
01-05-2013karol0231Czy to tylko zbieg okoliczności , czy coś więcej?
Jest sytuacja po wyjściu z odwyku i zaczerpnięciu tematyki "12 kroków" jako najlepszy sposób zerwania z nałogiem, po dotarciu do kroku drugiego i trzeciego, czyli : "2.Uwierzyliśmy , że Siła większa od nas samych może przywrócić nam zdrowie.", "3.Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga ( sile wyższej),jakkolwiek go pojmujemy". Gdzie można to zastąpić " Uwierzyliśmy w siebie i chcemy coś z tym zrobić". Koleś w chwili załamania i niechęci do tego co robi i jak postępuje, oraz niemocy i braku umiejętności zrobienia czegoś z tym ,zwraca się o pomoc do Boga (siły wyższej), w rzuceniu nałogu. Nie mija trzy miesiące od zwrócenia się o pomoc , sytuacja życiowa i to co się dzieje wokół człowieka i z innymi ludźmi wokół niego , skłania go do podjęcia samodzielnej decyzji o zaprzestaniu picia. I teraz co pomogło? Wiara w siebie ,siła wyższa? . Osoba ta ponad dwa lata sama próbowała przed poproszeniem o pomoc. A tu tylko trzy miesiące . Proszę zwrócić uwagę na to że sytuacja życiowa przez trzy miesiące bardzo się zacieśniła . Czy to tylko zbieg okoliczności czy coś więcej . Proszę o racjonalne odpowiedzi i wypowiedzi.Bo bla osoby silnie wierzącej to ewidentny wpływ Siły wyższej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
30-04-2013kulka_na_moleDlaczego kobiety żyją dłużej od mężczyzn?
Cytat:
kobiety żyją obecnie od pięciu do sześciu lat dłużej. Wśród 85-latków przypada średnio sześć kobiet na czterech mężczyzn. U 100-latków stosunek ten wynosi ponad dwa do jednego. A w kategorii 122 lat - obecnej granicy długości życia ludzkiego - kobiety prowadzą jeden do zera.
[...]
Jak się okazuje, samice przeżywają samce u większości gatunków, co wskazuje na istnienie mocnego biologicznego podłoża tego zjawiska. (źródło)

Z przytoczonego artykułu nie dowiemy się ani dlaczego samice większości gatunków żyją dłużej od samców, ani dlaczego kobiety żyją dłużej od mężczyzn.

U mężczyzn nie występuje coś takiego jak menopauza u kobiet, więc nie chodzi o podtrzymanie zdolności "przedłużania gatunku". Co do tego kobiety po menopauzie są zbędne. W takim razie może chodzi o inne funkcje, jakie kobiety mogą spełniać? Na przykład funkcję opiekunki dla wnuków?

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)