Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
24-12-2019NadczłowiekSztucznie wykreowane potrzeby
Wścieka mnie, kiedy społeczeństwo kreuje moje potrzeby. Najlepiej omówmy to na przykładach:
Najnowszy trend w stomatologii to szczoteczki soniczne za ok. 300 zł, trzeba więc się w nie zaopatrzyć. Na plakacie widzę reklamę najnowszego filmu o amerykańskim Wiedźminie, rośnie nagle we mnie nieodparta potrzeba obejrzenia filmu. Kiedy idę do kina muszę kupić popcorn, itd.
Ja nie mam tych potrzeb, one rodzą się pod wpływem cywilizacji.
Mam więc taki pomysł, żeby te wszystkie potrzeby odwrócić, jeśli zobaczę plakat batona Snickersa, to zjem jabłko, jeśli zobaczę szczoteczki soniczne, to kupię opakowanie szczotek zwyczajnych, a na Wiedźmina nie pójdę w ogóle tylko obejrzę film biograficzny o Einsteinie.
Czy takie działanie pomogłoby mi uwolnić się od marketingowej manipulacji?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
24-12-2019williamjohnsonWitam wszystkich. Podzielmy się naszymi zainteresowaniami.
Witam wszystkich. Podzielmy się naszymi zainteresowaniami.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
23-12-2019santiagosalvaskupić certyfikat TOEFL online - Whatsapp: (+237690621493)
Kup wszystkie międzynarodowe certyfikaty British Council i International Development Programme bez zdawania testu lub egzaminu i uzyskaj wymagany i pożądany wynik ..

w-h-a-t-s-a-p-p: - +237690621493
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
19-12-2019okraglywęch to dobro rzadkie
na wechu można zarabiać, ale zawodu trzeba zaczac się uczyc tak jak w raju, od urodzenia

Noworodki mają silny zmysł węchu który z czasem zamiast się rozwijac ulega stepieniu Dzieci ogłupia się wzrokiem i dźwiękiem, a gdzie węch czy dotyk. W raju była edukacja wechowa inaczej poumieraliby zatruwając się trująca lub zepsuta roslina, zepsutym mięsem Indianie potrafili wywęszyć bizony z 4 kilometrów, to kwestia treningu, tak jak mówienie, chodzenie. W raju było ogrom roślin zwierząt, każde inaczej pachnie, oni znali, potrafili rozróżnić, widzieli świat węchem.

psy potrafią wykryć raka na podstawie zapachu, rozpoznawały w 100% przypadków na wczesnym etapie rozwoju
jakby od kołyski ćwiczyc dziecko w zarabianiu na życie (w formie zabawy) w zapachowym wykrywaniu nowotworzenia,
onkolodzy by go znienawidzili

sposobów na życie węchowca byłoby ogrom np wykrywacz kłamstw (inaczej pachnie klamca), może po zapachu powinniśmy dobierac sie pary dla dobra potomstwa, po zapachu pożywienie- bylibyśmy zdrowsi, przyjaciół, ba nawet miejsce na wybudowanie domu czy materialy budowlane, meble
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
15-12-2019Paweł Rek (rexus)powrót do przyszłości 7
Witam szanowne grono racjonalizatorów
Miło mi wrócić na jakże wytarte ale wygodne łono tegoż portalu. Od niemała 7 lat praktycznie się nie udzielałem. Było mi nie po drodze. Jakaś rewolucja kulturowa była, czy też nie miałem czasu. Straciłem kontakt z rzeczywistością tegoż tu racjonalizowania
Widzę, że piaskownica jest tutaj jak zawsze przednia. Niektórzy świetnie się bawią w lepienie własnych konstrukcji z tego co akurat mają pod ręką i dziwnym trafem jest to często po prostu piach. Miło jest jednakoż odezwać się z niebytu i zostać skasowanym zaraz. Za odmienne zdanie, choćby. Niektórzy zakładają tu wątki i kreują siebie na bogów, zawsze to lubiłem.
Na boga tak się nie da!
Co się nie da, jak się da. "No przecież ja jestem bogiem, ty jesteś bogiem tylko uświadom to sobie, sobie... jaki jestem skromny i bystry, że aż przezroczysty."
Chłopaki i dziewczyny co tu się odjaniepawla? Kto z kim najciekawsze ma potyczki powiedzcie mi, bo szukać i przeczesywać tego bezmiaru słów tutaj nie jestem wstanie o własnych siłach.
Broni się jakichś opcji politycznych czy od polityki trzymamy się z daleka? Bo jak zacznie podchodzić coś pod agitkę, to be. Fuj. Polityczny klakier zaraz. Z jakich farmazonów śmiać się można bezpiecznie? Jakie teorie naukowe, hipotezy są żarliwie bronione. A o jakich się nawet nie mówi, choć może by i należało. I wogle co nowego w tym starym roku?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
10-12-2019okraglynauka zawodu w raju
dziecko nie umialo jeszcze chodzic a juz umialo jeździc na koniu czy strzelać z łuku (dostawalo kucyka i maly łuk), zapewnialo to przeżycie w wieku dorosłym, to nie byla szkola tylko nasladownictwo (jak mu zabrali kucyka czy dziecinny luk to plakal), malec bezrozumowo, intuicyjnie z przyjemnościa nasladowal rodzicow czy starsze rodzeństwo, dlatego proponuje zrezygnować z szkoly a nastawic sie na nasladownictwo, korzystnie rodzicow lub starsze rodzeństwo i tak
- dziecko nauczyciela jest razem z nim w szkole i uczy sie poprzez nasladownictwo rodzica zawodu nauczyciela, jednocześnie dostaje uczniow (w formie zabawy) na poczatku 1 godz dziennie, po roku 2g/ dziennie ... i majac 12 lat jest super nauczycielem (lepszym niz ten po studiach w wieku 26lat)
-ojciec murarzem, dziecko dostaje male cegly i muruje, pod czujnym okiem ojca, na poczatku budy dla psa w wieku doroslym bedzie najlepszym murarzem swiata
-dziecko architekta chodzi zamiast do przedszkola to z matka na budowe- bez problemu zaprojektuje dom bedac 10 latkiem (w raju 10 letnie samodzielnie polowalo na ptactwo i inną drobnicę)
-dziecko lekarza, zamiast do przedszkola idzie z matka do przychodni i obserwuje, po 5 latach sam stawia diagnozy z aprobata rodzica w wieku 20 lat najlepszym lekarzem na swiecie
-sedzia zabiera na rozprawe dziecko, po 5 latach nasladowmictwa rozpozna czy oskarżony mowi prawde po mowie ciala, zostanie najlepszym sedzia na swiecie
-i najważniejsze, dzieci w raju uczyly sie być matkami/ ojcami juz w..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
04-12-2019kenaimytPrawda czy Rozum
Rozum jest po to aby nie bolała prawda
czy
Prawda jest po to aby nie bolał rozum?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
02-12-2019nic nie mówięWolność zaczyna się tam, gdzie kończy się strach
Farmer pokazał mi inspirujący utwór Dezertera
youtu.be/vgK0wnxrYLo

a w nim tytułowa kwestia, która uświadamia mi, jak wiele z poczucia zniewolenia buduje we mnie strach.

Przypominają mi się zdarzenia z niemieckich budów, na których pracowałem „nielegalnie” i strach mój i wszystkich pozostałych „nielegalnych” pracowników przed złapaniem nas przez aparat państwowy i przed ukaraniem. Ukaraniem oczywiście za zło, które czynimy.

Przypomina mi się, że pracowaliśmy tam nie tylko na gębę, bez żadnych świadczeń, ubezpieczeń, ubrań roboczych, limitów godzinowych, urlopów chorobowych za psi grosz ale często zdarzało się, że wynagrodzenie po prostu nie było wypłacane.

Raz nawet gdy mi i 30 innym polskim pracownikom nie wypłacono żadnego wynagrodzenia za blisko 2 tygodnie pracy przy remoncie pokoi w znanym hotelu Berlin, powiadomiłem o tym nawet wszystkie służby i prasę, podając wszystkie swoje dane.
Nikt nie odpowiedział na moje zgłoszenie ale sporą przebudowę hotelu Berlin, przy której pracowało łącznie z 60 osób, w tym osoby z niemieckich firm następnego dnia zamknięto.

Teraz uświadamiam sobie, że mój strach i pozostałych osób był niewłaściwy, był wpojony, zaprogramowany, że dzięki niemu pozwalaliśmy sobą manipulować, że przez niego zostaliśmy zniewoleni.

Dlatego proszę wszystkich, którzy się boją, żeby przestali się bać.
vimeo.com/135748421
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
29-11-2019okraglypasłem krowy
odpisując "nic nie mówię" (wole nick "karaluch") www.racjonalista.pl/forum.php/s,802185 pisalem "Pasłem krowy, nie bylo walki, paslem konie nie bylo walki". Ale na wsi niema byków, ogierów, knurów, dlatego jest spokój. Gdy tylko usłyszałem (slychać z daleka), że we wsi pojawil się ogier, byk czułem niepokój, dlatego okrągły jakby był bogiem (okrąg jest symbolem boga dlatego Indianie nie używali kola uważali to za profanacje) to zarządzam co nastepuje

zostawiamy 1 na 101 mężczyzn, tak jak rolnicy z kogutami bykami ogierami itp
Co się stanie, gdy przy życiu zostanie 1 mężczyzna na 101 -świat zbliży się do raju
Co się stanie, gdy przy życiu zostanie 1 kobieta na 101 -koniec świata

A postępujemy odwrotnie, w Chinach, Indiach o wielkiej kulturze rodzice dowiadując się, że dziewczynka dokonują aborcji (patriarchat), dlatego wprowadzono zakaz informacji o płci płodu. Mężczyźni (twierdzą) są analityczni, pragmatyczni a kobiety instynktowne, intuicyjne. Ja logiczny i analityczny (men) i jeśli byłbym kapitalistą i ziemia mi dana w władanie, tak bym zrobił.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
28-11-2019VonMStereotypy o kobietach służących w wymiarze sprawiedliwości
Po części są to moje obserwacje, a po części dosyć powszechne teorie. Spróbujmy je skontrastować rzeczywistością:

1. Kobieta, która zostaje prawniczką - na przykład sędziną, lub prokuratorką - żywi podświadomą nienawiść do mężczyzn i nie potrafi myśleć w inny sposób niż kobieta-ofiara, mężczyzna-kat;
2. Policjant zbywa kobietę zgłaszającą gwałt, zaś policjantka, uwierzy nawet wtedy, gdy jest oczywiste, że koloryzuje;
3. Kobieta, która doznawała przemocy ze strony mężczyzny, na przykład ojca lub męża, będzie podświadomie poszukiwać kontaktu ze złymi mężczyznami, aby utrwalać obraz mężczyzny-oprawcy. Tutaj może się realizować np. poprzez pracę w określonych instytucjach, gdzie na bieżąco będzie miała kontakt z bandytami;
4. Prawniczki mają zazwyczaj skrajnie nieudane życie seksualne;
5. Oraz gardzą mężczyznami wprost pytającymi o zgodę na seks.

Zapraszam do dyskusji.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)