Racjonalista - Strona głównaDo treści
węch to dobro rzadkie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
15-12-2019 12:55okragly (21676 punktów)węch to dobro rzadkie
0 na 2
na wechu można zarabiać, ale zawodu trzeba zaczac się uczyc tak jak w raju, od urodzenia

Noworodki mają silny zmysł węchu który z czasem zamiast się rozwijac ulega stepieniu Dzieci ogłupia się wzrokiem i dźwiękiem, a gdzie węch czy dotyk. W raju była edukacja wechowa inaczej poumieraliby zatruwając się trująca lub zepsuta roslina, zepsutym mięsem Indianie potrafili wywęszyć bizony z 4 kilometrów, to kwestia treningu, tak jak mówienie, chodzenie. W raju było ogrom roślin zwierząt, każde inaczej pachnie, oni znali, potrafili rozróżnić, widzieli świat węchem.

psy potrafią wykryć raka na podstawie zapachu, rozpoznawały w 100% przypadków na wczesnym etapie rozwoju
jakby od kołyski ćwiczyc dziecko w zarabianiu na życie (w formie zabawy) w zapachowym wykrywaniu nowotworzenia,
onkolodzy by go znienawidzili

sposobów na życie węchowca byłoby ogrom np wykrywacz kłamstw (inaczej pachnie klamca), może po zapachu powinniśmy dobierac sie pary dla dobra potomstwa, po zapachu pożywienie- bylibyśmy zdrowsi, przyjaciół, ba nawet miejsce na wybudowanie domu czy materialy budowlane, meble
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>> W raju była edukacja wechowa inaczej poumieraliby zatruwając się trująca lub zepsuta roslina, zepsutym mięsem...<<

Daj już spokój z tym rajem. Niczego takiego nie było. Najlepiej poczytaj Cejrowskiego, albo Życie seksualne dzikich - Malinowskiego. To są opowieści najbliższe temu, co uważasz za raj.
Tzw. raj jest wymysłem ludzi, którzy wiecznie są niezadowoleni z warunków w jakich przyszło im żyć i zamiast zrozumieć, że muszą odpowiednio pracować, żeby sobie to życie poprawić, wymyślają, jakl to kiedyś (ch.. wie kiedy) było dobrze.
16-12-2019 08:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> W raju była edukacja wechowa inaczej poumieraliby zatruwając się trująca lub zepsuta roslina, zepsutym mięsem
>Daj już spokój z tym rajem.
to nie jest wątek o raju a o węchu, w raju byliśmy zwierzetami, czy jeśli zwierze pozbawisz węchu, przeżyje? Tak samo bylo z dzikim czlowiekiem. Jeśli z dzieckiem nie będziesz rozmawiać czy nauczy sie mówić? Tak samo z węchem, jeśli nie nauczymy zostanie analfabetą węchowym. Ale jeśli nauczysz może zostac milionerem, przez to że zdziczeje i nauczy sie węszyć Ale jak przegapi sie niemowlectwo, wczesne dziecinstwo to juz nie bedzie weszyc

>Niczego takiego nie było.
pl.wikiped(*)a_dalsza_długość_trwania_życia w raju żyli śr 57lat, po nastaniu cywilizacji 27 lat, średnia dl życia w Polsce w 1935r wynosila 32 lata, (byliśmy "100 lat za murzynami", w raju)

>poczytaj Cejrowskiego,
on też pokazujac zycie np Buszmenów nawiązuje do raju

>albo Życie seksualne dzikich - Malinowskiego. To są opowieści najbliższe temu, co uważasz za raj. Tzw. raj jest wymysłem ludzi
raj istnieje w każdej "kulturze", troche inny niż chrześcijański ale jest, pamięć o pięknych czasach przed cywilizacyjnych
>którzy wiecznie są niezadowoleni z warunków w jakich przyszło im żyć
dzieki niezadowolonym jest postep . Niektórzy sie dziwia że mój przodek chłop panszczyźniany sie nie buntował. Był głupi tak jak i my otumanieni jesteśmy przez elity jak i on

>i zamiast zrozumieć, że muszą odpowiednio pracować, żeby sobie to życie poprawić, wymyślają,
praca jest nienaturalna, sztuczny twór tak jak np sztuczne zaplodnienie, po co gloryfikowac sztuczne zaplodnienie? ... a naturalne? nie lubisz? to dlatego nie lubisz raju. Bylismy zwierzetami i to bylo piekne, lubię swoją zwierzęcość
>jakl to kiedyś (ch.. wie kiedy) było dobrze.
do raju staram sie podejsc naukowo i racjonalnie. Np dlaczego ludzie umierają? na pewno od pracy, zatrutego pożywienia, powietrza, brak ruchu, z samotności, nałogów, zatrutego środowiska itp. w raju tego nie bylo



szukanie raju, moim celem
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Indianie potrafili wywęszyć bizony z 4 kilometrów
O QRW..., o cały kilometr węch im się poprawił!;
www.racjonalista.pl/forum.php/s,800074#w800274

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
16-12-2019 15:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Indianie potrafili wywęszyć bizony z 4 kilometrów
>O QRW..., o cały kilometr węch im się poprawił!;

w stanie naturalnym (najedzeni) zasięg wynosił 3km ale jak zgłodnieli, zmysły się wyostrzały i dosięgały 4km
moglem tez pomylic z inna zaslyszana historia, gdzie głodne dzikie dzieci -wychowywane przez dzikie psy- wyczuwały krew z 4km

szukanie raju, moim celem
16-12-2019 16:56 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Indianie potrafili wywęszyć bizony z 4 kilometrów
>>O QRW..., o cały kilometr węch im się poprawił!;
>
>w stanie naturalnym (najedzeni) zasięg wynosił 3km ale jak zgłodnieli, zmysły się wyostrzały i dosięgały 4km
>moglem tez pomylic z inna zaslyszana historia, gdzie głodne dzikie dzieci -wychowywane przez dzikie psy- wyczuwały krew z 4km
>
szukanie raju, moim celem


To forum powinno zmienić nazwę na Idiotolista.pl... Kto za?
16-12-2019 17:45 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>To forum powinno zmienić nazwę na Idiotolista.pl... Kto za?
widać, że nie masz poczucia węchu niestety zaleglości z dziecinstwa, nie da sie nadrobić


szukanie raju, moim celem
17-12-2019 13:49 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>To forum powinno zmienić nazwę na Idiotolista.pl... Kto za?
>widać, że nie masz poczucia węchu niestety zaleglości z dziecinstwa, nie da sie nadrobić

Zupełnie nie mam... Szczególnie, jak tytuł forum kompletnie mija się z jego treścią...
19-12-2019 11:32 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>To forum powinno zmienić nazwę na Idiotolista.pl... Kto za?
>>widać, że nie masz poczucia węchu niestety zaleglości z dziecinstwa, nie da sie nadrobić
>Zupełnie nie mam... Szczególnie, jak tytuł forum kompletnie mija się z jego treścią...
byloby milo jakbyś sie odniósł konkretnie, co nieracjonalnego, że noworodki mają silny zmysł węchu który nierozwijany ulega bezpowrotnemu zatraceniu (zmarnowane okienko) czy że Indianie potrafili wywęszyć bizony z 4 kilometrów, co tu nieracjonalnego, węch decydował o ich życiu lub śmierci.

To że psy potrafią wykryć raka to fakt, i co w tym dziwnego że potrafilby i czlowiek? Czlowiek wyczuwa zapach i po nim rozpoznaje np stan emocjonalny (inaczej pachnie np podniecona kobieta, i fizyczny, sprawnym węchem rozpozna kiedy kobieta płodna i nie marnuje czasu na podchody do niepłodnej w danym dniu) i choroby można rozpoznac po zapachu. Co tu nieracjonalnego, nie zasługującego na dyskusję pR?

nieracjonalne jest niewykorzystywanie naturalnych umiejętności człowieka- poczucie węchu, zapachu

szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365