 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 22-09-2011 | kulka_na_mole | InterFacebookcity |
Coraz więcej konkursów organizowanych w Internecie wymaga od użytkownika posiadania konta na fejsbuku. Ostatnio do grona takich organizatorów dołączyła polska, państwowa spółka kolejowa Intercity: www.interc(*)_center_start=show&cmn_id=2238 Czy to oznacza, że w niedalekiej przyszłości rozkład jazdy Intercity będzie układał Mark Zuckerberg? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 22-09-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Tusk o Palikocie: 'wcielony diabeł' |
Ładnie tak o 'mesjaszu lewicy' się wypowiadać ? Najmocniejszy komentarz tej kampanii, wreszcie coś się dzieje  Pytanie zasadnicze - co z tą debatą ? Jak chcemy zdrowej demokracji to powinniśmy wprowadzić obowiązek debatowania, o czym pisałem, dla liderów partii które zarejestrowały listy do sejmu. Faszyzacja uprawiana przez PiS nikogo już nie dziwi, ale jak byście poszukali ostatnich wypowiedzi Gowina czy Niesiołowskiego to niczym nie odbiegają... A oto nowy HIT internetu, i co Wy na to: kampaniana(*)-palikocie-to-wcielony-diabel/ ?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 22-09-2011 | Beata.D | spotkania młodych ateistów |
Tak się zastanawiam, czy poza wirtualnymi spotkaniami odbywają się też spotkania w "realu" racjonalistów, ale nie mam tu na myśli członków PSR, a głównie młodych zarówno wiekiem jak i świeckim światopoglądem ludzi. Ja, na przykład, nie mam wśród swoich znajomych ateistów(a przynajmniej się starannie ukrywają) nad czym strasznie ubolewam. Fajnie więc byłoby poznać kogoś o podobnych poglądach, tym bardziej, że nie mieszkam w jakiejś zabitej dechami wsi, a w jednym z większych miast. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 22-09-2011 | kulka_na_mole | Parkuj i Jedź |
[color=#330000]W Warszawie na Okęciu, przy pętli tramwajowo - autobusowej, oddano niedawno do użytku 4-piętrowy parking typu "Parkuj i Jedź" (Park & Ride). Parking powstał po to, aby wjeżdżający do W-wy zostawiali tam swoje samochody i korzystali z komunikacji miejskiej. Parking świeci pustkami. Powód jest prosty, a właściwie są co najmniej 2 tego powody: 1) System parkingów "Parkuj i Jedź" (Park & Ride) umożliwia bezpłatne parkowanie pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny: bilet dobowy (min. 12 zł - dopisek mój), 3-dniowy, 30-dniowy, 90-dniowy, dokument uprawniający do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawę. W innym przypadku użytkownik jest zobowiązany do uiszczenia przy wyjeździe z parkingu jednorazowej opłaty za wynajem miejsca parkingowego w wysokości 100 zł.[...] Parkingi są czynne codziennie od 4.30 do 2.30. Pozostawienie pojazdu w godzinach zamknięcia parkingu wiąże się z naliczeniem jednorazowej opłaty za wynajem miejsca parkingowego w wysokości 100 zł. źródło2) Obok parkingu znajduje się market Obi z bezpłatnym parkingiem, a także inne sklepy, które też oferują bezpłatne miejsca parkingowe. Teraz wreszcie rozumiem dlaczego bilety komunikacji miejskiej w W-wie podrożały ostatnio o circa about 30%. Ktoś musi pokryć koszty bezsensowych decyzji Zarządu Transportu Miejskiego czyli.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 22-09-2011 | Koraszewski | Ministerstwo Nakazujące Dobro i Zabraniające Zła |
Całkiem przypadkiem dowiedziałem się, że Urząd Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom może zostać podporządkowany nowemu ministerstwu Nakazującemu Dobro i Zabraniającemu Zła. Sprawa wywołała silne kontrowersje, ponieważ okazało się, że wielu pracowników Urzędu Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom to byli narkomani i przestępcy, którzy notorycznie nadużywają swojej władzy. Czy odnaleziono nieznany rękopis Orwella? Nie, to tylko rzeczywistość z Arabii Saudyjskiej. Urząd Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom to osławiona policja religijna, której działania zostały kilka dni temu ostro skrytykowane przez znanego duchownego, szejka Abd Al-Muhsin Al-Obikana, z Biura Królewskiego. Szejk zaproponował utworzenie nowego ministerstwa Hisbah (Hisbah jest islamską zasadą nakazującą dobro i zabraniającą zła). Ciche protesty przeciw temu rozwiązaniu ograniczają się do kontrpropozycji, aby Urząd Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom podporządkować istniejącemu już Ministerstwu Do Spraw Religijnych. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 58 (przedawniony) | | 22-09-2011 | Łukasz Sobala | Przeciwnicy redukcjonizmu |
Czy ktoś może wie, o co im chodzi? Często widzę w Necie posty typu "naukowcy redukcjoniści nigdy nie będą potrafili wyjaśnić tego a tamtego". Wiem, że jest wiele głupich tez próbujących zdyskredytować naukę, ale ta wybija się sponad tłumu tym, że kompletnie nie potrafię pojąć rozumowania jej twórcy. A nawet na racjonaliście trafiają się jej zwolennicy. Pytam serio. Nie pojmuję tego mym rozumkiem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 21-09-2011 | kkuj | Wyborczo - Kiedy będzie w Polsce lepiej? |
Kiedyś słyszałem, że w Polsce będzie lepiej, kiedy połowa to będą murzyni (czy czarni, jeśli ktoś uważa, że słowo murzyn jest obraźliwe). Jest to typowa definicja nie wprost stosowana w mojej dziedzinie (informatyka) w specyfikacji pewnego zachowania systemu. Nie daje ona wskazówek o tym jak zrobić, żeby w Polsce było lepiej, ale raczej stwierdza jaki test potwierdzi to, że jest już lepiej. W tym przypadku bazuje ona na doświadczeniu o tym, że osoby z afryki, jako często biedne emigrują do krajów w których jest najlepiej.
Mam drugi test tego rodzaju: W Polsce będzie lepiej, gdy po skończonym remoncie drogi, drogowcy wyciągną znaki ostrzegawcze w ciągu jednego dnia od skończenia remontu.
Bazuje to na doświadczeniu, że w Polsce aby wyjąć znak z ziemi musi odbyć się to co najmniej komisyjnie, a w przypadku niektórych znaków referendum ogólno-narodowe. Dzięki temu ludzie jeżdżą nie zwracając uwagi na znaki a raczej na "czuja". Nie spotkałem się z taką praktyką w innym kraju.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 20-09-2011 | aljen | Na pomoc - moja ukochana ćpa |
I to jako medycznie znakomicie wykształcona osoba... Patrzę, cóż to stoi na półeczce: Schüssler-Salz Ferrum-irgendwas D6 i jeszcze jakieś inne Hokus-Pokus-Tropfen. Spróbowałem z nią na ten temat rozmawiać, ale nic, blokada, "ja znam twoje zdanie na ten temat i nie chcę z tobą dyskutować, znam ludzi, którym to pomaga"... - bla bla bla - te typowe "argumenty". Miałem moją Panią za człeka inteligentnego, znamy się w końcu nie od dziś... przerażające, jak szarlataneria potrafi oszołomić nawet najmędrszą głowę. Niby ma lekki niedobór żelaza, no ale na to można jedzeniem poradzić, a jak nie, to tabletki z apteki, ale z normalnymi dawkami, a nie jakąś bzdurą D6. Nie wiem, co dalej, może te kropelki substytuuję jej po cichutku czystą wodą i zobaczymy  Ale czuję się intelektualnie z lekka urażony. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 20-09-2011 | Beata.D | Czy Dawkins przyjedzie kiedyś do Polski? |
Oglądałam właśnie na YouTube filmiki z przemówień prof. Dawkinsa i zastanawiam się, czy kiedykolwiek zawita do naszego kraju. Próbuję sobie wyobrazić taką hipotetyczną sytuację i zachowanie Polaków. Ilu ludzi przyszłoby na jego wykłady? Jak zareagowałyby media? Na ile wmieszałby się w to Kościół? A z drugiej strony zastanawia mnie, jak wiele by się zmieniło? Może sprawiłby, że Polacy-ateiści zaczęliby otwarciej mówić o swoim światopoglądzie? A może na chwilę powstałby w kraju zamęt, a później wszystko wróciłoby do normy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 20-09-2011 | jark44 | pozycja 69 czyli jak głosować w najbliższych wyborach |
Podaje za www.pozycja69.com.pl/"Pozycja69 to sposób na pozbycie się watahy pierwszoplanowych polskich polityków. Sposób jest prościutki. W najbliższych wyborach głosujemy na jedną z pozycji 6 lub 7 lub 8 lub 9 na listach dowolnej partii politycznej (generalnie tej, która najmniej nam przeszkadza). Według polskiego systemu wyborczego do sejmu RP wejdą politycy, którzy na liście otrzymali największą liczbę głosów. Czyli według naszego działania będą to osoby wybrane z pozycji od 6 do 9. Jeżeli do sejmu nie wejdą politycy z pierwszych pozycji to oznacza, że w ciągu jednego dnia znikną stare, gadające głowy. Będzie to najinteligentniejszy przewrót w historii. Jeżeli skorzystamy z pozycji69 wszystkie ‘gwiazdki’ polskiej polityki wypadną z gry w ciągu jednego dnia w sposób niebywale demokratyczny, bezkrwawy, nowoczesny i wyjątkowo skuteczny. I to na długo. Boisz się, że posłowie z pozycji 69 nic nie potrafią i będą złym wyborem. A co potrafią 'liderasy' partyjne? To już wiesz sam. Pozycja69 to gwarancja, że obecny polityczny beton sejmowy pęknie w ciągu jednego dnia jak bańka mydlana. Pozycja69 daje nam szansę wyrównania rachunków z posłami z Wiejskiej. Nie zmarnujmy jej. Nie wiesz jak głosować oto odpowiedź - pozycja69." Bardzo mi się spodobało, więc przedstawiam do rozważenia | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |