Racjonalista - Strona głównaDo treści
Parkuj i Jedź

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
21-09-2011 22:54kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Parkuj i Jedź
Ocena 5 na 5
W Warszawie na Okęciu, przy pętli tramwajowo - autobusowej, oddano niedawno do użytku 4-piętrowy parking typu "Parkuj i Jedź" (Park & Ride).
Parking powstał po to, aby wjeżdżający do W-wy zostawiali tam swoje samochody i korzystali z komunikacji miejskiej.

Parking świeci pustkami. Powód jest prosty, a właściwie są co najmniej 2 tego powody:
1)
System parkingów "Parkuj i Jedź" (Park & Ride) umożliwia bezpłatne parkowanie pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny:

bilet dobowy (min. 12 zł - dopisek mój),
3-dniowy,
30-dniowy,
90-dniowy,
dokument uprawniający do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawę.

W innym przypadku użytkownik jest zobowiązany do uiszczenia przy wyjeździe z parkingu jednorazowej opłaty za wynajem miejsca parkingowego w wysokości 100 zł.[...]
Parkingi są czynne codziennie od 4.30 do 2.30.

Pozostawienie pojazdu w godzinach zamknięcia parkingu wiąże się z naliczeniem jednorazowej opłaty za wynajem miejsca parkingowego w wysokości 100 zł. źródło

2) Obok parkingu znajduje się market Obi z bezpłatnym parkingiem, a także inne sklepy, które też oferują bezpłatne miejsca parkingowe.

Teraz wreszcie rozumiem dlaczego bilety komunikacji miejskiej w W-wie podrożały ostatnio o circa about 30%. Ktoś musi pokryć koszty bezsensowych decyzji Zarządu Transportu Miejskiego czyli Ratusza, czyli pani HGW.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spellbinder (8577 punktów)
No niestety - ktoś ma głupi pomysł, wprowadza go w życie i nie jest z tego rozliczany.
Guzik (2020 punktów)
>No niestety - ktoś ma głupi pomysł, wprowadza go w życie i nie jest z tego rozliczany.

Takiego parkingu szukaliśmy w tamtym roku lecąc do Szwajcarii. Niestety nie znaleźliśmy, co nas kosztowało 2 tys.(drugi bilet), bo spóźniliśmy się na wykupiony lot.Może miasto obniży ceny dla tych co chcą na lotnisko?
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
W Alei Krakowskiej jest co najmniej kilka parkingów "lotniskowych". Zostawiasz tam auto, a na lotnisko podwożą cię swoim samochodem. Wystarczy wpisać w guglach "parking lotnisko".


Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
Marian (5438 punktów)
   Czasami mam wrażenie, że urzędnicy zapominają czemu mają służyć temu podobne rozwiązania, bo zapalają im się dolarki w oczach. Podobnie jest z Autostradową Obwodnicą Wrocławia, która miała być radą na legendarne wrocławskie korki. Jak można się było jednak spodziewać, ludzie wolą pchać się przez miasto za darmo, niż płacić za jazdę autostradą.
   W przypadku warszawskiego Park&Ride, można się domyślać, że po części pewnie chodziło o to, żeby to nie był kolejny darmowy parking dla miejscowych, stąd wymaganie posiadania biletu jako gwarancji, że faktycznie skorzysta się z komunikacji miejskiej (tylko czemu nie np. bilety jednorazowe?).
   We Wrocławiu Park&Ride jest systemem parkingów rowerowych, więc problemu nie ma, bo tam samochodem nikt i tak nie zaparkuje. Widać, że ludzie z tego korzystają, aczkolwiek ilu faktycznie przesiada się w tramwaj lub autobus, nie wiadomo. Nikogo to nawet nie interesuje, bo zawsze jest gdzie zostawić rower (przynajmniej na parkingu, który często mijam).

   Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365