Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
12-11-2011keram aktsuznalezione w sieci na wesoło
Jako, że odrobina humoru nigdy nie zaszkodzi, a ostatni taki wątek zaginął w otchłaniach portalu, zakładam nowy. Tym razem o tym, co was rozśmieszyło w necie. Na początek kilka obrazków
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
11-11-2011Miłosz MichałowskiPomysł na krzyż
wyborcza.p(*),Pomysl_na_krzyz_w_klasie.html

Trochę komiczne - a może by zrobić z krzyży przyciski do papieru, wieszaczki (np. na zegarki) - wtedy ten jeden chłopczyk mógłby się łączyć z Bogiem nieustannie - lepsze to niż słuchać nauczyciela. Poza tym szkoła, to tradycyjne miejsce dla doznań metafizycznych...
Przewiesili krzyże nad drzwi i nazywają to jakimś kompromisem - chyba z dekoratorem wnętrz...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
10-11-2011jumperNIC! NIC!
Witam!
Mam taką małą rozkmine. Dlaczego mówi sie "nie mam nic" zamiast "mam nic"? Czy nie powinno być tak że jeśli się nie ma nic to znaczy że się coś ma?

NIEWIDOMY - WIDZĄCY
NIC - COŚ

NIE JESTEM NIEWIDOMY = WIDZĄCY
NIE MAM NIC = NIC COŚ(moim zdaniem)

Mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi i proszę o wypowiedzenie sie na ten temat.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
10-11-2011Paweł Rek (rexus)Kolejne wojny
Czy zaatakowanie przez Izrael i USA, pomawianego o produkcję bomby jądrowej Iranu, skusi Chiny do ataku na Tajwan?
Na miejscu Chin, wypożyczyłbym kilka głowic nuklearnych Iranowi. To skończyłoby dyskusję o wojnie i wróciłby spokój na rynkach ropy. Iran nie mógłby użyć tych bomb, bez konsultacji z Chinami dodam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
10-11-2011aspagnitoKilka propozycji do konstytucji
Ostatnimi czasy zacząłem wspierać Ruch Palikota i chyba wystartuję w konkursie na nową nazwę partii. Poniekąd wciąż mam egzemplarz (na honorowym miejscu) Konstytucji RP, przeczytałem preambułę i wydaje mi się, że jest do poprawki. Przede wszystkim jak pisałem swoją, to z zamysłem, żeby młodzież gimnazjalna mogła ją recytować. Oto moje propozycje zmian w Konstytucji..

PREAMBUŁA KONSTYTUCJI

My Naród, wolny, niepodległy i równy wobec prawa, w obliczu nowych wyzwań, jak i pamięci po naszych przodkach stanowimy najwyższy akt prawny Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.
Podejmując odpowiedzialność za lepsze jutro zobowiązujemy się strzec racji, praw i argumentów wszystkich tych, którzy tego potrzebują, będąc jednocześnie świadomymi zagrożeń płynących z braku tej odpowiedzialności.
Troska o wspólne dobro nakazuje nam dokonywać wyborów uniwersalnych, prawdziwych dla każdego obywatela Polski, a nasza godność zobowiązuje nas do wspólnego konstruktywnego dialogu.

DEFINICJA ZWIĄZKÓW PARTNERSKICH

Związek partnerski to usankcjonowany prawnie, celem wspólnego pożycia, związek osób dorosłych, którego podstawą nie może być przemoc, lub gwałt.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
09-11-2011KoraszewskiRocznica Rewolucji Październikowej
Setna rocznica wybuchu Rewolucji Październikowej zbliża się milowymi krokami i widzimy jak powoli sympatycy wielkiego Włodzimierza odzyskują oddech. Również dzieła Karola Marksa ten i ów wyciąga ze strychu i odnajduje w nich co trzeba, czyli strawę duchową na czas Wielkiego Duchowego Głodu.
Pragnąc przyczynić się do radosnej atmosfery dzisiejszego dnia przesyłam wszystkim zainteresowanym okazjonalną e-kartkę.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
06-11-2011Tomek FiedorekPoczta Polska- shame on you!
Posiadający łaskę Pana bracia i siostry w Terliku, okazali swe oburzenie z powodu atrofii pamięci Narodu. "Półtorarocznica" (bezprecedensowej na skalę światową) katastrofy przechodzi bez echa, ale od czego są przyjaciele? Zapraszam filatelistów, estetów i nie tylko do dyskusji o stanie poczty, sztuki i przyjazni międzykontynentalnej.
Jesteśmy całe lata za Murzynami???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
05-11-2011KoraszewskiOszczędności w czasach kryzysu
W ramach oszczędności rząd Irlandii postanowił zamknąć swoje ambasady w Watykanie i w Iranie. „Ambasada Irlandii przy Stolicy Apostolskiej jest wprawdzie jedną z najstarszych irlandzkich misji dyplomatycznych, ale nie przynosi żadnych ekonomicznych korzyści”- stwierdza oświadczenie ministra spraw zagranicznych. Podobna motywacja towarzyszy zamknięciu ambasady w Teheranie.
Jest to oczywiście czytelna informacja o obniżeniu rangi stosunków dyplomatycznych z Watykanem i Iranem. Żeby było zabawniej Irlandia zachowuje budynek swojej ambasady na terenie Watykanu i przenosi do niej ambasadę przy rządzie Włoch. Z dyplomatycznego punktu widzenia interesujący precedens.
Żródłó: onet - wiadomosci(*),4897976,region-wiadomosc.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
03-11-2011KoraszewskiNumer 7 miliardów zgłoś się do ludzkości
Niedawno dowiedzieliśmy się, że posiadacz losu, który wygrał 165 milionów euro nie zgłosił się po wygraną, a ta przepadała z kretesem. Dziś lub jutro urodzi się 7 miliardowy mieszkaniec naszej planety. Stosunkowo największe szanse są na to, że będzie to Chińczyk lub Chinka ze wsi, albo urodzi się w Indiach (a jeśli w Indiach to pewnie w slumsach), albo w Afryce lub Meksyku. Możemy i my zgłaszać pretensje do tego zaszczytu (a kto nam udowodni, że numer 7 miliardów nie urodził się w rogatywce?)
Co wszelako z tego wynika? Jedni powiedzą, że znaleźliśmy się bliżej końca świata z powodu przeludnienia, a drudzy, że jeszcze 20 lat temu sądziliśmy, że te 7 miliardów będzie wcześniej i w gorszej sytuacji ekonomicznej świata. W ciągu tych 20 lat radykalnie zmieniła się sytuacja najludniejszych krajów – Chin i Indii, w ostatnich latach optymistyczne trendy pojawiły się nawet w Afryce.
Numer 7 miliardów nie odbierze dyplomu, nigdy nie dowiemy się kto nim był, ale warto przypomnieć, że kiedy rodził się numer 3 miliardy (rok 1960) powód do przerażenia był znacznie większy. Ciekawe.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 96 (przedawniony)
02-11-2011BojątkoJak pozbyć się pozostałości po katolicyźmie z mózgu?
Drodzy racjonaliści, zacznę od przedstawienia się. Jestem 26 letnią kobietą. Od około 6 lat ateistką. Mój problem polega na tym, że zostałam wychowana w wierze katolickiej i ciągnie się to za mną jak niechciany balast. Moja mama i babcia, które mnie wychowywały nie były co prawda aż do przesady religijne, nawet czasem narzekają na kościół, ale jednak nasiąknęłam treściami religijnymi na lekcjach katechezy, mszach i tym podobnych. Pomimo, że nie wierzę w żadnego dziadka na chmurce, ciągle mam w głowię taka myśl, jakiś głęboko zakorzeniony we mnie strach, że za moja niewiarę spotka mnie kara. Te wszystkie złowieszcze przepowiednie kościoła, biblijnych postaci, te wszystkie „biada tym, którzy nie uwierzyli” strach przed potępieniem, te założenia, że i tak przed śmiercią nawet najtwardsi ateiści się nawracają, jakieś takie głupie uczucie, że nawet jak zakpię sobie z katolickiej Bozi, to jednak ktoś tam w niebie się na mnie obrazi… - czuję, że pomimo, że mnie już to nie dotyczy, to siedzi mi w psychice i kłuje jak cierń. Czy teraz dla równowagi powinnam przez 20 lat swojego życia chodzić na jakies spotkania ateistów i nasiąkać innym klimatem, żeby pozbyc się tego starego szitu?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)