Racjonalista - Strona głównaDo treści
Poczta Polska- shame on you!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-11-2011 23:15Tomek Fiedorek (5805 punktów)Poczta Polska- shame on you!
Ocena 9 na 9
Posiadający łaskę Pana bracia i siostry w Terliku, okazali swe oburzenie z powodu atrofii pamięci Narodu. "Półtorarocznica" (bezprecedensowej na skalę światową) katastrofy przechodzi bez echa, ale od czego są przyjaciele? Zapraszam filatelistów, estetów i nie tylko do dyskusji o stanie poczty, sztuki i przyjazni międzykontynentalnej.
Jesteśmy całe lata za Murzynami???
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Idę o zakład z Terlikowskim, że gdyby takie obrazki pojawiły się na znaczkach Poczty Polskiej, to na frondzie wysmażyłby komentarz pełen oburzenia, krytykując karykaturalne wizerunki Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Jana Pawła II.


Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
neurosurgery (2484 punktów)
Mi to się podoba ten artykuł!

Cytat:
Polska, jak zwykle, całe lata za Murzynami


A następnie:

Cytat:
Chwała za to naszym czarnoskórym przyjaciołom!


Najpierw sugerowanie zacofania a potem określanie mianem przyjaciela. Hm, zacofanie, przyjaciel, katolik - to się łączy. Poza tym zaintrygowała mnie Wyspa św. Tomasza - zapewne Terlikowski marzy o takiej za swoją heroiczną walkę!

Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Może drobna dygresja...

Czy Poczta Polska jest jeszcze polska, czy podobnie jak Telekomunikacja Polska nie jest już polska? A jeśli jest to kiedy przestanie być polska?

I tak na marginesie - po co komu Poczta Polska?


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
03-11-2011 11:40 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>I tak na marginesie - po co komu Poczta Polska?

Prezesom? Dyrektorom? A może i kapelanom?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
Drogi temato-podawco!
Żem, się aż zakrztusił poranną kawą! plamiąc papiery urzędowe!
A gdzie ostrzeżenie: przed kuknieciem w materiał źródłowy - nie pić nie jeść? Grozi zadłaieniem?

Po drugie: dziś stawiam nie plus a Krzyżyk Katyński Tobie!
A gdybym mógł, to i ze dwa
Gratuluje nos i instynktu

>Jesteśmy całe lata za Murzynami???

Świetlne...

Z tym, ze jak się Polska po Grecji wyp... to my "w Świentom! ziemie! - te ziemie!"
A oni spokojnie przeżyją, nie przywykli do dobrobytu ....


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
03-11-2011 10:09 
 Ocena 3 na 3
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Drogi temato-podawco!
Ciesze sie, ze sztuka filatelistyczna w taki zachwyt Cie wprawila.
Doceniam tez Krzyz o poranku, dobrze ze nie postawiles go na mnie)

Ps. Nadaje z pracy uzywajac telefonu, wiec ogonkow przy niektorych literach brakuje, postanowilem zachowac angielskie menu
03-11-2011 14:02 
 Ocena 2 na 2
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Ciesze sie, ze sztuka filatelistyczna w taki zachwyt Cie wprawiła.

A mnie nie wprawiła.
Na niektórych znaczkach Kaczyński wygląda jak w pierwszej fazie rozkładu.


The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
03-11-2011 14:37 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)

>Na niektórych znaczkach Kaczyński wygląda jak w pierwszej fazie rozkładu.
O, to, to!
Moje pierwsze skojarzenie: "A cóż to za morda upiora!"

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
03-11-2011 18:26 
 Ocena 1 na 1
Bartosz Borczyk (419 punktów)
>Moje pierwsze skojarzenie: "A cóż to za morda upiora!"

A mi niektóre przypominają estetykę realnego scjalizmu alboczegoś w tym stylu. Inne to znowu niemal kopie Kim Ir Sena w najlepszym wydaniu...
Czy oni juz nie mają na co papieru przeznaczać?

bborczyk.wordpress.com
Bezdomny (621 punktów)
>"A cóż to za morda upiora!"

Taka...hm... kartoflana bym powiedział raczej.
03-11-2011 19:12 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Na niektórych znaczkach Kaczyński wygląda jak w pierwszej fazie rozkładu.
Oj, prof. przecież możesz sobie wyobrazić, że to pamiątkowa kolekcja znaczków o plastinarium G. von Hagens'a.
Czy teraz dostrzegasz kunszt autorów?
05-11-2011 14:26 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)
>
>Ciesze sie, ze sztuka filatelistyczna w taki zachwyt Cie wprawiła.
>A mnie nie wprawiła.
>Na niektórych znaczkach Kaczyński wygląda jak w pierwszej fazie rozkładu.

Ale Gambia mnie zaskoczyła elegancją i oszczędnością w szafowaniu symboliką.(Nb zdumiewające, jak te egzotyczne narody świetnie podchwyciły naszego "ducha narodowego" i symbolikę, brawo.) Znaczki z wyspy św. Tomasza, co zrozumiałe, jako główny motyw podają błękit (wynika to z warunków naturalnych kształtujących świadomość tubylców) zaś to, co Europejczyk uważa za "temat obrazka" jest tylko tłem.
   Ogólnie wszystkie projekty ciekawe jako inspiracja dla etykiet wina bananowego.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Grzegorz (5685 punktów)
Ciekawe czemu w fetowaniu "męża stanu" i "najlepszego prezydenta" wyprzedziły nas akurat kraje w stylu Gambii, Mozambiku czy Liberii. Czy chodzi o to że styl rządzenia śp. prezydenta (czyli jego brata) kierował nas coraz bliżej tamtejszych standardów? Modlitwy o deszcz, plemienna solidarność (tu stoimy my, a tam stało ZOMO), rytualne i nieomal fizyczne rozprawianie się z przeciwnikami (jak teraz z Ziobrą i Kurskim), dyktatorski styl sprawowania władzy, niepowodzenia objaśniane jako efekt złych czarów... tfu, złego układu... byliśmy już całkiem blisko.
03-11-2011 15:14 
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)
Czy chodzi o to że styl rządzenia śp. prezydenta (czyli jego brata) kierował nas coraz bliżej tamtejszych standardów?
Jesli rzeczywiscie owe kraje z tego powodu przeprowadzily te pocztowa kanonizacje, to moze np. Radek Sikorski - jako min. SZ - podsunie im idee zatrunienia prezydentowego brata. Jako rotacyjny prezydent owych krajow Jaroslaw-Samo-Dobro-Kaczynski moglby ich uszczesliwiac przynajmniej przez nastepne 20 lat, przy okazji uszczesliwiajac nas swoja nieobecnoscia.
Elka I Ponura (7473 punktów)
Oł szit, w piątej kolekcji (Wyspy Świętego Tomasza i Książęca) zabrali nam Prezedęta i Papieża do Indonezji!!!

Kwikłam i spadłam z krzesła... Wody!!!


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
03-11-2011 19:27 
 Ocena 2 na 2
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Oł szit, w piątej kolekcji (Wyspy Świętego Tomasza i Książęca) zabrali nam Prezedęta i Papieża do Indonezji!!!
>Kwikłam i spadłam z krzesła... Wody!!!
Czy święcona może być?
03-11-2011 21:57 
 Ocena 4 na 4
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Czy święcona może być?

Wiedziałam. Wiedziałam... to wszystko ściema była, te miłe odpowiedzi. Podpucha. Pan mnie chcesz zabić! Przecież każdy to wie, że od wody święconej ateiści umierają na skręt kiszek...


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
03-11-2011 22:13 
 Ocena 2 na 2
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Wiedziałam. Wiedziałam... to wszystko ściema była, te miłe odpowiedzi. Podpucha. Pan mnie chcesz zabić! Przecież każdy to wie, że od wody święconej ateiści umierają na skręt kiszek...
Na pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze
A propos wody, ze spirytusem całkiem niezle się gryzie W efekcie daje smaczną wodę ognistą, która prostuje nie tylko kiszki, ale i zwoje mózgowe
06-11-2011 13:46 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
>Oł szit, w piątej kolekcji (Wyspy Świętego Tomasza i Książęca) zabrali nam Prezedęta i Papieża do Indonezji!!!
Na pierwszym obrazku (Grenadyny i St. Vincent) też.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
06-11-2011 21:34 
 Ocena 2 na 2
Elka I Ponura (7473 punktów)
No i co, nie prują szat i gęb frondowcy, że Jedynego Papieża Indonezja zaanektowała? Nic? Dziwne... Chyba, że oni różnicy między flagami nie widzą...


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
06-11-2011 22:37 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>No i co, nie prują szat i gęb frondowcy, że Jedynego Papieża Indonezja zaanektowała? Nic? Dziwne... Chyba, że oni różnicy między flagami nie widzą...
Ekhm, nie każdy Tomek miał z geografii piątki, że o plastyce nie wspomnę
marcin1902 (3438 punktów)
No nie podobają mi się te znaczki... Czemu nie ma na nich nic o zamachu? Ruskich wraz z Tuskiem rozpylających mgłę? Jarosława dzielnie walczącego o prawdę ze wschodnim zaborcą? O mężnym Macierewiczu nie wspominając.

Coś się słabo postarali Ci nasi czarnoskórzy bracia... Nie chcę nic sugerować, ale wątpię żeby w tym aby umniejszyć wizerunek św. pamięci prof. Kaczyńskiego nie maczał swoich paluszków Komorowski...

"W Anglii ludzie starają się być błyskotliwi przy śniadaniu. To straszne. Tylko głupcy są bowiem błyskotliwi o tej porze." Oscar Wilde

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365