Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pomysł na krzyż

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
10-11-2011 04:34Miłosz Michałowski (1657 punktów)Pomysł na krzyż
Ocena 12 na 12
wyborcza.p(*),Pomysl_na_krzyz_w_klasie.html

Trochę komiczne - a może by zrobić z krzyży przyciski do papieru, wieszaczki (np. na zegarki) - wtedy ten jeden chłopczyk mógłby się łączyć z Bogiem nieustannie - lepsze to niż słuchać nauczyciela. Poza tym szkoła, to tradycyjne miejsce dla doznań metafizycznych...
Przewiesili krzyże nad drzwi i nazywają to jakimś kompromisem - chyba z dekoratorem wnętrz...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

astrotaurus (12445 punktów)
I znowu gwiazdor:
Niesiołowski. - Jeżeli jednak w szkole krzyż wisiałby na środku, ja bym go nie ruszał. Zawsze mogą być problemy - ostrzega.

Żałosne, że człowiek z jego przeszłością, z jego tak eksponowaną teraźniejszością zdolny jest jedynie do pogróżek.

Ateusze wszystkich krajów łączcie się!


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Grzegorz (5685 punktów)
>Żałosne, że człowiek z jego przeszłością, z jego tak eksponowaną teraźniejszością zdolny jest jedynie do pogróżek.
Nie wiem co miałeś na myśli mówiąc "jego przeszłość", bo podejrzewam że raczej nie jego stosunkowo niedawną działalność w ZChN-ie. Czy chodzi np o coś takiego jak "w 1970 był pomysłodawcą akcji podpalenia Muzeum Lenina w Poroninie" (za wikipedią)? Ma facet szczęście że ustrój się zmienił i zbiera śmietankę za pomysły które generalnie kojarzą się raczej z terroryzmem.
astrotaurus (12445 punktów)
>Czy chodzi np o coś takiego jak "w 1970 był pomysłodawcą akcji podpalenia Muzeum Lenina w Poroninie"
Tak, o to też mi chodzi, nieco pobłażliwie patrząc na terroryzm okupionego więzieniem niedoszłego podpalenia w świetle późniejszej, dojrzalszej działalności w ROPCiO.
Kiedy do takiego faceta nie dociera co to w ogóle jest demokracja, terror większości i prawa mniejszości to smutek!


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
neurosurgery (2484 punktów)
Mój nauczyciel od biologii z liceum postawił sprawę jasno - krzyża w klasie nie ma i nie będzie, a każda próba jego zawieszenia skończy się umieszczeniem go w koszu. Był ateistą, ale jego motywy były proste - brak krzyża w przestrzeni publicznej. Zawsze miał odwagę bronić swoich poglądów oraz prawa i przez to wielokrotnie popadał w konflikt z dyrektorem szkoły. Szkoda, że takich nauczycieli jak on próżno szukać w większości placówek w tym kraju.

Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.
10-11-2011 15:33 
 Ocena 1 na 1
NorahYorke (329 punktów)
>Zawsze miał odwagę bronić swoich poglądów oraz prawa i przez to wielokrotnie popadał w konflikt z dyrektorem szkoły. Szkoda, że takich nauczycieli jak on próżno szukać w większości placówek w tym kraju.

W mojej szkole w ogóle nie ma krzyży i nikt nie robi z tego problemu, ale żeby nie było za słodko w centralnym miejscu wisi wielki portret patronki z cytatem "Miłuje wszystko co nosi polskie imię". Sama nie wiem co gorsze.

I believe there is something out there watching over us - unfortunatelly it's the government (Woody Allen)
eva89 (35 punktów)
"Krzyż czy godło"? Moim zdaniem oba są zbędne w klasie. Primo - bardzo możliwe, że "nie wszyscy jesteśmy Polakami"; secundo - to wpajanie nacjonalizmu w młode głowy...
10-11-2011 14:20 
 Ocena 11 na 11
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
>"Krzyż czy godło"? Moim zdaniem oba są zbędne w klasie. Primo - bardzo możliwe, że "nie wszyscy jesteśmy Polakami"; secundo - to wpajanie nacjonalizmu w młode głowy...
A może po prostu chodzi o to, że Polska szkoła należy do Polski, stąd takie a nie inne oznaczenia. Jakby szkoła należała do Słońlandii to w klasach wisiałyby wizerunki słoni, a jakby należała do Watykanu to... eee...

Jeśli Coca-Colę produkuje Coca-Cola Company(?), to niby po co na puszcze/butelce wklejać jakieś inne loga i symbole (mówię o symbolach i wzorkach "z tyłka wziętych", a nie kółeczkach albo kwadracikach ozdabiających etykietę), np fabryki produkującej materace? Nie każdy kto lubi/pije colę śpi akurat na tym materacu tej firmy, bo zdarzają się osoby, które np śpią na hamaku, i ich producent materacy drażni, tym bardziej, że na grzyba on tam potrzebny.

Tak samo jeśli szkoła znajduje się w Polsce i podlega administracji Polskiej, to po co wieszać gdziekolwiek jakikolwiek inny, niezwiązany z niczym symbol (krzyż), skoro nie każdy z tego "materaca" korzysta i drażni on niektórych, bo wolą "hamaki"...

Pokrętne dzisiaj mam rozumowanie, ale chyba wiadomo o co chodzi xD
10-11-2011 18:48 
 Ocena 4 na 4
licho nie śpi (487 punktów)
>> Jakby szkoła należała do Słońlandii to w klasach wisiałyby wizerunki słoni, a jakby należała do Watykanu to... <<

...to nad drzwiami wisiałaby taca lub skarbonka.

Może producenci telefonów komórkowych zainteresowaliby się produkcją komórek w kształcie krzyża? W tym kraju najwyraźniej mnóstwo osób chce się "łączyć z bogiem".
10-11-2011 19:10 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)

>Tak samo jeśli szkoła znajduje się w Polsce i podlega administracji Polskiej, to po co wieszać gdziekolwiek jakikolwiek inny, niezwiązany z niczym symbol (krzyż), skoro nie każdy z tego "materaca" korzysta i drażni on niektórych, bo wolą "hamaki"...

Wszystko się zgadza do słów ''podlega administracji polskiej'' Problem pojawia się w tym, że administracja polska podlega watykańskiej, co sama ta administracja często przyznaje.
>Pokrętne dzisiaj mam rozumowanie, ale chyba wiadomo o co chodzi xD
>
No jak nie jak tak
Lodowy (1486 punktów)
>A może po prostu chodzi o to, że Polska szkoła należy do Polski, stąd takie a nie inne oznaczenia. Jakby szkoła należała do Słońlandii to w klasach wisiałyby wizerunki słoni, a jakby należała do Watykanu to... eee...
Szkoły są prowadzone przez gminy więc powinien wisieć herb gminy.
perun (8610 punktów)
>"Krzyż czy godło"? Moim zdaniem oba są zbędne w klasie. Primo - bardzo możliwe, że "nie wszyscy jesteśmy Polakami"; secundo - to wpajanie nacjonalizmu w młode głowy...
Taaa proponuje zamiast herbu RP ( na marginesie- biały orzeł na czerwonej tarczy jest herbem Polski. Godłem jest sam biały orzeł) postąpić tak jak PZPN z koszulkami reprezentacji (podobno) Polski. Wyrzucił orła wstawił swoje logo. Widać dlatego, że w reprezentacji nie ma samych Polaków.
Jeszcze trochę i widzę, że wstyd będzie się we własnym kraju przyznać do tego, że jest się Polakiem, bo to może obrazić ''niepolaka''
10-11-2011 19:33 
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)
> na marginesie- biały orzeł na czerwonej tarczy jest herbem Polski. Godłem jest sam biały orzeł

Nie całkiem... Konstytucja powiada:
Art. 28.
1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w
czerwonym polu.


A herb to godło na tarczy herbowej.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
11-11-2011 09:42 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)
>> na marginesie- biały orzeł na czerwonej tarczy jest herbem Polski. Godłem jest sam biały orzeł
>Nie całkiem... Konstytucja powiada:
Nie podam Ci astrotaurusie tytułu książki o heraldyce skąd pochodzi moje zdanie na temat różnicy między herbem, a godłem. Zbyt dawano ją czytałem, a heraldyka nie jest w moim kręgu zainteresowań.
Jednak ten spec co pisał te książkę już około 18 lat temu ( gdy ją czytałem) napisał;
Ci co pisali konstytucje w sprawie heraldyki byli laikami. Godłem w heraldyce nazywa się orła ( w tym przypadku), herb to godło na tarczy herbowej.
>Art. 28.
>1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w
>czerwonym polu.

>A herb to godło na tarczy herbowej.
>
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.


Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365