 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 25-09-2015 | VonM | Emocje a długoś wypowiedzi |
Jak sądzicie, czy wraz ze wzrostem emocjonalności wypowiedzi są dłuższe i czy krótsze? Wiadomo, że zależy od człowieka, więc chodzi mi raczej jaki styl jest bardziej większościowy - wzrost długości wypowiedzi wraz z podnoszeniem się napięcia, czy wręcz przeciwnie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 134 (przedawniony) | | 20-09-2015 | e-duch | Wegetarianizm - racjonalna przyszłość dla świata ? |
Wegetarianizm – racjonalna przyszłość dla świata
Hodowla zwierząt jest nieopłacalna , niewydajna – ponoszone koszty i nakłady nie są równoważone przez korzyści i zyski
Przemysł hodowlany jest sektorem bez przyszłości bowiem nawet chów przemysłowy ( ekstremalna forma hodowli ) nie będzie w stanie wyżywić 10 miliardów ludzi .Już teraz zwierzęta hodowlane zjadają ilość pożywienia , która mogłoby wystarczyć dla 4 000 000 000 ludzi , nie wspominając o zużyciu wody .
Straty 1 )Powiększanie się obszarów biedy , rosnące socjalne dysproporcje , głód 2 )Zanieczyszanie środowiska – woda , gleba , gazy cieplarniane 3 )Choroby – hormony , antybiotyki w paszy przyczyniają się do schorzeń alergicznych , epidemii , schorzeń imunologicznych i mutacji wirusów 4 )Aspekty etyczne – ból , cierpienie , znęcanie się , tortury , zabijanie
Zyski 1 )Bogacenie się koncernów hodowlanych ( to zysk wątpliwy , ograniczony do bardzo wąskiej grupy beneficjentów ) 2 )Tanie mięso w bogatych krajach ( to zysk wątpliwy ponieważ okupiony często obniżeniem poziomu życia i tak już biednych ludzi , ewentualne wywłaszczenia , pacyfikacje , korupcja ) 3 )Miejsca pracy ( to zysk wątpliwy – praca w rzeźni jest wyjątkowo stresogenna i psychicznie obciążająca ) 4 )Podatki ( to zysk wątpliwy ponieważ wiadomym jest fakt , że realne zyski są wyprowadzane poza system )
pozdrawiam e-duch | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 15-09-2015 | Christopher CJ Jozwiak | Jan-Krzysztof Duda - polski arcymistrz! |
Zapewne nie wiedzieliście, że polski 17-letni arcymistrz szachowy JKD został przed paroma dniami drugim najmłodszym szachistą TOP100 na świecie, w tej klasyfikacji lepszy jest od niego jedynie 16-letni Chińczyk Wei Yi: live rating: 2700chess.com/?per-page=100Polak rozgrywa właśnie mistrzostwa świata do lat 20 (!) i jest na najlepszej drodze do tytułu: chess24.co(*)-junior-championship-open-2015Czy będziemy mieli z niego drugiego Magnusa Carlsena (?) - styl gry Polaka jest o wiele bardziej spektakularny od najlepszego szachisty świata  Pomimo, że od lat żaden człowiek nie jest już w stanie realnie rywalizować z komputerami, grający na najwyższym poziomie to wciąż posiadacze jednych z najbłyskotliwszych umysłów wśród ludzi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 14-09-2015 | Marek Glazer | Wirtualny Wszechświat - jak to zbadać? |
 Szalony pomysł, ale być może nasz Wszechświat jest symulacją komputerową. Jak w takim wypadku ustalić, czy tak jest naprawdę?Pytanie pochodzi ze strony: goo.gl/YpLsf1 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 52 (przedawniony) | | 13-09-2015 | Marek Glazer | ZAGADKA: Matematyka została odkryta czy wynaleziona? |
 To pytanie zadałem kiedyś czytelnikom mojej strony...a wy racjonaliści jak myślicie? Matematyka to wymysł ludzkiego umysłu, który sztucznie (ale skutecznie!) szufladkuje świat wedle wewnętrznie spójnej logiki podobnej do opowiadania bez luk...czy też może matematyka jest podstawą na której zbudowany jest nasz Wszechświat, a człowiek opornie (ale konsekwentnie!) odkrywa te zdumiewająco piękne prawidłowości, które istniały zawsze i wszędzie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 12-09-2015 | zaszetka lawendy | Czy są współczesne filmy, do których warto wracać? |
Oglądam kilka, kilkanaście filmów miesięcznie, tych nowych, nakręconych w bieżącym lub poprzednim roku. Jakoś tak się dzieje, że od kilku lat nie trafiłem na film, do którego chciałbym wrócić, obejrzeć go ponownie. Jest za to kilkanaście filmów z dawnych lat, które oglądam przynajmniej raz rocznie, np. - seria "Alien(s)" - "Manhunter" (zekranizowany ponownie jako "Czerwony Smok") - "Shining" - "Złoto dla zuchwałych" - "Kabaret" - "Pociąg" - "Czarownice z Eastwick" - "Pół żartem, pół serio" - "Lot nad kukułczym gniazdem" - seria "Cube" itd. itp.
Jakoś żaden z nowszych filmów nie zachęcił mnie do powtórnego obejrzenia, co nie znaczy, że mi się nie podobał. Czy to znaczy, że jestem starym dziadem, który żyje przeszłością, czy obiektywnie współczense filmy nie mają w sobie nic takiego, że warto by było do nich wracać? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 09-09-2015 | Marek Glazer | ZAGADKA: Jak wyglądałby najbardziej obcy...obcy? |
 Kino, telewizja, książki, komiksy, a nawet gry komputerowe, zalewają nas artystycznymi wizjami kosmitów. Nie da się ukryć, że zdecydowana większość z nich jest...naiwna. Typowy "obcy", to humanoid - troszkę zmodyfikowany człowiek (który jakimś sposobem zna angielski). Tymczasem biolodzy ewolucyjni tacy jak Richard Dawkins, albo astronomowie tacy jak Carl Sagan, słusznie zwracają uwagę, że nie ma powodu dla którego tak miałoby być. Dlatego właśnie zastanówcie się...jak wyglądałby najbardziej obcy obcy? Wytężcie swoją wyobraźnię, ale nie zapominajcie, że to nie opowiadanie fantasy. Zagadka pochodzi ze strony: goo.gl/QlyBm4Filmik - Ile prawdy jest w "Obcym"? --> youtu.be/HmFQL6Gdn3Y | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 07-09-2015 | Marek Glazer | ZAGADKA: Czarna dziura we wnętrzu Ziemi |
 1 grosz ma średnicę 15,5 mm, ale śmiało możesz przyjąć, że to niecały centymetr albo dwa, jeśli to jakoś pomoże. Zagadka pochodzi ze strony: goo.gl/2YOzaw | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 04-09-2015 | Bogucki | A jeżeli wszechświaty sie powtarzają ? |
Witam
Jak rozpatrzyć taki przypadek : jest nieskończona liczba wszechświatow ale skońcona liczba możliwości ich wyglądu a co w wypadku powtarzania się wszechświatów ? Jak wpływa to na równowagę. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |