Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
26-01-2011pompaprośba
Zwracam się do was z prośbą o przetłumaczenie jednego zdania.

A silvery vision of a dozen balloon-like dots hovering in yesterday's clear-blue sky over West 23rd Street in Manhattan had thousands speculating the mysterious objects might be UFOs.

ze strony www.foxnew(*)o-new-york-city/#ixzz1C9jkWmnR

Chodzi mi tutaj o frazę ,, had thousands speculating the mysterious objects might be UFOs."
Czy to należy przetłumaczyć: ma tysiące spekulacji że te obiekty mogą być ufo?
Czy: tysiące spekulujących że te obiekty to może być ufo?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
26-01-2011farmerNiema boga jest Motór
Film "Motór" i chyba najbardziej pozytywni wyznawcy swego BOGA. Było wczoraj na dwójce.
a tu cytat z filmu i link z kilkoma ciekawymi momentami
video.goog(*)lay?docid=-104790712986962115#


...napój swój lud, pokornie błagamy przemień benzynę w wino abyśmy mogli uczynić ciała nasze mobilnymi.
-Motórzyści proszę o wsparcie w modlitwie. Wielki Motórze swoją przenajświętszą benzynę zamień w wino abyś pragnienie nasze ugasić mógł ..........benzyna? Nie modliłeś się szczerze i przez ciebie przemiana nie dokonała się...
"Hosanna na wysokości ośi"

Polecam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
26-01-2011Rafaelakoniec to koniec
Cytat:
w sumie miałem się uczyć, ale w 2012 jest koniec świata, więc p.......e.

z lu.bie.to

Są tacy którzy wierzą w różne przepowiednie, także w tę kalendarza Majów o końcu świata. Ciekawa jestem co stanowi dla nich sens życia? Dla mnie perspektywa rychłego końca wpłynęłaby zasadniczo na resztę życia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 40 (przedawniony)
25-01-2011Rafaelabzdury, a lęk mogą wyzwolić
   Z jednej strony szkoda czasu na te bzdury, z drugiej zaś przeraża fakt, że te 'rewelacje' przekazuje człowiek z krwi i kości, który, jak sadzę, zdaje sobie sprawę o ewentualnej sile tego przekazu. Ja zdaję sobie sprawę, że zwolenników tak absurdalnych teorii jak np. wizja jednego rządu światowego czy chipowanie podczas przymusowych szczepień oraz eksterminacja ludzi w dzisiejszych czasach - jest naprawdę niemało.
   Niejaki dr Piotr Bein 'specjalista' od tropienia teorii spiskowych produkuje się w sieci. Ja znalazłam m.in. ten film na YT. Wiem, wstyd słuchać tego, ale czasem trzeba, by wiedzieć kto żyje obok nas.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
25-01-2011rafkoWizyta duszpasterska
Witam wszystkich. Jest to moja pierwsza próba zabrania głosu na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Jestem studentem który mieszka z ciotką (moja chrzestna) oraz jej synem z żoną.
Miałem dziś przyjemność przyjmowania księdza podczas wizyty duszpasterskiej. Właściwie to ja jako bezbożnik i człowiek bez sumienia (słowa chrzestnej) zostałem zamknięty w pokoju obok przy zgaszonym świetle. W domyśle plan był taki że miałem siedzieć cicho i nie dawać śladu życia aby wstydu domowi nie przynieść. Kuzyn, choć nie chciał w tym uczestniczyć za namową żony oderwał się od TV i poszedł przywitać księdza. Jako że kuzyn kłamstwem się brzydzi, na pytanie o chodzenie do kościoła zgodnie z prawda odpowiedział że nie chodzi.

Oczywiście po tym oświadczeniu posypały się inne pytania. "dlaczego? Czy dobrze czujesz się nie wierząc w boga?", straszenie piekłem "każdy kto porzuca swoją wiarę odpowie za to przed bogiem", wielcy ateiści to jak nietrudno się domyślić Hitler i Stalin.
"Jeśli nie wierzysz w boga, to nie masz szacunku dla JP2 i nie uważasz jego dokonań za wielkie"- próba szantażu emocjonalnego? Nie wiem jak to interpretować ale wydaje się to dość słabe. Ogólnie ksiądz swoimi wywodami sprawiał wrażenie nieprzygotowanego do rozmowy z niewiernym. Jego "argumenty" pewnie działają na 90% mieszkańców parafii ale na kogoś nastawionego sceptycznie do wiary zdecydowanie nie.

I tu właśnie chciałbym się dowiedzieć co Państwo myślą o powodach tego nieprzygotowania?
Ksiądz może być uśpiony po odwiedzeniu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
18-01-2011karol_noszczędzanie kontra wydawanie
Witam,

to mój pierwszy post.

Chciałbym z Wami porozmawiać o pieniądzach. A dokładniej o podejściu do pieniędzy.

Mam 23 lata i prowadzę dwie, średnio prosperujące małe firmy. Obrót gotówką jest, pieniądze pojawiają się na koncie i znikają. W każdym razie mam bardzo luźne usposobienie jeśli chodzi o pieniądze. Jeżeli wchodzi mi jakiś przelew to po prostu biorę część z nich i bardzo luźno wydaję. Nie czuję się przez to źle. Nigdy na niczym nie oszczędzam. Nawet o tym nie myślę. Wchodząc do restauracji biorę to na co mam ochotę, nie myślę ile to kosztuje.

Jednak ostatnio zacząłem zdawać sobie sprawę że w ten sposób niepotrzebnie wydałem wiele pieniędzy z którymi mółbym zrobić coś pożytecznego albo nawet kupić sobie niezłe auto.

Mam dylemat... mój luźny i olewacki stosunek do pieniędzy (nie jestem materialistą i nie jestem skąpy), kontra odpowiedzialne traktowanie pieniędzy i wydatków.

Odpowiedzialność kontra proste życie i myślenie, że "jakoś to będzie".

Luźne usposobienie przejawiam również w wielu innych dziedzinach życia

Jak to jest u Was? Zapraszam do dyskusji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
17-01-2011tralalalaCzy to rozsądne CHCIEĆ powrócić do natury ?
Mam wypracowanie na conajmniej 3 kartki A4 :/
Kompletnie nie mampomyslu jak by sie rozpisac na ten temat...
Chcialam podzielic to na 3 czesci :
- co oznacza powrot do natury?
- dlaczego byloby to rozsadne ?
- dlaczego byloby to niemozliwe?
Jakies propozycje ?




Czy to rozsądne CHCIEĆ powrócić do natury ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
16-01-2011prof. GrabowskaZakaz wjazdu
Z powodu nieporozumień co do wyborów prezydenckich na Wybrzeżu Kości Słoniowej
"UE postanowiła zamrozić także aktywa 11 podmiotów gospodarczych w WKS, głównie z sektora portowego i mediów.
85 osób, których konta zostają zablokowane, jest też według dyplomatów objętych zakazem wjazdu do europejskich krajów."
I dalej:
"Zdaniem szefa szwedzkiej dyplomacji Carla Bildta prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka oraz inni przedstawiciele reżimu odpowiedzialni za powyborcze pobicia i aresztowania będą ponownie objęci zakazem wjazdu na teren UE - pisze portal EUobserver."
Czy ktoś z forumowiczów potrafi mi objaśnić na jakiej podstawie prawnej te zakazy są oparte. Bo zgodzę się , że można nie lubić byłego (obecnego) prezydenta Côte d'Ivoire, albo odczuwać abominację do Łukaszenki. Ale emocje to nie jest podstawa, aby odmawiać komuś praw do swobodnego poruszania się. Czy jak ktoś nie lubi Grabowskiej to też jej może nie wpuścić do krajów UE?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
14-01-2011Marek222Muzyka na początku....
www.youtube.com/watch?v=TdlPOwURlZw

(filmu nie oglądałem bo nie mam czasu... ale ta muzyka... jezuz kochany/WTF...)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 64 (przedawniony)
14-01-2011prof. GrabowskaSir Elton John został ojcem
W dzisiejszym "Wproście" przeczytałam, że w okresie świąt sir Elton John został szczęśliwym tatusiem. Opinie na ten temat są różne. Od entuzjastycznych po pełne zgrozy. U nas oczywiście zawył Jarosław, na razie, Gowin. "Ten moralny koszmar pokazuje ,dokąd prowadzą postulaty o legalizacji związków partnerskich" - stwierdził. A dalej powiedział: "Dopóki Polacy będą głosowali na takich polityków jak ja , w Polsce nie będzie dochodziło do podobnych potworności". Dlatego wołam wraz z wami wszystkimi NIE GŁOSUJMY NA GOWINA!
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)