 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 30-08-2015 | dusktill | Pociąg niezgody |
Idę o zakład, że jeśli rzeczywiście ten złoty pociąg się odnajdzie, to podział łupów będzie następujący: 1. Izrael - 80% 2. Rosja - 15% 3. Niemcy - 5 % 4. Polska - pokryje wszystkie koszty wynikające z przeprowadzonej akcji wydobycia + koszty dostarczenia wszystkich fantów pod wskazany adres "trójcy wierzycieli". Jeśli pociąg okaże się zwykłym składem węglowym... to zapłaci wielomilionowe odszkodowanie za celowe wprowadzanie w błąd państw zainteresowanych, w podobnym stosunku jak wskazałem powyżej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 28-08-2015 | zaszetka lawendy | Ewolucja ludzi widoczna gołym okiem |
Znane są przewidywania, że mężczyźni są skazani na wymarcie. Na co dzień obserwuję to wymieranie - coraz więcej widać na ulicach anorektycznych chłopaczków, noszących spodnie "rurki" z dziwaczną torbą w kroczu, nierzadko w śmiesznych kapelusikach na głowie, z bransoletkami na przegubach dłoni.
Co gorsza, obserwuję także, że degeneracji podlegają również kobiety. Współczesne nastolatki i nieco starsze panie w coraz większym stopniu pozbawione są widocznego biustu, wcięcia w talii, a ich nogi przypominają patyki - między średnicą uda a średnicą łydki nie ma żadnej różnicy.
Super kobiece figury w typie Kim Kardashian są w mediach wyśmiewane, prezentowane jako dziwolągi. Jako ideał kobiecego piękna promowane są patyczaki typu Anja Rubik, i zdaje się, że ta promocja skutkuje rzeczywistymi zmianami u większości współczesnych, młodych kobiet.
PS Post nie do końca poważny, ale też niezupełnie bezsensowny. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 25-08-2015 | VonM | Naiwność psychologów |
Od dawien dawna się nad tym zastanawiam. Skąd bierze się to zjawisko, że psycholodzy są chyba najłatwiejszą do oszukania ze względu na profesję grupą. Wiem, pewnie sporo osób się tu ze mną nie zgodzi, ale psycholodzy stanowią społeczność, która już na wstępie swojej edukacji zawodowej utrwaliła sobie przeświadczenie, że mózg każdego jest taki sam, co doprowadza do analizowania przez nich faktów przez pryzmat tylko jednego schematu.
Wyobraźmy sobie takie "antybadanie" psychologiczne, w którym badacz uczy się rysować identyczne drzewa, robi to u kilku (nastu?) psychologów, sporządza notatki, w końcu podsumowując wnioski ze swoich "badań".
Jakiego bym psychologa nie poznał, oszukanie go i podciągnięcie jego myślenia pod swoją inicjatywę jest dziecinnie proste. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 25-08-2015 | zaszetka lawendy | Szczepione dziewczynki, to dziwki |
Cytat:Tomasz i Małgorzata Terlikowscy przekonują, że dziewczynki szczepione przeciwko wirusowi HPV, który powoduje raka szyjki macicy, będą bardziej swawolne seksualnie. Na portalu Fronda.pl [Małgorzata Terlikowska] ogłosiła, że swoich córek na pewno nie zaszczepi. Dlaczego? Bo najlepszą ochroną przed rakiem szyjki macicy jest posiadanie przez całe życie tylko jednego partnera seksualnego i małżeńska wierność. Co do szczepionki stwierdziła ona nawet, że... w ogóle nie udowodniono jej działania. (źródło) Ciekawe skąd p. Terlikowska ma pewność, że żadna z jej córek nie wyjdzie za mąż za faceta, który nie zarazi córki wirusem? Skąd p. Terlikowska ma pewność, że żadna z jej córek nie będzie miała więcej niż jednego partnera seksualnego?
PS Widzicie w oczkach państwa T. tę chrześcijańską miłość do was? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 16-08-2015 | zaszetka lawendy | Windows 10 - pierwsze wrażenia |
Mając w komputerze legalny system Windows 7 zainstalowałem bezpłatną wersję Windows 10. Moje pierwsze wrażenia są mieszane. Na plus zaliczam: - możliwość pozostawienia aplikacji, sterowników i plików z Win 7 w stanie nienaruszonym w Win 10 - krótki czas instalacji systemu (kilkanaście minut) - możliwość przywrócenia systemu do poprzedniej wersji w ciągu 30 dni od instalacji Win 10
Na minus zaliczam: - brak gier takich jak Kierki czy Pasjans - brak możliwości korzystania z gadżetów Pulpitu, które działały w Win 7 - brak wyglądu aero glass - konieczność ustawienia tworzenia punktów przywracania systemu - to nie zostało przejęte z Win 7 - dezaktywację aplikacji Bitdefender Total Security - po jej usunięciu i ponownej instalacji Win 10 nie dawał się uruchomić, na szczęście zadziałało przywrócenie do Win 7 (być może tę sytuację powinienem zaliczyć do plusów Win 10, bo pewnie BTS nie jest kompatybilny z Win 10)
W Internecie znalazłem sposoby instalacji natywnych gier Windows i gadżetów Pulpitu (zrzut ekranu w załączeniu). Niestety, póki co nie działa motyw graficzny przeglądarki Cyberfox (zrzut ekranu w załączeniu).
Czy ktoś z tutejszych użytkowników portalu też "przesiadł się" na Win 10? Jakie wrażenia?[Załącznik][Załącznik] | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 15-08-2015 | zaszetka lawendy | O muzyce klasycznej inaczej |
Dziś w TOK FM wysłuchałem audycji, z której dowiedziałem się o niezwykle ciekawych rzeczach dotyczących muzyki Chopina i Beethovena.
Chopin - komponował muzykę z metronomem na fortepianie, lewa ręka utrzymywała cały czas jednakowe tempo metronomu, a tylko prawa przyspieszała lub zwalniała. Wszyscy wykonawcy utworów Chopina ignorują ten fakt, grając szybciej/wolniej obiema rękami, aby wzbudzać większe emocje w słuchaczach. Beethoven - komponowane przez niego utwory, gdy był już całkowiecie głuchy, mają "wady", polegające na tym, że części utworów są albo za krótkie, albo za długie względem pewnych zasad kompozycji.
Polecam wysłuchanie całej audycji: Marcina Maseckiego zmagania z Beethovenem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 14-08-2015 | zaszetka lawendy | Wampiryzm Dziwisza |
Cytat:Relikwia krwi Jana Pawła II trafiła do rąk o. Rydzyka . Przekazał mu ją kard. Stanisław Dziwisz Kard. Stanisław Dziwisz przekazał o. Tadeuszowi Rydzykowi wyjątkową relikwię Jana Pawła II. To ampułka z krwią papieża Polaka, którą pobrano z jego ciała w dniu jego śmierci. W momencie przekazania relikwii kard. Dziwisz powiedział [...] - To jest cząstka krwi. Krew, która tu jest, została pobrana przez lekarzy w sobotę, w dniu jego śmierci. Zresztą sami lekarze powiedzieli: "weźmiemy do dwóch ampułek, niech tu pozostanie". (źródło) O ile dobrze zrozumiałem słowa Dziwisza, to wbrew słowom lekarzy podpierniczył jedną z ampułek i przemycił do Polski. Jestem ciekaw czy aby JPII nie wyzionął ducha, bo jego kapciowy przesadził z upuszczaniem krwi swojemu szefowi.
PS Jeśli macie wolne tysiąc zł, to możecie uwiecznić się w jednym z "dzieł" Ojca Dyrektora - świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Cytat:- Nazwiska ofiarodawców na budowę tego dzieła od tysiąca złotych wzwyż będą umieszczone na marmurowych tabliczkach na tym kościele - zapewniał o. Rydzyk. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 14-08-2015 | VonM | Instytucje sprzeczne w celach |
Kiedyś spacerując po Warszawie zostałem zaczepiony przez młodą, miłą dziewczynę. Przedstawiła mi się jako reprezentantka Amnesty International i powiedziała, że prowadzą inicjatywę dotyczącą ... walki z przemocą wobec kobiet. Jakże wielkie było moje zdziwienie, kiedy usłyszałem to od osoby reprezentującej organizację, która pierwsza rwie się do obrony gwałcicieli i wyrodnych mężów bijących swoje żony, motywując to prawami człowieka.
Jakie jeszcze organizacje są w swoich inicjatywach wewnętrznie sprzeczne? Jest całe multum środowisk, które twierdzą, że kobiety i geje są dyskryminowani, z drugiej strony wspierając islam, w którym kobieta lub gej nie ma żadnych praw. Czy stanowią one problem, może ośmieszenie idei? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 14-08-2015 | Selanos | O Tusku, PiSie i przeprosinach |
Chciałem przyznać się do błędu. Wielokrotnie pisałem na tym portalu, że Tusk to dość mierny polityk i kiepski mówca, a PiS i Kaczyński już nigdy nie wrócą do władzy. Myliłem się, przepraszam.
Donald Tusk okazał się świetnym politykiem. Trzeba mu przyznać, że jak on szefował w PO, to bez względu na to co by się nie działo, PO zawsze poparcie rosło, a PiSowi spadało. Tusk jest też rekordzistą jeśli chodzi o czas sprawowania urzędu - jest to dokładnie 2502 dni. Sporo, biorąc pod uwagę to, że kolejny na liście jest Buzek z wynikiem 1449 dni. No i jak Tusk wyjechał, to w PO było już tylko coraz gorzej, a sam Donald jest teraz prezydentem UE. Donaldowi bez PO i polskiej polityki jest dobrze, PO bez Donalda już niekoniecznie.
Teraz kwestia Kaczyńskiego i PiS. Wydawałoby się, że po swoich słynnych i pamiętnych dwóch latach władzy, PiS już nigdy nie wróci. Okazało się jednak, że towarzystwo odwróciło kota ogonem i tak jak kiedyś PO straszyło PiS-em, tak dziś to PO stało się "tymi złymi", a PiS to ratunek i alternatywa. Swoją drogą, to fajną sobie urządzili dwupartyjność, POPiS-owcy.
Tylko robi się człowiekowi przykro. Bo PO miała osiem lat kiedy naprawdę mogła dużo zmienić, niestety przez większość tego okresu albo przysypiali, albo załatwiali swoje wewnątrzpartyjne sprawy. Bo wszystko wskazuje na to, że PiS dojdzie do władzy, a nawet ma szansę na władzę w pojedynkę i mają swojego prezydenta. Jestem ciekaw rządu PiS, oni nie dają powodu do nudy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 10-08-2015 | wafelos | Wygodne życie - jaka kwota ?. |
Witam. Przyszło mi ostatnio do głowy pewne pytanie: Jakie zarobki pozwalają powiedzieć, że ktoś ma dobry standard życia ?. Jestem świadom ,że to bardzo subiektywna sprawa zależna od ambicji, wychowania, oczekiwań etc. Jestem bardzo ciekaw jaka jest opinia innych racjonalistów.
Ile chcielibyście zarabiać by móc powiedzieć, że stać was na wygodne życie ?.
Mnie osobiście by zadowoliło około 3500 zł na rękę. Przy takich zarobkach mógłbym spokojnie spełnić podstawowe potrzeby ,a także zostało by mi idealnie pieniędzy na "zachcianki" jak książki,wypady z znajomymi na kawę do lepszego lokalu etc. Wszelaką nadwyżkę nad te 3500 przekazałbym bez wahania potrzebującym, ponieważ sam uważałbym ,że żyję mi się "bogato" i nie potrzebuje większych kwot.
Z wyrazami szacunku dla kolegów i koleżanek racjonalistów. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |