Racjonalista - Strona głównaDo treści
Windows 10 - pierwsze wrażenia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
13-08-2015 00:55zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
Windows 10 - pierwsze wrażenia
Mając w komputerze legalny system Windows 7 zainstalowałem bezpłatną wersję Windows 10. Moje pierwsze wrażenia są mieszane.
Na plus zaliczam:
- możliwość pozostawienia aplikacji, sterowników i plików z Win 7 w stanie nienaruszonym w Win 10
- krótki czas instalacji systemu (kilkanaście minut)
- możliwość przywrócenia systemu do poprzedniej wersji w ciągu 30 dni od instalacji Win 10

Na minus zaliczam:
- brak gier takich jak Kierki czy Pasjans
- brak możliwości korzystania z gadżetów Pulpitu, które działały w Win 7
- brak wyglądu aero glass
- konieczność ustawienia tworzenia punktów przywracania systemu - to nie zostało przejęte z Win 7
- dezaktywację aplikacji Bitdefender Total Security - po jej usunięciu i ponownej instalacji Win 10 nie dawał się uruchomić, na szczęście zadziałało przywrócenie do Win 7 (być może tę sytuację powinienem zaliczyć do plusów Win 10, bo pewnie BTS nie jest kompatybilny z Win 10)

W Internecie znalazłem sposoby instalacji natywnych gier Windows i gadżetów Pulpitu (zrzut ekranu w załączeniu). Niestety, póki co nie działa motyw graficzny przeglądarki Cyberfox (zrzut ekranu w załączeniu).

Czy ktoś z tutejszych użytkowników portalu też "przesiadł się" na Win 10? Jakie wrażenia?

[Załącznik]
[Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zet^2 (531 punktów)
Proponuję przeczytać ten artykuł:
www.dobrep(*)silil-sie-sprawdzic,65392.html
zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
Nie panikuję. Nie od premiery Win 10 wiadomo, że w Internecie nie ma anonimowości.
tom2010 (352 punktów)
Najpierw w Windows 10 trzeba ustawić ustawienia prywatności, aby nie zbierał danych. Podobno nie słucha - po pewnym czasie znowu przestawiają się na szpiegowanie.

www.instal(*)10-ustawienia-prywatnosci.html

Dodatkowo Windows 10 ma w licencji pozwolenie na blokowanie programów, które uzna za pirackie.

gry.onet.p(*)-nieautoryzowany-sprzet/07ebmq
zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365