Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pociąg niezgody

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
29-08-2015 16:13dusktill (16 punktów)Pociąg niezgody
Ocena 1 na 1
Idę o zakład, że jeśli rzeczywiście ten złoty pociąg się odnajdzie, to podział łupów będzie następujący:
1. Izrael - 80%
2. Rosja - 15%
3. Niemcy - 5 %
4. Polska - pokryje wszystkie koszty wynikające z przeprowadzonej akcji wydobycia + koszty dostarczenia wszystkich fantów pod wskazany adres "trójcy wierzycieli". Jeśli pociąg okaże się zwykłym składem węglowym... to zapłaci wielomilionowe odszkodowanie za celowe wprowadzanie w błąd państw zainteresowanych, w podobnym stosunku jak wskazałem powyżej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
Proporcje mogą być zmienione, zależy kto wygra wybory na jesień. Jedynie ostatnia pozycja pozostanie bez zmian.
Hodża (11172 punktów)
"Złoty pociąg" to wciąż tylko spekulacje. Moim zdaniem rację ma gen. konserwator zabytków Piotr Żuchowski, że ew. złoty skarb o ile był na Dolnym Śląsku najprawdopodobniej został podzielony na kilka mniejszych transportów i wywieziony ciężarówkami. Być może w pociągu znajdują np. cenne archiwalia, może Bursztynowa Komnata, kto wie - ale doprawdy nie sądzę, by Niemcy znani z racjonalnego działania (w pewnych granicach pojęciowych) w taki sposób skomasowali wielkie dobra, chyba tylko po to, by co jakiś czas wywoływać wakacyjną medialną "gorączkę złota" i stworzyć jeszcze jedną legendę poszukiwaczy skarbów.

A co do zrabowanego żydowskiego złota - to w większości, o ile nie w całości, znalazło się ono w Szwajcarii, o czym warto w tym miejscu i przy tej okazji przypomnieć.

Poszukiwaczom kosztowności zaś warto przypominać, że każdy wielki skarb jest strzeżony przez duchy i upiory, a czasem nawet miny ceramiczne.

wiadomosci(*).html?lokale=local#BoxNewsLink

Dixi et salvavi animam meam
VonM (709 punktów)
Polska będzie mówić "nasz pociąg", a nieobeznani zachodni pomyślą sobie, że polski-nazistowski. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten cały pociąg okazał się jedną wielką mistyfikacją, mającą na celu właśnie takie skojarzenia.
Christos (2696 punktów)
>Idę o zakład, że jeśli rzeczywiście ten złoty pociąg się odnajdzie, to podział łupów będzie
>następujący:
>1. Izrael - 80%
>2. Rosja - 15%
>3. Niemcy - 5 %
>4. Polska - pokryje wszystkie koszty wynikające z przeprowadzonej akcji wydobycia + koszty

Rozsądź co uczciwsze - ukraść samemu, czy zawłaszczyć łup złodziejski?


No gods, no masters...I am who I am.
30-08-2015 17:15 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Idę o zakład, że jeśli rzeczywiście ten złoty pociąg się odnajdzie, to podział łupów będzie
>>następujący:
>>1. Izrael - 80%
>>2. Rosja - 15%
>>3. Niemcy - 5 %
>>4. Polska - pokryje wszystkie koszty wynikające z przeprowadzonej akcji wydobycia + koszty
>Rozsądź co uczciwsze - ukraść samemu, czy zawłaszczyć łup złodziejski?
>
No gods, no masters...I am who I am.


To chyba jeden z nielicznych przypadków, gdzie teoretyczny Bóg głośno by się roześmiał z powodu, że złodziej złodzieja okradł.


Ich bin besser als mein Ruf
Brzostowski (7067 punktów)
Ee... to co u nas w ziemi to nasze. Jak coś oddamy, to nasza dobra wola... Jak PiS wygra, to bursztynową komnatę wymienimy na wrak tupolewa, a reszta - zrobią muzeum we Wrocławiu i już.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365