Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
18-02-2021ArminiusPosolić zimę!
Z nastaniem sroższej zimy pojawił się automatycznie problem odśnieżania i odladzania nawierzchni a wraz z nim patologia ogromnego nadużywania soli przez służby drogowe i porządkowe.
Sól używana w celu jak wyżej szkodzi ludziom, zwierzętom, roślinom sprzętowi, obuwiu. Zamiast niej, w wielu wypadkach, można używać piasku. Można też w ogóle zrezygnować z jej używania, przyjmując model skandynawski, polegający na pozostawianiu na nawierzchni ulic śniegu, który jest systematycznie ubijany w twarde warstwy przejeżdżającymi pojazdami.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"To złożony i wieloaspektowy problem – przyznaje dr inż. Włodzimierz Kita, adiunkt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – Myślę, że nie da się go rozwiązać w prosty sposób, chyba że zrobimy jak kraje północnej Europy, które zostawiają ulice przysypane śniegiem. Kolejne warstwy śniegu ubijają na drodze koła przejeżdżających pojazdów. Akcje odśnieżania prowadzone są wyłącznie na trasach newralgicznych komunikacyjnie. Z nich odgarnia się śnieg i ewentualnie minimalnie używa soli – zaznacza przyrodnik.
Czy w zimowym utrzymaniu miejskich ulic można zrezygnować z używania soli do zapobiegania i likwidowania śliskości? – Oczywiście. Można ulice posypywać piaskiem i żwirem – odpowiada Tadeusz Godlewski z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. – Ale po „białych” drogach nie można jechać z taką prędkością, jak po czarnej nawierzchni – zaznacza..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 109 (przedawniony)
17-02-2021ArminiusSkończyć z seksizmem w szachach!
W sportach rodzaju piłka nożna, hokej, lekkoatletyka, etc podział dyscyplin na segment męski i żeński ma sens - ze względu na różnice w budowie ciała kobiet i mężczyzn - co może w decydującym stopniu rzutować na osiągane wyniki.
Jednakże w szachach, tego typu sytuacja nie ma miejsca. W szachach gra mózg i liczy się jakość myślenia, mięśnie nie odgrywają roli. Skoro tak to dlaczego nadal istnieją odrębne szachowe mistrzostwa świata dla kobiet??? Przecież, podobno, płeć nie ma żadengo wpływu na jakość i funkcjonowanie mózgu i na sposób myślenia i analizowania???
Czas już najwyższy chyba skończyć z tym seksistowskim reliktem przynależnym do epoki wiktoriańsko - edwardiańskiej i wprowadzić w szachach rywalizację koedukacyjną.

pl.wikiped(*)_świata_kobiet_w_szachach
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
15-02-2021hanging_bishopPytanie
Powiedzmy, że żyjecie w średniej wielkości mieście. Dodajmy, że niespecjalnie lubicie swoją pracę.

Wolicie:
a) pracować 3 dni po 8 godzin w tygodniu i zarabiać 3 000 zł netto
b) pracować 6 dni po 8 godzin w tygodniu i zarabiać 6 000 zł netto
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
31-01-2021VonMCzy feminizm jest przeciwieństwem sufrażyzmu
Temat może na pierwszy rzut oka wydawać się rewolucyjny, gdyż oficjalna wersja zdarzeń traktuje o feminizmie jako następcy sufrażyzmu. Nie jest rzadką wiedzą, że pierwsze wojowniczki o równouprawnienie były zdecydowanie przeciwniczkami aborcji. Ale to tylko początek. Więc, jedziemy:

1. Sufrażyzm rozwinął się najbardziej i podniósł największe sukcesy w czasach Wielkiej Wojny, a więc radykalnego niedoboru mężczyzn; kobiety nie tylko zostały zmuszone do pracy, ale również do konkurowania o mężczyznę - feminizm jest tym silniejszy, im dawniej społeczeństwo przeżyło wojnę (najlepszy przykład - Szwecja), współczynniki feminizacji są niskie i coraz więcej zachowań męskich przestaje być akceptowalnych.
2. Sufrażyzm zwalczał stereotypy różnicujące płeć - feminizm, mimo takich deklaracji wręcz przeciwnie. Dobrym przykładem jest przemoc domowa, feministki betonują stereotyp kobiety-ofiary i mężczyzny kata. Nawet jeśli część feministek uznaje istnienie kobiecej przemocy, to przyczyn dopatruje się w działaniu hormonów, w odróżnieniu od przemocy strukturalnej, która zarzucana jest mężczyznom.
3. Feminizm domaga się wdrażania specjalnych narzędzi prawnych, typu parytety - chyba nie muszę nikogo przekonywać, że dla sufrażystek taka propozycja byłaby policzkiem.

Zapraszam do dyskusji na temat stanu odzieżowego króla,
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-01-2021rabirOd zera do milionera
Cześć!
Opracowałem i sprawdziłem na niewielkich kwotach metodę obstawiania zakładów sportowych.
Przez okres pół roku przy ostrożnym obstawianiu i wprowadzaniu poprawek uzyskałem zysk rzędu 60 %
Zanim jednak zainwestuje poważne pieniądze chciałbym abyście pomogli mi to jeszcze ostatni raz zweryfikować, wskazując błędy jakie popełniam i wspierając wiedzą z dziedziny matematyki, statystyki i inwestowania pieniędzy.
Z góry dziękuję.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
26-01-2021eamarianPrzed chwilą przebiegłem 15 km w godzine
w dziurawych butach i w dodatku bez pedalskich legginsów.
Padnijcie na kolana
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
21-01-2021JagiełłoCzy uważacie, że kobieta, która sama piłuje paznokcie
Powinna być płatnikiem VAT?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-01-2021JagiełłoChodzicie do fryzjera?
Bo ja się strzygę sam
Poniżej przedstawię procedurę strzyżenia w punktach i algorytm jakiego użyłem do wypracowania tej metody.
ALe to za chwile. Poczekam aż się zejdą seminarzyści
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 60 (przedawniony)
19-01-2021hanging_bishopPodatek od chlebka
Podatek od cukru wszedł w życie. Nie mogliby zlikwidować podatków na podstawowe produkty takie jak chleb, jaja, mięso, ser, warzywa, owoce etc.? Cukier mimo, że w nadmiarze niezdrowy jest istotnym źródłem energii dla pracowników fizycznych. Lepszy cukier niż amfetamina xD I tańszy, jeszcze...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 70 (przedawniony)
19-01-2021okraglyskierowanie do nieba
1 rolnik wyżywi 150 osób, 30% mrówek nie pracuje (a takie niby pracowite) i mimo to zyja w luksusach, nawet 15 lat, a to sa prymitywy, małe potworki, jesli im zaszczepimy Balcerowicza (liberalizm) całe mrowisko wymrze w 1 dzień, tak i my wymieramy

jeśli skierujemy do nieba wszystkich bezdomnych, bezrobotnych (przy pomocy kk) za rok sie odrodzą. To nie wina bezrobotnych, bezdomnych, to system ich produkuje.

Balcerowiczu, nasza nadzieja na dobrobyt, wróć! (jako profesor najlepszej uczelni, wykładowca, premier, minister, prezes banku, wielokrotny kandydat do Nobla, bohater PO i racjonalistów, pewnie naprodukował z 10000000 małych racjonalistów balcerowiczów z których wyrosna geniusze ekonomi, a więc przyszłość mamy świetlana) Twórca "Nowoczesnej" to najwierniejszy, najpilniejszy uczeń Balcerowicza, innym jest główny ekonomista Platformy Obywatelskiej prof dr hab mgr Andrzej Rzońca, tak że spokojnie, dojda do władzy i zrobią porządek, zapanuje racjonalizm.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)