 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 01-05-2024 | romaro | Dziedzictwo |
Haish w swoim temacie zaproponował, aby ktoś napisał słowa do muzyki "Songs our fater". youtu.be/4YlXqkQvF4Q?si=Ve68Zfjn_sWLq8ZtPrzyznam, że zrobiła na mnie wrażenie. Uświadomiła, że wszyscy rodzimy się z błędnym przekonaniem, że jesteśmy tu na ziemi, aby być szczęśliwymi. Ojciec często mi powtarzał: - palę synu dużo żebyś Ty nie musiał. Poświęcił się dla mnie. Pamiętam jego śmierć, jakby wczoraj umierał. Tuż przed śmiercią ocknął się i słabym głosem rzekł - Dobrą rzeczą w byciu martwym jest to, że nikt ci nie mówi, że palenie jest dla ciebie złe; problem polega na tym, że nigdzie nie możesz znaleźć papierosów. Chciałem mu podać szluga ale już nie zdążyłem. Od tamtego czasu nie uważam, że starzenie się jest wspaniałe. Ale w pewnym momencie masz tylko dwie opcje: albo jesteś stary, albo martwy. Więc... Nie, nie boję się śmierci. Myślę tylko, że Opatrzność źle to ułożyła. Wolałbym, aby moja dusza została pogrzebana, a moje ciało zostało nieśmiertelne. Życie jest tragiczne po prostu dlatego, że Ziemia się obraca, ponieważ słońce wschodzi i zachodzi nieubłaganie, i dlatego, że pewnego dnia, dla każdego z nas, słońce zajdzie po raz ostatni. Być może źródłem wszystkich ludzkich trudności i cierpień jest nasza skłonność do poświęcania piękna naszego życia, do zamykania się w totemach, tabu, krzyżach, krwawych ofiarach, wieżach, meczetach, aby zaprzeczyć, że śmierć istnieje, co jest właśnie naszą jedyną pewnością. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 41 (przedawniony) | | 30-04-2024 | okragly | wojna w Ukrainie będzie dłuższa o 61 mld dolarów |
tak mi źle, tak mi szaro, ponieważ wojna w Ukrainie będzie dłuższa o 61 mld dolarów do tej pory kapitał wydał na ta wojnę 74 mld $ od USA i 106 mld $ od UE. Razem 242 mld$ może wojny sa korzystne, na pewno nie dla Ukrainy (miała 50 mln ludzi, dziś 25, ogromne zniszczenia, tysiące kalek), na pewno nie dla Rosji, też raczej nie dla Europy. na pewno zyskal ogromnie reżyser świata, hegemon, dla którego bandytyzm jest źródłem dochodów
Ukraina jest skazana na porażkę, wystarczy spojrzeć na mapę, nie wiem o co ta gra śmiercią, cierpieniem, naprawdę maja walczyc do ostatniego Ukraińca? i to w tej części świata gdzie i bez wojny bardzo ubywa obywateli | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 30-04-2024 | zeniu73 | Śmiercionośny CO2 |
Jak myślicie, ile CO2 wyemitowała wojna w Ukrainie i ile będziemy musieli zapłacić, żeby nadrobić tę nadwyżkę i nie umrzeć? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-04-2024 | dqwd | Mastering Magic in Dark and Darker |
Welcome to the comprehensive guide on mastering the Magic System in Dark and Darker! The intricate Magic System is particularly relevant for players in the Wizard or Cleric class. If you’ve been puzzled by Magic Memory or uncertain about using spells effectively, this guide is tailored just for you.
Understanding the Magic System Dark and Darker features six classes, but only the Wizard and Cleric can harness the power of spells. Spells are central to these classes, significantly impacting their effectiveness in the game.
To utilize spells with the Wizard or Cleric class, you must first equip the Magic Memory Ability. This enables you to manage the number of spells you can learn during your adventure. Initially, your spell repertoire is limited, reflecting the knowledge available when you start the game. As you progress, you’ll learn more spells, expanding your arsenal for future encounters. MMOexp also provides a large number of Dark and Darker Gold for your emergencies.
Both Wizard and Cleric classes have different tiers of spells, each with varying costs:
Spells for the Wizard Class Tier 1 (1 Cost Spells): Ignite, Zap, Light Orb Tier 2 (2 Cost Spells): Ice Bolt, Slow Tier 3 (3 Cost Spells): Haste, Magic Missile Tier 4 (4 Cost Spells): Fireball, Lightning Strike, Invisibility Tier 6 (6 Cost Spells): Chain Lightning
Spells for the Cleric Class Tier 1 (1 Cost Spells): Bless, Protection Tier 2 (2 Cost Spells): Cleanse, Divine Strike Tier 3 (3 Cost Spells): Bind.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 26-04-2024 | ZdekaDęcko | Sztuka nietonięcia - ziarenko |
(...) Co więc potrafiłoby ułożyć sobie kolejną opowieść o muzyce w oparciu o niektóre cytaty. Dziś niech to będzie ( nie pamiętam czyja) po za o nazwie "pojutrze będzie dwa dni jak nie piję".
Sam zwrot autorstwa jakiegoś zwycięzcy reality show. Bardzo użyteczny zwrot gdy ktoś nas zastaje w 40 urodziny z podejrzeniem braku jakichś refleksji z niepowodzenia "no future" bo przyszłość dopadła Cię tak bez wielkiego dzwonu - po prostu nadeszła. Użyteczny o tyle o ile nie konczy imprezy ale jest wyjsciem kompromisowym gdy cos lub mowi ze juz najwyzsza pora. Jednocześnie w swej istocie jest szowizdrzalskim upłynnieniem jakiegoś problemu lub jego podejrzenia. Z drugiej może w zamyśle było formą autoreklamy tylko i informacja że problemu nie ma. Tak czy inaczej z ochotą to cytuje bo dość trzeźwym okiem patrzę na moralizatorstwo do takiej defensywy zmuszającą czasem. Wyszło komuś przypadkiem ale warto pochylić się jak nad pewnym przebłyskiem intelektu. No co - zamiast odpowiadać na pytanie czy jesteś pijany - kochanie tylko kilka kieliszków jedziesz jak wzory skróconego mnożenia mówisz że tak - bez nazywania problemu po imieniu. Ale to w warunkach domowych bez ciśnienia na błyskotliwą wymianę zdań.
PS. Nie wiedziałem w którym dziale forum to umieścić więc tekst ląduje tutaj tak po prostu. To bynajmniej nie szukanie kącika AA albo innego przytuliska co szukanie z kimś debaty na tematy lekko oderwane od codzienności ale jednocześnie nie rozłączne jak wypadkowa uczciwości intelektualnej.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 62 (przedawniony) | | 24-04-2024 | quick | Przepływy strategiczne - rzecz o władzy i geopolityce. |
Polecam; strategyandfuture.org/przeplywy-strategiczne/"Jest jeden bóg - jest nim Posejdon - bóg morza, istnieje tylko jeden prawowity kościół wyznający tego boga - jest nim Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych, panująca na Oceanie Światowym - a Alfred T. Mahan jest jego prorokiem". popularny bon mot oficerów US Navy Ruch jest we wszystkim. Natura człowieka i wpisane w człowieczeństwo skłonności oraz podział zadań w społeczeństwie powodują, że w codziennych, czasem bardzo prozaicznych zadaniach, zarówno każdego człowieka, jak i każdej zbiorowości, istotę prawidłowego funkcjonowania stanowi właśnie ruch. Praca zarobkowa, prowadzenie biznesu, twórczość, załatwianie wszelkiego rodzaju spraw, interesów, utrzymywanie znajomości, a nawet spędzanie wolnego czasu tworzą system zależności, w który wpisany jest ruch, czy - ujmując to inaczej - skomunikowanie, co w języku angielskim ładnie i niezwykle trafnie określa się jako connectivity. W ten sposób realizujemy się jako ludzie, wykonujemy nasze obowiązki, odgrywamy przyjęte role społeczne, rozwijamy się i zaspokajamy potrzeby ciała i ducha. Połączeni relacjami oraz funkcjonujący w realnym świecie geografii swojego bliższego i dalszego otoczenia przechodzimy przez życie. Jedni lepiej, inni gorzej, na pewno różniąc się tym, co przypada nam w podziale zadań społecznych i pracy, której codzienne wykonywanie pozwala funkcjonować zorganizowanej zbiorowości, jaką jest społeczeństwo i organizujące je państwo. Osobiste możliwości.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-04-2024 | axool | Peter Jackson przejdzie z Bad Taste and Feebles do LOTR? |
Myślę, że większość z nas zgodzi się, że PJ to jeden z kozłów, ale jak przeszedł od kręcenia slapstickowej komedii grozy do trylogii Władca Pierścieni… Rozumiem, że dostał prawa, ale co dało New Line pewność finansowania? 3 wysokobudżetowe filmy. Patrząc wstecz, oczywiście była to świetna decyzja, ale wtedy wydawało się, że wiązała się z ogromnym ryzykiem. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 23-04-2024 | okragly | adwokat diabła |
w "wolnym" kraju adwokata ma każdy zbrodniarz, a na naszym forum, i całej naszej narodowej MYŚLOSFERZE odmawia się czci i godności szczerym obrońcom Rosji, w starciu z adwokatami USA.GB.Ż -ydem (naszym panem). Czy zawsze pracodawca ma rację?
nawet w procesach inkwizycji był adwokat. Adwokatem diabła czyli: ktoś, kto broniąc sprawy niesłusznej lub atakując słuszną, przyczynia się do lepszej orientacji w dyskutowanych kwestiach; dawniej też po prostu: obrońca złej sprawy.
nie jestem adwokatem diabła, broniąc Rosji, antyliberalizmu, to WY jesteście adwokatem diabła broniąc imperializmu GB.USA.Ż -yda, liberalizmu (dla niewolników) i jego hegemoni
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 41 (przedawniony) | | 19-04-2024 | okragly | setna rocznica śmierci naszego wskrzesiciela z umarłych |
W tym roku mamy setną rocznicą śmierci przywódcy Rosji W. Lenina. W kilkdziesięciu miejscach Hiszpanii zorganizowano uroczystości upamiętniające. Włączają się w nie lewicowe ugrupowania reprezentowane w parlamencie, prym wiodą gminy, w których rządzi Komunistyczna Partia Hiszpanii (PCE) i Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE), którą kieruje premier Sanchez, Tworzą one koalicje tworzącej rząd Pedro Sancheza. Trzecim ugrupowaniem reprezentowanym w hiszpańskim parlamencie, którego działacze włączyli się w przygotowania wydarzeń upamiętniających 100-lecie śmierci Lenina, jest Galisyjski Blok Nacjonalistyczny (BNG). gdzie Nestor Rego, poseł BNG hiszpańskiego parlamentu, określił Lenina mianem “największego myśliciela politycznego i przywódcy rewolucyjnego w XX w.”. "Zatriumfowały tylko te rewolucje, które bazowały na jego historycznym dziedzictwie" możemy zobaczyć powszechny wizerunek Lenina na ulicach Hiszpanii, u nas by ich wszystkich pozamykali, całe ulice, wsie i miasta (mamy demokracje gdzie szerzenie komunizmu grozi więzieniem). Ale to my powinniśmy czcić Lenina, gdyby nie jego rewolucja, nie byłoby Polski (i Ukrainy), Lenin był naszym ojcem założycielem (paradoks historii humanistycznej -z założenia zakłamanej- najbardziej nienawidzimy tych którzy nam pomogli, tu wskrzesili z martwych) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2024 | Okrągły Jarosław Podubiński | Jestem faszystowską ścierą putinowskiej rosji |
Jarosław Podubiński - "Okrągły" zam. w Olsztynie ul Barcza 5. Miłośnik faszystowskiej Rosji i Putina. Potencjalny zdrajca i kolaborant. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |