Racjonalista - Strona głównaDo treści
wojna w Ukrainie będzie dłuższa o 61 mld dolarów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
23-04-2024 20:01okragly (21676 punktów)wojna w Ukrainie będzie dłuższa o 61 mld dolarów
tak mi źle, tak mi szaro, ponieważ wojna w Ukrainie będzie dłuższa o 61 mld dolarów
do tej pory kapitał wydał na ta wojnę 74 mld $ od USA i 106 mld $ od UE. Razem 242 mld$
może wojny sa korzystne, na pewno nie dla Ukrainy (miała 50 mln ludzi, dziś 25, ogromne zniszczenia, tysiące kalek), na pewno nie dla Rosji, też raczej nie dla Europy.
na pewno zyskal ogromnie reżyser świata, hegemon, dla którego bandytyzm jest źródłem dochodów

Ukraina jest skazana na porażkę, wystarczy spojrzeć na mapę, nie wiem o co ta gra śmiercią, cierpieniem, naprawdę maja walczyc do ostatniego Ukraińca? i to w tej części świata gdzie i bez wojny bardzo ubywa obywateli
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>maja walczyc do ostatniego Ukraińca?
Jeśli powinni się poddać, to w którym momencie i dlaczego właśnie w tym?

cr
24-04-2024 15:30 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>maja walczyc do ostatniego Ukraińca?
>Jeśli powinni się poddać, to w którym momencie i dlaczego właśnie w tym?
>
Ukraińcy już się poddali. Banderowcy robią na nich nagonki i wożą ich na siłę do maszynki do mięsa. Ukraińcy są w szponach banderowców stworzonych przez CIA, czyli Żydów amerykańskich i brytyjskich. Naród ukraiński już ma dość proxy war a banderowcy nie i tu jest problem. Żydzi amerykańscy, żeby pozbawić Ukraińców jeszcze większej części Ukrainy, mają dostarczyć banderowcom rakiety dalekiego zasięgu. Automatycznie to spowoduje poszerzenie rosyjskiej strefy bezpieczeństwa i utratę ziem przez Ukraińców.
Miejmy nadzieję, że tym razem Norymberga spotka sprawców kierowniczych proxy war. osobiście będzie ciężko ich ściągnąć, ale można ich skazać zaocznie.
Pokonanie banderowskiej bandy nie zakończy tej wojny imperialnej. To jest jeden epizod i w jego miejsce Żydzi amerykańscy i brytyjscy uruchomią kolejne proxy war. Mają wszędzie agenturę u władzy i środki ogłupiania. Dla nich żaden problem jutro: Finów, Estończyków, Polaków itd. napuścić na Rosjan. Rosja od pokoleń jest atakowana i niszczona sankcjami. Dla nich to żadna nowość.

www.youtube.com/watch?v=n-B-HKr6tfE

Scott Ritter: Ukraińska armia upadła! UE w trybie paniki
zeniu73 (6483 punktów)
>>maja walczyc do ostatniego Ukraińca?
>Jeśli powinni się poddać, to w którym momencie i dlaczego właśnie w tym?

A jak jest rozmowa o tzw. pokoju na Dalekim Wschodzie, Gazie, kiedys Irlandii i wszystkich innych rejonach objetych dzialiami wojennymi to tez pierwszym pytaniem bylo/jest "kto ma sie poddac i dlaczego akurat teratz"?

Czy tylko wojna w Ukrainie ma taki przywilej?
24-04-2024 16:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>maja walczyc do ostatniego Ukraińca?
>>Jeśli powinni się poddać, to w którym momencie i dlaczego właśnie w tym?
>A jak jest rozmowa o tzw. pokoju na Dalekim Wschodzie, Gazie,
żydówki, arabki rodzą po 5 dzieci, Ukraina ma ujemny przyrost naturalny, na wojnę pójdą jedynacy, jesli będą, nie licząc tych którzy wyemigrowali
my jako rasa sami się wybijamy dzieki szczuciu jednych na drugich usazyda, bo sobie wykombinował, że Rosja musi być słaba, i jeść mu z ręki
a się zapytam, czemu usazyd nie może być słaby?

> to tez pierwszym pytaniem bylo/jest "kto ma sie poddac
Ukraina
>i dlaczego
bo jest słabsza, żyje dzieki środkom usazyda oddalonego o 8 000 000 km, który stosuje zasadę; dziel i rządź
dawno by sie poddała, niedawno ujawnili, że na początku wojny chcieli się poddac ale usazyd i anglicy nalegali by walczyli, oni pomoga i pomagają

>akurat teratz"?
już jest za późno, Rosjanie stracili np 1000 000 żołnierzy (tak podawali Polscy komentatorzy), nie mogą tego tak zostawić

>Czy tylko wojna w Ukrainie ma taki przywilej?
tak, bo jest bratobójcza, rozpętana przez usazyda, naważył piwa, niech wypije

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)
> niedawno ujawnili, że na początku wojny chcieli się poddac ale usazyd i anglicy nalegali by >walczyli, oni pomoga i pomagają
>

Brytyjczycy wyrolowali Ukraińców tak samo jak nas. Do wyrolowania Ukraińców użyli żydowskiego pajaca Zelenskiego a nas wyrolowali "wielcy" Polacy, których teraz robi się wzory do naśladowania.

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

Za wybuch II wojny światowej obwiniał rzekomy anglo - polski spisek mający na celu agresję na Niemcy. Hoggan oskarżył, że rzekomym spiskiem kierował brytyjski minister spraw zagranicznych Lord Halifax , który, jak utrzymywał Hoggan, przejął kontrolę nad brytyjską polityką zagraniczną w październiku 1938 r. od premiera Neville'a Chamberlaina , rzekomo wspomaganego przez polskiego ministra spraw zagranicznych Pułkownik Józef Beck w - jak to określił Hoggan - potwornym spisku antyniemieckim. Zdaniem Hoggana, po porozumieniu monachijskim , obsesyjnie antyniemiecki lord Halifax postanowił rozpocząć wojnę wyniszczającą przeciwko narodowi niemieckiemu. Hoggan argumentował, że polityka zagraniczna Hitlera była całkowicie pokojowa i umiarkowana oraz że to nazistowskie Niemcy były, zdaniem Hoggana, niewinną ofiarą anglo-polskiej agresji w 1939 roku.

Naiwnym naszym dziadkom "wielcy" Polacy z Kościołem wmówili, że nas Brytyjczycy z Francuzami będą bronić a Bóg ich będzie błogosławił. Nasi dziadkowie nie wiedzieli co to jest: proxy war, kolonializm i imperializm brytyjski. Jak żeśmy wyszli na geszefcie z Brytyjczykami?? Oprócz milionów zamordowanych Polaków i zniszczonej Polski na koniec taki nam wystawili rachunek.

wgospodarc(*)im-za-to-zaplacic-zobacz-kwoty

Bitwa o Anglię: Polacy obronili Brytyjczyków - ci kazali im za to zapłacić ZOBACZ KWOTY.
Całkowite koszty utrzymania Polskich Sił Powietrznych w latach 1939-1945.

Wyasygnowane fundusze przez rząd jego królewskiej mości Polskiemu Rządowi jako kredyt 9 606 000 funtów Fundusze przeznaczone na : samoloty, silniki, wyposażenie, materiały do lotów operacyjnych i szkolenia wyżywienie, umundurowanie, zakwaterowanie, paliwo, światło, transport, pomoc medyczna materiały do utrzymania i konserwacji samolotów, w tym paliwo, bomby, amunicja, ładunki wybuchowe. Używanie instalacji lotniskowych, takich jak hangary, warsztaty, biura, itd. do 31 grudnia 1945 roku 90 044 000 funtów

Razem 107 650 000 funtów.

Wszystko zostało pokryte z rezerw polskiego złota zdeponowanego w Kanadzie.


Żydom amerykańskim z Brytyjczykami nie udałą się napaść na Rosję i nie będzie łupów.
Ukraińcom powiedzą, że przegrali z własnej winy, przez korupcję. Rachunek dostaną taki sam jak my, o którym też nie będą w szkołach uczyć. Z banderowców zrobią Ukraińcom kolejnych bohaterów. Tak samo jak nam. Kolejny naród wyrolowany przez Żydów amerykańskich i Brytyjczyków do proxy war. Kolejny, który na tym tragicznie wyszedł. Inni z tego nie wyciągają wniosków. Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami mają kolejkę chętnych do używania w proxy war. Katolicy filipińscy nie mogą się doczekać, kiedy ich napuszczą na Chińczyków. Japończykom się wydaje, że znowu będą robić eksperymenty medyczne na Chińczykach.
24-04-2024 19:00 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
>en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan
>Za wybuch II wojny światowej obwiniał rzekomy anglo - polski spisek mający na celu agresję na Niemcy.

Jesteś idiotą

>po porozumieniu monachijskim ,
Fajna nazwa
Czesi używają innej: Mnichovská zrada

>obsesyjnie antyniemiecki lord Halifax postanowił rozpocząć wojnę wyniszczającą przeciwko narodowi niemieckiemu.

I polskie dywizje przekroczyły granice III Rzeszy
Wcześniej uczynili to Czesi
Jesteś idiotą o ujemnej wiedzy

>Hoggan argumentował, że polityka zagraniczna Hitlera była całkowicie pokojowa

Palmiry, Piaśnica, Lidice...

>nazistowskie Niemcy były, zdaniem Hoggana, niewinną ofiarą anglo-polskiej agresji w 1939
Jesteś idiotą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>maja walczyc do ostatniego Ukraińca?
>>Jeśli powinni się poddać, to w którym momencie i dlaczego właśnie w tym?
>A jak jest rozmowa o tzw. pokoju na Dalekim Wschodzie, Gazie, kiedys Irlandii i wszystkich innych rejonach objetych dzialiami wojennymi to tez pierwszym pytaniem bylo/jest "kto ma sie poddac i dlaczego akurat teratz"?
>Czy tylko wojna w Ukrainie ma taki przywilej?
Taki przywilej ma kwestia na którą tym pytaniem odpowiedziałam.


cr
24-04-2024 16:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>maja walczyc do ostatniego Ukraińca?
>Jeśli powinni się poddać, to w którym momencie
powinni nie doprowadzić do wojny, jeśli już to poddac sie na poczatku, no ale namawiani przez usazyda do walki, walczyli, walczą, będa walczyć
powinni się poddać dzisiaj,
>i dlaczego właśnie w tym?
jutro będzie gorzej, za rok jeszcze gorzej
Ukraina ma 3x mniejszy przyrost naturalny niż my, (my -0.13 oni -0.45 dane z 2017r)) dodatkowo wielu wyjechało, na wojnę pójdą jedynacy
choć dobrze płacą rodzinie za zabitego 1 100 000zł (jeden milion sto tysiecy zł) jesli znajda zwłoki- dowodem, co nie zawsze sie udaje

Wojna przypomina walkę bokserską, małego chudego z osiłkiem. Mały już ma nery poobijane, połamane żebra i szczękę, ledwo trzyma się na nogach, ale usazyd w narożniku podkręca go prochami, zamiast rzucić ręcznik. Marnie się to dla małego skończy
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>powinni się poddać dzisiaj[...]
>jutro będzie gorzej[...]
>Wojna przypomina walkę bokserską, małego chudego z osiłkiem.
A w Wietnamie jak było?

cr
25-04-2024 07:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>powinni się poddać dzisiaj[...]
>>jutro będzie gorzej[...]
>>Wojna przypomina walkę bokserską, małego chudego z osiłkiem.
>A w Wietnamie jak było?
-był wysoki poziom rozwoju partyzantki wietnamskiej. (tu nie dotyczy)
-było brak doświadczenia żołnierzy amerykańskich w walce w na terenie dżungli. (tu nie dotyczy)
-był brak motywacji żołnierzy amerykańskich, malejące zaangażowanie (tu nie dotyczy)
-był brak celu wojny (tu nie dotyczy)
-było małe wsparcia przez społeczeństwo amerykańskie. (tu nie dotyczy)
-były duże straty i ofiary w ludziach i środkach materialnych (bardzo dotyczy)
-była odległość od USA (tu nie dotyczy)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Wojna przypomina walkę bokserską, małego chudego z osiłkiem.
>>A w Wietnamie jak było?
>-był wysoki poziom rozwoju partyzantki wietnamskiej. (tu nie dotyczy)
>-było brak doświadczenia żołnierzy amerykańskich w walce w na terenie dżungli. (tu nie dotyczy)
>-był brak motywacji żołnierzy amerykańskich, malejące zaangażowanie (tu nie dotyczy)
>-był brak celu wojny (tu nie dotyczy)
>-było małe wsparcia przez społeczeństwo amerykańskie. (tu nie dotyczy)
>-były duże straty i ofiary w ludziach i środkach materialnych (bardzo dotyczy)
>-była odległość od USA (tu nie dotyczy)
To uszczegółowienia faktu, że USA był osiłkiem, a Wietnam małą chudziną.


cr
Thoter (6650 punktów)

>To uszczegółowienia faktu, że USA był osiłkiem, a Wietnam małą chudziną.
>

Mała chudzina jest wstanie nie dać się osiłkowi, jeśli wcześniej osiłek nie przeprowadził operacji ogłupiania. Najlepsze efekty daje ogłupianie: komunizmem, wolnością, demokracją, imperializmem.
Rosja odparła pierwszy atak Żydów w 1905 r. Żydzi przeprowadzili ogłupianie Rosjan komunizmem i kolejny atak w 1917 r. Rosjanie przegrali. Ogłupianie carskiego wojska przeprowadził Żyd Jakow Swierdłow a reszta jego rodziny fałszowała carskie pieczęcie. Żeby carowi uzmysłowić skalę ogłupienia jego szeregowców, Żydzi kazali otumanionym wojakom przypiąć czerwone wstążki.

pl.wikipedia.org/wiki/Jewgienij_Miller

7 kwietnia 1917 roku aresztowany przez własnych żołnierzy za wydanie rozkazu zakazującego noszenia przez oficerów czerwonych kokardek.

Amerykanie ruszyli na ludzi, których wcześniej nie ogłupiono i przegrali.
Dzisiaj Rosja na pewno nie ruszy poza siedlisko ukraińskich banderowców by trafić do kolejnych banderowców, polskich, litewskich, estońskich czy fińskich.
Różnej nacji banderowcy sami siebie wykończą. To jest tylko kwestia czasu. Żydzi amerykańscy nie mają skąd wywozić łupów i z czasem też padną. Cała ich machina wojenna ponosi koszty a nie widać możliwości zdobycia łupów. Azja może być w kłopotach po inwazji Żydów. Może już Żydzi tworzą skośnookich Żydów, z prostymi nosami, a potem Chińczycy będą musieli im oddawać głos, w "demokratycznych" wyborach.
Potem Jewropa będzie graniczyć z Jewroazją.

26-04-2024 08:03 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Może już Żydzi tworzą skośnookich Żydów
Jasne. Z terakoty.


cr
Thoter (6650 punktów)
>>Może już Żydzi tworzą skośnookich Żydów

>Jasne. Z terakoty.
>
"Żydzi", którzy okupują Palestynę nie są genetycznymi Żydami.
Cwani Chazarowie podszywają się pod Żydów. Uznali bajki spisane przez Żydów dwa tysiące lat temu za glejt, dający im prawo do przejęcia Palestyny i wymordowania palestyńskich Żydów, autochtonów od tysięcy lat mieszkających na tej samej ziemi.
W Chinach też może jakaś grupa się wydzielić i nazwać się Żydami. Doszukają się jakichś bajek, po swojemu zinterpretują i będą mieszać w szarych komórkach pozostałym, że są: rasistami, ksenofobami, nazistami, faszystami i na płciach się nie znający.
Najważniejsze to stworzyć przyczółek i front walki. Źródło na początku dające malutki strumyk. Do tego strumyka przyłączą się inne rzeczki i powstanie ogromna rzeka, której już nikt nie zatrzyma.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Może już Żydzi tworzą skośnookich Żydów
>>Jasne. Z terakoty.
>"Żydzi", którzy okupują Palestynę nie są genetycznymi Żydami.
>Cwani Chazarowie podszywają się pod Żydów. [...]
>W Chinach też może jakaś grupa się wydzielić i nazwać się Żydami.
No ba! Nawet cwany Thoter może się nazwać Żydem i oszukać... Thotera naiwnego.

>Najważniejsze to stworzyć przyczółek i front walki. Źródło na początku dające malutki strumyk. Do tego strumyka przyłączą się inne rzeczki i powstanie ogromna rzeka, której już nikt nie zatrzyma.
Lejesz wodę.

cr
Thoter (6650 punktów)

>>A w Wietnamie jak było?
>-był wysoki poziom rozwoju partyzantki wietnamskiej. (tu nie dotyczy)
>
W Wietnamie przed napaścią Amerykanów byli FRANCUZI.
O tym, że Amerykanie też strzelali do Francuzów, tego się nie dowiesz z książek historycznych.
Opisał to Jerzy Chociłowski w książce "Tam gdzie wojna".
Francuzi w proteście wywieźli swoje złoto z USA i wystąpili z NATO.
Wietnam miał być amerykańską bazą wypadową do kolonizowania Azji i niszczenia powstających tam potęg.
Amerykanie mieli tam za mało idiotów do używania w proxy war. Gdyby Żydzi przeprowadzili tam wcześniej operacje ogłupiania Azjatów "wolnością" i "demokracją" a potem dowozili im broń to dzisiaj nie byłoby potężnych Chin.

chart.neon24.net/post/176010,sunak-w-warszawie

środa, 24 kwietnia 2024
"Pięć lat minęło od dnia, gdy Polska, wysłuchawszy zachęty rządu brytyjskiego i otrzymawszy jego gwarancję, stanęła do samotnej walki z potęgą niemiecką..." - pisał generał Kazimierz Sosnkowski w swym rozkazie do żołnierzy Armii Krajowej z 1. września 1944 r. Pod naciskiem Anglików za te słowa prawdy Naczelny Wódz został odwołany ze stanowiska, a rządzącym Polakami widać się utrwaliło, by nigdy nie ujawniać prawdziwych brytyjskich intencji.
Nie nasza wojna
Kiedy poprzednim razem Wielka Brytania proponowała Polsce swoje gwarancje - ściągnęło to na nasz kraj hitlerowską agresję. Nie jest to ani teoria spiskowa, ani wymysł anglofobów, tylko uznany pogląd historyczny, uzasadniony badaniami takich autorów, jak prof. A.J.P. Taylor, prof. Anita J. Prażmowska czy prof. Simon Newman. To Anglia wciągnęła Polskę do wojny, kierując na nią atak niemiecki, nie zaś polska dyplomacja odniosła sukces zapewniając nam poparcie mocarstw


Żydom amerykańskim i Brytyjczykom nie udało się zdobyć Wietnamu do jątrzenia w Azji ale nas używają od pokoleń do jątrzenia w Europie.
Niemcy w czasie bronienia się przed Anglosaską bandą zużyli 12 mln ton paliwa. Ci co ich złupili zużyli 265 mln ton paliwa. Polak jątrzy w Europie i jest odpowiedzialny za wojny, te co były i te co będą.
Wietnamczycy nie pozwolili by ich używano do wojen w Azji. Dziisaj Żydzi amerykańscy budują w Wietnamie ośmiopiętrową ambasadę. Kolejne zapalne ognisko do mordowania ludzi napalmem a potem bronią atomową.
quick (6843 punktów)
>Wietnam miał być amerykańską bazą wypadową do kolonizowania Azji i niszczenia powstających tam potęg.
Wietnam miał być kolejną bazą wolnego świata w powstrzymywaniu komunistycznej infekcji.

pl.wikipedia.org/wiki/George_Kennan
Jego "długi telegram" z lutego 1946[2] był pierwszą powojenną analizą polityki zagranicznej ZSRR i jej ścisłej współzależności z ustrojem i polityką wewnętrzną. Konkluzją długiego telegramu był postulat rewizji dotychczasowej polityki USA wobec ZSRR i rozpoczęcie zdefiniowanej w nim właśnie polityki powstrzymywania. Słynny artykuł Kennana The Sources of Soviet Conduct, opublikowany anonimowo (tzw. X Article) w piśmie "Foreign Affairs" (zajmującym się stosunkami międzynarodowymi), był publiczną wersją jego telegramu i formułował definicję polityki powstrzymywania (określanej już oficjalnie jako "zimna wojna") przyjętej w początku 1947 przez administrację Trumana jako doktryna amerykańskiej polityki zagranicznej.

Ze strategicznego punktu widzenia, pierwszy swiat musial rownowazyc drugi swiat. Dzis to zachod musi rownowazyc wschod i globalne poludnie. To gra o przewagi. Na razie jeszcze przewage ma zachod, tj. rownowaga strategiczna jest na korzysc zachodu.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)

>Wietnam miał być kolejną bazą wolnego świata w powstrzymywaniu komunistycznej infekcji.
>

Komunistyczną infekcję Żydów niemieckich powstrzymuje "wolny" półświat Żydów amerykańskich i brytyjskich.
Zapomniałeś dodać tego, co jeszcze każdemu niewolnikowi w "wolnym" półświecie Żydów amerykańskich i brytyjskich wstawiają, czyli o szerzeniu "demokracji".
Powstrzymywanie komunistycznej infekcji Żydów niemieckich, Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami, rozpoczęli od totalnego wymordowania Żydów europejskich i wykształconych komunistów.
Uważasz, że bandyci, którzy nie bali się kary boskiej za wymordowanie rodaków, niosą komuś wolność ???
quick (6843 punktów)
>>Wietnam miał być kolejną bazą wolnego świata w powstrzymywaniu komunistycznej infekcji.
>>
>Komunistyczną infekcję Żydów niemieckich powstrzymuje "wolny" półświat Żydów amerykańskich i brytyjskich.
Żydzi, wszędzie Żydzi. Nie za dużo tego?

>Zapomniałeś dodać tego, co jeszcze każdemu niewolnikowi w "wolnym" półświecie Żydów amerykańskich i brytyjskich wstawiają, czyli o szerzeniu "demokracji".
Nie zapomniałem. Demokracja nie wszędzie się sprawdza. Wolałbyś w Polsce autorytaryzm?

>Powstrzymywanie komunistycznej infekcji Żydów niemieckich, Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami, rozpoczęli od totalnego wymordowania Żydów europejskich i wykształconych komunistów.
Odpowiedzialność za nazizm i Holocaust spoczywa na Niemcach. Ty natomiast, z uporem maniaka, wypierasz istnienie niemieckiego imperializmu. Za kazdym razem kiedy Cie o to pytam, Ty cichniesz, milczysz, udajesz, ze nie widzisz.

>Uważasz, że bandyci, którzy nie bali się kary boskiej za wymordowanie rodaków, niosą komuś wolność ???
Trzeba być trochę bandytą, by osiągać cele swojej polityki. Wolność jest tam gdzie jest demokracja, nie wszędzie gdzie ona jest, jest wolność. Ty przezucasz winę za ubój przemysłowy Żydów z Niemców na Anglosasów. Wypierasz fakty, w zamian, wstawiasz teorie spiskowe.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)

>Odpowiedzialność za nazizm i Holocaust spoczywa na Niemcach.

Kto nałożył tą odpowiedzialność na Niemców, sprawców wykonawczych ??
W Norymberdze sprawca kierowniczy osądził ofiary, które używał do proxy war.
Kto stworzył i uzbroił nazizm w Niemczech??
Dlaczego Żydzi milczą w sprawie mordowania ich przez brytyjską agenturę i agenturę Żyda Bernarda Barucha, w czasie zamachu stanu w Rosji w 1917 r. i zaraz po nim ??

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

cs.wikipedia.org/wiki/Pogrom_v_Holešově_(1918)

Sprawdzalem link do strony o pogromie Zydów w 1918 r. w Holesove i przekierowuje mnie na stronę
Židovská_čtvrť_(Holeąov), tam są opisane inne pogromy i jest link do tego w 1918 r.
Dwa pogromy Żydów w jednym czasie i blisko siebie. Kto to zorganizował i w jakim celu ??

Dlaczego Polaka nie uczy się o tym, że Dmowskiego do USA dwa razy ściągał Żyd Bernard Baruch. Dmowski po powrocie od Żyda Barucha organizował w katolickiej Polsce nagonki na Żydów.
Hitler, Dmowski i Bandera działali wg jednego scenariusza. Obaj ogłupiali naród wizją wielkości i nienawiścią. Polakom i Ukraińcom wydawało się, że będą wielcy. To ogłupianie jeszcze dzisiaj w niektórych pozostało.
W szkole też się nie dowiesz, że Hitlera wytypował i prowadził agent Żyda Bernarda Barucha, Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl. Nie dowiesz się też, że w początkowym okresie instalowania Niemcom nazizmu Amerykanie wydali zakaz organizowania zamachów na Hitlera.
Pierwszym specjalistą od public relations (PR) instalowanego Niemcom nazizmu był Ivy Ledbetter Lee, zmarł na raka mózgu.
Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami oprawili Żydów komunistów i Oś Berlin Rzym Tokio.
Norymberga to była parodia sprawiedliwości. Sędziowie mieli za zadanie pozbawić obecnych i przyszłych dociekliwych ustalenia prawdy.
Hessa Brytyjczycy wprowadzali na salę sądową po zaaplikowaniu mu narkotyków. Żyd Ilja Erenburg, przybył z ZSRR z zadaniem dopisania do wokandy odpowiedzialności Niemców, za żydowską zbrodnię w Katyniu.
Wersję historii, którą się ogłupi napisali Żydzi w USA. Kierował tym siostrzeniec Freuda Edward Bernays.
szarley (54906 punktów)
>W Norymberdze sprawca kierowniczy osądził ofiary, które używał do proxy war.

Jesteś psim gównem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-04-2024 10:20 
 Ocena 1 na 1
quick (6843 punktów)
>>Odpowiedzialność za nazizm i Holocaust spoczywa na Niemcach.
>Kto nałożył tą odpowiedzialność na Niemców...
Sami są sobie winni. M.in niemiecki imperializm.
pl.wikipedia.org/wiki/Kolonie_niemieckie
pl.wikipedia.org/wiki/Lebensraum
pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa

>W Norymberdze sprawca kierowniczy osądził ofiary, które używał do proxy war.
To teoria spiskowa. Wypierasz prawde.

>Kto stworzył i uzbroił nazizm w Niemczech??
Stworzyli Niemcy, a sprawy uzbrojenia i finansowania zawsze są kwestią powiązań, które niejednokrotnie przekraczają granicę państwowe, w myśl tzw. solidarności ideowej/ideologicznej.

>Dlaczego Żydzi milczą w sprawie mordowania ich przez brytyjską agenturę i agenturę Żyda Bernarda Barucha, w czasie zamachu stanu w Rosji w 1917 r. i zaraz po nim ??
Wierzysz w zamach stanu w Rosji, więc jak tu poważnie z Tobą rozmawiać? Kiedyś już przytoczyłem fakt dot. wielkiego terroru w ZSRR, czemu nie odpowiedziałeś? Zmiana składu narodowościowego w strukturach NKWD w trakcie trwania wielkiego terroru. Co wyszło, pamiętasz?

>Dlaczego Polaka nie uczy się o tym, że Dmowskiego do USA dwa razy ściągał Żyd Bernard Baruch. Dmowski po powrocie od Żyda Barucha organizował w katolickiej Polsce nagonki na Żydów.
Dmowski podjął się tzw. pracy organicznej na rzecz stworzenia gruntu pod niepodległość. Musiał odwiedzać gabinety, nie tylko na zachodzie, by sprawa polska miała poparcie.

>Hitler, Dmowski i Bandera działali wg jednego scenariusza. Obaj ogłupiali naród wizją wielkości i nienawiścią. Polakom i Ukraińcom wydawało się, że będą wielcy. To ogłupianie jeszcze dzisiaj w niektórych pozostało.
Dmowski działał na rzecz odzyskania niepodlegosci, a ty go do zbrodniarzy porównujesz. Ładnie to tak?

>W szkole też się nie dowiesz, że Hitlera wytypował i prowadził agent Żyda Bernarda Barucha, Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl.
Nie wiem skąd Ty to wiesz, ale w szkole nie uczą również tego, iż Karl Haushofer był ojcem intelektualnym niemieckiego imperializmu w wykonaniu nazistów.
pl.wikipedia.org/wiki/Karl_Haushofer

>Nie dowiesz się też, że w początkowym okresie instalowania Niemcom nazizmu Amerykanie wydali zakaz organizowania zamachów na Hitlera.
Skąd te rewelacje? Nazim Niemcy sami sobie stworzyli. Czytałeś Mein Kampf?

>Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami oprawili Żydów komunistów i Oś Berlin Rzym Tokio.
Za dużo Żydów w Twojej teorii, dlatego skłaniam się ku twierdzeniu, że źródłem z którego korzystasz są Protokoły mędrców Syjonu. Ale mogę się mylić.

>Wersję historii, którą się ogłupi napisali Żydzi w USA. Kierował tym siostrzeniec Freuda Edward Bernays.
Czemu wersja która zawiera prawdę, iż to imperializm Niemiec, Japonii, i Włoch, spowodował wybuch 2 Wojny Swaitowej, do Ciebie przestała docierać?

Z jakich Ty źródeł korzystasz? Podaj coś, jak masz do tego pewność, iż to fakty. Zobaczymy co to za twórczość. Skoro twierdzisz, że odkryłeś prawdę, to podziel się.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)
> Nazim Niemcy sami sobie stworzyli.

A Ukraińcy sami sobie zorganizowali zamach stanu w 2014r. i błagali żydowskiego pajaca Zelenskiego, żeby nimi rządził.
Jak przeczytasz połowę z tego co ja i zaczniesz używać mózgu, to możemy dyskutować.
Funkcjonariusze oświatowi, Google i Youtube nie są skarbnicą wiedzy historycznej.

W 1937 r. w ZSRR wymordowano 10 tysięcy funkcyjnych Żydów. Morderstw dokonało żydowskie NKWD.

ru.wikiped(*)ьевич

Borys Arkadjewicz (Aronowicz) Buck ( maj 1897 [1] , Znamenka , Generalny Gubernatorstwo Irkuck - 16 czerwca 1938 [1] , Kommunarka , obwód moskiewski ) - pracownik Czeka-OGPU-NKWD ZSRR , komisarz bezpieczeństwa państwa III stopień (1935). Pełnomocny przedstawiciel OGPU - szef NKWD obwodu (regionu) środkowej Wołgi. I zastępca szefa Zarządu NKWD na obwód moskiewski. Należał do specjalnej trojki NKWD ZSRR.

ru.wikiped(*)дович

Matvey Davydovich Berman ( 10 kwietnia 1898 - 7 marca 1939 ) - przywódca Czeka-OGPU-NKWD ZSRR , szef Gułagu OGPU-NKWD (1932-1937), zastępca komisarza ludowego spraw wewnętrznych sprawy ZSRR (1936-1937). Komisarz Ludowy Łączności ZSRR (1937-1938). Komisarz Bezpieczeństwa Państwowego III stopnia (29.11.1935). Represjonowany, skazany i stracony w 1939 r.

Żydzi, którzy należeli do mordujących trojek zostali po wykonaniu zadania ROZSTRZELANI. Ci co nie byli Żydami też zostali rozstrzelani.
Analfabeta Stalin nie miał humoru i kazał Żydom mordować Żydów a potem rozstrzelać mordujących Żydów. Niesamowity był ten Stalin. Kazał Żydom wymordować Żydów i oni się mordowali.
26-04-2024 20:08 
 Ocena 1 na 1
quick (6843 punktów)
>>Nazim Niemcy sami sobie stworzyli.
>A Ukraińcy sami sobie zorganizowali zamach stanu w 2014r. i błagali żydowskiego pajaca Zelenskiego, żeby nimi rządził.
Nie porównuj mocarstwa (Niemcy) do państwa piwotalnego (Ukraina). Różnica polega na sprawczości.

>Jak przeczytasz połowę z tego co ja i zaczniesz używać mózgu, to możemy dyskutować.
Czytam nie mało, i staram się używać mózgu. Nie tylko dla mnie to co piszesz jest, mówiąc delikatnie, kontrowersyjne. Dlaczego? Bo ignorujesz elementarną wiedzę historyczną, która opisuje fakt jakim jest niemiecki imperializm.

>Funkcjonariusze oświatowi, Google i Youtube nie są skarbnicą wiedzy historycznej.
Wiem, jestem starszy od tych tworów. Wiem co to książka w ręce.

>Żydzi, którzy należeli do mordujących trojek zostali po wykonaniu zadania ROZSTRZELANI. Ci co nie byli Żydami też zostali rozstrzelani.
Wielki terror. Masz świadomość istnienia czegoś takiego jak głębokie państwo?

>Analfabeta Stalin nie miał humoru i kazał Żydom mordować Żydów a potem rozstrzelać mordujących Żydów. Niesamowity był ten Stalin. Kazał Żydom wymordować Żydów i oni się mordowali.
Stalin na rozkaz Rosjan, tzw. deep state.
pl.wikipedia.org/wiki/NKWD
W przeddzień "wielkiego terroru" wśród pracowników na kierowniczych stanowiskach w NKWD przodowali Żydzi - 38% i Rosjanie - 32%. Łotyszy było 7%, Ukraińców - 5%, Polaków - 5,5%. Po czystkach beriowskich w 1940 roku Rosjan było 65%, Ukraińców - 17%, Gruzinów - 7%, Żydów - 3,5%. Całkowicie wyeliminowano przedstawicieli narodów "zachodnich"[3].
Dociera do Ciebie różnica w procentach? Przed i po. Kogo było najwięcej przed, a kogo najwięcej po? Wniosek? Kto tym kierował?

Wiem, iż i to może do Ciebie nie dotrzeć, ale wiedz, że ludzie prawdę znają.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
quick (6843 punktów)
>był brak celu wojny...
Mylisz się. Chodziło o realizację polityki powstrzymywania. W jej ramach potrzebny był kolejny przyczółek strategiczny "na miejscu".
pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_wietnamska
Początkowo amerykańskie zainteresowanie Wietnamem było niewielkie, jednak Amerykanie obawiali się, że zajęcie przez komunistów całego Wietnamu będzie krokiem na drodze do stopniowego opanowania przez nich całej Azji, zgodnie z tak zwaną "teorią domina". Dlatego Stany Zjednoczone, po odejściu Francuzów, postanowiły poprzeć zbrojnie i finansowo antykomunistyczny rząd Wietnamu Południowego.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Skoro Putin nie zrealizował swoich gróźb wobec tych, którzy Ukrainie będą pomagać to znaczy że nigdy tego nie zamierzał uczynić. A skoro wie że pół świata dozbraja ukraińców, narażając jego armię na większe straty to znaczy, że tego właśnie chce.
Był covid, a jest wojna.. tak się wykuwa Nowy Porządek Świata.
Jedno i drugie ma tylko jeden cel, odwrócić uwagę od tego procesu, bo ludzie czujący zagrożenie znacznie łatwiej ulegają nieprzychylnym dla nich wpływom politycznym.
Katastrofa pod Smoleńskiem była początkiem tego procesu a potem... nastąpiła zmiana władzy. Póżniej trend się odwrócił ale nacisk na ponowną zmianę nastąpił z drugiej strony "barykady" i znowu tuskowa ekipa rządzi.
A tym Nowym Porządkiem ma być.. powstanie zcentralizowanego państwa europejskiego w którym nie będzie już narodowości lecz ujednolicona masa multi-kulturowa i temu właśnie służył nacisk na "relokację" (zamiast powiedzieć wprost przymusowe przesiedlenia) murzynów i innych imigrantów o niejasnej prowieniencji.
-Ukraina jest tu tylko "celem zastępczym" jak niegdyś Polska na której skupiły się dwie wojny światowe.
25-04-2024 13:10 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Katastrofa pod Smoleńskiem była początkiem tego procesu a potem... nastąpiła zmiana władzy. Póżniej trend się odwrócił ale nacisk na ponowną zmianę nastąpił z drugiej strony "barykady" i znowu tuskowa ekipa rządzi.
Ależ cuchnie faszyzmem.
>A tym Nowym Porządkiem ma być
No właśnie, jakaż tęsknota w twoim tekście pobrzmiewa.
Hitler też budował swoje imperium na kłamstwie.
Pis NOWY PORZĄDEK na kłamstwie Smoleńskim.
Masz trochę w więcej przyzwoitości niż pisowskie partyjne szumowiny, bo piszesz o "KATASTROFIE POD SMOLEŃSKIEM", ale nie na tyle, by przeszkadzała ci ta pieprzona zakłamana pisowsko-macierewiczowska narracja w tym pisowskim NOWYM ŁADZIE.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nie rozpędzaj się tak z ocenianiem, bo cię pająki za obraz wciągną.
Gdzie tu widzisz "faszyzm" w konkluzji o tym jak zagraniczne naciski wpływają na zmianę polityki Polskich władz ?
>..jakaż tęsknota w twoim tekście pobrzmiewa.
Tęsknota ? Nie za tym !
Co do Smoleńska to uważam, że to był zamach bombowy; przemawia za tym wiele analiz, faktów, dowodów, skandaliczne potraktowanie ofiar przez ruskie władze, niszczenie dowodów, fałszowanie zapisów, brak woli do zwrotu wraku itd. Sam sobie poszukaj, film obejrzyj.
-Myślisz emocjonalnie i tak reagujesz a powinieneś logicznie i racjonalnie.
Człowiek rozumie to czego jest świadomy oraz w takim stopniu na ile jego postrzeganie rozumowe jest właściwe. Co to znaczy właściwe ?
-Umysł jest jak lustro, które gdy proste i czyste odzwierciedla rzeczywistość taką jaka jest. Wtedy taki człowiek widzi i rozumie to co zobaczy i przyswoi.
Gdy owe "lustro" jest zniekształcone (jak w lunaparku) lub zakurzone-(zaburzona percepcja wynikająca z uprzedzeń i ugruntowanych wzorców myślowych), wtedy taki ktoś widzi i rozumie nie to co faktycznie jest lecz to co sam sobie wyobraża.
Najpierw wyprostuj swoje zwierciadło i umyj je a dopiero potem patrz co się w nim odbija.
25-04-2024 14:16 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>Co do Smoleńska to uważam, że to był zamach bombowy [...]skandaliczne potraktowanie ofiar przez ruskie władze, niszczenie dowodów, fałszowanie zapisów, brak woli do zwrotu wraku itd.
Jeżeli na tych argumentach miałoby się opierać oskarżenie o zamach, to prawo rzymskie byłoby tak kulawe jak "praworządność" bolszewicka.
25-04-2024 16:02 
 Ocena 3 na 3
szarley (54906 punktów)
A nie wystarczą Ci dwa niezbite dowody?

1 Macierewicz powiedział, że to był zamach
2 Tusk nie zaprzeczył, że osobiście podłożył bombę

No jeśli te dowody Ci nie wystarczą to są kolejne:

Nagranie z kamery z Okęcia jak tajemniczy Don Pedro z Krainy Deszczowców podkłada dziwny pakunek
Nagranie telefonicznej rozmowy Putina z Bolkiem i Lolkiem, w której Bolek obiecuje podłożenie bomby
Film z lotniska w Smoleńsku na którym Wilk z Zającem rozpylają hel

Mało Ci?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Po kiego grzyba się wydurniasz zabierając głos w sprawie w której nie masz nic do powiedzenia ?
Mało ci ?
25-04-2024 17:02 
 Ocena 2 na 4
szarley (54906 punktów)
>Po kiego grzyba się wydurniasz zabierając głos w sprawie w której nie masz nic do powiedzenia ?
>Mało ci ?

Mam do powiedzenia więcej niż Macierewicz - politycznie umoczony historyk. Znam się trochę na fizyce

Kpię. Wolno mi. Kpię z religii zamachu.
Miliony złotych wydano na udowodnienie, że to był zamach i .... wydano


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Jest coś takiego jak komisja d.s badania wypadków lotniczych. Mam ci wszystko tłumaczyć ?
Najwyraźniej nic o tym nie wiesz.
Nic ruskom nie udowodniono, bo cały materiał dowodowy jest u nich i już go pewnie nigdy nie oddadzą.. zresztą i tak byłby teraz bezwartościowy.
Zapisy z rejestratorów lotu również polskiej komisji nie udostępniono a jedynie kopie już spreparowanych czyli "poprawionych" zapisów rozmów.
-Poza tym, dlaczego tego nie wydano skoro nie mają nic do ukrycia ? Czemu zwłoki zostały zbezczeszczone przez pomieszanie przypadkowych szczątków (brak badań DNA) wraz ze śmieciami petami papierosów itp.
Masz obejrzyj sobie - 25 min. Materiałów jest więcej ja mam ci szukać ?
www.youtube.com/watch?v=LC7qOCTwh2Q
O Katyniu i innych miejscach ruscy również "mówili prawdę".
25-04-2024 18:07 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
>Co do Smoleńska to uważam, że to był zamach bombowy
>Zapisy z rejestratorów lotu również polskiej komisji nie udostępniono a jedynie kopie już spreparowanych czyli "poprawionych" zapisów rozmów.

Co mogłoby być w rejestratorach lotu, co uzasadniałoby tezę o bombowym zamachu?

>-Poza tym, dlaczego tego nie wydano skoro nie mają nic do ukrycia ? Czemu zwłoki zostały zbezczeszczone przez pomieszanie przypadkowych szczątków (brak badań DNA) wraz ze śmieciami petami papierosów itp.

Łajdactwo, ale nie dowodzi bombowego zamachu

1 Gdyby to był bombowy zamach, bomba musiałaby być podłożona na Okęciu. Nie da się podłożyć bomby podczas lotu. Przez Rosjan? Wtedy zdetonowaliby bombę nad Mińskiem Mazowieckim, żeby uniknąć podejrzeń. Świadczyłoby to jak najgorzej o polskiej armii, która nie poradzi zabezpieczyć samolotu przed terrorystą i o pozostałych służbach

2 Jaki interes mieliby Rosjanie w zamachu? Kaczyńscy już wtedy osłabiali UE, co było (i jest) na rękę Rosji

Jeśli Rosjanie mieli jakiś wpływa na tę katastrofę, to polegał głównie na działaniu kontrolerów lotów, ale trzeba byś świadomym jednego : Gdyby zakazali lądowania w Smoleńsku zrobiłby się olbrzymi skandal. Polskie media i dyplomacja miesiącami wypominałyby, że Rosja nie zgodziła się na upamiętnienie Katynia

Nie usprawiedliwiam nikogo, nie twierdzę, że nikt nie jest winien, także organizatorzy lotu w którym były najważniejsze osoby w państwie w jednym samolocie, ale nie ma podstaw do wiary w bombowy zamach



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Poco zamieściłem odnośnik do raportu komisji ??? Żebyś go zignorował czy się zapoznał ?
Obejrzyj i dopiero wtedy główkuj.
25-04-2024 18:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>Poco zamieściłem odnośnik do raportu komisji ???
Nie zamieściłeś. YT nie jest żadnym raportem z komisji
Czytałem oryginał

>Obejrzyj i dopiero wtedy główkuj.
Odnieś się do argumentów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Czytałem oryginał
Chyba kubusia puchatka.
Film wszystko wyjaśnia a o korzyści zapytaj Putina, nie zapomnij też zająknąć się o ruskiej agenturze w Polsce dla niepoznaki zwanej "dyplomacją".
Argumentem jest twierdzenie; noszę nr. buta 42 bo taki mnie pasuje na stopę a nie jakieś twoje pytania.
Nie będę się z tobą szarpał jak TY z *Hamerlik'iem*.
25-04-2024 19:20 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>>Czytałem oryginał
>Chyba kubusia puchatka.

Ot, argument
Kolejny po YT

>Film
Film
Nic więcej

podałem ARGUMENTA, odnieś się do nich.

>wszystko wyjaśnia
YT???

>a o korzyści zapytaj Putina,
Nie sądzę, żebym miał okazję
Pytam Ciebie. Nie poradzisz wskazać korzyści.

>nie zapomnij też zająknąć się o ruskiej agenturze w Polsce dla niepoznaki zwanej "dyplomacją".
Był w Polsce wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo, jakoś jej nie znalazł

>Argumentem jest twierdzenie; noszę nr. buta 42

I to jedyny Twój argument na potwierdzenie bombowego zamachu

>Nie będę się z tobą szarpał jak TY z *Hamerlik'iem*.

Ucieczka. Cóż, brak argumentów zawsze się tak kończy
Już raz uciekłeś od dyskusji o karze głównej


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)

>Ukraina jest skazana na porażkę, wystarczy spojrzeć na mapę, nie wiem o co ta gra śmiercią,
>cierpieniem, naprawdę maja walczyc do ostatniego Ukraińca? i to w tej części świata gdzie i bez
>wojny bardzo ubywa obywateli

Patrząc na geografię, ZSRR powinien był z łatwością wygrać wojnę w Afganistanie. Dlaczego tak się nie stało?
fazimodo (251 punktów)
>miała 50 mln ludzi, dziś 25

Pomijając niezgadzającą się z rzeczywistością matematykę to kto ponosi za to odpowiedzialność? Dla ruskiego ścierwa jakim jesteś USA i żydzi (gdzie przemilczasz fakt, że większość ruskich oligarchów razem z Putinem to też żydzi).
Dla każdego kto nie jest ruskim gównojadem i pożytecznym idiotą - Rosja, która wywołała wojnę w Europie i nadal udaje, że nie jest to wojna.
30-04-2024 12:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>większość ruskich oligarchów razem z Putinem to też żydzi
Ruś założyli skandynawowie (taka ciekawostka) w morzu autochtonów, słowian, później dużą rolę odegrali Niemcy z carycą na czele. Może my słowianie naprawdę jesteśmy mało rozgarnięci?
brat zabija brata, szczuci jedni na drugich przez usazyda, dla jego interesu

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365