Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-04-2022mateusz_syrachJak zejść z głodu i przestać odczuwać głód.
zjeść czipsa paprykowego lejs nie krbowanego/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
05-04-2022ArminiusTańczą Ukrainki nie Moskalki
Agresja Rosji na Ukrainę wygenerowała niewątpliwie ten pozytywny skutek, iż na Zachodzie rozpoczęło się przywracanie ukraińskiej tożsamości ewentualnie uwzględnianie ukraińskiej tożsamości bardzo wielu twórców kultury oraz ich dzieł.
Przykładem tego fenomenu jest dokonanie przez brytyjską National Gallery zmiany nazwy znanego dzieła francuskiego impresjonisty Degas z "Rosyjskie tancerki": na "Ukraińskie tancerki".
Od wielu lat problem był debatowany i zdecydowana wiekszość znawców tematu wskazywała na "ukraińskość" tańczących kobiet (miedzy innymi mają niebiesko żółte wstążki we włosach). Jednakże dopiero teraz - ostatecznie - pojawiła się ta krytyczna słomka, która złamała grzbiet rusofilskiego wielbłąda.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

www.thegua(*)n-dancers-as-ukrainian-dancers

"The National Gallery has altered the title of Edgar Degas' drawing Russian Dancers to Ukrainian Dancers", prompting calls for other cultural institutions to rethink "lazy" interpretations or mislabelling of Ukrainian art and heritage.
After calls by Ukrainians on social media, the gallery said it had changed the title of the French impressionist's turn-of-the-20th-century work, which is currently not on display. It is a pastel depicting troupes of dancers, which the artist was fascinated to see performing in Paris late in his life.
The yellow and blue of Ukraine's national colours are noticeable..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-04-2022romaroWojna cybernetyczna.
Rosyjscy hakerzy z zespołu KILLNET pod koniec marca opublikowali w sieci nagranie skierowane do polskiego rządu. Zagrozili w nim zaatakowaniem systemów informatycznych w naszym kraju.
"Nasz apel jest poważnym ostrzeżeniem dla rządu RP i ich ostrych pragnień. Nie dajemy ci czasu na przemyślenie tego, jak robi to przedszkole Anonymous. Ale ostrzegamy cię! Posłuchaj teraz naszych słów! Jeśli twój faszystowski rząd wywoła konflikt między NATO a wojskami Federacji Rosyjskiej, obiecujemy ci zaszyfrować wszystkie systemy informacyjne, które mają dostęp do internetu w twoim kraju. Cała komunikacja sieciowa zamieni się w stos bezużytecznego żelaza! Nastąpi chaos" - ostrzegał zmodulowany głos.
W odpowiedzi grupa hakerów DoomSec opublikowała na swoim kanale na Telegramie wiadomość o udanym przejęciu informacji o członkach rosyjskiego zespołu hakerów KILLNET. Udostępnione przez nich dokumenty zawierają szczegółowe dane osobowe kluczowego członka grupy, a także jego współpracowników. Zawarto w nich nawet imiona i nazwiska najbliższych, adresy, czy różne konta prowadzone w mediach społecznościowych.

t.me/DoomSec
twitter.co(*)us/1510470877548322816/photo/1

Zaledwie dzień wcześniej zaprzyjaźniona z DoomSec, grupa haktywistów BlueHornet poinformowała na Twitterze o ujawnieniu dokumentu dotyczącego innej złowrogiej grupy FancyBear. Powiązani z Rosją cyberprzestępcy już pod koniec zeszłego roku nasilili swoje próby ataków na wysoko postawione osoby.

t.me/DoomSec..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
03-04-2022kobietaOrbanizuj więcej...
Orbán prowadzi przed wyborami na Węgrzech
W niedzielę nadszedł czas, aby Węgrzy udali się na wybory i mając już tylko kilka dni, Orbán nadal przewodzi. Wg ostatnich sondaży opinii, premier Węgier Viktor Orban i jego rządząca partia Fidesz zachowali swoje przywództwo nad "bezbożnym" sojuszem między innymi partiami w miarę zbliżania się wyborów krajowych.

-Wg sondażu Median, przeprowadzonego pod koniec marca i opublikowanego w środę przez portal Hvg.hu, poparcie dla nacjonalistycznego Fideszu przed wyborami 3 kwietnia wyniosło 40 proc., co oznacza wzrost z 39 proc. w sondażu Median od końca lutego.

Sześciupartyjny sojusz opozycji wynosił 32 procent, a około 20 procent wyborców wciąż było niezdecydowanych.

-W odrębnym sondażu Instytutu Opinii Publicznej Zavecz Research, który został przeprowadzony w dniach 21-27 marca, Fidesz uzyskał 39% poparcia, a sojusz opozycyjny 36%. Wśród zdeterminowanych wyborców Fidesz miał 50 procent, a opozycja 46 procent, wg Zavecz.

Orban po raz pierwszy od przejęcia władzy staje w obliczu zjednoczonej opozycji po miażdżącym zwycięstwie w wyborach w 2010 roku. Sojusz powstał, aby mieć szansę wygrać z popularnym i odnoszącym sukcesy Orbánem, który nabrał rozpędu w węgierskiej gospodarce, odrzucając masową imigrację i prowadząc politykę prorodzinną.

Orbán jest sprawiedliwym i dobrym przywódcą, ale lewicowo-liberalne media (MSM) opisują go jako zły.
wg FT
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
03-04-2022alofo dorvJak łatwo jest zarobić
Witam, jestem całkiem hazardzistą, więc czasami lubię grać w takie gry. Grałem w zakłady sportowe ze znajomymi, jest fajnie. Jednak teraz szukam nowej platformy ranking-kasyn-online.net/zdrapki-online/ . Ostatnio moi znajomi poradzili mi zagrać . Spróbuj zagrać. Niedawno też okazało się, że w tym roku ta strona stała się najbardziej popularna.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
02-04-2022ArminiusHipokryzja Zachodu - V
Gigi Hadid czołowa palestyńska modelka porównała rosyjską inwazję na Ukrainę do konfliktu palestyńsko - izraelskiego po czem oświadczyła, iż rozumiejąc, jako Palestynka, dolę narodu ukraińskiego przekazuje cały dochód z modowej imprezy w Paryżu (Fall 2022) na potrzeby Ukraińców którzy ucierpieli w wyniku rosyjskiej agresji. W odpowiedzi, została od razu zaatakowana przez rozwścieczone, ujadające sfory chasbarowców wszelkiego autoramentu. Część środowiska modowego odcięła się od Jej akcji - jednakże co warto podkreślić, ze sporej części uzyskała mocne wsparcie. Pozostaje mieć nadzieję, że tragedia Ukraińców uwrażliwi Zachód na los Palestyńczyków, doświadczających z ręki wszetecznych Żydów takich samych cierpień i prześladowań jak Ukraińcy od Mosjkali.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"Gigi Hadid was slammed for comparing the Russian invasion of Ukraine to the Israeli-Palestinian conflict.Hadid, who is Palestinian, made the connection while announcing Sunday that she would be donating her Paris Fashion Week earnings to Ukrainian relief.
“I am pledging to donate my earnings from the Fall 2022 shows to aid those suffering from the war in Ukraine, as well as continuing to support those experiencing the same in Palestine,” she wrote in a post to her Instagram."

"Vogue edited its caption Tuesday to delete any mention of Palestine following the criticism.
A source told Page Six on Tuesday that Vogue “condemns anti-Semitism” and..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
02-04-2022mateusz_syrachna obozie wosjkoweym mając 2 l. powiedziałem że to dla debil
nie zjadłem nożem. użyłem samego widelca i nikt nie mógł mnie przekonać we WROCŁAWIU na obozie naukowym że nożem jest lepiej. odpardłem wszystkie argumenty i ja i mój tutor szukaliśmy schronienia. dopiero wygrałem w lotto i kupilśmy dom z białymi ścianami i sufitem.

czy jestem z siebie dumny? tak?
czy gardze intelektualistami? mam ich za zapóźnionych intelketkulanie ruchaczy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
01-04-2022ArminiusO obłudzie żydowskiej na kanwie ich stosunku do nacjonalizmu
Żydowska hipokryzja ma wiele emanacji. Bardzo wiele. Jedna z nich na którą ostatnimi czasy wielu publicystów - w tym żydowskich - zwraca uwagę, polega na tym, iż ci sami Żydzi, którzy gardłują za żydowskością Izraela, gdy przychodzi do wypowiedzi na temat innych krajów, zmieniają nagle ton i zaczynają nadawać na częstotliwości multikulti i konieczności poszanowania innych nacji i kultur. Ot swołocz zainfekowana chronicznym przypadkiem obłudy i dwulicowości.
Zainteresowanych problemem odsyłam do bardzo ciekawe tekstu na temat z Times of Israel - napisanego przez żydowskiego publicystę, stanowiącego, w myśl zasady nulla regula sine exceptione - wyjątek od judejskiej hipokryzji jak wyżej.

blogs.time(*)-jewrys-disgraceful-hypocrisy/


"Of course Israel is the Jewish State, and affirming such may be among the least controversial things one could possibly say to a group of American Jews. [And when I say “Jews,” I mean people affiliated, to some degree, with the faith, even if they are not Orthodox.] To these people, Israel being the Jewish State is simply taken for granted. So if one told this same group that the United States ought to support Israel, the Jewish State, and recognize her as such, he would be as equally uncontroversial.Why is it then that when I raise my voice in support of nationalism and self-determination for the peoples of Europe, I am met with skepticism, if not downright contempt? Why is it that when I praise the nationalist..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
31-03-2022romaroAd vocem "Rittenhouse uniewinniony"
Kolejna ciekawostka, kolejne powiązania. Pisałem, że magazyn NewLines opublikował tekst o tym, że antyeuropejska prawica chodzi na pasku Moskwy. I ma na to maile Jakuszewa, dyrektora Cargradu, czyli propagandowej organizacji Konstantina Małofiejewa, oligarchy i zausznika Putina. Małofiejew jest objęty sankcjami od 2014 r. za wspieranie separatystów w Donbasie. Od lat zajmuje się szerzeniem kremlowskiej propagandy, zwłaszcza takiej o homofobicznym zacięciu.
Jakuszew martwił i pisze, że "bez naszego aktywnego zaangażowania i namacalnego wsparcia popularność europejskich partii konserwatywnych będzie słabnąć". Stąd to podsycanie na portalach nienawiści, do tzw lewactwa. Przyznasz, to ten sam język, którym tutaj operowałeś. (To pisałem parę dni temu).

Zbyt dużo już tych przypadków.


W tym samym dniu kiedy Buchanan zamieszcza swój artykuł "Rittenhouse uniewinniony" na stronie satelity Goddady cncnews, w tym samym dniu, ten sam artykuł powiela donbasstoday.ru i racjonalista. pl. (Kolejność wymienionych tutaj trzech portali przypadkowa).
Wątek: Rittenhouse uniewinniony. - Racjonalista
www.racjonalista.pl/forum.php/s,865143
Już w powyższym wątku zwróciłem uwagę Arminiusowi, że jego drogi biegną na wschód
Nawet na na kilka dni przed inwazją na Ukrainę CNS zachwalał siłę Putina, wyśmiewał rzekomą słabość Bidena.

Przypadek, że autorem tekstu jest ten sam człowiek, który stworzył propagandowy manifest o znamiennym tytule:..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
30-03-2022MaxGolonko3Czy czekanie z seksem do ślubu ma jakąkolwiek zaletę
Grafiki:

pbs.twimg.(*)WQAM5y9W?format=jpg&name=large

oraz

pbs.twimg.(*)MtNa?format=jpg&name=4096x4096

Zalecenia religii są sprzeczne z ustaleniami nauki.

Prokreacyjne prowadzą do zagłady ludzkości przez skutki bomby demograficznej, a obyczajowe do możliwego raka prostaty u mężczyzn - w przypadku czekania z seksem do ślubu.

Religia powinna być natychmiast wyrzucona ze szkół i zdelegalizowana jako antynaukowa.

Słońce i Ziemia powstały z resztek innych gwiazd co przedtem wybuchły jako supernowe.
Obecnie nadal powstają nowe gwiazdy.

W Biblii jest ogrom kłamstw sprzecznych z faktami ustalonymi przez naukę.

Nie tylko z tym, że człowiek pochodzi od dawnej małpy o nazwie australopitek,
a nie od ulepionego przez rzekomego boga (Jahwe) Adama i Ewy - ulepionej z żebra tego Adama.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)