Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
05-01-2014NiePrzestane.Jaka ksiązka dla wierzacej i konserwatywnej katoliczki?
Witam drogich tu użytkowników.
Jako iż dotychczas byłem osobą bardzo bierną wobec religii mojej bliskiej mi osoby,
zdecydowałem się jednak że może zrobię chociaż mały kroczek żeby zasugerować jej że jest coś innego.
Wydaje mi się że wiara jest dużą częścią jej celu życiowego i trudno z tym walczyć bo tak naprawdę
przecież każdy może być tym kim chce ale ja jednak nie uważam wiary i religii jako w pełni świadomy wybór.
Nie przedłużając, poszukuję książki, takiej która by ukierunkowała daną osobę na krytyczne myślenie w stosunku do wiary ale zarazem nie narzucała i była do przełknięcia przez osobę wierzącą, dodam iż ta osoba jest w dodatku w bardzo konserwatywnej wspólnocie katolickiej. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł prosiłbym o zasugerowanie jakieś pozycji, może być i to w języku Angielskim i Polskim.
Z góry dziękuję i mam nadzieje że w dobrym dziale napisałem, jak coś to nie bijcie :p.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 86 (przedawniony)
04-01-2014Ironhide3 pytania odnośnie akcji FEMEN w Cologne Cathedral
www.liveleak.com/view?i=1d5_1387968023

Link prowadzi do nagrania incydentu w kościele z udziałem działaczki FEMEN. Reakcja uczestników mszy jest nieco szokująca. I tutaj pierwsze pytanie- czy sposób, w jaki wytarmoszono dziewczynę nie jest czasem zwykłym naruszeniem nietykalności? Jak "siły porządkowe" powinny były się zachować? I pytanie o samą organizację- czy FEMEN to inicjatywa pozytywna i słuszna?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 98 (przedawniony)
02-01-2014kikaTa straszna gender.
Kler ruszył do ataku szeroką ławą na największe zagrożenie dla obecnej cywilizacji.
Nie, nie jest to wojna, głód, choroby, tajfuny, powodzie itd. To ideologia gender prowadzi nas do zagłady. Pytanie tylko nas, czy kler?

wyborcza.p(*)gender_biali_moga_byc_jak.html

W komentarzach pod artykułem ktoś umieścił odpowiedź w postaci wiersza z Bloga Bobika:

www.blog-bobika.eu/?p=1641#comments
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
27-12-2013hampKrótka lekcja savoir vivre'u
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
27-12-2013KoraszewskiWieczor wigilijny
Opłatkiem się nie dzielę, dzielę się czasem myślami. Tradycji nie wielbię, ale trudno jej nie dostrzegać. Wigilia nie ma dla mnie znaczenia, ale dostaję życzenia, za które pięknie dziękuję i odpowiadam: "wzajemnie". Niektórzy zaglądają do naszego sadu (www.listyznaszegosadu.pl/), gdzie jak dawniej dzielimy się tym co mamy.
Spokojnych świąt i do siego roku.
Małgorzata i Andrzej
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 186 (przedawniony)
20-12-2013PeruniecNie teista, nie ateista więc kto ?
Kolejny raz nie jestem pewien w jakim dziale umieści wątek, więc dam tutaj.
Ostatnio doszedłem do wniosku oglądając na YT wypowiedz pewnego ateisty, o tym jak nienaturalnie brzmią niektóre jego wypowiedzi.
Nienaturalne w sensie, że nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jakąś luźną rozmowę w której wychodzi że ktoś jest ateistą.
I że większość ludzi nie rozmawia o takich tematach, nie zastanawia się, a ich religijność czy jej brak, jest powierzchowna i to element tradycji czy dopasowania się do społeczeństwa.
I ze mną jest podobnie, jestem Ateistą, mimo że nie da się tego udowodnić, więc jest to też w pewnym sensie wiara, więc może powinienem nazywać siebie gnostykiem ?
Ale to tez implikuje że jakoś specjalnie się zastanawiałem, że rozmyślam nad konceptem boga czy jego braku, ale jest to nie prawda.
Bo według mnie boga niema, ale jednak naprawdę ma to małe znaczenie dla mnie.
Oczywiście można twierdzić że jestem prostakiem, czy mam zamknięty umysł, ale ja naprawdę nie czuje potrzeby a na pewno ważnej potrzeby definiowania mojego stosunku do boga.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
18-12-2013Jacek PrzypadekCo można robić w wigilię?
Rodzina zjeżdża się do mnie, babka nawet zostanie na parę dni. Planuję na cały dzień wybyć na miasto - tylko co tam robić? Kina pozamykane, sklepy też...
Ma ktoś podobny problem?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
17-12-2013kulka_na_moleKibole, narodowcy czyli brak kamaszy
Cytat:
Pod koniec 2005 roku lekarze Porozumienia Zielonogórskiego nie chcieli podpisywać kontraktów z NFZ, ponieważ domagali się zwiększenia stawek na jednego pacjenta. Brak kompromisu groził, że tysiące gabinetów lekarskich byłoby zamkniętych, a kilka milionów osób nie miałoby dostępu do lekarza. Ludwik Dorn, który był wtedy ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS, zaproponował w jednej z wypowiedzi, aby brać lekarzy w kamasze, "jeżeli wystąpi i będzie się nasilało niebezpieczeństwo dla obywateli". (źródło)

[color=#330000]Moim zdaniem p. Dorn miał bardzo dobry pomysł jeśli chodzi o zapobieganie "występowaniu i nasilaniu niebezpieczeństwa dla obywateli", tyle że ja bym to odniósł do obecnych kiboli i narodowców - "Prawdziwych Polskich Patriotów".
Likwidacja zasadniczej służby wojskowej - w moim przekonaniu - ma tego rodzaju negatywne konsekwencje, że zalani adrenaliną i buzujący testosteronem młodzieńcy pozostają aktualnie poza kontrolą, jaką swego czasu zapewniało wcielenie do wojska. "Karki" bez pomysłu na życie kiedyś "brano w kamasze", dzięki czemu:
a) uniemożliwiano im wyładowywanie agresji w przestrzeni publicznej,
b) dawano im szansę albo zdobycia zawodu (pomysłu na życie) typu kierowca z uprawnieniami na ciężarówki, albo możliwość pozostania w armii (patrz pkt a).

Aby nie rozwadniać tematu pominę fakt praktycznej likwidacji przemysłu, a..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
17-12-2013slikWszechświat, a bóg
i1.kym-cdn(*)s/original/000/537/976/57b.jpg
Po kliknięciu linku, kliknij na obrazku, a potem wciśnij kilka razy CTRL +
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
17-12-2013BrzostowskiJednak Ukraina podpisze umowę z Unią
Nastąpi to zapewne w 2014 roku skoro rok 2014 oficjalnie ogłoszono rokiem św. Jana z Dukli. Już on kiedyś Lwów ocalił, teraz czas na całą Ukrainę!

wiadomosci(*)wal-dotyczacych-swietych/2emlq
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)