Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
18-07-2009lotrekNie ma jak w "rodzinie".
Papcio Rydzyk ma smykałkę do biznesu....właśnie za kilka dni rusza rydzykowa telefonia.
wiadomosci(*)edium=Nlt&utm_campaign=5957537
Charakter tej nowej sieci telefonicznej ma być "ciepły"...cokolwiek by to znaczyło i rodzinny, czyli pewnie dla małżeństw z udokumentowanym ślubem kościelnym i ochrzczonym potomstwem, ewentualnie dla osób samotnych, należących do fan-klubu ojca dyrektora.

Nowa telefonia komórka będzie nie tylko przyjazna dla ludzi, ale i w gustownych, katolickich kolorach:
Cytat:
Logo nowej telefonii stanowi rodzina na tle globu. - Kolorystyka marki nawiązuje do kolorów związanych z tradycją katolicką.

Oczywistym jest, że abonenci nowej sieci telefonicznej będą mogli dzwonić do swojego "radyjka" za friko, by donosić na kogo trzeba. Pomysłowy Rydzyk będzie teraz mógł szybko kontaktować się ze swoją trzódką, ogłaszając np. nowe krucjaty.
Przyszli kandydaci na posłów, senatorów, czy też radnych a nie pielgrzymujący do Torunia będą mieli teraz "przechlapane".

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
16-07-2009SylwekMadonna vs Madonna
wyborcza.p(*)Krucjata_przeciw_Madonnie.html

Całość tej akcji - odmawianie koronki, oburzenie na prezydenta za brak reakcji na koncert "obscenicznej wokalistki", czy wreszcie plany nałożenia kary suspensy na prezydent Warszawy - jest tak groteskowa, że należy podziękować Madonnie (Ciccone) za skompromitowanie środowiska maryjnego.
Najbardziej bawi mnie, że ci ludzie nie są świadomi chyba tego jak robią jej darmową reklamę - od tygodni nic tylko gazety ciągle piszą o koncercie a bilety rozchodzą się jak mniemam jak ciepłe bułeczki.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 243 (przedawniony)
14-07-2009MeretsegerNasi ulubieńcy
W wątku "Pij mleko, będziesz stary" zeszliśmy nieco na manowce zasadniczego tematu, a Zbyszek Bryłowski zaproponował założenie wątku o kotach www.racjonalista.pl/forum.php/s,220568#w220881 . Pomysł doskonały, a ja chciałabym go rozszerzyć, bo rzeczywiście jest nas tu spore grono "zwierzolubów", nie tylko kocich. W zamierzchłej przeszłości w telewizji nadawano program (w poniedziałki, o ile mnie zamglona nieco pamięć nie myli) pod tytułem Zwierzyniec. Prowadził go Michał Sumiński i był to mój ulubiony program A zatem
I kudłate, i łaciate,
Pręgowane i skrzydlate,
Te co skaczą i fruwają
Do nowego wątku zapraszają
Piszcie o swoich domowych ulubieńcach. Fotki mile widziane
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
13-07-2009-jad-Chrome OS
Na drugą połowę przyszłego roku przewidziano premierę systemu operacyjnego Google Chrom OS.
Ponieważ na myśl o tym jestem pełen entuzjazmu, proszę szanownych forumowiczów o ściągnięcie mnie na ziemię. Dlaczego ten system nie będzie taki fajny, jakim chciałbym go widzieć? Wielki Brat będzie mnie szpiegował, drukarka nie będzie działała czy wszystko to już było i się nie sprawdziło? O takich ogólnych zagrożeniach dowiedziałem się czytając komentarze internautów pod różnymi artykułami dot. Google Chrome OS.
Zapraszam do dyskusji.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
12-07-2009oskoWyścig pokutników
Zapowiada się ciekawy teleturniej - po jednej stronie immam, pop, rabin i buddyjski mnich a po drugiej stronie 10 ateistów. Zwycięża ten kto da się nawrócić. Nagroda - pielgrzymka do świętego miejsc nowo wybranej religii. Mam jednak przeczucie ży wszystko to będzie ustawiane.

www.przekroj.pl/wydarzenia_swiat_artykul,5045.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
10-07-2009Dzzz AniaForever Young
Witam,
Chciałabym poruszyć temat konserwatyzmu i schematowej mentalności wśród Polaków. Czy naprawdę zakładanie rodziny, umeblowanie mieszkania i kupno samochodu było szczytem marzeń ludzi, którzy te cele osiągnęli...? Mieszkając jakiś czas w Londynie zauważyłam, że realizacja życiowa nie koniecznie związana jest z potomstwem i standardem życia. Mam tu na myśli szczególnie kobiety w wieku średnim i starszym, które na zachodzie są uśmiechnięte i w beztrosce prowadzą bogate życie towarzyskie.
W Polsce kobieta po ukończeniu 40 roku życia uchodzi za nieatrakcyjną, wypaloną i zmęczoną-przede wszystkim dlatego, że sama siebie kwalifikuje do grupy "spełnionej" matki i żony. Mężczyźni, podobnie, przechodząc na emeryturę zasiadają w fotelach, czy oddają się uprawianiu marchewki w ogródku działkowym, przekonani,że teraz już tylko tego typu zajęcia skrócą im czas oczekiwania na śmierć. "Radość jest dla młodych..."-prawią między sobą, krytykując przy tym rówieśników, którzy przeżywają życie zamiast wegetować.
Posiadając ogromną wiedzę, doświadczenie i osiągnięte już cele to raczej czas na najszczerszy uśmiech triumfu, pewność siebie, tolerancję i hedonistyczny egoizm!!! Czy wypada realizować marzenia z młodości w sędziwej fazie życia?? Przeżywajcie nie zważając na różnice pokoleń! Błagam!

Powód dla którego poruszyłam ten temat jest banalny! Mam 20 lat, uwielbiam muzykę minionych epok ,a nigdzie w tym kraju nie można zatańczyć ROCK&ROLLa i upić się ze wzruszenia w klubie muzyki country..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
06-07-2009tmp_guestZawód.
Witam,

Chciałbym poruszyć problem, który towarzyszy młodym ludziom. Mam na myśli wybór ścieżki kariery i sposób osiągnięcia własnego sukcesu. Oczywiście, jestem świadomy tego, iż nie istnieje uniwersalna recepta mogąca być antidotum na tego typu zagadnienie. Mimo tego faktu, chciałbym uzyskać poszlaki lub namiastki trafnych myśli, prowadzących człowieka do jego prawdziwego celu.

Pierwotnie przyjąłem założenie, że znając przedmiot sprawy czyli mnie odpowiem sobie kim rzeczywiście jestem i kim zamierzam być. Tego typu refleksja ujawniła wyraźnie zarówno moje dobre strony jak i te złe. Pod lupę wziąłem moją edukację, moje cechy, zainteresowania, sposób optymalnej pracy, a także stosunek do społeczeństwa. Wynik nie zaskoczył mnie, a raczej był tylko skromnym podsumowaniem mojej osoby oto on:

Szkoła: Tutaj dowiedziałem się, że mam walory do pracy nad logicznymi naukami, jednak największe powodzenie mam w matematyce i informatyce. Dlaczego akurat te przedmioty? Matematyka ponieważ, dostrzegłem w niej fakt, myślenia schematycznego. Wszystko jest problemem, bazującym na prostszym problemie. Generalnie w szkole podręcznik jest ułożony tak, by na podstawie poprzedniego zadania wykonać kolejne zadanie. To pozwala na pracę automatyczną pozbawioną skłonności do wielkich odkrywczych myśli. Z resztą całą naukę matematyki w szkole nazwałbym nauką dla nauki, bo nie umiem wyrazić jak mogę obecnie wykorzystać fakt znajomości kilku wzorów. Nie jestem pod względem analizowania geniuszem. Świadczyć..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 50 (przedawniony)
05-07-2009J.S.Linkownia
Pozwalam sobie założyć kolejny wątek
Zapraszam w imieniu działaczy do używania i wzbogacania linkowni www.racjolinki.pl

Jest już trochę interesujących linków. Komentarze, dyskusje i kolejne linki mile widziane (uwagi też )

Obecna zawartość linkowni to zasługa głównie liliac, Vancalar, pavvel i Meretseger.
Nad formą pracujemy Vancalar, SloniSko i ja.
Całą pracę wykonujemy amatorsko w czasie wolnym, wszelka pomoc jest mile widziana

Zależy nam na osiągnięciu względnego poziomu do końca tego tygodnia i podjęciu kolejnych kroków.

Pomóżcie!


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
23-06-2009AdamiakKoszerna wyszukiwarka.
   "Ultraortodoksyjni Żydzi będą mogli wreszcie surfować w internecie. W Izraelu uruchomiono pierwszą koszerną wyszukiwarkę cookle.co.il."
14.pl/koszerna_wyszukiwarka

   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
   A może czegoś innego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-03-2008Mariusz AgnosiewiczOdp: odpowiedż na wątek
>Już zamknięta. Właśnie dostałem decyzję Sądu- i oto nie jestem już członkiem stowarzyszenia. Mam nadzieję, że się cieszysz- bardzo tego chciałeś.

Mam nadzieję, że sąd opublikuje na forum PSRu to orzeczenie wraz z uzasadnieniem, aby się każdy mógł zapoznać z tym. Abyś nie mógł twierdzić, że w magiczny sposób za twoje konflikty z innymi jestem odpowiedzialny ja.

>Teraz wszyscy w PSR będą się kochać i kłaniać się na każdy Twój gest.

Daruj sobie, bo dobrze wiesz, że tutaj nie chodziło o pokorę wobec kogokolwiek, tylko niewszczynanie permanentnych zadym. Chodzi po prostu o to, aby móc działać i realizować projekty a nie topić się w dziecinnych sporach.

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)