Racjonalista - Strona głównaDo treści
Koszerna wyszukiwarka.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
16-06-2009 22:56Adamiak (36436 punktów)Koszerna wyszukiwarka.
Ocena 6 na 6
   "Ultraortodoksyjni Żydzi będą mogli wreszcie surfować w internecie. W Izraelu uruchomiono pierwszą koszerną wyszukiwarkę cookle.co.il."
14.pl/koszerna_wyszukiwarka

   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
   A może czegoś innego?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcus (876 punktów)
>   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
>   A może czegoś innego?

Objaw postępu technologicznego i strachu przed "zostaniem w tyle".

czarnanowina.xn.pl
www.niflheim.fora.pl
Adamiak (36436 punktów)
>>   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
>>   A może czegoś innego?
>Objaw postępu technologicznego i strachu przed "zostaniem w tyle".

   Cholera... to może przenieść wątek do "Oazy spokoju"?
17-06-2009 07:54 
 Ocena 1 na 1
Celtyk (3337 punktów)
>>>   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
>>>   A może czegoś innego?
>>Objaw postępu technologicznego i strachu przed "zostaniem w tyle".
>   Cholera... to może przenieść wątek do "Oazy spokoju"?
   I pozbawić nieuprzywilejowanych koszernych wyników


Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
17-06-2009 09:11 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>>Objaw postępu technologicznego i strachu przed "zostaniem w tyle".
>>   Cholera... to może przenieść wątek do "Oazy spokoju"?
>   I pozbawić nieuprzywilejowanych koszernych wyników

   Ale silnej woli nikt Cię nie pozbawi.
17-06-2009 09:22 
 Ocena 1 na 1
Celtyk (3337 punktów)
>>>>Objaw postępu technologicznego i strachu przed "zostaniem w tyle".
>>>   Cholera... to może przenieść wątek do "Oazy spokoju"?
>>   I pozbawić nieuprzywilejowanych koszernych wyników
>   Ale silnej woli nikt Cię nie pozbawi.
   No tego nie O ile gdzieś ją mam

Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
17-06-2009 09:38 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>>   I pozbawić nieuprzywilejowanych koszernych wyników
>>   Ale silnej woli nikt Cię nie pozbawi.
>   No tego nie O ile gdzieś ją mam
   Sugerujesz, że możesz mieć ją... gdzieś?
17-06-2009 10:08 
 Ocena 1 na 1
Celtyk (3337 punktów)
>>>   Ale silnej woli nikt Cię nie pozbawi.
>>   No tego nie O ile gdzieś ją mam
>   Sugerujesz, że możesz mieć ją... gdzieś?
   Nie aż tak źle nie jest Ja bardziej o tym czy w ogóle wolną wole . . .

Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
17-06-2009 11:52 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>>>   Ale silnej woli nikt Cię nie pozbawi.
>>>   No tego nie O ile gdzieś ją mam
>>   Sugerujesz, że możesz mieć ją... gdzieś?
>   Nie aż tak źle nie jest Ja bardziej o tym czy w ogóle wolną wole . . .

   Tutaj można lekkim saltem nawiązać do pytania wątku: czy wolna wola to koniecznie wyrzucenie telewizora, blokada kanałów które drażnią, czy też możliwość i chęć oglądania tylko tego, co nam nie pasuje?
17-06-2009 19:42 
 Ocena 1 na 1
Celtyk (3337 punktów)
>   ...czy wolna wola to koniecznie wyrzucenie telewizora,
Dlaczego tak radykalnie?
>blokada kanałów które drażnią,
W TV prawie zawsze pomijam tematy, które mnie drażnią ...
>czy też możliwość i chęć oglądania tylko tego, co nam nie pasuje?
To się chyba nazywa sadomasochizm Wolę bardziej przyjemne metody spędzania wolnego czasu


Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
finerbijk (17282 punktów)
>   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
>   A może czegoś innego?

Objaw koszerności. Ciekawe czy by mogli wejść na to forum.
17-06-2009 07:54 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
>>   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
>>   A może czegoś innego?
>Objaw koszerności. Ciekawe czy by mogli wejść na to forum.
>
Wykluczone! Do takich bezbożników?
17-06-2009 09:13 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>Objaw koszerności. Ciekawe czy by mogli wejść na to forum.
>>
>Wykluczone! Do takich bezbożników?
   Mam nadzieję, że za siebie mówisz...
Meretseger (61860 punktów)

>   Mam nadzieję, że za siebie mówisz...
Też
17-06-2009 17:33 
 Ocena 2 na 2
SloniSko (1109 punktów)
>   Mam nadzieję, że za siebie mówisz...
   Nie tylko


"Never assume anything" - A. Milne
17-06-2009 09:08 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
>>   A może czegoś innego?
>Objaw koszerności. Ciekawe czy by mogli wejść na to forum.

   Nie jestem pewny, czy "Oaza" to nie wyższy poziom koszerności - ultraortodoksi w Tel Awiwie mogą tylko na swojej klikać, a oaziaki...

xarion (917 punktów)
>   "Ultraortodoksyjni Żydzi będą mogli wreszcie surfować w internecie. W Izraelu uruchomiono
>pierwszą koszerną wyszukiwarkę cookle.co.il."
>14.pl/koszerna_wyszukiwarka
>   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
>   A może czegoś innego?

   Wreszcie wyszukają...i zobaczą...Jahwe..?...


"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
17-06-2009 20:01 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>   A może czegoś innego?
>    Wreszcie wyszukają...i zobaczą...Jahwe..?...

   Posunę się nawet dalej w spekulacjach: ortodoksi niczego poza Jahwe znaleźć nie chcą, może po to, by mówić, że nic prócz niego nie ma?
21-06-2009 21:22 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>   Posunę się nawet dalej w spekulacjach: ortodoksi niczego poza Jahwe znaleźć nie chcą, może po to, by mówić, że nic prócz niego nie ma?
To trzeba założyć kanał telewizyjny nie trzeba będzie płacić za produkcję bo cały czas będzie tam tylko ten który jest a jego wizerunku przedstawiać nie można.
Ups ale jak tak koszernie to nie ma reklam nie ma wpływu.
Ale jakby były jakieś dotacje to na pewno znalazłby się nie jeden ortodoks który lubi trzymać pilota.
A w razie czego mógłby przełączyć na koszerny program i nie stracić nic z pozorów swej ortodoksyjności.
23-06-2009 07:15 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>To trzeba założyć kanał telewizyjny nie trzeba będzie płacić za produkcję bo cały czas będzie tam tylko ten który jest a jego wizerunku przedstawiać nie można.
   Czyli taki...?


>Ups ale jak tak koszernie to nie ma reklam nie ma wpływu.
   Reklama kolorowych czasów - tego jeszcze nie było.

>... ortodoks który lubi trzymać pilota.
   Nie wiem, czy w judaizmie homoseksualizm jest koszerny.

>A w razie czego mógłby przełączyć na koszerny program...
   Ale już bez pilota? To byle nie w sobotę.
Smith (10069 punktów)
>   Czyli taki...?
Można by przeplatać obrazami Kandińskiego i naśladowcami specjalizującymi się w sztuce nieprzedstawiającej.
>   Reklama kolorowych czasów - tego jeszcze nie było.
I jest miejsce na reklamę galerii i wydawnictw promujących te kierunki
>>... ortodoks który lubi trzymać pilota.
>   Nie wiem, czy w judaizmie homoseksualizm jest koszerny.
no w pilotce też nie gustuje
>>A w razie czego mógłby przełączyć na koszerny program...
>   Ale już bez pilota? To byle nie w sobotę.
koniecznie z pilotem ale nie w sobotę
to taka ortodoksja z postępową twarzą już raz był komunizm z ludzką więc dlaczego nie spróbować?
a w sobotę tylko przypomnienie i zegar odliczający czas do zachodu słońca
>
Groszek91 (102 punktów)

>   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
>   A może czegoś innego?
skoro naród żydowski ma przetrwać lat jeszcze raz tyle ile trwa musi się dostosować choć w pewnym stopniu do technologii kraju który zamieszkuje, żeby jak ktoś tu pewnie już napisał nie zostać w tyle:D
trickster (903 punktów)
(zablokowany)
>>   Ciekawi mnie: objaw siły woli to czy słabości?
>>   A może czegoś innego?
> skoro naród żydowski ma przetrwać lat jeszcze raz tyle ile trwa musi się dostosować choć w pewnym stopniu do technologii kraju który zamieszkuje, żeby jak ktoś tu pewnie już napisał nie zostać w tyle:D
>

No nie wiem, ortodyskyni Żdydzi słyną z tego że się nie zmieniają, to część ich kultury, jeżeli zaczną iść z duchem czasu to może to oznaczać rozpad ich religii.
Np. Amisze w ameryce, wciąż koszą zboże sierpem i używają naftowych lamp, i jakoś żyją.
Groszek91 (102 punktów)

>No nie wiem, ortodyskyni Żdydzi słyną z tego że się nie zmieniają, to część ich kultury, jeżeli zaczną iść z duchem czasu to może to oznaczać rozpad ich religii.
>Np. Amisze w ameryce, wciąż koszą zboże sierpem i używają naftowych lamp, i jakoś żyją.

no w sumie gdyby nie to to nie przetrwali by tak długo, masz racje. No ale w zasadzie patrząc na ich otoczenie to coś tam się musiało zmieniać powoli, ważne że korzenie i podstawy kultury są zachowane;]
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>No nie wiem, ortodyskyni Żdydzi
>Np. Amisze w ameryce, wciąż koszą zboże sierpem i używają naftowych lamp, i jakoś żyją.

Tylko dla porządku. Żydzi i amisze.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365