 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 06-03-2010 | FalaY | Program naukowy |
Witam. Szukam programu naukowego, który internetowo łączy fascynatów nauk i którzy razem sobie pomagają w zadaniach, przedstawianiu teorii itp.
Za odpowiedzi dziękuję. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 04-03-2010 | Gustaw | Seks z księdzem |
W związku z tym, że pewien hiszpański ksiądz zamiescił w Internecie ogłoszenie swych usług seksualnych, czyli "wszystko poza sadyzmem." Zobacz: wiadomosci(*)ystko_oprocz_sadyzmu,item.html Chciałbym się dowiedzieć: Czy postąpił moralnie? Co go do tego skłoniło? Czy sto 120 euro za godzinę uciech to dużo? Czy słusznie wylano księdza z parafii? Czy prymas Hiszpanii dobrze powiedział członkom Kościoła, że muszą wybaczyć swojemu kapłanowi, bo był "chory"? I wreszcie, czy powinien z ewentualnych korzyści pieniężnych odpalać cześć pieniędzy na kurię? I jeszcze, kto chciałby zedrzeć z księdza sutannę - przyznać się proszę bez bicia? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-03-2010 | ,bachir | Matka |
Matka Jezusa była wzorową gospodynią żydowską i spełniała wiele posług rodzinnych zgodnie z wolą bożą. Gdyby współczesne żony wykonywały tak gorliwie obowiązki nie byłoby tyle rozwodów,a mężowie nie zaglądaliby do sąsiadek Obecna dama woli telewizor i wibratorem między udami niż pieczenia chleba .A Maria wstawała przed świtem I na paluszkach by nie obudzić starego Józefa zmykała do kuchni,a duch święty chuchał w palenisko,by ogień zapłonął. Gotowała na nim zupkę ,a duch wsadzał w jej garnek palec i smakował i mieszał,był wszak odpowiedzialny za zdrowie małego Jezu ska bardziej niż stary impotent Józef. W powietrzu unosił się zapach przypraw,że głowa mała i wzbudzał pragnienie ,a on wciąż mieszał ,aż Maria rzekła dosyć .Za oknem rozlegały się odgłosy wielbłądów i pokrzykiwanie karawaniarzy spieszących na targ .,a święta rodzinka w skupieniu siorbała z cedrowych talerzy zupkę. Po śniadaniu Józef znów heblował deski w pocie czoła ,a Maryja odprowadzał synka do szkoły w synagodze. A potem ,kiedy stary mąż chrapał pod palmą kokosową duch napełniał jej lampę oliwą w dowód,ze jest oblubienicą Boga,a ona pochylona nad cedrowym korytkiem ugniatała ciasto na chleb i modliła się" niech się stanie wola twoja mój umiłowany królu i władco. Moja dziewica należy do ciebie i spraw by była w twoim niebie na zawsze!I po takiej modlitwie w jej oczach mąż widział siódme niebo i anielski uśmiech na różanych ustach Pracowała wtedy jak pszczółka. Biegła po zakupy na rynek(dzieje17:17)W drodze powrotnej.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 01-03-2010 | Matix | Czy kobieta to rzecz? |
Bo takie odnoszę wrażenie z czasem patrząc na nasze społeczeństwo. Dziś w Teleexpressie mowa była o oszuście internetowym, sprzedającym fałszywe przedmioty na allegro wysyłając cebule i ziemniaki, który został ujęty przez stróżów prawa. Komentarz Teleexpressu był mniej więcej taki: "... oszust dorobił się na przestępstwach kilku samochodów i narzeczonej" Z podobnymi treściami spotykam się co dzień. Blachary lecą na samochód, generalnie laski na kasę, a faceci otwarcie mówią, że masz kasę kupisz wszystko. Czy kultura dąży dziś do zrobienia z kobiety rzeczy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 01-03-2010 | Wilczak | Symbol ateisty |
Przeszukuję sieć chcąc zamówić sobie symbol ateisty (najlepiej na szyję) - chodzi o literę A robioną jednym pociągnięciem, że się tak wyrażę. Nigdzie nie mogę znalezc takiej aukcji czy sklepu. Czy jest ktos w stanie ktos mi pomóc? Pozdrawiam Kacper | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 250 (przedawniony) | | 01-03-2010 | Osnowa | Nie taki nałóg straszny |
Czy to granty nie dopisały, czy trafił się wśród naukowców jakiś "idealny idealista", dość, że prawda o tzw. nikotynizmie wreszcie na wierzch wylazła i ujawniono, że nałóg ten jest mitem. Naukowcy z Sydney ustalili bowiem, że "większość palaczy zrywa z nałogiem bez pomocy metod wspomagających".Wiec od dziś już nie farmakologia czy wysilanie woli, ale zwyczajna chęć wystarczy do odstawienia palenia. I właściwie wiedzieliśmy to od dawna, bo kto nie słyszał o rzuceniu palenia ze strachu o zdrowie lub finanse, ale za sprawą reklam równolegle wierzyło się w nieodzowność nikoretów, nikłitinów i hartu ducha. Wiec teraz chodzi tylko o to, by palacze dowiedzieli się, że są wolni od nałogu, a tylko przejściowo ulegli w tej sprawie zbiorowej sugestii. Pytanie tylko kto ma to ludziom uświadomić, skoro nikt na tym nie zarobi? Odpowiedź jest prosta: racjonaliści. Bo odmitologizowywanie, to zdaje się nasza misja. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 27-02-2010 | FalaY | Konferencje głosowe |
Witam. Wychodzę z propozycją wspólnych rozmów w programie Mumble, który oferuje najlepszą jakość dźwięku. Jestem nowy, jeszcze nie wiem ilu by było chętnych, więc zamieszczam tutaj ten wpis. Chętnie podzielę się z swoimi poglądami i wiem, że są takie osoby, które również pragną to zrobić. W tym kiczowatym świecie pełnym luksusów, rozpuście nie ma czasu na refleksję. Zauważyłem przez kilka lat, iż młodzi (mam 18 lat) nie interesują się światem, nie myślą o przyszłości. Cofając się w czasie widzę tę cnotliwą młodzież XIX wieku myślącą o narodzie i nowych ideach, oczytaną i obytą z francuszczyzną. Telewizja, internet itp. przyczyniły się do owego zjawiska. Jestem otwartą osobą i dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tego wpisu. Jeśli ktoś byłby zainteresowany rozmową pod pełną anonimowością proszę wysłać e-mail pod lp.2o@8229xirdef podając przykład nick'u (ksywy), który będziecie używać na kanale. Więcej dowiecie się korespondując ze mną e-mailingowo. Dziękuję Z poważaniem FalaY | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 23-02-2010 | Chanel | Święto miłości-Walenty,Jan czy Kupała |
Zastanawiam się,czy my Polacy musimy czerpać wzorce od innych narodów a mamy piekne obrzędy słowiańskie.Oto fragment artykułu,który znalazłam w internecie i,który uważam za słuszny"Czy nie więcej uroku w tajemniczości prawdziwego słowiańskiego święta miłości? Czy prymitywne sms'y, różowe serduszka, bombonierki i kartki, na których handel zbija kapitał, a nawet sztucznie uroczyste kolacje dla dwojga zastąpić mogą czar wspólnych spacerów i wypraw przez pachnące łąki, zielone pola i mroczne lasy? Czy blask świecy na stole równać się może temu na płynącym wianku? Czy miłości, której nieodłączym elementem jest zmysłowość rzeczywiście patronują święci Walenty lub Jan? Cóż prawdziwego o miłości mogli wiedzieć ci, którzy wrodzony erotyzm człowieka traktowali jak perwersję, sprowadzając go do obowiązku małżeńskiego i prokreacji dla przysporzenia nowych wyznawców i rąk do pracy?
Gdy łuny ognisk zlewają się z barwami zachodzącego słońca, w powietrzu pełnym zapachów migocą iskry i świetliki, woda szepcze najpiękniejsze erotyki a letnia noc rzuca swój czar, miłość zakwita kwiatem paproci. I błogosławią jej bogowie. Słowiańscy. Najprawdziwsi." | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 59 (przedawniony) | | 23-02-2010 | asta_vista | 10 powodów dla których warto żyć |
Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć? (pomysł zaczerpnięty ze strony www.zdrowieducha.com); Tempo! Tempo! Można przejść przez życie w jednym dniu. Ale co zrobić z pozostałym czasem?
Pozdrawiam i zapraszam do chwili refleksji | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 23-02-2010 | zachaj | Czaszka Kopernika w Katedrze |
Dlaczego czaszka Kopernika będzie eksponowana w "geocentrycznym" kościele ? Z jakiej paki !! Przecież religijni poplecznicy od stuleci walczyli z "heretykami" takimi jak Kopernik. Czy czaszka Darwina też będzie bawiła katolicki motłoch ? Nie zgadzam się z takimi praktykami. Zobaczcie jakie to przewrotne , że po tylu latach Kopernik doczekał się takiego szacunku ze strony religijnego ucisku. W sumie to nie szacunek a chęć zwabienia owieczek do świątyni. Ciekawe czy kiedyś czaszkę Dawkins'a będą wynosić na ołtarze  ? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |