Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
06-03-2010FalaYProgram naukowy
Witam. Szukam programu naukowego, który internetowo łączy fascynatów nauk i którzy razem sobie pomagają w zadaniach, przedstawianiu teorii itp.

Za odpowiedzi dziękuję.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
04-03-2010GustawSeks z księdzem
W związku z tym, że pewien hiszpański ksiądz zamiescił w Internecie ogłoszenie swych usług seksualnych, czyli "wszystko poza sadyzmem." Zobacz: wiadomosci(*)ystko_oprocz_sadyzmu,item.html
Chciałbym się dowiedzieć: Czy postąpił moralnie? Co go do tego skłoniło? Czy sto 120 euro za godzinę uciech to dużo? Czy słusznie wylano księdza z parafii? Czy prymas Hiszpanii dobrze powiedział członkom Kościoła, że muszą wybaczyć swojemu kapłanowi, bo był "chory"? I wreszcie, czy powinien z ewentualnych korzyści pieniężnych odpalać cześć pieniędzy na kurię? I jeszcze, kto chciałby zedrzeć z księdza sutannę - przyznać się proszę bez bicia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
01-03-2010,bachirMatka
Matka Jezusa była wzorową gospodynią żydowską i spełniała wiele posług rodzinnych zgodnie z wolą bożą. Gdyby współczesne żony wykonywały tak gorliwie obowiązki nie byłoby tyle rozwodów,a mężowie nie zaglądaliby do sąsiadek Obecna dama woli telewizor i wibratorem między udami niż pieczenia chleba .A Maria wstawała przed świtem I na paluszkach by nie obudzić starego Józefa zmykała do kuchni,a duch święty chuchał w palenisko,by ogień zapłonął. Gotowała na nim zupkę ,a duch wsadzał w jej garnek palec i smakował i mieszał,był wszak odpowiedzialny za zdrowie małego Jezu ska bardziej niż stary impotent Józef. W powietrzu unosił się zapach przypraw,że głowa mała i wzbudzał pragnienie ,a on wciąż mieszał ,aż Maria rzekła dosyć .Za oknem rozlegały się odgłosy wielbłądów i pokrzykiwanie karawaniarzy spieszących na targ .,a święta rodzinka w skupieniu siorbała z cedrowych talerzy zupkę. Po śniadaniu Józef znów heblował deski w pocie czoła ,a Maryja odprowadzał synka do szkoły w synagodze. A potem ,kiedy stary mąż chrapał pod palmą kokosową duch napełniał jej lampę oliwą w dowód,ze jest oblubienicą Boga,a ona pochylona nad cedrowym korytkiem ugniatała ciasto na chleb i modliła się" niech się stanie wola twoja mój umiłowany królu i władco. Moja dziewica należy do ciebie i spraw by była w twoim niebie na zawsze!I po takiej modlitwie w jej oczach mąż widział siódme niebo i anielski uśmiech na różanych ustach Pracowała wtedy jak pszczółka. Biegła po zakupy na rynek(dzieje17:17)W drodze powrotnej..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
01-03-2010MatixCzy kobieta to rzecz?
Bo takie odnoszę wrażenie z czasem patrząc na nasze społeczeństwo. Dziś w Teleexpressie mowa była o oszuście internetowym, sprzedającym fałszywe przedmioty na allegro wysyłając cebule i ziemniaki, który został ujęty przez stróżów prawa. Komentarz Teleexpressu był mniej więcej taki: "... oszust dorobił się na przestępstwach kilku samochodów i narzeczonej" Z podobnymi treściami spotykam się co dzień. Blachary lecą na samochód, generalnie laski na kasę, a faceci otwarcie mówią, że masz kasę kupisz wszystko. Czy kultura dąży dziś do zrobienia z kobiety rzeczy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
01-03-2010WilczakSymbol ateisty
Przeszukuję sieć chcąc zamówić sobie symbol ateisty (najlepiej na szyję) - chodzi o literę A robioną jednym pociągnięciem, że się tak wyrażę. Nigdzie nie mogę znalezc takiej aukcji czy sklepu. Czy jest ktos w stanie ktos mi pomóc?
Pozdrawiam
Kacper
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 250 (przedawniony)
01-03-2010OsnowaNie taki nałóg straszny

Czy to granty nie dopisały, czy trafił się wśród naukowców jakiś "idealny idealista", dość, że prawda o tzw. nikotynizmie wreszcie na wierzch wylazła i ujawniono, że nałóg ten jest mitem. Naukowcy z Sydney ustalili bowiem, że "większość palaczy zrywa z nałogiem bez pomocy metod wspomagających".

Wiec od dziś już nie farmakologia czy wysilanie woli, ale zwyczajna chęć wystarczy do odstawienia palenia. I właściwie wiedzieliśmy to od dawna, bo kto nie słyszał o rzuceniu palenia ze strachu o zdrowie lub finanse, ale za sprawą reklam równolegle wierzyło się w nieodzowność nikoretów, nikłitinów i hartu ducha. Wiec teraz chodzi tylko o to, by palacze dowiedzieli się, że są wolni od nałogu, a tylko przejściowo ulegli w tej sprawie zbiorowej sugestii. Pytanie tylko kto ma to ludziom uświadomić, skoro nikt na tym nie zarobi?

Odpowiedź jest prosta: racjonaliści. Bo odmitologizowywanie, to zdaje się nasza misja.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
27-02-2010FalaYKonferencje głosowe
Witam. Wychodzę z propozycją wspólnych rozmów w programie Mumble, który oferuje najlepszą jakość dźwięku. Jestem nowy, jeszcze nie wiem ilu by było chętnych, więc zamieszczam tutaj ten wpis. Chętnie podzielę się z swoimi poglądami i wiem, że są takie osoby, które również pragną to zrobić. W tym kiczowatym świecie pełnym luksusów, rozpuście nie ma czasu na refleksję. Zauważyłem przez kilka lat, iż młodzi (mam 18 lat) nie interesują się światem, nie myślą o przyszłości. Cofając się w czasie widzę tę cnotliwą młodzież XIX wieku myślącą o narodzie i nowych ideach, oczytaną i obytą z francuszczyzną. Telewizja, internet itp. przyczyniły się do owego zjawiska. Jestem otwartą osobą i dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tego wpisu.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany rozmową pod pełną anonimowością proszę wysłać e-mail pod lp.2o@8229xirdef podając przykład nick'u (ksywy), który będziecie używać na kanale. Więcej dowiecie się korespondując ze mną e-mailingowo.

Dziękuję

Z poważaniem

FalaY
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
23-02-2010ChanelŚwięto miłości-Walenty,Jan czy Kupała
Zastanawiam się,czy my Polacy musimy czerpać wzorce od innych narodów a mamy piekne obrzędy słowiańskie.Oto fragment artykułu,który znalazłam w internecie i,który uważam za słuszny"Czy nie więcej uroku w tajemniczości prawdziwego słowiańskiego święta miłości?
Czy prymitywne sms'y, różowe serduszka, bombonierki i kartki, na których handel zbija kapitał, a nawet sztucznie uroczyste kolacje dla dwojga zastąpić mogą czar wspólnych spacerów i wypraw przez pachnące łąki, zielone pola i mroczne lasy?
Czy blask świecy na stole równać się może temu na płynącym wianku?
Czy miłości, której nieodłączym elementem jest zmysłowość rzeczywiście patronują święci Walenty lub Jan? Cóż prawdziwego o miłości mogli wiedzieć ci, którzy wrodzony erotyzm człowieka traktowali jak perwersję, sprowadzając go do obowiązku małżeńskiego i prokreacji dla przysporzenia nowych wyznawców i rąk do pracy?

Gdy łuny ognisk zlewają się z barwami zachodzącego słońca, w powietrzu pełnym zapachów migocą iskry i świetliki, woda szepcze najpiękniejsze erotyki a letnia noc rzuca swój czar, miłość zakwita kwiatem paproci.
I błogosławią jej bogowie.
Słowiańscy.
Najprawdziwsi."
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 59 (przedawniony)
23-02-2010asta_vista10 powodów dla których warto żyć
Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
(pomysł zaczerpnięty ze strony www.zdrowieducha.com);
Tempo! Tempo! Można przejść przez życie w jednym dniu. Ale co zrobić z pozostałym czasem?

Pozdrawiam i zapraszam do chwili refleksji
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
23-02-2010zachajCzaszka Kopernika w Katedrze
Dlaczego czaszka Kopernika będzie eksponowana w "geocentrycznym" kościele ? Z jakiej paki !! Przecież religijni poplecznicy od stuleci walczyli z "heretykami" takimi jak Kopernik. Czy czaszka Darwina też będzie bawiła katolicki motłoch ? Nie zgadzam się z takimi praktykami. Zobaczcie jakie to przewrotne , że po tylu latach Kopernik doczekał się takiego szacunku ze strony religijnego ucisku. W sumie to nie szacunek a chęć zwabienia owieczek do świątyni. Ciekawe czy kiedyś czaszkę Dawkins'a będą wynosić na ołtarze ?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)