Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
15-08-2024okraglybogatym być
trudniej jest być bogatym niż biednym
w byciu biednym mamy tysiące lat tradycji i jak raptem człowiek stanie się bogatym, to jest jak dziecko we mgle, trudno byc bogatym

dzisiaj, 22 lipca mamy świeto św. Marii Magdaleny (uczennica Jezusa)

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-08-2024q1uantOglądanie napisów końcowych
Czy ktoś jeszcze siedzi i ogląda wszystkie napisy końcowe? Moja mama tak robiła, gdy byliśmy mali, więc jestem do tego przyzwyczajony, ale to zabawne, bo mam 36 lat i zdaję sobie sprawę, że przeważnie starsi ludzie zostają i oglądają napisy końcowe.

Więc kiedy poszedłem dziś wieczorem do kina, odwróciłem się i spojrzałem, kto został na widowni, a tam było tylko morze szarości i ja🤣

Starzeję się😅
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
12-08-2024ethalKtóry film z "gwiazdorską" obsadą sprostał oczekiwaniom?
Wiele wydawnictw, w których występowało wiele znanych aktorów, zakończyło się ostatnio całkowitą porażką. Dochodzimy do punktu, w którym można niemal założyć, że fabuła/gotowy produkt będzie słaby lub średni, jeśli obsada będzie pełna gwiazd. Jakie są dobre przykłady gwiazdorskiej obsady w dobrym/świetnym filmie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 155 (przedawniony)
08-08-2024quickPo której stronie my stoimy?
Nie żebym miał jakieś wątpliwości, choć generalnie mam ich wiele, to nie w tej sprawie. Jestem po prostu ciekawy waszej opinii.

politykare(*)owania-swiadomosci-spolecznej/
Już 100 lat temu propagandę, jako skuteczną metodę osiągania celów biznesowych stosował i opisywał jej prekursor Edward L. Bernays. Wychodził on z nowatorskiego wówczas założenia, że jeśli chce się przekonać masy do jakiegoś produktu (bądź informacji o nim) należy opłacić21 naukowców i ekspertów, którzy będą go legitymizować własnym autorytetem. Z biegiem czasu dostrzegł on, że podobne reguły obowiązują na wojnie oraz w sferze polityki. W czasie I wś Bernays wchodził w skład Komisji Informacji Publicznej, której celem było kształtowanie opinii społeczeństwa amerykańskiego w kierunku akceptacji włączenia się USA do wojny w Europie. Aby to osiągnąć, Komisja posługując się zmyślonymi historiami wzniecała nastroje antyniemieckie. Taką samą strategię USA stosowały w czasie II wś wobec Japończyków. W obu przypadkach chodziło o fabrykowanie "faktów" o zbrodniach wojennych oraz przedstawianiu wojsk nieprzyjacielskich jako zwyrodniałych i nieludzkich.

Godną przytoczenia - gdyż stała się przykładem dla kolejnych interwencji - jest akcja z pierwszej połowy lat 50., kiedy to USA były importerem bananów z Gwatemali. Wzmożonej konsumpcji tego owocu sprzyjała "poparta badaniami naukowymi" kampania Bernaysa, dowodząca ich zbawczego wpływu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
06-08-2024okraglybędę Nikiforem
słowami do was nie mogę dotrzeć dlatego kupie sobie płótno, farby, wino, jedzenie (kaszanka, salceson, boczek, żółty ser, czarny chleb i czarna kawa) i namaluje raj

będę Nikiforem (samouk, zaliczany do grona najwybitniejszych na świecie malarzy tzw. naiwnych, prymitywistów )

Nikifor po matce odziedziczył upośledzenie (czy mozna po ojcu dziedziczyć upośledzenie?) i tak w 2 RP został analfabetą. Poprzez twórczość "mówił" do nas, tak i ja namaluje raj

co Ty racjonalisto namalujesz?
pewnie że 2+2=4
co jest głupotą, w raju 2+2=min 6, czasami nawet 100
dlatego nieracjonalne jest być libkiem ale nasz geniusz balcerowicz często powtarzał że 2+2=4, co za głupek genialny, jak Nikifor, tylko tamten ładnie malował
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
04-08-2024kansaaDlaczego Danny DeVito nie wyreżyserował więcej filmów?
Właśnie obejrzałem Matyldę – uwielbiam tę gorączkową energię, którą wnosi, to jakby Sam Raimi reżyserował film dla dzieci!

Duplex też, doskonała i zabawna dziwna komedia. Chcę więcej tej energii! Nie widziałem śmierci dla smoochy'ego, więc sprawdzę to później, ale uważam, że to wielka szkoda, że ​​nie zajął się więcej reżyserowaniem!

Wszystkie wybory, których dokonał w Matyldzie, są tak dziwne, obrzydliwe i zabawne, że przypominają mi wczesnego Petera Jacksona czy coś – rób więcej filmów, Danny!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
02-08-2024okraglysłowo Boga
Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.



tak było w raju
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
01-08-2024okraglyco zrobic by było nam lepiej?
co zrobic by nam było lepiej?
nie ma znaczenia co chcesz
znaczenie ma co patoelity chca zrobić by im było lepiej?
chcą by im było lepiej i to zrobią.
nam mogą zrobic lepiej ale nie chca!
co uczynić by chciały nam zrobic lepiej?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
30-07-2024vaniiGhostbusters Afterlife i Frozen Empire
Właśnie obejrzałem Ghostbusters Afterlife i Frozen Empire. Jako ktoś, kto dorastał, oglądając w kółko oryginał na VHS, byłem mile zaskoczony Afterlife. Pomyślałem, że to świetna mieszanka nowej krwi z wystarczającą ilością wywołań zwrotnych, aby wywołać nostalgię podczas głębszego odkrywania historii pierwszego.

Jednak Kraina Lodu była naprawdę do bani. Spodziewałem się więcej po obejrzeniu Afterlife, ale historia i bohaterowie byli płascy. A mini Stay-Puffy zostały przesadzone.

Jakie są Twoje myśli?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 66 (przedawniony)
27-07-2024scriba144Destrukcyjne myśli
Jak pozbyć się negatywnych destrukcyjnych myśli. Sprawdzonym sposobem jest troska o ekosystem, nasz obowiązek i odpowiedzialność dla dobra wspólnego. Troska o ekosystem, nie stoi w opozycji do zdobywania wiedzy, rozwijania talentów, rozwoju duchowego, pasji, a nawet światopoglądu. Według was jakie są jeszcze sprawdzone sposoby, na pozbycie się negatywnych destrukcyjnych myśli.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)