 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-07-2024 09:14 | okragly (21676 punktów) | bogatym być | trudniej jest być bogatym niż biednym w byciu biednym mamy tysiące lat tradycji i jak raptem człowiek stanie się bogatym, to jest jak dziecko we mgle, trudno byc bogatym
dzisiaj, 22 lipca mamy świeto św. Marii Magdaleny (uczennica Jezusa)
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | >trudniej jest być bogatym niż biednym >w byciu biednym mamy tysiące lat tradycji i jak raptem człowiek stanie się bogatym, to jest jak >dziecko we mgle, trudno byc bogatym >dzisiaj, 22 lipca mamy świeto św. Marii Magdaleny (uczennica Jezusa) > Mamy też poniedziałek.... a dziś pada u mnie... i wczoraj miałem wolne... A jutro znów do pracy...
Jeszcze kilka odkrywczych uwag może ktoś dołączy?
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>>dzisiaj, 22 lipca mamy świeto św. Marii Magdaleny (uczennica Jezusa) >Mamy też poniedziałek.... a dziś pada u mnie... i wczoraj miałem wolne... A jutro znów do pracy... znaczy dzisiaj 22 lipca masz wolne? znaczy czcisz? to tak jak ja, tak też było za dobrych czasów z tej okazji kupiłem sobie czekolade JEDYNA Wedel d.z. 22 lipca
|
|
1 na 1 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | > trudniej jest być bogatym niż biednymAle lepiej mieć niż nie mieć. Dokładniej rzecz ujmując "majętnym być", bo "bogaty" odnosi się do wielu innych spraw, jak doświadczenia, wiedza itd. Trudniej majętnym być ale tylko w znaczeniu trudu, który trzeba ponieść by zdobyć to czego biedny nie ma. Nie rozumiem Twojej rozterki.. gdybym ja był majętny bardziej niż jest mi potrzebne to o żadnym "błądzeniu we mgle" nie było by mowy, wręcz przeciwnie mając nieograniczone fundusze ma się nieograniczone możliwości. Można tyle dobrych rzeczy zrobić, dla siebie innych, społeczności itd. O czym tu wogóle mowa ? Jeśli już poruszasz tą kwestię, to powinieneś raczej napisać: nie wielu ludzi jest gotowych na duże pieniądze i nie liczni wiedzą jak wykorzystać taką szansę z pożytkiem. -Ja jestem gotów być majętnym, bogatym. A znam przypadki osób którym się trafiła jak "ślepej kurze ziarno" wygrana ( dwa razy !) w TOTO LOTKA i wszystko przepierniczyli w tydzień, imprezy dla całej wsi itp.  Bogaty jest nie ten, który wiele kosztowności zgromadził, lecz ten który wiedzę, mądrość posiadł i szlachetność charakteru.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >trudniej jest być bogatym niż biednym> Ale lepiej mieć niż nie mieć.jestem minimalistą, codziennie patrze co by tu wyrzucić, nie mam TV, nie oglądam filmów, nie czytam książek, chyba że te o raju (muszę się zapisac do biblioteki- a więc ksiązki nie będą moje) > Nie rozumiem Twojej rozterki.. gdybym ja był majętny bardziej niż jest mi potrzebne to o żadnym "błądzeniu we mgle"jest trochę przykładów biedaka wygrywającego fortune, który po 3 latach wraca tam gdzie był > O czym tu wogóle mowa ?o raju, nic nie mieli i byli szczęśliwi > powinieneś napisać: nie wielu ludzi jest gotowych na duże pieniądze i nie liczni wiedzą jak wykorzystać taką szansę z pożytkiem.trudniej jest być bogatym niż biednym > -Ja jestem gotów być majętnym, bogatym.każdy tak mówi > A znam przypadki osób którym się trafiła jak "ślepej kurze ziarno" wygrana ( dwa razy !) w TOTO LOTKA i wszystko przepierniczyli w tydzień, imprezy dla całej wsi itp.to jest zachowanie z raju, tam się dzielili czym mają > bogaty jest nie ten, który wiele kosztowności zgromadził, lecz ten który wiedzę, mądrość posiadł i szlachetność charakteru.największym bogactwem człowieka jest jego stado, komuna, mamy je za darmo nic więcej nam nie potrzeba, tylko znaleźć swoją komunę, swoje stado. największym wrogiem człowieka jest liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), narzucony przez usazyda
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
|  | | quick (6843 punktów) | > największym wrogiem człowieka jest liberalizm...Co powiesz na to; pl.wikipedia.org/wiki/TranshumanizmGenetyk i pisarz popularnonaukowy Steve Jones przekonuje, że ludzkość nie ma i nie będzie miała technologii, których oczekują proponenci transhumanizmu. Jones utrzymuje, że technologie te, których przykładem jest inżynieria genetyczna nigdy nie będą oferowały takich możliwości jak to się popularnie przewiduje. Żartował nawet, że specjalnie dla transhumanistów "litery" kodu genetycznego: A, C, G i T powinny zostać zastąpione przez H, Y, P i E (ang. hype - "odlot", upojenie).
Podobne sądy wygłasza w swojej książce Futurehype: The Tyranny of Prophecy ("Odlot przyszłości: Tyrania przepowiedni") socjolog Max Dublin z Uniwersytetu w Toronto. Wskazuje on, że w przeszłości było już wiele chybionych przewidywań co do rozwoju technologicznego i przekonuje, że przewidywania dzisiejszych futurologów okażą się równie chybione. Poza tym sprzeciwia się on temu, co postrzega jako fanatyzm i nihilizm w forsowanych przez transhumanistów kwestiach widząc w nich paralele do ideologii marksistowskiej.
Jednak transhumaniści nie zgadzają się z tymi zarzutami mówiąc, że w szczególności sama idea fanatyzmu czy nihilizmu jest obca racjonalizmowi ruchu. Poza tym przekonują, że prawie każde osiągnięcie technologiczne ostatniego stulecia zostało przewidziane przez futurologów i pisarzy science fiction. ?????Jest się czego bać, czy nie? Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| |  | | okragly (21676 punktów) |
> ?????Jest się czego bać, czy nie?cokolwiek by nie było naszym zagrożeniem, jedyną naszą moca, siłą i ratunkiem jest komuna, odwrotnie niż narzucają nam patoelity  my dzięki chrześcijaństwu, dziś usażydowi (liberalizmowi) się ogromnie jej boimy, dlatego musimy wymrzeć raj był komuną dusz i tylko tak możemy przetrwać (jako indywidualni, wolni, właśni, jesteśmy skazani na śmierć)
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| | |  | | quick (6843 punktów) | > >?????Jest się czego bać, czy nie?> cokolwiek by nie było naszym zagrożeniem,> jedyną naszą moca, siłą i ratunkiem jest komuna, odwrotnie niż narzucają nam patoelityNie wnikam czemu pato, ale czy nie żyjemy w swoich komunach - rodzina i przyjaciele? Czy nie jest czasem tak, że na poziomie bardziej ogólnym, wyższym, niż nasze środowisko, dochodzi do umowy społecznej, kompromisu, konsensusu, tak samoorganizuje się naród, a potem społeczeństwo - tworząc tym samym państwo? Komuna w ten sposób ustępuje bardziej skutecznemu narzędziu organizacji jaką jest ustrój republikański -demokratyczny- liberalno-konserwatywny, w ramach tzw. demokracji (zachód)? Wracając do zagrożeń, to czy prawa człowieka nie są owocem liberalizmu? To, że zachód wykorzystał do swoich celów wolny handel i wolny rynek, nie znaczy -chyba-, że wolny handel i wolny rynek to coś złego? Spójrz na Chiny, zanim wjechały tam mocarstwa, co u nich kwitło? Handel właśnie. Gdzie tu zagrożenie? Moim zdaniem, realnym zagrożeniem, dla całej ludzkości, jest postepujaca technologizacja zycia, np. cyfryzacja. W tym punkcie zgadzam sie z prof. Zybertowiczem, ze ludzkosci jest potrzebne tzw. wielkie spowolnienie, choc nie podzielam jego pesymizmu co do tego, ze bedzie ono uprzedzone wielkimi dramatami. Polecam; cyberdefen(*)nastapic-wielkie-dramaty-wideo Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>?????Jest się czego bać, czy nie? >>cokolwiek by nie było naszym zagrożeniem, >>jedyną naszą moca, siłą i ratunkiem jest komuna, odwrotnie niż narzucają nam patoelity >Nie wnikam czemu pato, ale czy nie żyjemy w swoich komunach - rodzina i przyjaciele? system narzuca nam zachowanie, w małżeństwie coraz częściej rozdzielność majątkowa, intercyzy, rozliczają sie co do grosza (każdy ma oddzielne konto wiadomo naszym bogiem INDYWIDUALNOŚĆ, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, czyli wymieranie) też przyjaciół dobieramy sobie interesownie, czy nam się do czegoś przydadzą
> na poziomie bardziej ogólnym, wyższym, niż nasze środowisko, dochodzi do umowy społecznej, kompromisu, konsensusu, tak samoorganizuje się naród, a potem społeczeństwo - tworząc tym samym państwo? zasada działania panstwa jest taka sama od jego zarania, w 1 RP prawo tworzyła szlachta, 10% społeczęnstwa, tez KK i Żydzi (zorganizowana grupa, jak i KK) dzisiaj prawo w Polsce stanowią; usazyd, UE, KK, banki, janusze biznesu (są zorganizowani) zauważ nie ma związków zawodowych, dla biedaków ma byc indywidualność, wolność czyli ZERO wpływu
>To, że zachód wykorzystał do swoich celów wolny handel i wolny rynek, nie znaczy -chyba-, że wolny handel i wolny rynek to coś złego? kto z niego korzysta? nieliczni, kosztem zubożenia całej rzeszy ludzi Polska ogromnie zbiednieje bo nic oprócz ziemniaków, trumien nie potrafimy produkowac. Najwiekszym blędem naszego geniusza profesora balcerowicza to otwarcie naszego rynku na usazyda, zalali nas i zatopili, my juz nigdy nie będziemy sobą, tylko niewolnikami usazyda. Zobacz co dzisiaj robi usazyd, wprowadza 100% cla na auta z Chin, odwrotnie niż nasz geniusz (mieli dac mu Nobla)
> realnym zagrożeniem, dla całej ludzkości, jest postepujaca technologizacja zycia, np. cyfryzacja. to jest moja nadzieja, zwiastun zbliżającego się raju
> Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza! -Feliks Koneczny to nie tak, ten kto wspiął się wyżej sra na tych niżej, janusze biznesu to norma
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| | | | |  | | quick (6843 punktów) | >>Nie wnikam czemu pato, ale czy nie żyjemy w swoich komunach - rodzina i przyjaciele? >system narzuca nam zachowanie, w małżeństwie coraz częściej rozdzielność majątkowa, intercyzy, rozliczają sie co do grosza (każdy ma oddzielne konto wiadomo naszym bogiem INDYWIDUALNOŚĆ, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, czyli wymieranie) >też przyjaciół dobieramy sobie interesownie, czy nam się do czegoś przydadzą Widocznie przykre masz doświadczenia. To nie system, tylko my sami kierujemy swoimi zachowaniami, np. masz wybór.
>>To, że zachód wykorzystał do swoich celów wolny handel i wolny rynek, nie znaczy -chyba-, że wolny handel i wolny rynek to coś złego? >kto z niego korzysta? nieliczni, kosztem zubożenia całej rzeszy ludzi Wszyscy korzystają, mniej lub bardziej. Ty zwracasz uwagę na nierówności, na przewagi jakie zachód sobie wypracował. Ale komu jest zabronione pomnażanie swojego bogactwa, dobrobytu?
Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> dzisiaj, 22 lipca mamy świeto św. Marii Magdaleny (uczennica Jezusa)youtube.com/shorts/pYB0pzSMLCw?si=xTfmWSp-OoBrUFPT
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| ephram.aedric (1 punktów) | Mimo wszystko lepiej być bogatym. Najważniejsze jest, aby w każdym przypadku pozostać człowiekiem. Szukam wszelkich sposobów, aby dobrze żyć. VulkanBet jest jednym z nich. Może ci się przydać.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|